عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

روش های شناخت کامل نامزدتان

روش های شناخت کامل نامزدتان
روش های شناخت کامل نامزدتان
روش های شناخت کامل نامزدتان
روش های شناخت کامل نامزدتان
در ادامه بحث طراحی سوالات خواستگاری به مسائلی می رسیم که باید بیشتر به آن ها دقت کنید و با طرح سوالات مختلف به واکاوی آن ها بپردازید، در این شماره به 5 راه شناخت و گزینش همسر اشاره می کنیم

1 – فرآیند زندگی فرد را مرور کنید
بسیار مهم است که در جلسات خواستگاری تنها به آخرین اخبار زندگی فرد مقابل بسنده نکنید. در مواردی فردی که شما را پسندیده است، ممکن است تحت تأثیر هیجانات و احساسات عاشقانه و دوست داشتن، تغییراتی در خود احساس کند که با دیدگاه شما همسو است، اما این یک امر پایدار نیست. بنابراین شما باید از ویژگی های ثابت شخصیت فرد آگاهی پیدا کنید که بخشی از آن در گفت و گوهای دو نفره مشخص می شود و بخشی در تحقیقاتی که باید انجام دهید.

از فرد بخواهید خودش را توصیف کند. از زبان خودش ویژگی هایش را بشنوید و در تحقیقات بعدی در پی این باشید که صحت ادعای او را کشف کنید. دکتر «محسن ایمانی» در کتاب «شیوه های شناخت و گزینش همسر» برای تناسب میان ادعا و عمل طرفین به جوانان توصیه می کند که این امر را جدی بگیرند و به آن توجه کنند؛ برای مثال از کسی که خود را فردی هنرمند یا نویسنده، شاعر یا خوشنویس و … معرفی می کند بخواهید نمونه اثرش را به شما نشان دهد.

2 – از فن سؤال معکوس، هوشمندانه استفاده کنید
دکتر ایمانی در تبیین شیوه های گزینش همسر این شیوه را با مثال زیر مطرح می کند؛ اگر شما فردی اجتماعی هستید و دوست دارید همسرتان نیز اجتماعی باشد، بهتر است سؤال خود را این گونه مطرح کنید: “اگر همسر شما اجتماعی نباشد، خیلی ناراحت می شوید یا برایتان مهم است؟” و در این شرایط پاسخ فرد احتمالا به واقعیت نزدیک است.

3 – دوستان فرد، منبع اطلاعاتی ارزشمندی هستند
فراموش نکنید از او بخواهید دوستانش را به شما معرفی کند. هر کسی با افرادی دوستی می کند که به آن ها شبیه است و از سوی دیگر دوستان تأثیر زیادی بر شخصیت فرد می گذارند؛ بر این اساس شناخت دوستان طرف مقابل، اطلاعات خوبی در اختیار شمامی گذارد.

4 – ویژگی های شخصیتی را ارزیابی کنید
روحیات طرف مقابل را هم مستقیما از خود او بپرسید و هم در اطلاعاتی که از او به دست می آورید واکاوی کنید.برخی ویژگی ها برای تشکیل زندگی مشترک اهمیت زیادی دارد در حالی که برخی دیگر تنها به این بستگی دارد که خود شما چه روحیه ای دارید. به عنوان مثال: ازدواج با کسی که اهل گذشت نیست در زندگی مشترک می تواند خیلی مشکل ساز باشد، اما این که کسی معتقد باشد که در مهمانی نباید چند نوع غذا پخت، آسیبی به اصل زندگی مشترک نمی زند!

5 – به قضاوت چشم هایتان اعتماد نکنید
امکاناتی را که در جلسه خواستگاری به چشمتان می آید چه از طرف دختر و چه از طرف پسر مبنای تصمیم گیری و قضاوت قرار ندهید. مثلا این که داماد با دسته گل یا خودرویی گران قیمت به خواستگاری آمد و یا همراهان او از لباس های بسیار شیکی برخوردار بودند، اگر چه در صورت واقعی بودن معرف ویژگی های اقتصادی طرف مقابل است، اما دلیل نمی شود که شما دست از بررسی بردارید، کم نبوده اند کسانی که با آراستگی های ظاهری در جلسات خواستگاری خانواده های بسیاری را فریفته اند. در شماره های بعد به موضوع «تحقیقات» بیشتر می پردازیم.


(1) 5 راه شناخت کامل نامزدتان
5 راه شناخت کامل نامزدتان


(2) روش های شناخت کامل همسر در دوران نامزدی
روش های شناخت کامل همسر در دوران نامزدی و دوستی ساعدنیوز


(3) 10 کلید برای شناخت نامزدتان
10 کلید برای شناخت نامزدتان


(4) راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج
راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج بایگانی - زندگی عشق آرامشزندگی عشق آرامش


(5) روش های شناخت کامل نامزدتان
روش های شناخت کامل نامزدتان در ادامه بحث طراحی سوالات خواستگاری به مسائلی می رسیم که باید بیشتر به آن ها دقت کنید و با طرح سوالات مختلف به واکاوی آن ها بپردازید در این شماره به 5 راه شناخت و گزینش همسر اشاره می کنیم


(6) آیا میتوان در دوران نامزدی رابطه جنسی
آیا میتوان در دوران نامزدی رابطه جنسی برقرار کرد ساعدنیوز


(7) بهترین موقعیت برای شناخت کامل نامزدتان
بهترین موقعیت برای شناخت کامل نامزدتان


(8) راهکارهای موثر برای شناخت بهتر نامزدمان
راهکارهای موثر برای شناخت بهتر نامزدمان


(9) شناخت بهتر نامزدمان
جام نیوز JamNews - راهکارهای موثر برای شناخت بهتر نامزدمان


(10) 10 روش برای شناخت بیشتر نامزدتان
1. 10 کلید برای شناخت نامزدتان - بیتوته هر چقدر دوران نامزدی طولانی باشد و به دختر و پسر فرصت بیشتر داده شود که در کم حافظه میشود یکی دیگر از روشهای شناخت افراد این است که وقتی سوالی از او 2.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

دکمه بازگشت به بالا