عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

چندین راه آسان برای ارتباط موفق با همسر

چندین راه آسان برای ارتباط موفق با همسر
چندین راه آسان برای ارتباط موفق با همسر
چندین راه آسان برای ارتباط موفق با همسر
چندین راه آسان برای ارتباط موفق با همسر

20 کلید طلایی برای ارتباط موفق با همسر

1) همسرتان را به عنوان یک مرد بپذیرید و برای شناخت دنیای مردانه او دانش و آگاهی خود را افزایش دهید.

2) همسر خود را به چشم یک شی‌ مسؤول ننگرید بلکه به شخصیت وجودی او احترام بگذارید.

3) جنبه یا بخش‌هایی از شخصیت شوهرتان را که باعث تمایز او از سایرین میشود مورد توجه و تحسین قرار دهید.

4) برای این که همسرتان با شما روراست باشد سعی کنید او را درک کرده و برای افکار و احساساتش ارزش قائل شوید ؛ اگر حرف‌ها و گفته‌های او مطابق میل شما نیست از خود واکنش تند نشان ندهید زیرا به این وسیله بذر بی‌اعتمادی در دلش میکارید.

5) وقتی همسرتان با شما درد دل میکند و راز دلش را با شما در میان میگذارد، احساساتش را بپذیرید و به او نگویید که اسرار درونش ناخوشایند و بی رحمانه است‌.

6) به طور مداوم از شوهرتان انتقاد نکنید زیرا انتقاد پیاپی باعث میشود که شوهرتان از شما فاصله بگیرد.

7) او را به درک نکردن‌، عدم صمیمیت و بی‌احساس بودن متهم نکنید زیرا او درک کردن‌، صمیمیت و با احساس بودن را به شیوه مردانه اش نشان میدهد.

8) نیازهای واقعی شوهرتان را دریابید ؛ این امر اتفاق نمی‌افتد مگر این که همسرتان این نیازها را باز گوید و به همین جهت در مواقع مناسب با لحن ملایم در مورد نیازهایش از او سؤال کرده و دیدگاه های واقعی او را نسبت به خود و زندگیتان دریابید و در نهایت جوابی را که شوهرتان میدهد بدون انتقاد و جبهه‌گیری بپذیرید.

9) زمانی که همسرتان با شما صحبت میکند به دقت به حرف هایش گوش فرا دهید زیرا عدم توجه شما به گفته‌های او عدم علاقه شما را نشان میدهد.

10) هیچ وقت از کارهایی که همسرتان برای جلب محبت شما انجام میدهد انتقاد نکنید برای مثال وقتی او به شما محبت میکند، آن را بیش از اندازه لوس ندانید او به شیوه خود ابراز محبت میکند.

11) او را به شیوه خودتان دوست نداشته باشید بلکه به وجود او نیز اهمیت بدهید ؛ به عنوان مثال اگر در سالگرد ازدواج‌تان‌، هدیه‌ای به او میدهید سعی کنید از قبل در مورد هدیه مورد علاقه‌اش اطلاعاتی به دست آورید.

12) از همسر خود انتظار نداشته باشید که با تمامی طرح‌ها و ایده‌ها و افکار شما موافق باشد و آنها را تحسین کند ؛ واقع بین باشید و به او اجازه دهید که نظرش را هر چند که برخلاف میل شما باشد، بیان نمایید.

13) اصرار زیادی برای جلب محبت همسرتان نداشته باشید و این نکته را زمانی که وی عصبانی است بیشتر مراعات کنید ؛ در بسیاری اوقات حالت روحی او برای ابراز محبت به شما مناسب نیست و اصرار زیاد شما منجر به مخالفت شدید و حتی برخوردی نامناسب میشود.

14) برای همسر خود نقش یک زن حساس و شکننده را بازی نکنید زیرا این حالت شما باعث میشود که همسرتان فکر کند شما ضعیف و بی طاقت هستید و اگر چیزی بگوید باعث رنجش‌تان میشود ؛ بنابراین سعی میکند که ارتباط کلامی کمتری با شما داشته باشد و همین امر باعث ناراحتی تان میشود.

15) سعی کنید که در ارتباط با همسرتان همواره هویت خود را به عنوان یک زن و همسر حفظ کنید ؛ زنی که توجه به روابطش به قیمت از دست دادن هویتش تمام شود به خود و روابطش صدمه میزند ، مردها با زنی به عنوان همسر در ارتباط دائمی باقی خواهند ماند که هویت مستقل و قوی خود را حفظ کند.

16) اگر احساس میکنید که در روابط خود با همسرتان از عزت نفس پایینی برخوردارید و میل دارید که او را وادارید تا در این زمینه به شما کمک کند که از احساس خوبی برخوردار شوید اشتباه میکنید ؛ این مسئله مشکل شماست شخصاً روی آن کار کنید و در صورت لزوم از یک روان‌شناس کمک بخواهید.

17) زمانی که همسرتان از فشار عصبی رنج میبرد سعی نکنید از لحاظ احساسی به او نزدیک شوید زیرا اگر برای صمیمیت و نزدیک شدن به او فشار آورید فقط او را عصبانی‌تر کرده و از خود دور میکنید ؛ زمانی که استرس او کم شود با اغوش باز به سمت شما بر میگردد.

18) در زندگی زناشویی خویش سعی کنید خود را مسئول خوشبختی خود بدانید ؛ زنی که مسئولیت خوشبختی زندگی مشترک را فقط بر عهده شوهرش میگذارد یک همسر آزرده و افسرده خواهد داشت.

19) او را به دوست نداشتن و گریزان بودن از همسر و زندگی متهم نکنید زیرا وی اعتقاد دارد که شریک زندگی‌اش را دوست دارد و از او گریزان نیست ولی به نظرش او را متهم به چیزی میکنید که در موردش صدق نمیکند و این مسئله موجب کدورت در روابط تان میشود.

20) وقتی شما در میابید که در ایجاد مشکلات زندگی خود سهم داشته‌اید و آن را به همسرتان بگویید عشق و محبت بار دیگر در زندگی‌تان شکوفا میشود زیرا بعد از آن همسرتان نیز سهم خود را میپذیرد و با کمک شما درصدد رفع مشکل بر می‌آید.

(1) برای حفظ رابطه خوب با همسر چند نکته ریز
برای حفظ رابطه خوب با همسر چند نکته ریز هست که باید بدانید


(2) نحوه ارتباط صحیح با همسر
نحوه ارتباط صحیح با همسر


(3) 7 کلید طلایی برای بهتر شدن رابطه با
7 کلید طلایی برای بهتر شدن رابطه با همسر و بهبود زندگی


(4) چگونه ارتباط بادوام و موفق با همسر خود
چگونه ارتباط بادوام و موفق با همسر خود داشته باشیم


(5) برای بهبود روابط زناشویی چه کنیم
برای بهبود روابط زناشویی چه کنیم بهترین راه حل


(6) رابطه جنسی موفق
روش های تحریک کردن همسر برای ایجاد رابطه جنسی موفق ساعدنیوز


(7) 16 نکته کاربردی برای رابطه جنسی موفق
16 نکته کاربردی برای رابطه جنسی موفق


(8) 5 راز رابطه خوب با همسر و زندگی مشترک موفق
5 راز رابطه خوب با همسر و زندگی مشترک موفق


(9) الویت زندگی با پدر و مادر یا همسر
الویت زندگی با پدر و مادر یا همسر اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 20 =

دکمه بازگشت به بالا