عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

صداقت بیش از حد همیشه خوب نیست

صداقت بیش از حد همیشه خوب نیست
صداقت بیش از حد همیشه خوب نیست
صداقت بیش از حد همیشه خوب نیست
صداقت بیش از حد همیشه خوب نیست !

صداقت های مشکل آفرین میان همسران

خیلی ها فکر میکنند که درست از لحظه ای که خطبه عقد جاری شد دیگر تمام مرزها از بین می رود و زن و شوهر باید بدون هیچ حرف ناگفته ای زندگی عاشقانه شان را شروع کنند!

در دایره لغت این افراد، رازداری بعد از ازدواج جایی ندارد و معتقدند که زن و شوهر هیچ چیز را نباید از هم مخفی نگه دارند.

این صداقت خالصانه خیلی ستودنی است اما وقتی رنگ و بوی افراط و صداقت محض به خود می گیرد کم کم شبیه یک ساده لوحی پر دردسر میشود که ممکن است مشکلات زیادی برایتان به وجود آورد.

» دلخوری های مربوط به خانواده همسر که شما بدون هیچ ملاحظه ای با همسرتان در میان میگذارید مصداق بارز همین رازگویی هایی است که فایده چندانی ندارند ، فرض کنید که شما به دلایلی از مادر شوهرتان رفتار ناخوشایندی دیده اید و هنوز از او دلخورید بعد همان زمان همسرتان شروع به تعریف و تمجید از مادرش میکند که چقدر زن فهمیده، درستکار و محترمی است و …

در این شرایط اصلا لازم نیست مقابل همسرتان جبهه بگیرید و شروع کنید به نقض کردن گفته های او و حتی بدتر از آن پرونده تمام حرف هایی را که مادرشوهرتان به شما زده و شما را آزرده باز کنید ، بگذارید این مسائل بین شما و مادرشوهرتان به شکلی منطقی و باگذشت حل شود و روی روابط شما با همسرتان سایه نیندازد.

» بدتر از آن وقتی است که شما از خانواده نامزدتان دلخورید و اتفاقا ماجرایی پیش می آید که نامزدتان هم از یکی از اعضای خانواده اش دلخور میشود و این دلخوری را با شما درمیان میگذارد.

بعد از آن شما شروع به برشمردن تمام بدی های آن فرد میکنید و باز داستان دلخوری هایتان را از او سر می دهید و حتی کاسه داغتر از آش می شوید و از خود همسرتان هم بیشتر بد طرف مقابل را می گویید!

یادتان باشد که همسر شما هر قدر هم که در آن لحظه عصبانی باشد دوست ندارد از زبان نفر سومی مثل شما خطاهای خانواده اش را بشنود ، این لحظات در ذهن همسر شما ثبت می شود و اگر زمینه تلافی کردن او را فراهم نکند قطعا او را از شما دل چرکین میکند و باعث میشود دفعات بعدی درد دل هایش را با شما در میان نگذارد.

» برعکس مورد بالا هم اشتباه است ، لازم نیست در این شرایط دایه مهربان تر از مادر شوید و شروع کنید به خوب گویی افراطی از کسی که همسرتان را دلخور کرده! شما فقط شنونده باشید و سعی کنید همسرتان را آرام کنید.

بعد از آن هم وقتی عصبانیت همسرتان فروکش کرد هرگز این مشکل و دلخوری را به یاد او نیاورید و از آن به عنوان ابزاری برای مظلوم نمایی خودتان استفاده نکنید.

مشکلات اعضای خانواده شما با هم چیزی نیست که بخواهید به همسرتان انتقال دهید ، البته قرار نیست چیزی را هم مخفی کنید اما از این مسائل در حدی با او صحبت کنید که اگر بعدها در جمعی کسی راجع به این مشکل چیزی گفت همسر شما بی خبر نباشد.

» اگر در خانواده شما یا همسرتان کسی پشت سر همسر شما بدگویی کرد لازم نیست عین همین حرف ها را کف دست همسرتان بگذارید ، در غیر این صورت آتشی در میگیرد که خودتان در آن خواهید سوخت.

اگر موضوع خیلی اهمیت داشت و پای اشتباهات همسرتان در میان بود سعی کنید به نرم ترین حالت ممکن جوری که همسرتان ذره ای متوجه بدگویی دیگری از خودش نشود ماجرا را با او در میان بگذارید.

فقط در حدی که درباره اشتباهش به او هشدار داده باشید و در صورت نیاز او را متوجه دلخوری طرف دیگر از همسرتان کرده باشید ، آن هم با نیت این که همسرتان را به دلجویی از آن شخص ترغیب کنید.

» مشکلات اعضای خانواده شما با هم ، مشکلات شخصی خواهر شما با همسرش یا حتی رازهایی که یک دوست به عنوان درد دل با شما در میان می گذارد، چیزی نیست که بخواهید به همسرتان انتقال دهید.

البته قرار نیست چیزی را هم مخفی کنید اما از این مسائل در حدی با او صحبت کنید که اگر بعدها در جمعی کسی راجع به این مشکل چیزی گفت همسر شما بی خبر نباشد ، همین و بس ، دانستن جزئیات هیچ ضرورتی ندارد و کمکی به زندگی دو نفره شما نخواهد کرد.

» این که تمام پسرهای فامیل و دوست و آشنا روزی آرزوی ازدواج با شما را داشته اند یا مادر شما به محض تمام شدن سربازی تان یک لیست بلند بالا از دختران دم بخت در اختیارتان قرار داده که از قضا همه شان علاقه مند ازدواج با شما بوده اند ، چیزی نیست که بخواهید با نامزدتان در میان بگذارید.

مگر آنکه بخواهید پای بی اعتمادی ، سرخوردگی ، تحقیر و احساس ناامنی را به زندگی تان باز کنید ، همه موارد این چنینی را پشت در محضر جا بگذارید و زندگی جدیدتان را تنها با فکر همین یک نفری که با او سر سفره عقد نشسته اید شروع کنید.

» این که در خیابان کسی مزاحم شما شده است یا آرایشگر جدید محله تان که از نامزد داشتن شما خبر نداشته برایتان خواستگار پیدا کرده است ، موردی است که نه تنها نباید به همسرتان بگویید بلکه خودتان هم در همان لحظه باید فراموشش کنید.

گفتنش این حس را در همسر شما به وجود می آورد که هر زمان ممکن است شما را از دست بدهد و این اصلا حس خوشایندی نیست.
(1) متن صداقت سخنان بزرگان در مورد
متن صداقت سخنان بزرگان در مورد صداقت و راستگویی


(2) عکس پروفایل صداقت داشتن عکس نوشته
عکس پروفایل صداقت داشتن عکس نوشته صداقت داشتن و روراستی


(3) عکس پروفایل صداقت عکس نوشته صداقت و
عکس پروفایل صداقت عکس نوشته صداقت و متن های زیبا در مورد راست گویی


(4) متن در مورد سادگی و صداقت عکس نوشته
متن در مورد سادگی و صداقت عکس نوشته های زیبا برای دل ساده و سادگی


(5) عکس نوشته ی مهربانی آلبوم تصاویر
عکس نوشته ی مهربانی آلبوم تصاویر - تــــــــوپ تـــــــــاپ


(6) تأثیر راست گویی در زندگی انسان - قدس
تأثیر راست گویی در زندگی انسان - قدس آنلاین پایگاه خبری - تحلیلی


(7) چرا فروتنی در محیط کار چیز خوبی نیست
چرا فروتنی در محیط کار چیز خوبی نیست فرانش


(8) عکس پروفایل صداقت متن و عکس نوشته
عکس پروفایل صداقت متن و عکس نوشته هایی در مورد صداقت برای پروفایل


(9) کنار آمدن با شکست عشقیمشاوره شکست عشقی
کنار آمدن با شکست عشقیمشاوره شکست عشقی و ضربه عشقی - رادیو عشق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سیزده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا