عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

درباره ازدواج با افراد سیگاری

درباره ازدواج با افراد سیگاری
درباره ازدواج با افراد سیگاری
درباره ازدواج با افراد سیگاری
درباره ازدواج با افراد سیگاری
از دید بسیاری از جوانان استعمال سیگار نه تنها موردی ندارد بلکه در بسیاری از موارد آنها را از برخی آسیب های فردی و اجتماعی چون استرس و اضطراب، کاهش اعتماد به نفس، کاهش محبوبیت به خصوص درگروه همسالان و … مصون می دارد.

البته این باور همین جا به پایان نمی رسد و آنها گمان می کنند که چون سیگار جزء مواد مخدر محسوب نمی شود هر لحظه که بخواهند و اراده کنند قادر به ترک آن خواهند بود در حالیکه سیگار هم مانند تمام دخانیات دیگر اعتیاد آور است و ترک آن بسیار سخت می شود. جالب آنکه بسیاری زا متخصصان سیگار را سرنخ و مادر بسیاری از اعتیادها معرفی می نمایند.

با توجه به رواج این باورهای غلط در میان جوانان به خصوص پسران باید به امر ازدواج این قشر نیز توجه ویژه داشت. آیا از دید متخصصین و مشاوران، ازدواج با فرد سیگاری اشکالی ندارد؟ آیا سیگاری نبودن فرد مقابل چه دختر و چه پسر را باید جزء معیارهای همسر آینده مان در نظر بگیریم؟ سیگاری بودن یا نبودن فرد مقابل چه تاثیراتی بر زندگی مشترک دارد؟ و …

پاسخ جوانان به سوالات بالا بیش از دو حالت نیست: برخی معتقدند فرد سیگاری با فرد معتاد هیچ فرقی نداشته و به هیچ وجه نباید با آنها ازدواج کرد. بعضی دیگر برعکس معتقدند که سیگاری بودن عیب محسوب نشده و مشکلی در زندگی آنها ایجاد نمی کند. معمولا استدلال این افراد برای این طرز فکر، زندگی نزدیکانی چون پدر و مادر یا عمو و دایی شان می باشد که در عین سیگاری بودن علی الظاهر مشکلی ندارند و به خوبی زندگی می کنند.

برای آشنایی با مشکلات و معضلات زندگی با فرد سیگاری بهتر است با ما همراه شوید:

1.تغییر در چهره: سیگار کشیدن باعث ایجاد برخی تغییرات در چهره و ظاهر افراد شده و صد البته بر زیبایی آنها تاثیر بسیاری دارد. معمولا همسران افراد سیگاری پس از مدتی از درکنار آنها بودن دچار شرم شده و نمی خواهند فرد مقابل را به عنوان همسر خود به جامعه و دوستانشان معرفی نمایند.

– زرد شدن و از بین رفتن دندانها: تماس مداوم دود سیگار با دندانها باعث زرد شدن و فاسد شدن آنها می گردد.

– لاغری بیش از حد

– ایجاد چین و چروک بسیار بر روی دست ها و صورت

– ریزش یا سفیدی موها زود از موعد

– و …

2.ابتلا به بیماری های جسمی مختلف: معمولا افراد سیگاری پس از چند سال دچار اختلالات و بیماری های جسمی بسیاری می شوند.

– سرطان: بیش از ‌4ظ عنصر سرطانزا در دود سیگار وجود دارد به همین دلیل احتمال ابتلای افراد سیگاری به سرطان هایی چون سرطان ریه، حنجره، پوست، زبان، دهان، غدد، بزاق و حلق، سرطان بینی، مری، معده، رحم و … بسیار بالاست.

– بیماری های قلبی: دود سیگار باعث افزایش ضربان قلب، بالا رفتن فشار خون، افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا و گرفتگی عروق و نهایتا ایجاد حمله قلبی و سکته می شود.


سیگار کشیدن باعث ایجاد برخی تغییرات در چهره و ظاهر افراد شده و صد البته بر زیبایی نها تاثیر بسیاری دارد. معمولا همسران افراد سیگاری پس از مدتی از درکنار آنها بودن دچار شرم شده و نمی خواهند فرد مقابل را به عنوان همسر خود به جامعه و دوستانشان معرفی نمایند

– ایجاد ضایعه در شنوایی و بینایی: معمولا افراد سیگاری پس از مدتی دچار آب مروارید و برخی ضایعات در گوش که باعث کم شنوایی شان می شود.

– نیکوتینی که در سیگار وجود دارد، اثر اعتیادآور دارد و شخص به مرور زمان به آن عادت می‌کند و مانند بقیه اعتیادها، کم کم مقدار مصرف و نیاز به نیکوتین بالا می‌ رود و بالطبع تعداد مصرف روزانه سیگار نیز باید افزایش یابد و با عدم مصرف آن، علایم قطع نیکوتین مانند عصبانیت، پرخاشگری و زودرنجی در فرد ایجاد می شود.

– و …

3. ایجاد مشکلات خانوادگی

– احتمال تاثیر پدر یا مادر سیگاری بر فرزندان آینده و سیگاری شدن آنها بسیار زیاد است.

– دود ناشی از سیگار که در محیط خانه وجود دارد باعث ابتلای افراد سالم خانواده به خصوص نوزادان وکودکان به بسیاری از بیماری های ریوی و سرطان ها می شود.


(1) ازدواج با فرد سیگاری انتخاب کن یا من
ازدواج با فرد سیگاری انتخاب کن یا من یا سیگار


(2) باورهای افراد در مورد ازدواج با فرد
باورهای افراد در مورد ازدواج با فرد سیگاری - رابینیا گروه مشاوران رابینیا


(3) ازدواج با فرد سیگاری
ازدواج با فرد سیگاری


(4) معضل زندگی با افراد سیگاری
معضل زندگی با افراد سیگاری


(5) رفتار با همسر سیگاری آموزش زندگی و عشق
رفتار با همسر سیگاری آموزش زندگی و عشق


(6) اسلام درباره سیگار کشیدن چه میگوید
اسلام درباره سیگار کشیدن چه میگوید - خبرآنلاین


(7) ازدواج با افراد سیگاری
برای آشنایی با مشکلات و معضلات زندگی با فرد سیگاری بهتر است با ما همراه شوید 1- تغییر در چهره سیگار کشیدن باعث ایجاد برخی تغییرات در چهره و ظاهر افراد شده و صد البته بر زیبایی آنها تاثیر بسیاری دارد.


(8) ازدواج با فرد سیگاری
ازدواج با فرد سیگاری - ازدواج-مشاور ازدواج و خانواده-خوشبختی - دوران عقد -آداب زندگی-عروسی-شب زفاف-ازدواج موفق-آداب ازدواج-احکام ازدواج- - ازدواج مشاور ازدواج و خانواده دانستنیهای قبل از ازدواج


(9) ازدواج با فرد سیگاری
از دید بسیاری از جوانان استعمال سیگار نه تنها موردی ندارد بلکه در بسیاری از موارد آنها را از برخی آسیب های فردی و اجتماعی ازدواج با فرد سیگاریفرد سیگاریسیگاریازدواج فرد سیگاری


(10) ازدواج با افراد سیگاری
دربارهازدواجباافرادسیگاریدرباره ازدواجافراد سیگاریازدواج با افراد سیگاریدرباره ازدواج با افراد سیگاریازدواج با افراد سیگاریایکســ فــانـــــوبسایتـــسرگرمیـــتفریحیـــ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یک =

دکمه بازگشت به بالا