عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

حدود زمانی مناسب برای فاصله عقد تا عروسی

حدود زمانی مناسب برای فاصله عقد تا عروسی
حدود زمانی مناسب برای فاصله عقد تا عروسی
حدود زمانی مناسب برای فاصله عقد تا عروسی
حدود زمانی مناسب برای فاصله عقد تا عروسی

خانواده های سنتی اعتقادی به طولانی شدن عقد ندارند اما این روزها خانواده های زیادی را می بینید که ترجیح می دهند بین عقد و عروسی فرزندانشان چند ماه فاصله باشد تا در این زمان هم عروس و داماد شناخت بیشتری نسبت به یکدیگر پیدا کنند و هم به وضعیت با ثبات تری برسند و مقدمات مراسم ازدواجشان را فراهم کنند.

اما در جایی که صحبت درباره فاصله مناسب بین عقد تا عروسی است، همسران جوان و والدین باید به چند نکته توجه داشته باشند.

1- اگر زوج آشنایی قبلی خوبی ندارند، باید این فاصله بیشتر باشد تا شناخت ها کامل تر شود. منظور آن است که دختر و پسر بتوانند در این مدت توانمندی ها، سلیقه ها، نقاط قوت، آداب و اعتقادات همدیگر را بشناسند. اما اگر به واسطه رفت و آمدهای فامیلی و خانوادگی و یا صحبت هایی که خود زوج پیش از ازدواج با هم داشته اند با همدیگر آشنایی دارند، مناسب نیست که این فاصله زیاد باشد، به خصوص اگر دو نفر با هم مشکلی ندارند.

2- طولانی شدن دوران عقد و ادامه پیدا کردن آن بعد از آن که دختر و پسر از همدیگر مطمئن شدند آسیب زا است و ممکن است ایجاد مشکل کند. بخشی از شناخت را باید به زمان زیر یک سقف رفتن تان موکول کنید. در غیر این صورت نه تنها جذابیت خود را برای همسرتان از دست می دهید، بلکه حوصله خانواده ها را هم سر می برید و باعث می شوید دلخوری های کوچک آتش های بزرگی را برپا کند.

به طور کلی اگر بخواهیم حدود زمانی مناسب برای فاصله عقد تا عروسی را بگوییم، می توان گفت شش ماه تا یک سال، زمان مناسبی است. البته این محدوده قطعی نیست و نمی توان گفت که برای همه افراد مناسب است، اما حدود مناسب همین قدر است

3- موضوع دیگر اینکه زمانی که افراد انتخاب درستی داشته اند و خودشان همآهنگی دارند و شبیه هم هستند، در این شرایط بهتر است فاصله کم باشد و عروسی را به تأخیر نیندازند. در انتخاب درست مهم آن است که فرد در زمان انتخاب، تشابه را رعایت کند.

متاسفانه برخی افراد تصور می کنند که تفاوت داشتن با همسر خوب است. در حالی که در یک انتخاب مناسب همسران باید با هم شباهت هایی داشته باشند. البته در بحث شباهت، چند مورد بسیار اهمیت دارد. چیزی که فرهنگ ما روی آن بسیار تأکید دارد، تشابه اعتقادی است. در صورتی که چنین موضوعی وجود نداشته باشد، بعدها می تواند مشکل ایجاد کند.

یادمان باشد در زوج ها دو مورد ایجاد مشکل می کند؛ یکی تفاوت های جدی اعتقادی و دیگری هم نظرهایی که اطرافیان در مورد این انتخاب دارند. در صورت وجود چنین مسائلی، طولانی شدن فاصله عقد تا عروسی هم کمک چندانی نمی کند.

4- به طور کلی اگر بخواهیم حدود زمانی مناسب برای فاصله عقد تا عروسی را بگوییم، می توان گفت شش ماه تا یک سال، زمان مناسبی است. البته این محدوده قطعی نیست و نمی توان گفت که برای همه افراد مناسب است، اما حدود مناسب همین قدر است.

منبع: سپیده دانایی

(1) عقد تا عروسی چقدر
نکاتی مهم در باره حدود زمانی مناسب برای فاصله بین عقد تا عروسی چقدر باید باشد


(2) فاصله مناسب بین عقد تا عروسی چقدر باید
فاصله مناسب بین عقد تا عروسی چقدر باید باشد


(3) فاصله مناسب بین عقد تا عروسی
فاصله مناسب بین عقد تا عروسی


(4) فاصله زمانی مناسب عقد تا عروسی - جشن
فاصله زمانی مناسب عقد تا عروسی - جشن عروسی جشن پلاس


(5) مناسب ترین فاصله بین عقد و عروسی چند
مناسب ترین فاصله بین عقد و عروسی چند ماه است


(6) فاصله مناسب بین عقد تا عروسی
فاصله مناسب بین عقد تا عروسی


(7) فاصله مناسب بین عقد و عروسی چند وقت است
فاصله مناسب بین عقد و عروسی چند وقت است


(8) فاصله مناسب بین عقد تا عروسی چقدر است
فاصله مناسب بین عقد تا عروسی چقدر است


(9) زمان استاندارد بین عقد تا عروسی روان باز
زمان استاندارد بین عقد تا عروسی روان باز


(10) بهترین فاصله زمانی بین عقد تا عروسی
بهترین فاصله زمانی بین عقد تا عروسی - ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا