عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

چندین اشتباه بد در انتخاب همسر

چندین اشتباه بد در انتخاب همسر
چندین اشتباه بد در انتخاب همسر
چندین اشتباه بد در انتخاب همسر
چندین اشتباه بد در انتخاب همسر

هر کس برای ازدواج معیارهایی دارد که به اعتقاد خودش منطقی و اصولی است اما واقعیت این است که حتی منطقی ترین معیارهای ازدواج هم ممکن است با باورهای غلط و تمایلات اشتباهی ترکیب شوند که چشم شما را روی واقعیت ها ببندند. چطور؟


فرض کنید شما با فردی مواجه شده اید که بخشی از خواسته ها و نیازهایتان را برآورده می کند. آدم جالبی است اما شخصیت او تفاوت های عمیقی با شخصیت شما دارد. با این حال تصمیم می گیرید دل به دریا بزنید و زندگی را با او شروع کنید به این امید که در طول زندگی بتوانید او را تغییر دهید یا شاید همین تفاوت ها تبدیل به جذابیت های زندگی شما شود.

تصمیم می گیرید با او ازدواج کنید تا با صبوری و محبت نواقص شخصیتی او را که به دلیل محرومیت ها و مشکلات دوران کودکی اش به وجود آمده تغییر دهید. یا او را زیر پر و بال تان بگیرید و بهش اعتماد به نفس دهید و تشویقش کنید تا به راه درست بیاید. اینجاست که شما درگیر یک باور غلط شده اید: تغییر دادن همسر بعد از ازدواج و نادیده گرفتن مشکلات موجود به امید معجزه ای که در آینده رخ دهد و اوضاع را عوض کند!


اما باورهای غلط به همین جا ختم نمی شود. شما گاهی خواسته یا ناخواسته جذب افرادی می شوید که در جایگاه قدرت قرار دارند. یا به خاطر موقعیت شغلی شان برجسته اند، یا جذابیت ظاهری شان، محبوبیت شان در جمع و سایر ویژگی هایشان آنها را برجسته کرده است. این فرد کسی است که هر فرد دیگری دوست دارد با او ازدواج کند اما واقعیت این است که هر کسی باید با فردی که برای زندگی با او مناسب است، ازدواج کند!

تناسب در ازدواج بر هر گرایش و تمایل دیگری ارجحیت دارد و کسی که هر مرد و زن دیگری در آرزوی ازدواج با او باشد، تنها با فردی در حد و اندازه های خودش خوشبخت خواهد بود.

اشتباه بعدی وقتی رخ می دهد که شما با کسی ازدواج می کنید که معتقدید خودش خوب است اما شرایط خوبی ندارد، خودش خوب است اما خانواده خوبی ندارد و… یعنی بین فرد مورد نظر با شرایط یا موقعیت واقعی او یک مرز قائل می شوید. در صورتی که هر کدام از ما همان چیزی هستیم که به نظر می رسیم. مردی که خوب است اما شغل ندارد، یا در حال حاضر اعتیاد دارد، همسر مناسبی نیست. زنی که خودش خوب است اما فعلا افسردگی دارد گزینه مناسبی برای ازدواج شما نخواهد بود. یادتان باشد ما ناجی نیستیم.


شما ازدواج می کنید تا همراه و همدل و شریک زندگی داشته باشید نه این که کسی را از بدبختی نجات دهید. اعتیادش را درمان کنید، تنهایی اش را پایان دهید یا ضعف هایش را بپوشانید. اگر قرار است چنین نقشی برای فرد مقابل ایفا کنید، شما مددکار او هستید نه همسرش. و بعد از مدت کوتاهی از تلاش برای نجات خسته خواهید شد و زندگی تان را خسته کننده و عذاب آور خواهید دید.

باور غلط بعدی را کسانی دارند که معتقدند ازدواج تمام و کمال به قسمت بر می گردد و به همین دلیل دور مشورت و مطالعه و تحقیق را خط می کشند. آنها به جای تحقیق استخاره می کنند و به جای مشورت می گویند: یا نصیب و یا قسمت! و صرفا با توجه به کلیات پیش می روند تا در زندگی مشترک بالاخره راهشان را پیدا کنند. برای این افراد، ازدواج یعنی یک تقدیر از پیش تعیین شده نه یک انتخاب.
(1) چندین اشتباه بد در انتخاب همسر
چندین اشتباه بد در انتخاب همسر


(2) هنر انتخاب صحیح همسر همسران خوب In stock
هنر انتخاب صحیح همسر همسران خوب مشاوره خانواده با رویکرد اسلامی و ارتقای سبک صحیح زندگی اسلامی


(3) اشتباه در انتخاب همسر ازدواج موفق
اشتباه در انتخاب همسر ازدواج موفق


(4) ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی عکس
ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی عکس


(5) 5 اشتباه مهم دختران و پسران در انتخاب همسر
شناخت و انتخاب همسر آینده مشاهده نحوهفرد در ارتباط با خانواده خود صادق و راحتانتخاب همسرمیل ازدواجانتخاب همسر آیندهازدواج متوجهازدواج مشکلاتپول فرد جایگاه اجتماعی


(6) عفیفه چگونه خیانت همسرم را ببخشم
عفیفه چگونه خیانت همسرم را ببخشم مدرسه علمیه اسلام شناسی حضرت زهرا سلام الله علیها


(7) اشتباهات خطرناک در انتخاب همسر
اشتباهات خطرناک در انتخاب همسر


(8) اشتباهات در انتخاب همسر - 7 اشتباه رایج برای انتخاب همسر
اشتباهات در انتخاب همسرازدواج یک تصمیم مهم در زندگی است و اشتباه کردن در آن نیز مشکلات خاص خود را دارد اگر میخواهید در انتخاب همسر خود موفق باشید بهتر است از اشتباهات زیر پرهیز ک


(9) انتخاب اشتباه همسر - مرکز مشاوره همکده
انتخاب یک شریک زندگی کار شک برانگیز و سخت و پرچالش است. این انتخاب شماست که می تواند موقعیت شما در سال های آینده و شاد بودن یا نبودنتان را مشخص سازد. این ها اشتباهات متداولی هستند که افراد به صورت آگاهانه یا نااگاهانه در


(10) اشتباه در انتخاب همسر چه دلایلی دارد
اشتباه در انتخاب همسر چه دلایلی دارد مجموعه دانستنیهای قبل از ازدواج بسیاری افراد به علت وجود معیارهای اشتباه در انتخاب همسر دچار اشتباه میشوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + دو =

دکمه بازگشت به بالا