آلبومآهنگبیوگرافیعمومیمطالب جالبویژه

بیوگرافی معین خواننده و تصاویر معین و معرفی آهنگ ها و آلبوم های معین

معین

بیوگرافی معین خواننده و عکس های معین خواننده

نصرالله معین نجف آبادی معروف به معین (متولد 29 دی 1330 در نجف آباداصفهان) خواننده سرشناس موسیقی پاپ ایرانی است. کارهای او بیشتر از نوععاشقانه و احساسی باشد. او بیشتر با نام معین شناخته می‌شود. وی هم‌اکنون مقیم آمریکا است و درانسینو لس آنجلس زندگی می‌کند.

معین

سال‌های ابتدایی

معین در سال 1330 در شهرستان نجف آباد واقع در استان اصفهان در خانواده‌ای کاملاً مذهبی و از نظر مالی در سطح متوسط و پر جمعیت به دنیا آمد. او در دوران نوجوانی و جوانی قرآن را با صوت و اشعار و غزلیات شعرای بزرگ را می‌خواند. او در همان دوران با دوستان خود در مجالس شادمانی برنامه‌های بسیاری در شهر خود و دیگر شهرهای استان اصفهان اجرا می‌کرد. وی از دوران کودکی علاقه خود را به آواز نشان داد. معین در سن 18 سالگی نزد اساتید آواز آن زمان همچون تاج اصفهانی وحسن کسایی به یادگیری گوشه‌ها و دستگاه‌های آواز ایرانی پرداخت.
معین

از سال 1352 تا 1357 در هتل عباسی اصفهان و کاباره هزار و یک شب به اجرای برنامه مشغول شد. درآن زمان معین یک گروه ارکستر که از افرادی هم چون ناصر ریاضی و پیمان سرخوش تشکیل شده بودند در اصفهان برنامه اجرا می‌کرد. معین اولین کار خود را در سال 1359 با عنوان «یکی را دوست می‌دارم» روانه دنیای موسیقی کرد. اما نکته مهم این بود که یکی را دوست می‌دارم با ترانه‌ای از مسعود امینی و آهنگی از معین آن چنان در میان مردم جا باز کرد که این اثر پس از مدتی کوتاه از مرزهای ایران گذشت و توسط خوانندگان ایرانی که پس از انقلاب به آمریکا مهاجرت کرده بودند خوانده شد. هایده، ابی و عارف از جمله معروف ترین این افراد بودند. معین یک شبه راهی را که بسیاری برای آن سال‌ها کار کرده بودند پیموده بود و اینک تبدیل به آوازه خوانی نامی شده بود. معین تنها خواننده‌ای است که دقیقا بعد انقلاب ظهور کرد وموفقیتش از همان زمانی که از ایران خارج شد، آغاز گشت. معین بعد انقلاب آن چنان موفق بود که عده هم چون فرید زولاند و جهانبخش پازوکی و حسن شماعی زاده بعد انقلاب را دوران معین می‌نامند.

معین

خارج از ایران

معین در سال 1362 اولین آلبوم مستقل خود را با نام «می‌پرستم» از شرکت ترانه راهی بازار کرد. آلبوم بعدی معین و هایده با نام «گل‌های غربت» پرفروش ترین آلبوم سال شد. معین سال بعد (1364) هم توانست با آلبوم پریچه با آهنگ‌هایی از فرید زولاند و بیژن مرتضوی، عنوان پرفروش‌ترین آلبوم سال را کسب کند.

معین از جمله خوانندگانی است که کنسرت‌های فراوانی را در طول سال برگزار می‌کند، کنسرت‌های معین در مجلل ترین و با شکوه ترین سالن‌های کنسرت برپا می‌شود.

معین در ترانه‌های خود به تمام ابعاد زندگی اشاره کرده است. مهر به دخترش در اجرای ترانه‌های بابا و پریچهر و مهر و علاقه او به همسرش در اجرای ترانه طناز در آلبوم یکی را دوست می‌دارم.

معین

زندگی شخصی

معین در سال 1368 در سن 38 سالگی با خانمی “اسپانیایی” ازدواج کرد. وی در همان سال آلبوم «صبحت به خیر عزیزم» را روانه بازار کرد. دوسال بعد یعنی در سال 1370 اولین فرزند معین پریچه متولد شد.
معین در سال 1374 از همسر خود جدا شد، و تا مدتی در تنهایی به سر برد. وی در سال 1378 برای بار دوم ازدواج کرد. همسر دوم وی خانمی کانادایی به نام «پانته آ» است که از وی دختری به نام «ستاره» دارد. در سال 1379 معین آلبوم «پرواز» را منتشر کرد و دو سال بعد آلبوم «لحظه‌ها» را روانه بازار کرد. در پاییز سال 1386، معین آلبوم «طلوع» را که حاصل همکاری او با بابک بیات، بابک صحرایی، فضل‌الله توکل، صادق نوجوکی، کاظم عالمی، و بابک رادمنش بود منتشر ساخت. وی اکنون رویه کارش را را بر ارائه تک آهنگ گذاشته است.

معینن (7)

معین و همکاری با سایر هنرمندان

معین از جمله معدود هنرمندانی است که تمایل به همکاری با دیگر هنرمندان دارد در همین راستا از همان ابتدا و آغاز کار حرفه‌ای خود این امر را اجرا کرده است.(چه در آلبوم‌های خود و چه در اجرای کنسرت‌ها) معین در همین زمینه همکاری بسیار زیادی با هنرمندان برجسته و گران‌قدر ایران داشته است که از جمله آن‌ها می‌توان به نام این افراد اشاره کرد: سیاوش قمیشی، داریوش اقبالی (داریوش)، ابراهیم حامدی (ابی)، هایده، گوگوش، شهره، مهستی، فتانه، کوروس، مرتضی و….

ترانه”سفر”

ترانه “سفر” با مطلع (سفر کردم که از یادم بری دیدم نمی شه…) از ماندگارترین و ناب ترین ترانه‌های معین است. تا آن جا که مصطفی کیایی با ساختن فیلم ضدگلوله قصه فردی را روایت کرد که تحت تاثیر آهنگ سفر معین قرار گرفته و زندگیش تغییر می‌کند.

معین

بازخوانی آهنگ “جدایی” توسط اصفهانی

محمد اصفهانی پنج شنبه 13 تیر 1392 پس از مدت‌ها دو سانس در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران روی استیج رفت و به اجرای زنده آثار خود پرداخت. در یکی از این اجراها، آهنگ جدایی از معین را خواند. محمد اصفهانی گفت: می‌خواهم در بزرگداشت استاد بیات، ترانه‌ای از ساخته‌های خودشان را بخوانم که من تا به حال اجرا نکردم. این ترانه را یک خواننده بسیار بزرگ و تکرار ناپذیر خوانده است. سپس قطعه مشهور «جدایی» با مطلع «از جدا شدن نوشتی رو تن زخمی هر برگ…» اجرا شد و استقبال چشمگیر حضار را در پی داشت. همزمان با پخش این قطعه، کلیپی شامل عکس‌های زنده یاد بابک بیات پخش شد. بابک صحرایی نیز در صفحه شخصی اش اعلام کرده این اجرا با رضایت قلبی استاد معین هم همراه بوده است.

معین معین

بیوگرافی ابراهیم حامدی (ابی خواننده)

بیوگرافی داریوش اقبالی و عکس های داریوش

بیوگرافی معین خواننده و تصاویر معین و معرفی آهنگ ها و آلبوم های معین
بیوگرافی معین خواننده و تصاویر معین و معرفی آهنگ ها و آلبوم های معین

(1) بیوگرافی و عکس های معین خواننده ایرانی
بیوگرافی و عکس های معین خواننده ایرانی و همسرش


(2) بیوگرافی معین زندگینامه معین و عکس های
بیوگرافی معین زندگینامه معین و عکس های شخصی معین و همسرش


(3) بیوگرافی معین خواننده
بیوگرافی معین خواننده


(4) بیوگرافی شعرابیوگرافی خواننده ها نویسندگان بیوگرافی و
بیوگرافیآلبوم خدا نشناسآهنگبیوگرافی علی زندگینامه همسر معینمعین خوانندهالبوم جدید معینآلبومترانه های معینالبوم می بیوگرافی شعرا بیوگرافی نویسندگان بیوگرافی خواننده ها .


(5) معرفی کامل معین خواننده معروف ایرانی
معرفی کامل معین خواننده معروف ایرانی


(6) زندگی خصوصی معین خواننده و همسرش
زندگی خصوصی معین خواننده و همسرش عکس های جذاب و دیدنی ساعدنیوز


(7) بیوگرافی معین جدیدترین تصاویر دیده نشده از او و خانواده اش
معین از دوران کودکی علاقه خود را به آواز نشان داد. او در دوران نوجوانی و جوانی قرآن را با صوت و اشعار و غزلیات شعرای بزرگ را می خواند او در همان دوران با دوستان خود در مجالس شادمانی برنامه های بسیاری در شهر خود و دیگر


(8) بیوگرافی معین و همسرش پانته آ عکس
بیوگرافی معین و همسرش پانته آ عکس زندگی شخصی خوانندگی


(9) بیوگرافی معین خواننده معروف ایرانی
بیوگرافی معین . معین و همکاری با دیگر هنرمندان . معین در سال 1986 برای خواندن ترانههای آلبوم سال با هایده مهستی و انوشیروان روحانی همکاری کرد. او در این آلبوم ترانه هوس را خوانده است.


(10) خبر فوت معین خواننده عکس همسرش و بیوگرافی
بیوگرافی معین خواننده و عکسهای جدید شهرام محمودی و همسرش آلبوم تصاویر بدیعی با عکسخبر فوت 94 بیوگرافی و عکس های سید دانیال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

دکمه بازگشت به بالا