عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

اشتاباهات رایج در روابط زن و شوهر با یکدیگر

اشتاباهات رایج در روابط زن و شوهر با یکدیگر
اشتاباهات رایج در روابط زن و شوهر با یکدیگر
اشتاباهات رایج در روابط زن و شوهر با یکدیگر
اشتاباهات رایج در روابط زن و شوهر با یکدیگر

جزء آن دسته از زوج هایی هستید که با بررسی روابط موجود با یکدیگر و آگاهی از ویژگی های شخصیتی خود و همسرتان در پی یک رابطه نزدیک و در عین حال صمیمانه اید و با استفاده از این روش تبدیل به یک زوج خوشبخت شده اید؟ باید خدمتتان عرض کنم که هیچ راه قطعی و درست و مشخصی برای یک همسر خوب بودن وجود ندارد

چرا که اخلاق و روحیات افراد با یکدیگر متفاوت است و اگر روشی که شما و همسرتان پیش گرفته‌اید، نتیجه‌ دلخواهتان را ایجاد می‌کند، همان را پیش بگیرید. به اشتباهات زیر توجه کنید تا متوجه شوید که همیشه یک استاندارد و قوانین خاصی در یک رابطه خوب تعیین کننده نیست.

اشتباه 1: یک رابطه عالی نیازمند تفاهم فکری است.
شما هیچوقت نمی‌توانید به همه چیز از دید همسرتان نگاه کنید زیرا دو فرد کاملاً متفاوت هستید. شما از نظر ژنتیکی، فیزیولوژیکی، روانی و تاریخی متفاوت هستید.شما نمی‌توانید با شبیه شدن به طرزفکر همسرتان، مشکلات رابطه‌تان را حل کنید. باید تفاوت‌هایتان را تحسین کنید.


اشتباه 2: یک رابطه عالی نیازمند عشقی عالی است.
بله، زندگی شما در کنار همسرتان باید توام با عشق باشد. اما خودتان را گول نزنید و انتظار یک عشق غیرواقعی هالیوودی را نداشته باشید. واقعیت این است که در دنیای واقعی، عاشق بودن به معنی افتادن در دام عشق نیست.عاشق شدن تنها اولین قدم عشق است. ماندن در آن مرحله کار دشواری است. این اشتباه متداول را مرتکب نشوید که فکر کنید وقتی آن شور اولیه فروکش می‌کند، دیگر عاشق نیستید.

اشتباه 3: یک رابطه عالی نیازمند قدرت حل مشکل بالا است.
در این دام نیفتید که باور کنید شما و همسرتان اگر نتوانید مشکلات و مشاجرات جدی‌تان را حل کنید، نمی‌توانید شاد و خوشبخت باشید. نود درصد از مشکلات رابطه قابل حل نیستند.مسائلی وجود دارد که شما و همسرتان سر آن تفاهم ندارید و هیچوقت هم تفاهم پیدا نخواهید کرد. چرا نمی‌توانید یکبار برای همیشه این مسائل و

مشکلات را حل کنید؟ دلیلش این است که برای این منظور باید یکی از شما ارزش‌ها و اعتقادات خود را قربانی کند.می‌توانید خیلی ساده تصمیم بگیرید که در آن موارد اختلاف داشته باشید و بااینکه در مورد آن موضوع به نزدیکی احساسی نرسیده‌اید اما از نظر احساسی به هم نزدیک باشید.

اشتباه 4: یک رابطه عالی نیازمند داشتن علایق مشترک است که شما را برای همیشه به هم وصل کند.

اگر علایق و فعالیت‌های مشترک نداشته باشید، رابطه‌تان هیچ اشکالی ندارد.اگر شما و همسرتان خودتان را مجبور می‌کنید که در فعالیت‌هایی مشترک شرکت کنید اما نتیجه آن چیزی جز استرس، فشار و مشاجره نخواهد بود، به هیچ‌وجه این کار را نکنید.


اشتباه 5: یک رابطه عالی، یک رابطه مسالمت‌آمیز و آرام است.
از مشاجره کردن به این دلیل که فکر می‌کنید نشانه ضعف یا شکست رابطه است، نترسید. حتی سالم‌ترین زوج‌ها هم گاهی دعوا می‌کنند.

اشتباه 6: یک رابطه عالی امکان بیرون ریختن احساساتتان را برایتان فراهم می‌کند.
بیرون ریختن حرف‌های دلتان شادی و احساسی خوب به شما میدهد اما وقتی در زمانی نامناسب، حرفی نامناسب از دهانتان بیرون بیاید، احتمال خراب کردن همیشگی رابطه‌تان وجود دارد. قبل از اینکه حرفی به زبان بیاورید که پشیمان شوید، زبانتان را گاز بگیرید و لحظه‌ای به حرفی که می‌خواهید بزنید فکر کنید. حرف‌هایی که در چنین مواقعی زده می‌شود خیلی وقت‌ها احساس واقعی ما نیستند و نباید مطرح شوند—مخصوصاً اگر مخرب باشند.

اشتباه 7: یک رابطه عالی ارتباطی به رابطه‌جنسی ندارد.
این باور که رابطه‌جنسی مهم نیست تصوری خطرناک و مخرب است. رابطه‌جنسی وقفه‌ای عالی از فشارهای زندگی روزانه برای دو طرف فراهم می‌کند و باعث می‌شود دو طرف بتوانند سطح بالایی از صمیمیت و نزدیکی را تجربه کنند.

اشتباه 8: یک رابطه عالی بعد از اشتباه یکی از طرفین، باقی نخواهد ماند.
هیچکس کامل نیست. تازمانیکه اشتباهات همسرتان همراه با سوءاستفاده از شما نبوده و مخرب نباشد، می‌توانید یاد بگیرید با آنها زندگی کنید.به جای متمرکز شدن بر کمبودهای همسرتان، خصوصیاتی از او که اوایل برایتان جذاب بود را به یاد آورید.

اشتباه 9: برای عالی نگه داشتن رابطه، فقط یک راه درست وجود دارد.
هیچ راه درست مشخصی برای یک همسر خوب بودن، پدر یا مادر خوب بودن یا کنار آمدن با مشکلات رابطه وجود ندارد.به جای اینکه از استانداردهایی که در کتاب‌ها خوانده‌اید یا از دوستان شنیده‌اید، تبعیت کنید،

بهتر است راهی را انتخاب کنید که به دردتان می‌خورد. اگر روشی که شما و همسرتان پیش گرفته‌اید، نتیجه‌ دلخواهتان را ایجاد می‌کند، همان را پیش بگیرید. اگر هر دو شما با اصول و قواعد مخصوص خودتان راحت هستید، می‌توانید قوانین خودتان را داشته باشید.

اشتباه 10: رابطه‌تان زمانی می‌تواند عالی باشد که همسرتان را آنطور که دوست دارید تغییر دهید.
در این دام این باور نیفتید که اگر بتوانید همسرتان را تغییر دهید، رابطه‌تان بهتر خواهد شد.این تصور بچگانه که عاشق شدن به این معنی است که کسی را پیدا کنید که مسئول خوشبختی شما باشد. شما باید مسئولیت

خوشبختی خودتان را قبول کنید.اگر رابطه‌تان توام با فشار است، مهمترین فردی که باید تغییر کند، خودتان هستید. وقتی نقص‌ها و ایرادات خود که موجب تخریب رابطه شده را پیدا کنید، می‌توانید تصمیم بگیرید که آنها را از زندگی خود بیرون کنید.(1) یک تکنیک مهم آموزشی در روابط زوجین های
یک تکنیک مهم آموزشی در روابط زوجین های سلامت


(2) اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی
اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی - سایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه


(3) چرا زن و شوهر با هم دعوا می کنند
چرا زن و شوهر با هم دعوا می کنند آگاه باشیم


(4) پایداری روابط زن و شوهر
پایداری روابط زن و شوهر. برای پایداری روابط زن و شوهر سرمایه گذاری در ازدواج تان می تواند نتایج ماندگاری از نظر شادی مالی و سلامتی داشته باشد و حالا ما اینجا یک فهرست کوچک برای یادآوری پنج راه آسان برای تضمین سرمایه


(5) نحوه رفتار با خانواده همسر مشاوره باما مشاوره خانواده
اگر این انتخاب ها با آن چیزی که در تصور والدین است مغایرت داشته باشد ممکن است این موضوع از سوی والدین بهعنوان طردشدگی قلمداد شود که باعث ایجاد اختلاف با خانواده شوهر یا خانواده زن در روابط شود.


(6) رایج ترین اشتباهات زن و شوهر ها در زندگی مشترک - خبر فوری
ارتباط بین یک زن و شوهر یک باره و ناگهانی به کشمکش نمی رسد بلکه رفتار های نامناسب دقت نداشتن روی گفتمان بی مهارتی و بسیاری موارد دیگر در روابط زوج ها وجود دارد که رفته رفته و در گذر زمان روی هم تلنبار می شود.


(7) ازدواج تیپ های شخصیتی تست شخصیت شناسی MBTI مشاوره باما
به رسمیت شناختن و احترام به نگرش و طرز تفکر همسر و تشکر و قدردانی از نظرات و اعتقادات یکدیگر در ازدواج صرفنظر از اینکه با تفکرات و نظرات همسر خود موافق یا مخالف باشید برای بهرهمندی از یک رابطه زناشویی موفق حیاتی است.


(8) اصول روابط زن و شوهر مهارت های لازم
اصول روابط زن و شوهر مهارت های لازم برای داشتن زندگی عاشقاته زناشوئی


(9) دانلود کتاب نیازها و روابط زن و شوهر
دانلود کتاب نیازها و روابط زن و شوهر اثر محسن ماجراجو - فیدیبو


(10) روابط زن و شوهر
زن و شوهری را در نظر بگیرید که برای شما الگوی یک زوج موفقاند. آنها با یکدیگر رفتار خوبی دارند و به هم احترام میگذارند و زندگی مالی مستحکمی روابط زن و شوهر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

دکمه بازگشت به بالا