بیوگرافیعمومیمطالب جالبویژه

شهرزاد سپانلو بیوگرافی و عکس های شهرزاد سپانلو

شهرزاد سپانلو

عکس های شهرزاد سپانلو و بیوگرافی شهرزاد سپانلو

شهرزاد سپانلو خواننده ایرانی ساکن لوس آنجلس در سبک موسیقی جاز و پاپ ایرانی است.

شهرزاد سپانلو

سرگذشت شهرزاد سپانلو

شهرزاد سپانلو فرزند محمدعلی سپانلو و پرتو نوری علا است. شهرزاد در اواسط جنگ ایران و عراق، در سن 11 سالگی، به همراه مادر و برادرش «سندباد» مدتی در اروپا زندگی و سرانجام به امریکا مهاجرت کرد.

شهرزاد سپانلو فعالیت رسمی خوانندگی‌اش را در سال‌های میانی دهه 1990 با گروه سیلوئت آغاز کرد ولی شهرت او شاید از زمانی آغاز شد که «قصه ما» نخستین آلبوممستقل او منتشر شد. کاری متفاوت در میان آلبوم‌های پرتعداد خوانندگان ایرانی مقیم لوس‌آنجلس.[2]

گروه سیلوئت توسط شهبال شب پره از سه خواننده زن به نام‌های شهرزاد سپانلو، شراره و مهرانا تشکیل شده بود و آلبوم «آب، آتش و خاک» را در سال 1997 توسط کمپانی ام‌زی‌ام به بازار عرضه کرد. شهرزاد سپانلو حدود سه سال با این گروه همکاری کرد و در کنار خوانندگی به تحصیلات دانشگاهی خود ادامه می‌داد.

بعد از جدایی وی از این گروه، شهرزاد به دانشگاه یوسی‌ال‌ای آمریکا رفت و رشته جامعه‌شناسی را دنبال کرد. در همان دوران با امیر فصیحی ازدواج کرد.

شهرزاد سپانلو

فعالیت‌های هنری شهرزاد سپانلو

نخستین و تنها آلبوم شهرزاد سپانلو با گروه سیلوئت آب آتش و خاک نام داشت. پس از جدایی از این گروه شهرزاد تاکنون چهار آلبوم به نام‌های قصه ما و هزارو یک شب و تو و «یک روز»را به بازار ارائه داده‌است.

آلبوم «قصه ما»، نخستین آلبوم تکی شهرزاد، دارای نُه آهنگ بود. شهرزاد در این آلبوم با ترانه سرایانی مانند پاکسیما زکی پور، زویا زاکاریان و همچنین پرتو نوری علا، مادرش و محمدعلی سپانلو، پدرش همکاری کرد. بیشتر آهنگسازی‌های این آلبوم توسط فرزین فرهادی صورت گرفته است. در این آلبوم شهرزاد یکی از آهنگ‌های گوگوش به نام «خلوت» را با اجرایی تازه ارائه کرد.

از میان ترانه‌های این آلبوم، «میرداماد» شهرت بیشتری پیدا کرد. ترانه‌ای که شعرش را محمدعلی سپانلو، شاعر معاصر و پدر شهرزاد سروده بود و موسیقی آن نیز ساخته فرزین فرهادی بود؛ نوازنده و آهنگساز نسل تازه‌ای از خوانندگان ایرانی در لوس‌آنجلس که کوشیده‌اند ترانه‌های متفاوت‌تری را از جامعه هنری ایرانی در این شهر نمایندگی کنند.

شهرزاد سپانلو

در اواسط سال 2005 (میلادی) شهرزاد سپانلو با ابی بر روی صحنه رفت. شهرزاد در آن کنسرت خواننده مهمان بود و با ابی دو آهنگ اجرا کرد ابی در مورد شهرزاد گفته‌است: ((اگر بخواهم با یک خواننده زن همکاری کنم آن کس کسی نیست جز شهرزاد سپانلو)). در اویل سال 2006 شهرزاد دو کنسرت در دو مکان مختلف برگزار کرد و ابی بار دیگر در کنسرت اول شهرزاد او را همراهی می‌کرد.

مدتی بعد شهرزاد آهنگهای تازه خود از آلبوم جدیدش را در وبسایت خود و یک وبسایت دیگر قرار داد و همینطور آلبوم سوم شهرزاد آلبوم«تو» به بازار موسیقی عرضه شد. این آلبوم به سه زبان مختلف خوانده شده که عباتند از:(پارسی و فرانسوی و انگلیسی). آخرین آلبوم فعلی او «یک روز» است که دربرگیرنده 9 ترانه است و در ژوئن 2010 عرضه شد.

آهنگ «از من تا من» در اوایل سال 2006 به صورت تک ترانه پخش شد در این آلبوم قرار گرفت. بیشتر ترانه‌های این آلبوم از ترانه سرایان داخل ایران مانند یغما گلرویی و همکارش کامبیز میرزائی، ترانه سرا و آهنگساز مقیم کانادا است. آخرین کار شهرزاد، ترانه «یک ستاره ندارم» است که نتیجه همکاری او با گروه «دنگ شو» است.

نخستین کنسرت‌های اروپایی شهرزاد سپانلو در ژوئن 2013 ابتدا در آمستردام و سپس در آخن برگزار شد.

شهرزاد سپانلو بیوگرافی و عکس های شهرزاد سپانلو
شهرزاد سپانلو بیوگرافی و عکس های شهرزاد سپانلو
شهرزاد سپانلو بیوگرافی و عکس های شهرزاد سپانلو
شهرزاد سپانلو بیوگرافی و عکس های شهرزاد سپانلو
شهرزاد سپانلو بیوگرافی و عکس های شهرزاد سپانلو

(1) شهرزاد سپانلو - ویکیپدیا، دانشنامه آزاد
شهرزاد سپانلو - ویکیپدیا، دانشنامه آزاد


(2) شهرزاد سپانلو بیوگرافی و عکس های شهرزاد
شهرزاد سپانلو بیوگرافی و عکس های شهرزاد سپانلو


(3) بیوگرافی شهرزاد سپانلو و داستان زندگی
بیوگرافی شهرزاد سپانلو و داستان زندگی شخصی همراه با عکس ها و تصاویر اینستاگرام


(4) شهرزاد سپانلو از تیپ پسرانه زدن تا
شهرزاد سپانلو از تیپ پسرانه زدن تا آزادی و موسیقی اعتراض


(5) شهرزاد سپانلو ویکی صدا
شهرزاد سپانلو ویکی صدا


(6) شهرزاد سپانلو بیوگرافی و عکس های
شهرزاد سپانلو بیوگرافی و عکس های شهرزاد سپانلو


(7) بیوگرافی زویا زاکاریان
بیوگرافی زویا زاکاریان


(8) محمدعلی سپانلو درگذشت زندگینامه
محمدعلی سپانلو درگذشت زندگینامه


(9) مجموعه عکسهای شخصی و جدید شهرزاد
مجموعه عکسهای شخصی و جدید شهرزاد عبدالمجیدمرداد 93

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا