آشپزیعمومیمطالب جالبویژه

طرز تهیه گشنیز کباب غذای سنتی و خوشمزه

طرز تهیه گشنیز کباب غذای سنتی و خوشمزه

گشنیز کباب غذای خوشمزه و سنتی شهر ماکو در آذربایجان است که تشکیل شده از کوفته های کوچک و مقداری آب حاصل از پخت گوشت است. این غذا به همراه نان میل می شود.

مواد لازم برای گشنیز کباب

گوشت چرخ کرده، 500 گرملپه، 200 گرمپیاز، 2 عدد متوسطتخم مرغ، 2 عددگشنیز پاک شده، 500 گرملیمو عمانی، 6 عددآرد سفید، یک قاشق سوپ خوریروغن مایع به مقدار لازم برای سرخ کردننمک، فلفل و زردچوبه به میزان کافیطرز تهیه گشنیز کباب غذای سنتی و خوشمزه

طرز تهیه گشنیز کباب

ابتدا در یک قابلمه مقداری آب ریخته و لپه ها را پس از شستن، داخل آن بریزید. قابلمه را روی شعله اجاق گاز به مدت 45 دقیقه تا یک ساعت قرار دهید تا لپه ها بپزند.بعد از این مدت، لپه های پخته شده را در سبدی ریخته و آب حاصل از پخت آن را در ظرف دیگری بریزید و کنار بگذارید.یکی از پیازها را پوست کنده و بشویید. گوشت چرخ کرده را با نصف یک عدد پیاز، داخل دستگاه خردکن یا همان 3-2-1 بریزید و اجازه دهید که کاملا له شود.پس از آن مخلوط له شده را به کاسه ای منتقل کنید. حالا نصف دیگر پیاز را با لپه پخته شده در دستگاه بریزید و آن را نیز له کنید. سپس مخلوط له شده پیاز و لپه را به گوشت و پیاز داخل کاسه اضافه کنید و با دست خوب ورز دهید.
پس از آن، با اضافه کردن نمک، فلفل و زردچوبه به مقدار لازم، مایه را مزه دار کنید. حالا نوبت به تخم مرغ ها می رسد؛ تخم مرغ ها را شکسته و به مایه اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. به این ترتیب، مایه درست کردن کوفته ها آماده می شود.پس از اینکه تمام مخلوط گوشتی به کوفته های سرخ شده تبدیل شد، آنها را کنار بگذارید.گشنیزهای پاک شده را بشویید و داخل سبدی بریزید پس از اینکه آب اضافی شان خارج شد، آنها را خرد کنید.گشنیزها نباید به صورت ساتوری و ریز خرد شوند بلکه برای این غذا گشنیزها باید درشت تر باشند.تابه کوچکی آماده کرده و مقداری روغن در آن بریزید. تابه را روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا داغ شود سپس گشنیز خردشده را در روغن تفت دهید.پیاز دومی را نیز پس از پوست کندن، شسته و ریز خرد کنید. سپس قابلمه متوسطی آماده کنید و کمی روغن در آن بریزید و روی حرارت بگذارید تا داغ شود.
پیاز خردشده را داخل روغن به قدری سرخ کنید که طلایی رنگ شود. سپس یک قاشق آرد به آن بیفزایید و با پیازداغ مخلوط کنید تا آرد نیز کمی تفت داده شود.پس از آن، آب لپه را با یک پیمانه آب به این قابلمه اضافه کنید. حالا لیمو عمانی ها را شسته و داخل هرکدام با چنگال، چند سوراخ ایجاد کرده و در قابلمه بریزید.

پس از آنکه آب جوشید و لیمو عمانی ها نیز داخل آن چند جوش زدند، گشنیز تفت داده شده را اضافه کنید و بگذارید 15 دقیقه حرارت ببیند سپس کوفته های سرخ شده را به مخلوط لیمو عمانی و گشنیز افزوده و 4 تا 5دقیقه دیگر حرارت دهید تا کوفته ها نیز بپزند. پس از این مدت غذا آماده است.

نکات تکمیلی در مورد گشنیز کباب

گشنیز کباب جزو غذای محلی – آذربایجانی میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت و 30 دقیقه میباشد .
گشنیز کباب را می توانید در وعده نهار – شام – سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار – میل کرد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه گشنیز کباب

طرز تهیه گشنیز کباب غذای سنتی و خوشمزه
طرز تهیه گشنیز کباب غذای سنتی و خوشمزه
طرز تهیه گشنیز کباب غذای سنتی و خوشمزه
طرز تهیه گشنیز کباب غذای سنتی و خوشمزه
طرز تهیه گشنیز کباب غذای سنتی و خوشمزه

(1) طرز تهیه گشنیز کباب آذری یک کوفته
طرز تهیه گشنیز کباب آذری یک کوفته خوشمزه و مجلسی آذربایجانی


(2) بالاترین طرز تهیه گشنیز کباب
بالاترین طرز تهیه گشنیز کباب


(3) طرز تهیه گشنیز کباب ماکو و آذربایجان
طرز تهیه گشنیز کباب ماکو و آذربایجان خوشمزه و لذیذ ایران کوک


(4) آموزش طرز تهیه گشنیز کباب آذری غذای
آموزش طرز تهیه گشنیز کباب آذری غذای خوشمزه و مجلسی آذربایجانی


(5) آموزش طرز تهیه گشنیز کباب آذری غذای خوشمزه و مجلسی آذربایجانی
آموزش طرز تهیه گشنیز کباب آذری غذای خوشمزه و مجلسی آذربایجانی نمکستان برای این پست آموزش طرز تهیه گشنیز کباب خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم برای مشاهده این آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید.


(6) طرز تهیه گشنیز کباب و اصول پخت گشنیز کباب خوشمزه و مجلسی
2352019 گشنیز کباب. یکی از غذاهای خوشمزه و سنتی شهر ماکو در آذربایجان گشنیز کباب است. گشنیز کباب از آب و کوفته هایی کوچک تشکیل شده است و غذایی است که باید با نان آن را میل کنید.


(7) گشنیز کباب آذربایجانی
گشنیز کباب آذربایجانی


(8) آموزش کامل طرز تهیه کباب سرداشی همدان خوشمزه و مخصوص
کباب سرداشی یا تتالی یکی از غذاهای سنتی شهر همدان است که در گذشته در تنور تهیه می شد ولی در حاضر در تابه تهیه می شود. این کباب خوشمزه شباهت زیادی به تاس کباب دارد و مواد اصلی آن گوشت سیب زمینی گوجه فرنگی و پیاز هستند.


(9) طرز تهیه گشنیز کباب ماکو و آذربایجان خوشمزه و لذیذ ایران کوک
اما ما امروز طرز تهیه گشنیز کباب رو بهتون آموزش میدیم تا دیگه نیازی نباشه برای خوردن این غذای لذیذ به شهرهای دیگه سفر کنید طرز تهیه گشنیز کباب رو یاد بگیرید و اون رو به راحتی تو خونه درست کنید.


(10) طرز تهیه گشنیز کباب غذای آذربایجانی
گشنیز کباب یکی از غذاهای خوشمزه آذربایجان است. امروز به سراغ یکی از غذاهای خوشمزه آذربایجان یعنی گشنیز کباب رفتیم غذایی که مخلوطی از گوشت و سبزی هاست و بهتر است در یک وعده اصلی میل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 12 =

دکمه بازگشت به بالا