آشپزیعمومیمطالب جالبویژه

آموزش و طرز تهیه سیر ترشی با آسان ترین روش

سیر ترشی

آموزش تهیه ترشی سیر

سیر ترشی یکی از خوشمزه ترین ترشی هایی است که می توانید با غذا میل کنید. در این مطلب روش آسان تهیه سیر ترشی را به شما آموزش می دهیم.

مواد لازم سیر ترشی

  • سیر خشک
  • سیرکه سیب ارگانیک
  • نمک

سیر ترشی

طرز تهیه سیر ترشی خانگی با روشی سریع و نکات خانگی برای تهیه آن

در این مطلب از آشپزی نحوه درست کردن سیر ترشی را به شما آموزش می دهیم.در ابتدا باید نکاتی در مورد سیر ترشی اصل و سیر ترشی تقلبی را به شما می گوییم که متاسفانه در کشور سیر ترشی های تقلبی زیاد تولید می شوند.

در سرکه تقلبی از سرکه خرما که شیرین است در سر ترشی استفاده می کنند زیرا ترشی سیر اصلی و چند ساله طعمی شیرین دارد و این سرکه همین طعم را به ترشی می دهد و برای تیره کردن رنگ ترشی هم از سرکه بالزامیک استفاده می کنند. ولی به دلیل گران بودن سرکه بالزامیک به جای آن از سس سویا استفاده می کنند که تیرگی رنگ ترشی را هم بیشتر می کند و چون سویا سس شور است دیگر به آن نمک نمی زنند. بعضی از افراد سودجو هم برای سیاه شدن ترشی شکر قهوه ای و مقداری سویا سس را به آن اضافه می کنند و پس از 10 تا 15 دقیقه مخلوط سیر و سرکه ها را می جوشانند تا مواد به خورد سیر بروند و مانند سیر ترشی چند ساله نرم شود و ظاهر مانده پیدا کند.

سیر ترشی

برای دست کردن سیر ترشی خانگی و سالم باید در ابتدا پوست روی سیرها را جدا کنیم به طوری که حبه های آن از هم جدا نشوند، قسمت چوبی بالای سیر هم به دلخواه اگر بخواهید از سرش ببرید و اگر نه که زیاد تاثیری در طمع و مزه ندارد. از سیرهایی که بخشی از ان کپک زده است و خراب هستند استفاده نکنید. سیر را درون شیشه ها بچینید و سعی کنید فضای خالی در ظرف باقی نماند. مقداری نمک روی سیرها بریزید و سپس سرکه سیب ر به آن اضافه کنید تا جایی که از جوش و خروش بیفتد و پس از آن دوباره به سرکه اضافه کنید و درب آن را محکم ببندید. زودتر از زمانی که می توانید سیر ترشی خود را مصرف کنید حداقل 6 ماه است زودتر از آن این ترشی نرسیده و قابل خوردن نیست. زمان رسیدن واقعی این سیر 7 سال است که می توانید پس از 3 یا 4 سال آن را بخورید.

سیر ترشی پس از گذشت سال های پوستش براحتی جدا می شود و نرم می شود و طعم آن شیرین است. ترشی را در محل خنک و تاریک نگهداری کنید.

نکاتی برای درست کردن سیر ترشی

سبز شدن سیرها در داخل سرکه اشکالی ندارد و به مرور زمان این موضوع حل می شود. شما باید در سیر ترشی سرکه طبیعی سیب و یا هر سرکه دیگر به جز سرکه سفید و سرکه بالزامیک استفاده کنید زیرا سرکه بالزامیک هم گران قیمت است و هم طعم شیرینی نامناسبی به ترشی سیر می دهد.

آموزش و طرز تهیه سیر ترشی با آسان ترین روش
آموزش و طرز تهیه سیر ترشی با آسان ترین روش
آموزش و طرز تهیه سیر ترشی با آسان ترین روش
آموزش و طرز تهیه سیر ترشی با آسان ترین روش
آموزش و طرز تهیه سیر ترشی با آسان ترین روش

(1) سیر ترشی طرز تهیه کامل یک سیر ترشی
سیر ترشی طرز تهیه کامل یک سیر ترشی بی نظیر فوق العاده


(2) طرز تهیه سیر ترشی به روش اصولی با
طرز تهیه سیر ترشی به روش اصولی با عکس کوروک


(3) طرز تهیه سیر ترشی فوری خانگی لیموتاپ مگ
طرز تهیه سیر ترشی فوری خانگی لیموتاپ مگ


(4) آموزش تصویری طرز تهیه ترشی سیر خوشمزه و بسیار ساده - هنر فردی
این دستور تهیه ی ترشی سیر ساده با اضافه کردن حبه های سیرهای پوست کنده در یک آب نمک طعم دهنده ایجاد میشود و یکی از خوشمزه ترین ترشی های سیر را با آن می توانید تهیه کنید. میتوانید از هر نوع سرکه ی سفید قرمز یا سیب استفاده


(5) طرز تهیه ترشی سیر به 3 روش پرطرفدار ستاره
طرز تهیه ترشی سیر به 3 روش پرطرفدار ستاره


(6) طرز تهیه سیر ترشی شمالی هفت ساله با
طرز تهیه سیر ترشی شمالی هفت ساله با سرکه سفید قرمز و سیب


(7) طرز تهیه ترشی به -
ترشی به به دلیل داشتن میوه به بسیار خوش عطر و بو است. طرز تهیه ترشی به بسیار ساده است و سریع می رسد. ترشی به را کنار انواع غذا ها می توان استفاده کرد. آماده سازی 10 دقیقه مناسب فصل همه فصول. مواد


(8) سیر ترشی - طرز تهیه سیر ترشی تند و معطر
سیر ترشی - طرز تهیه سیر ترشی تند و معطر بهترین چاشنی غذا ایران کوک


(9) طرز تهیه سیر ترشی به دو روش سریع و سنتی - دیدستان
طرز تهیه سیر ترشی به دو روش سریع و سنتی مواد لازم برای درست کردن سیر ترشی سیر خشک سرکه سیب ارگانیک نمک طرز تهیه سیر ترشی طرز تهیه کامل سیر ترشی طرز تهیه سیر ترشی خانگی با نکات آن در این مطلب از آشپزخانه نمناک قصد داریم


(10) آموزش کامل طرز تهیه ترشی هفت بیجار فوری خوشمزه و مخصوص شمالی
ترشی هفت بیجار یکی از ترشی های سنتی و بسیار پر طرفدار در ایران است که می توانید آنرا به صورت آماده از سوپر مارکت ها تهیه کنید. در صورتی که تمایل دارید این ترشی خوشمزه و مجلسی را در منزل تهیه کنید با این آموزش با سایت می

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یک =

دکمه بازگشت به بالا