عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

خانم های محترم قدر شناس باشید

خانم های محترم قدر شناس باشید
خانم های محترم قدر شناس باشید
خانم های محترم قدر شناس باشید
خانم های محترم قدر شناس باشید

اشتباه بزرگ افراد متاهل در زندگی زناشویی

خانواده در پرتو شناخت صحیح و واقع ‏بینانه همسران از وظایف زناشویی و طرز تفکر و خواسته‏های یکدیگر پویا و سالم و با صفا میشود و به این ترتیب برای تربیت فرزندانی صالح فراهم میشود.

ممکن است در نظر برخی مردان، کار خانه‏داری چندان مهم به نظر نیاید ولی اگر با دیده انصاف نگریسته شود، باید اعتراف کرد که دشوار و خسته کننده است و یک بانوی خانه‏دار اگر تمام اوقات شبانه‏روز را در خانه کار کند، باز هم مقداری از کارها باقی میماند.

این همه کارهای خانه مانند پختن غذا ، نظافت کردن خانه ، شستن و مرتب کردن لباس‏ها و ظرف‏ها، جابه جا کردن اثاث منزل و از همه بالاتر بچه‏داری ، کارهای آسانی نیستند ، که یک روز و دو روز انجام شود بلکه مادام العمر باید مورد توجه باشد.

آقایان محترم تشکر کنید !

اگر مردی یک ماه در منزل بماند و همه امور خانه‏داری و بچه‏داری را بر عهده بگیرد، آن وقت میفهمد که همسرش در خانه چه فداکاری‏هایی میکند و چه زحمت‏های طاقت‏فرسایی را تحمل میکند؟

زن همه این زحمات را تحمل می‏کند ولی از شوهرش این انتظار را دارد که قدر زحماتش را بداند و از وی قدردانی و تشکر کند و دوست دارد خودش و ذوق و سلیقه‏اش همواره مورد توجه شوهرش باشد.

آقای محترم! وقتی وارد خانه نظیف و تمیز و منظم میشوی چه عیبی دارد از زحمات و ذوق و سلیقه همسرت ستایش کنی؟ چه اشکال دارد گاه گاهی از غذاهای خوشمزه‏ای که تهیه میکند تعریف کنی؟

چه مانع دارد موضوع بچه‏داری او را که حقاً کار بسیار دشوار و با اهمیتی است همواره مورد نظر داشته باشی و برخی اوقات از زحمات طاقت‏فرسای او تشکر نمایی؟ از این نکته غافلی که قدردانی هایت چه نیرویی به او میبخشد و چگونه برای کار و کوشش و فداکاری آماده‏اش میگرداند؟

پیامبر اسلام (ص) میفرماید: هر کس به همسرش احترام کند و با کلام خوش از او دلجویی کند و غم‏هایش را بر طرف سازد همواره در سایه رحمت خدا خواهد بود.

خانم های محترم قدر شناس باشید

گذراندن زمان طولانی در خارج از منزل آن هم در ارتباط با انواع افراد و نیاز به گوناگونی مهارت ها و تلاش مداوم کار آسانی نیست ؛ به هر حال محیط بیرون دارای آسایش و آرامش لازم نیست و با تحولات و تغییرات فراوانی همراه است .

مرد در محیط کاری خود با هزار مسئله و مشکل روبروست که رفع آنها نیاز به صبر و متانت او دارد لذا انتظار همسر شما آن است که پس از یک روز کاری پر مشغله در جمعی گرم و صمیمی پذیرفته شود و مورد استقبال و محبت آنان قرار گیرد .

سعی کنید حداقل برای مدتی کوتاه از زمان ورود او را قرین آرامش و پذیرش نمایید تا بتواند انرژی های منفی حاصل از کار و خستگی را از دور بریزد و منبعی برای ارائه حمایت و پشتیبانی برای شما باشد.

بنابراین حتی اگر دلتان از گرفتاری های خانه داری و مشغله های بچه داری گرفته و نیاز به هم صحبتی با او را دارید تا گوش شنوایی برای همدلی داشته باشید کمی صبر کنید تا او خستگی خود را از بین ببرد و امنیت یابد.

ذهن خسته او توان همدردی با شما را ندارد ؛ چه اشکالی دارد که با جملاتی به او متوجه کنید که میدانید چه زحماتی را در محیط کار متقبل میشود و قدر دان او هستید.

تنها با رعایت همین نکات ساده خواهید توانست محیط خانه تان را از میدان جنگ تبدیل به محیطی دلپذیر و آرام نمائید.

(1) صدای معلم قدردانی و قدرشناسی
صدای معلم قدردانی و قدرشناسی رفتاری است که موجب بهبود روابط اجتماعی و باروری و رشد و تعالی کنش های مثبت در جامعه می گردد. جناب وزیر شما چه زمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا