عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

انجام چند کار مهم در دوران نامزردی

انجام چند کار مهم در دوران نامزردی
انجام چند کار مهم در دوران نامزردی
انجام چند کار مهم در دوران نامزردی
انجام چند کار مهم در دوران نامزردی

دوران نامزدی دوران شروع احساس مسئولیت است. اگر به تازگی نامزد کرده اید حتما متوجه شکل گرفتن این احساس درون خود شده اید. دوران نامزدی یکی از زیباترین و رمانتیک ترین مقاطع زندگی شما خواهد بود اگر به درستی از آن استفاده کنید.

در دوران نامزدی تان حتما این 5 کار را انجام دهید

به گزارش نیک صالحی به نقل از تبیان ؛ کارهای زیادی در دوران نامزدی باید انجام بدهید. برخی از این امور اولویت بیشتری دارند و می بایست توجه بیشتری به آنها داشته باشید. در اینجا پنج کار مهم که باید در دوران نامزدی انجام بدهید را ذکر می کنیم:

1 – نامزدتان را به همه معرفی کنید
بگذارید همه نامزد شما را بشناسند و نامزد شما نیز با خلق و خوی خویشاوندان و نزدیکان شما آشنا شود. رفت و آمد با افراد فامیل و نزدیکان، شرکت در مهمانی های فامیلی و… فرصت خوبی برای معرفی و آشنایی بیشتر است. در شبکه های اجتماعی هم نامزدی خود را اعلام کنید. با این کار از طرفی یخ روابط بین نامزد شما و اطرافیانتان زود تر باز می شود و از سوی دیگر کمک می کند که نامزد شما احساس راحتی بیشتری با شما و نزدیکانتان کند و این به نفع همه است.

2 – برای باهم بودن وقت بگذارید
یکی از ریشه های اختلافات در دوران نامزدی، دور بودن عروس و داماد از یکدیگر است. اجازه ندهید دغدغه هایی که برای برگزاری جشن عروسی خود دارید، فرصت با هم بودن را از شما بگیرد. سعی کنید وقت بیشتری را با یکدیگر بگذرانید. با همسرتان به گردش بروید، سینما، رستوران و… را در برنامه های هفتگی خود جای بدهید و از کنار هم بودن لذت ببرید. حتی زمانی که کنار یکدیگر نیستید به هم تلفن کنید و وقتی را برای صحبت کردن با هم اختصاص دهید. فراموش نکنید که ازدواج یک مسئولیت تمام وقت است. پس اگر وقت کافی برای با هم بودن ندارید، بهتر است اصلا ازدواج نکنید!

3 – زمان عروسی را تعیین کنید
مدت دوران نامزدی به عوامل زیادی از جمله : فرهنگ و آداب و رسوم خانواده ها، وضعیت اقتصادی عروس و داماد، میزان آشنایی عروس و داماد با یکدیگر و… بستگی دارد. اگر تصمیم دارید ظرف کمتر از یک سال عروسی کنید، سعی کنید ماه عروسی خود را و حتی الامکان روز عروسی را تعیین کنید. این تاریخ خیلی مهم است و تمام برنامه ریزی های شما به این تاریخ بستگی دارد. اگر هم فعلا به این زودی نمی خواهید عروسی کنید، بهتر است مشخص کنید که چند سال می خواهید نامزد بمانید: یک سال؟ دو سال؟ یا بیشتر؟ این هدف گذاری به نوعی شما را از بلاتکلیفی خارج می کند.

4 – بودجه و هزینه عروسی را مشخص کنید
برای اینکه تصمیمات و برنامه ریزی های شما واقع بینانه تر باشد می بایست بودجه ای که برای عروسی خود در نظر گرفته اید را مشخص کنید. این موضوع خیلی مهمی است که همه تصمیمات و انتظارات عروس و داماد و خانواده ها را تحت الشعاع خود قرار می دهد. بودجه برای رویاهای شما حد و مرز مشخصی را ترسیم می کند و به آن شکل واقعی تری می دهد.

5 – شروع به پس انداز کنید
خرج و مخارج اضافه را حذف کنید و سعی کنید در هزینه های شخصی خود صرفه جویی کنید. یک حساب بانکی مجزا باز کنید و شروع به پس انداز پولهایتان کنید. یا اینکه پس انداز خود را به صورت کالاهای سرمایه ای مثل : سکه، طلا، ارز و… در آورده و نگهداری نمایید. به هر حال باید دور اندیش باشید و از هم اکنون به فکر مخارج و هزینه های عروسی خود باشید.
(1) 50 سوال اساسی در دوران نامزدی
50 سوال اساسی در دوران نامزدی


(2) در دوران نامزدی چکار کنیم
در دوران نامزدی چکار کنیم


(3) نزدیکی در دوران نامزدی تا چه اندازه باشد
نزدیکی در دوران نامزدی تا چه اندازه باشد


(4) 5 کار مهم که در دوران نامزدی باید انجام
5 کار مهم که در دوران نامزدی باید انجام دهید


(5) اشتباهاتی که در دوران عقد نباید انجام بدهید
اشتباهاتی که در دوران عقد نباید انجام بدهید


(6) روش و اصول هدیه دادن در دوران نامزدی
روش و اصول هدیه دادن در دوران نامزدی نکات مهم


(7) آیا میتوان در دوران نامزدی رابطه جنسی
آیا میتوان در دوران نامزدی رابطه جنسی برقرار کرد ساعدنیوز


(8) پنج کار مهم که باید در دوران نامزدی
پنج کار مهم که باید در دوران نامزدی انجام بدهید


(9) اختلال چند شخصیتی چیست چه نشانه هایی دارد و چطور درمان می
اختلال چند شخصیتی یکی از بیماری های پیچیده است که مربوط به روان انسان است و عوامل مختلفی باعث ایجاد آن می شود. یکی از دلایل مهم که در این اختلال نقش دارد می تواند ضربه های روحی در دوران کودکی


(10) طبقات اجتماعی دوران ساسانی - ویکیپدیا دانشنامه آزاد
در دوران نخستین ساسانی یک تقسیم اجتماعی دیگر وجود داشته که بیشبهه از بقایای عهد اشکانیان بودهاست. نام این طبقات را در کتیبه شاپور یکم در حاجیآباد که به دو زبان نوشته شدهاست میبینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هشت =

دکمه بازگشت به بالا