عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

پنج نکته تاثیرگذار در داشتن یک رابطه خوب و مطلوب

پنج نکته تاثیرگذار در داشتن یک رابطه خوب و مطلوب
پنج نکته تاثیرگذار در داشتن یک رابطه خوب و مطلوب
پنج نکته تاثیرگذار در داشتن یک رابطه خوب و مطلوب
پنج نکته تاثیرگذار در داشتن یک رابطه خوب و مطلوب
رابطه سالم نیازمند توجه و مراقبت است، به مانند بذری که پس از کاشته شدن نیاز به مواظبت و نگهداری دارد تا به بار نشیند، رابطه نیز درصورت توجه و عشق ورزیدن طرفین، به رشد و شکوفایی می رسد.این پنج نکته به شما کمک می کند تا از اصولی که رابطه تان بر آن بنا شده اطمینان حاصل کنید و یا با رعایت آن ها، رابطه تان را قوی تر نمایید.

صداقت بهترین سیاست

صادق باشید، مهم نیست که در چه موقعیتی قرار دارید. اگر درمورد گذشته خود روراست نباشید و پنهان کاری کنید، عواقب و تاثیرات منفی ناشی از آن را در رابطه و حتی اهداف مشترک آیندتان شاهد خواهید بود.هنگامیکه عدم صداقت آشکار شود، سلب اعتماد، رابطه را به تنگنا می کشاند و دیگر نباید امیدی به نجات آن داشت. هر رابطه باید براساس اعتماد ساخته شود و پایه و اساس اعتماد، صداقت است.

دنبال مقصر نگردید

یکی از شایع ترین مواردی که رابطه را تهدید می کند مقصر دانستن و سرزنش طرف دیگر است. این هنگامی است که یکی از طرفین بخاطر هر اشتباهی که رخ می دهد طرف دیگر را مقصر بداند و یا همیشه لحن سرزنش آمیزی داشته باشد.

اگر از جملاتی از قیبل: «تو همیشه اشتباه می کنی»، «تقصیر توست»، «هیچ وقت دقت نمی کنی»، «چرا اینطور رفتار می کنی» و … زیاد استفاده می کنید، باید دست نگه دارید، چون نتایج فاجعه باری درپی خواهد داشت. این جملات طرف مقابل را به اجبار درحالت تدافعی قرار می دهد و باعث تنش در گفتگو می شود. در عوض حتی اگر واقعاً مقصر بوده و اشتباه کرده است هم، از جملاتی شبیه: «من احساس می کنم تقصیر تو نبوده»، «اتفاقی است که افتاده»، «شاید من هم مقصر باشم»، «دفعه دیگر حتما موفق می شوی» و … استفاده کنید.

ببخشید

یکی از اسرار کلیدی در رابطه های ناگسستنی، بخشش بی قید و شرط است. همه ما اشتباه می کنیم، پس برای پشت سر گذاشتن اشتباهات و حرکت به سمت زندگی مسالمت آمیز، یکدیگر را ببخشید.

با دقت گوش دهید

ارتباط موثر زمانی رخ می دهد که طرفین به دقت به حرف های یکدیگر گوش دهند و فقط متکلم نباشند. گوش دهید و با تصدیق وی به طرف بفهمانید که حرفهایش را فهمیده اید. سعی کنید شنونده خوبی باشید و هیچ چیز تمرکز شما را در توجهتان به وی، به هم نزند.

ترک مجادله

هنگامیکه جر و بحث بالا می گیرد و راهی برای تمام شدن ماجرا نیست، بهتر است برای مدتی محل را ترک کنید. به یکدیگر زمان بدهید تا عصبانیتی که عامل جدال شده فروکش کند. پس از فروکش کردن عصبانیت بهتر می توانید فکر کنید و تصمیم گیری کنید.وقتی زوجین در رابطه خود، عوامل منفی که منجر به ناراحتی و فاصله گرفتن از یکدیگر شده است را بشناسند، می توانند با متوقف کردنشان و صرف زمان برای شکوفا شدن رابطه خود درهر شرایطی موفق باشند.


(1) پنج نکته موثر در داشتن یک رابطه مطلوب
پنج نکته موثر در داشتن یک رابطه مطلوب


(2) چگونه رابطه بهتری داشته باشیم 15 اصل
چگونه رابطه بهتری داشته باشیم 15 اصل ساختن یک رابطه خوب و موفق


(3) پنج نکته موثر در داشتن یک رابطه مطلوب
پنج نکته موثر در داشتن یک رابطه مطلوب پورتال جامع ایران بانو


(4) فواید یک رابطه زناشویی سالم
یکی از بزرگترین مشکلات زوجین امروزی این است که نمیدانند داشتن یک رابطه زناشویی سالم و مطلوب تا چه اندازه در زندگی تاثیرگذار است. ما شما را با تعدادی از فواید یک رابطه سالم و درست آشنا میکنیم.


(5) پنج نکته موثر در داشتن یک رابطه مطلوب پورتال جامع ایران بانو
رابطه سالم نیازمند توجه و مراقبت است به مانند بذری که پس از کاشته شدن نیاز به مواظبت و نگهداری دارد تا به بار نشیند رابطه نیز درصورت توجه و عشق ورزیدن طرفین به رشد و شکوفایی می رسد. این پنج نکته به شما کمک می کند تا از


(6) 14 راهکار برای لذت بردن از سکس و رابطه
14 راهکار برای لذت بردن از سکس و رابطه جنسی ساعدنیوز


(7) توصیه های مهم برای مدیریت رابطه عاشقانه
توصیه های مهم برای مدیریت رابطه عاشقانه


(8) گرم کردن یک رابطه سرد شده چطور رابطهمو
گرم کردن یک رابطه سرد شده چطور رابطهمو با دوست پسرم گرم کنم - رادیو عشق


(9) پنج نکته تاثیرگذار در داشتن یک رابطه خوب و مطلوب
رابطه سالم نیازمند توجه و مراقبت است به مانند بذری که پس از کاشته شدن نیاز به مواظبت و نگهداری دارد تا به بار نشیند رابطه نیز درصورت توجه و عشق ورزیدن طرفین به رشد و شکوفایی می رسد.این پنج نکته به شما کمک می کند تا از


(10) سایت پنج نکته موثر برای داشتن یک رابطه مطلوب پسورد
رابطه سالم نیازمند توجه و مراقبت است به مانند بذری که پس از کاشته شدن نیاز به مواظبت و نگهداری دارد تا به بار نشیند رابطه نیز درصورت توجه و عشق ورزیدن طرفین به رشد و شکوفایی می رسد.این پنج نکته به شما کمک می کند تا از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

دکمه بازگشت به بالا