عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

شناخت دلایل مهم و اصلی جدایی زوج ها

شناخت دلایل مهم و اصلی جدایی زوج ها
شناخت دلایل مهم و اصلی جدایی زوج ها
شناخت دلایل مهم و اصلی جدایی زوج ها
شناخت دلایل مهم و اصلی جدایی زوج ها

دلایل اصلی جدایی بین زوج ها چیست؟

بسیاری از افرادی که از همسرانشان جدا شده اند می گویند هرگز به صحبتهای همسر خود در هنگام دعوا و مشاجره گوش نمی کردند و اهمیت نمی دادند.

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می شود زوجها تصمیم بگیرند از هم جدا شوند.


خیانت :

17 درصد طلاقها بخاطر خیانت یکی از طرفین رخ می دهد اما بسیاری معتقدند که خیانت هرگز دلیل اصلی طلاق نیست بلکه نشان دهنده آن است که یک رابطه مدتهاست از هم پاشیده است و در واقع نتیجه ادامه دادن به یک رابطه مشکل دار و یا بدون عشق است. به هرحال خیانت همسران یکی از دلایل رایج زوجها برای طلاق است .


خشونت :

خشونت های خانگی چه از نوع فیزیکی و چه از نوع روحی روانی یکی دیگر از دلایل اصلی طلاق زوجها محسوب می شوند. معمولا” اثبات خشونتهای روحی بسیار سخت تر است و با نامهایی از قبیل تحقیر ، ناسازگاری توصیف می شود.

ناسازگاری و عدم تفاهم :

برخی از زوجها بخاطر فشارهای والدین و اطرافیان و یا فقط بخاطر احساس تنهایی در ازدواج عجله می کنند و بعد از مدتی متوجه می شوند که با همسر خود تفاهم ندارند و سازگار نیستند.علاوه براین اعتقادات و رفتار آدمها در طول زمان تغییر می کند و ممکن است زوجی که 10 سال بیش باهم تفاهم و سازگاری داشتند در حال حاضر با هم سازگار نباشند.

فقدان ارتباط :

بسیاری از افرادی که از همسرانشان جدا شده اند می گویند هرگز به صحبتهای همسر خود در هنگام دعوا و مشاجره گوش نمی کردند و اهمیت نمی دادند. ارتباط ر ازدواج بسیار مهم است و اگر زوجی احساس کنند که نمی توانند با یکدیگر صحبت کنند مشکلاتشان حل نشده باقی می ماند.

فرزندان :

گاهی فرزندان باعث بروز اختلافات اساسی در میان والدینشان می شوند زیرا برخی از زوجها درباره تصمیماتی که برای فرزندانشان می گیرند و قوانینی که برای آنها وضع می کنند نمی توانند به توافق برسند ، در نتیجه یکی از آنها احساس می کند که دیگری قدرت او را تضعیف می کند و همین باعث بحث و اختلاف نظر آنها می شود.


برآورده نشدن توقعات :

یکی از زوجها و گاهی هردوی آنها ممکن است احساس کنند که ازدواجشان آن چیزی نیست که آنها می خواستند . بعضی ها دوست ندارند که ازدواجشان یک ازدواج معمولی باشد و احساس می کنند که همسرشان توقعات آنها را برآورده نمی کند مخصوصا” اگر آنها فرهنگها و اعتقاد مذهبی متفاوتی داشته باشند.


پول :

اگر نگرش زوجهای جوان به پول و مسائل مالی خیلی متفاوت باشد این موضوع باعث می شود درمورد مسائلی مالی خانه به توافق نرسند ودچار اختلاف شوند. مثلا” اگر یکی از زوجها خسیس باشد و دیگری ولخرج ، اختلافات و درگیریهای زیادی در بین آنها بوجود می آید که ممکن است حتی منجر به طلاق شود.


اعتیاد :

هر نوع اعتیاد باعث بوجود آمدن مشکلات و اختلافات شدید در ازدواج می شود . منظور از اعتیاد فقط اعتیاد به مواد مخدر ، سیگار و الکل نیست ، حتی اعتیاد به قمار ، خرید واینترنت هم می تواند باعث بروز مشکلات جدی در ازدواج شود.
(1) 10 علت اصلی طلاق در بین زوج های ایرانی
10 علت اصلی طلاق در بین زوج های ایرانی چیست - مهم ترین دلایل طلاق


(2) 10 علت اصلی طلاق و جدایی زوجین - پزشک خوب
10 علت اصلی طلاق و جدایی زوجین - پزشک خوب


(3) رایج ترین دلایل جدایی زوج ها از هم چیست
رایج ترین دلایل جدایی زوج ها از هم چیست


(4) مهم ترین دلایل طلاق زوج های ایرانی
مهم ترین دلایل طلاق زوج های ایرانی تبادل نظر نی نی سایت


(5) زوج ها به این دلایل از هم طلاق میگیرند
زوج ها به این دلایل از هم طلاق میگیرند


(6) 4 علت اصلی طلاق چیست
4 علت اصلی طلاق چیست


(7) 6دلیل جدایی زوج ها
6دلیل جدایی زوج ها


(8) شاهو خبر شناخت علل واقعه طلاق و تاثیر
شاهو خبر شناخت علل واقعه طلاق و تاثیر آن بر خانواده


(9) طلاق و دلایل آن چیست - راحله امیری
طلاق و دلایل آن چیست - راحله امیری وکیل پایه یک دادگستری


(10) دلایل اصلی طلاق در جامعه و راهکارهای
دلایل اصلی طلاق در جامعه و راهکارهای مقابله با آن چیست کردتودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − دو =

دکمه بازگشت به بالا