آشپزیعمومیمطالب جالبویژه

مربای کامکوات و طرز تهیه مربای متفاوت با طعمی معرکه و عالی

مربای کامکوات

آموزش طرز تهیه مربای کامکوات

روش تهیه مربای کامکوات خیلی آسان است و این مربیا یکی از مرباهای بسیار خوشمزه و پرطرفدار می باشد که از خوردن آن حتما لذت خواهید برد.

مربای کامکوات یکی از انواع مربا خوشمزه و مجلسی است که به دلیل دارا بودن اب پرتقال دارای عطر و طعمی بی نظیر است و می توانید آن را در وعده صبحانه به همراه چای میل کنید، در ادامه این مطلب روش تهیه این مربا را به شما آموزش می دهیم.

مواد لازم

  • کامکوات یا پرتقال مینیاتوری 500 گرم
  • شکر 500 گرم
  • گلاب نصف لیوان
  • پودر هل سبز یک چهارم قاشق مرباخوری
  • پودر زیره سبز یک چهارم قاشق مرباخوری
  • آب لیمو نصف قاشق غذاخوری
  • آب یک لیوان

مربای کامکوات

طرز تهیه

برای طرز تهیه مربای کامکوات در ابتدا میوه کامکوات را بشویید و سپس با استفاده از چنگال روی پوست آن را چند سوراخ ایجاد کنید، برای از بین رفتن تلخی پوست کامکوات آنها را چند بار در آب جوش قرار دهید بنابراین کامکوات را در آب در حال جوش بگذارید و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه بجوشد و سپس با آب سرد آبکشی کنید، شما می توانید این روش را 3 بار انجام دهید و هر بار با آب سرد آبکشی کنید.

در این مرحله از طرز تهیه مربای کامکوات درون قابلمه یک لیوان آب بریزید و سپس گلاب و شکر را به آن اضافه کنید و مخلوط نمایید و بر روی حراراتت قرار دهید تا شکر درون قابلمه خوب حل شود.

حالا آب لیمو را با کامکوات های آماده شده به قابلمه اضافه کنید و حرارت را کم کنید و سپس بگذارید مربا یک ساعت بجوشد تا قوام پیدا کند.

در آخرین مرحله از روش تهیه مربای کامکوات قبل از اینکه حرارت را خاموش کنید هل سبز و زیره را به قابلمه اضافه کنید و روی آن را با یک دستمال پارچه ای بپوشانید و اجازده دهید 1 روز کامل در گوشه ای به غیر از یخچال به خوبی جا افتاده شود و حالا در شیشه مورد نظر بریزید و درون یخچال قرار دهید.

مربای کامکوات و طرز تهیه مربای متفاوت با طعمی معرکه و عالی
مربای کامکوات و طرز تهیه مربای متفاوت با طعمی معرکه و عالی
مربای کامکوات و طرز تهیه مربای متفاوت با طعمی معرکه و عالی
مربای کامکوات و طرز تهیه مربای متفاوت با طعمی معرکه و عالی

(1) طرز تهیه مربای کامکوات مجله تصویر زندگی
طرز تهیه مربای کامکوات مجله تصویر زندگی


(2) طرز تهیه مربای کامکوات
طرز تهیه مربای کامکوات


(3) طرز تهیه مربای کامکوات خانگی و مراحل
طرز تهیه مربای کامکوات خانگی و مراحل پخت همراه با نکات


(4) مربای کامکوات طرز تهیه مربای متفاوت با طعمی معرکه و عالی
مربای کامکوات یکی از انواع مربا خوشمزه و مجلسی است که به دلیل دارا بودن اب پرتقال دارای عطر و طعمی بی نظیر است و می توانید آن را در وعده صبحانه به همراه چای میل کنید در ادامه این مطلب روش تهیه این مربا را به شما آموزش می


(5) طرز تهیه مربای کامکوات خوشمزه به شکل گل
طرز تهیه مربای کامکوات 1. کامکوات را کاملا بشویید و بعد به کمک چنگال چند سوراخ روی پوست آن ایجاد کنید. 2. داخل قابلمه را از آب پر کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید.


(6) مربای کامکوات طرز تهیه مربای کامکوات
مربای کامکوات طرز تهیه مربای کامکوات نصف شده مربای خوشمزه کامکوات - ویکی ویو


(7) طرز تهیه مربای کامکوات با طعم معرکه در منزل - بیا تو صفا
مربای کامکوات یکی از انواع مربا های بسیار خوشمزه و مجلسی می باشد که به دلیل داشتن آب پرتقال طعم و عطر بی نظیر دارد و می توانید آن را در وعده صبحانه و یا همراه چای میل کنید در ادامه مطلب طرز تهیه مربای کامکوات را به شما


(8) طرز تهیه مربا کامکوات حلقه ای و نصف
طرز تهیه مربا کامکوات حلقه ای و نصف شده خوشمزه خانگی آموزش تصویری


(9) مربای کامکوات طرز تهیه مربای متفاوت با طعمی معرکه و عالی
آموزش طرز تهیه مربای کامکواتروش تهیه مربای کامکوات خیلی آسان است و این مربیا یکی از مرباهای بسیار خوشمزه و پرطرفدار می باشد که از خوردن آن حتما لذت خواهید برد.مربای کامکوات یکی از انواع مربا خوشمزه و مجلسی است که به


(10) مربای کامکوات طرز تهیه مربای متفاوت با طعمی معرکه و عالی
آموزش طرز تهیه مربای کامکوات روش تهیه مربای کامکوات خیلی آسان است و این مربیا یکی از مرباهای بسیار خوشمزه و پرطرفدار می باشد که از خوردن آن حتما لذت خواهید برد. مربای کامکوات یکی از انواع مربا خوشمزه و مجلسی است که به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا