آشپزیعمومیمطالب جالبویژه

طرز تهیه کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای

طرز تهیه کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای

مواد لازم برای کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای

1 عدد ماهی دودی نیم کیلویی
4 عدد تخم مرغ بزرگ
ربع فنجان جعفری تازه، خرد شده
1 حبه سیر بزرگ، له شده
1 قاشق غذاخوری پیاز، ریز ریز شده
1 قاشق چایخوری دانه زیره، آسیاب شده
4 قاشق غذاخوری مایونز
کمی فلفل هندی
ربع قاشق چایخوری نمک
ربع قاشق چایخوری فلفل سیاه، تازه آسیاب شده
یک و نیم فنجان پودر سوخاری
آرد
8 تا 9 فنجان روغن کانولا برای سرخ کردن
طرز تهیه کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای

طرز تهیه کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای

ماهی دودی را به تکه های کوچکی ببرید و آنها را در کاسه بزرگی بریزید. آب کافی در کاسه بریزید تا روی آنها را بپوشاند. بگذارید ماهی دودی خیس بخورد و 48 ساعت در یخچال بماند. حداقل 4 بار در روز آب آن را با آب تازه عوض کنید.
قابلمه بزرگی را پر از آب کنید و آن را بجوشانید. سپس شعله را کم کنید تا آب نیمجوش بماند. ماهی دودی را به آن اضافه کنید و در قابلمه را بگذارید. شعله را خاموش کنید و بگذارید کمی بماند تا به راحتی بتوان ماهی را با چنگال خرد کرد. سپس ماهی را از آب دربیاورید و وقتی سرد شد، استخوان هایش را جدا کرده و خرد کنید.
ماهی را در مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید تا بطور یکنواخت له شود. دو تخم مرغ در آن بشکنید و هم بزنید تا کاملاً مخلوط شود و بافت نرمی پیدا کند. این مخلوط را در کاسه ای بریزید و با جعفری، سیر، پیاز، دانه زیره، مایونز، فلفل هندی، نمک و فلفل مخلوط کنید تا خودش را بگیرد.
سپس دست هایتان را خیس کنید و این خمیر را به تکه های مناسبی به شکل کوکو درآورید. در کاسه دیگری دو تخم مرغ باقیمانده را بشکنید و خوب هم بزنید. حالا کوکوها را ابتدا در آرد بزنید، سپس کاملاً به تخم مرغ آغشته کنید و در آخر در پودر سوخاری بغلتانید. آنها را داخل بشقاب بگذارید و نیم ساعت در یخچال بگذارید.
روغن را در ماهیتابه گودی روی شعله داغ کنید. سپس کوکوها را یکی یکی در آن سرخ کنید تا طلایی شوند. اگر روغن زیادی داغ باشد، وقتی کوکوها را به آن منتقل می کنید سریع قهوه ای یا سیاه می شوند. اگر به اندازه کافی داغ نباشد، کوکوها روغن بیشتری به خود جذب می کنند. کوکوها را روی کاغذ روغنی بگذارید تا روغن اضافه آنها کشیده شود.
می توانید کوکوها را با سس گوجه فرنگی، مایونز یا هر چیزی که دوست دارید سرو کنید.
طرز تهیه کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای

نکات تکمیلی در مورد کوکوی ماهی

کوکوی ماهی جزو غذای ملل – یونانی میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30 دقیقه میباشد .
کوکوی ماهی را می توانید در وعده نهار – شام – سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار – میل کرد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .


(1) طرز تهیه کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای
طرز تهیه کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای ماهی دودی را به تکه های کوچکی ببرید و آنها را در کاسه بزرگی بریزید. آب کافی در کاسه بریزید تا روی آنها را بپوشاند. بگذارید ماهی دودی خیس بخورد و 48 ساعت در


(2) کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای
کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای کوکوی ماهی دودیآشپزیغذای مدیترانه ای برترین ها هرجا سنت درست کردن ماهی دودی باشد حتما کوکو ماهی دودی کراکت ماهی دودی یا کوفته های قلقلی با ماهی دودی هم هست.


(3) کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای
هرجا سنت درست کردن ماهی دودی باشد حتما کوکو ماهی دودی کراکت ماهی دودی یا کوفته های قلقلی با ماهی دودی هم هست. اضافه کردن سس مایونز به این غذای مدیترانه ای آن را فوق العاده لذیذ می کند.


(4) طرز تهیه طبخ ماهی دودی -
طرز تهیه ماهی کنجدی خوشمزه ترین غذایی که می توانید با ماهی درست طرز تهیه طبخ ماهی دودی . طرز تهیه کوکوی ماهی شیر مردم قشم را امتحان کنید .


(5) کوکوماهی طرز تهیه کوکوی ماهی
کوکو ماهیکوکوی ماهیکوکو ماهی خوشمزهکوکو ماهی تنروش تهیه کوکوی ماهیآموزش پخت کوکو ماهیطرز تهیه کوکو ماهیطرز پخت کوکو ماهیکوکو ماهی شورکوکوی ماهی دودی


(6) طرز تهیه ماهی دودی -
طرز تهیه غذای دودی دودی کردن غذا در سفرماهی دودیطرز تهیه ماهی دودیدودی کردن غذاغذای دودیطرز دودی کردن غذا. کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای -آکا - انواع کوکو - آشپزی - آکاایران


(7) طرز تهیه سالاد تن ماهی مدیترانهای به سادهترین روش - کتاب
محققان میگویند رژیم غذایی مدیترانهای عمر را طولانی کرده و احتمال زوال عقل را هم کم میکند.ما طرز تهیه سالاد تن ماهی مدیترانهای را به شما آموزش میدهیم.


(8) کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای - دانشجوی ایرانی آموزش -کتاب
کوکوی ماهی دودی مدیترانه ای مدیر بخش هنر و آشپزی سپتامبر 12 2015 انواع کوفته کتلت و کوکو نظری بدهید هرجا سنت درست کردن ماهی دودی باشد حتما کوکو ماهی دودی کراکت ماهی دودی یا کوفته های قلقلی با ماهی دودی هم هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 11 =

دکمه بازگشت به بالا