عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

تناسب های ازدواج را بشناسید

تناسب های ازدواج را بشناسید
تناسب های ازدواج را بشناسید
تناسب های ازدواج را بشناسید
تناسب های ازدواج را بشناسید

تناسب فرهنگى، اعتقادات و مذهب، تحصیلات، شناخت کافى از شرایط یکدیگر، بلوغ فکرى و عاطفى و غیره از عوامل موثر در زندگى موفق است. تناسب فرهنگى یکى از مهمترین عوامل در امر ازدواج است، زیرا معمولا هر فرد واجد خصوصیات و سطح فرهنگ متفاوت است که در آن رشد و زندگى کرده و در بیشتر موارد بر اساس آن آموخته ها رفتار مى کند. در نتیجه دو نفر هرچه از نظر فرهنگى و اجتماعى به هم نزدیکتر باشند سازگارى آنها پس از ازدواج بیشتر و آسان تر خواهد شد.

اهمیت دادن به اعتقادات و باور هاى مذهبى یکى از اساسى ترین معیار هاى انتخاب همسر است. با توجه به این واقعیت ها، حتما باید قبل از ازدواج زوجین به این امر توجه داشته باشند.

داشتن تحصیلات یکسان و متناسب هم در زندگى موفق بسیار موثر است. در بیشتر مواقع دیدگاه و بینش فرد تحصیل کرده نسبت به محیط خانوادگى و مسائل و مشکلات، واقع بینانه تر و منطقى تر است. بلوغ فکرى و عاطفى عامل دیگرى براى ازدواج موفق است. رشد عاطفى و فکرى مناسب در پایدارى زندگى زناشویى نقش بسزایى دارد. چرا که فرد در زندگى نیاز به توانایى فکرى و عاطفى مطلوبى دارد که داشتن یک ازدواج

موفق و رسیدن به بلوغ عاطفى، مهم ترین عامل برقرارى آرامش افراد است. احساس مفیدبودن و ثبات اجتماعى در افراد متاهل بیشتر است و متاهل ها نسبت به مجردها ارتباطات اجتماعى بهترى برقرارمى کنند. البته اگر ازدواج موفق باشد تمام این تاثیرات بیشتر مى شود.
(1) 5 تناسب حیاتی در امر ازدواج را جدی بگیرید
5 تناسب حیاتی در امر ازدواج را جدی بگیرید


(2) معیارها و ملاک های درست و نادرست در
معیارها و ملاک های درست و نادرست در انتخاب همسر پایگاه خبری جماران


(3) معیار های کفویت و تناسب در ازدواج
معیار های کفویت و تناسب در ازدواج


(4) ترسهای قبل از ازدواج را بشناسید
ترسهای قبل از ازدواج را بشناسید وقتی افراد میخواهند درباره موضوع مهمی مثل ازدواج تصمیمگیری کنند ممکن است با ترسهایی روبهرو شوند.


(5) مهمترین معیارهای ازدواج را بشناسید
مهمترین معیارهای ازدواج را بشناسید عروس سایت قبل از پراختن به ماجرای حاضر بهتر است توضیحاتی در مورد مفهوم تناسب در امر ازدواج منظور از اخلاق نیک صفات و ویژگی های پسندیده در نظر عقل و


(6) پنج تناسب حیاتی در ازدواج
پنج تناسب حیاتی در ازدواج


(7) تناسب حیاتی در ازدواج-فلسفه ازدواج- بلوغ ازدواج- تناسب
به جز این ها آیا هردو بلوغ های لازم در ازدواج را کسب کرده اید برای ازدواج فقط بلوغ جنسی کافی نیست. باید شخصیت خود را بشناسید تا به بلوغ شخصیتی برسید.


(8) بایدها و نبایدهای دوران نامزدی را بشناسید
بایدها و نبایدهای دوران نامزدی را بشناسید


(9) معیارهای اشتباه برای ازدواج را بشناسید
معیارهای اشتباه برای ازدواج را بشناسید بخش سوم


(10) این 5 اصل برای تفاهم در ازدواج را بشناسید
آکاایران این 5 اصل برای تفاهم در ازدواج را بشناسید. اگر می خواهید برای ازدواج کردن قدم بردارید بهتر است این 5 تناسب حیاتی و مهم را در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا