اختصاصیعمومیمطالب جالبویژه

بیوگرفی پگاه آهنگرانی و همسرش و زندگی شخصی هنری و عکس های خانوادگی

پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی یکی از بازیگران موفق ایرانی است که در فیلم های موفقی حضور پیدا کرده است و البته مدتی هم زندانی شده است. در این قسمت بیوگرافی کامل پگاه آهنگرانی، اطلاعات زندگی شخصی و هنری و عکس های او و همسرش را گردآوری کرده ایم.

بیوگرافی پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی بازیگر و مستندساز متولد 2 مرداد سال 1363 در شهر اراک است. مادرش منیژه حکمت و پدرش جمشید آهنگرانی است که هم پدر و هم مادرش کارگردان هستند.

پگاه آهنگرانی

شروع بازیگری در سن کم

پگاه آهنگرانی برای نخستین بار در سن 6 سالگی در فیلم گربه آوازخوان به کارگردانی کامپوزیا پرتوی در سال 1369 ایفای نقش کرد.

پگاه آهنگرانی

دومین بازی در سن 15 سالگی و موفقیت وی

دومین باری که در یک فیلم بازی کرد 9 سال بعد و در سن 15 سالگی بود که در فیلم دختری با کفش های کتانی خوش درخشید و باعث جلب توجه منتقدان شد و بازی در این فیلم باعث شد که جایزه بهترین بازیگر زن را از جشنواره فیلم قاهره، جایزه بهترین بازیگر از جشن دنیای تصویر، دیپلم افتخار جشواره بین المللی اجتماعی آبادان و جایزه بهترین نقش آفرینی از جشنواره فیلم های کودک و نوجوانان اصفهان را در سال 1378 به دست آورد.

پگاه آهنگرانی

بازی در فیلم مادرش در سه نقش

مادرش منیژه حکمت نخستین تجربه کارگردانی اش فیلم زندان زنان بود که پگاه در این فیلم در سه نقش متفاوت بازی کرد. این فیلم جایزه بهترین فیلم و فیلمنامه در دوره ششم جشن خانه سینما شد و در سال 1380 او به همراه باران کوثری در مستند روزگار ما در مورد انتخابات ایفای نقش کردند.

پگاه آهنگرانی

حادثه در صحنه فیلمبرداری

او در سال 1386 در فیلم اتش سبز بایفای نقش کرد و بدون حضور بازیگر بدل در هنگام فیلمبرداری دچار سقوط شد و در اثر این حادثه تلخ مهره های کمر او شکسته شد و تا مدت ها بستری بود.

پگاه آهنگرانی

بازی در فیلم طنز

پگاه آهنگرانی در فیلم پرهزینه و با مضمون تاریخی راه آبی ابریشم به کارگردانی محمد بزرگ نیا ایفای نقش کرده است. در فیلم ورود آقایان ممنوع و مکس هم که موضوعی طنز داشتن و پرفروش هم شدند ایفای نقش کرده است.

او در سال 87 در دوره بیست هفت جشنواره فیلم فجر نامزد نقش دوم زن برای بازی در فیلم زادبوم به کارگردانی ابوالحسن داوودی شد. او در فیلم های دیگری مانند آقا یوسف، صداها، خواب زمستانی، سه زن و طبقه سوم هم ایفای نقش کرده است.

پگاه آهنگرانی

کارگردانی و ساخت مستند

او سابقه کارگردانی و ساخت مستند هم دارد و تماشاخانه، محاکات غزاله علیزاده و ده نمکی ها را کارگردانی کرده است. مستند تماشاخانه در مورد تئاتر شهر است. او توانست جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم کوتاه اصفهان برای کارگردانی فیلم مستند تماشاخانه در سال 1384 به دست آورد.

وی در ساخت مستند “محاکات غزاله علیزاده ” ضمن مصاحبه با نزدیکان این نویسنده، از جمله دخترش سلمی، و دوستان مشهور او از جمله مسعود کیمیایی، محمد علی سپانلو و بهرام بیضایی تلاش کرده‌است از زوایای مختلف زندگی غزاله علیزاده نویسنده معروف را مورد بررسی قرار دهد. مستند «ده‌نمکی‌ها» نیز دربار مسعود ده‌نمکی کارگردان فیلم اخراجی‌ها است.

او همچنین قرار است مستندی را با عنوان «وقایع خانه سینما» کارگردانی کند و در 60 دقیقه از اتفاقاتی که طی سال‌های 1389 تا 1392 برای این خانه و اهالی آن پیش آمده، سخن بگوید.

پگاه آهنگرانی

بازی در تئاتر

او هم‌چنین در نمایش‌های تئاتر مانند منهای دو به کارگردانی داوود رشیدی و متولد 1361 به کارگردانی پیام دهکردی در سال 1389 به ایفای نقش پرداخته‌است. نمایش تئاتر متولد 1361 دارای مضمونی سیاسی بود و در اسفند سال 1389 به‌دلیل مخالفت اداره کل هنرهای نمایشی توقیف شد.

پگاه آهنگرانی

نوازندگی

پگاه آهنگرانی نوازندگی هم می کند و به عنوان نوازنده ساز ویلونسل در گروه نوازندگان حسین علیزاده و هوشنگ کامکار در ارکستر ملی حضور داشته است.

پگاه آهنگرانی

نویسندگی

او نویسندگی هم می کند و به عنوان نویسنده ستنونی در روزنامه اعتماد فعالیت داشته است.

پگاه آهنگرانی

دستگیری

در تاریخ 1 تیر ماه ماموران به منزل او مراجعه کردند و او را بازداشت کردند. شایعه شده بود که به دلیل شکایت مسعود ده نمکی او بازداشت شده است ولی پگاه اهنگرانی تکذیب کرد.

دلیل بازداشت و ممنوع الخروج شدن

در آبان سال 92 مادرش خبر از حکم 18 ماه حبس تعزیری او در دادگاه بدوی داد و گفت که سه سال ممنوع الخروج است. دلیل این اتهام شرکت در اعتراضات سال 88 بود. او در آن زمان عضو ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی بود.

پگاه آهنگرانی

همسر پگاه اهنگرانی

هیچ اطلاعات دقیقی در مورد ازدواج و یا مجرد بودن پگاه آهنگرانی منتشر نشده است ولی در بعضی از سایت ها گفته شده است که او متاهل است.

بیوگرفی پگاه آهنگرانی و همسرش و زندگی شخصی هنری و عکس های خانوادگی
بیوگرفی پگاه آهنگرانی و همسرش و زندگی شخصی هنری و عکس های خانوادگی
بیوگرفی پگاه آهنگرانی و همسرش و زندگی شخصی هنری و عکس های خانوادگی
بیوگرفی پگاه آهنگرانی و همسرش و زندگی شخصی هنری و عکس های خانوادگی
بیوگرفی پگاه آهنگرانی و همسرش و زندگی شخصی هنری و عکس های خانوادگی

(1) بیوگرافی پگاه آهنگرانی و همسرش زندگی
بیوگرافی پگاه آهنگرانی و همسرش زندگی شخصی و سیاسی


(2) زندگی خصوصی پگاه آهنگرانی و همسرش
زندگی خصوصی پگاه آهنگرانی و همسرش عکس های جذاب و دیدنی ساعدنیوز


(3) بیوگرافی پگاه آهنگرانی و همسرش عکس
بیوگرافی پگاه آهنگرانی و همسرش عکس های خانوادگی و زندگی شخصی


(4) عکس های دیده نشده پگاه آهنگرانی بیوگرافی کامل
پگاه آهنگرانی در سال 1386 در فیلم آتش سبز بدون حضور بازیگر بدل در حین فیلمبرداری به علت سقوط دچار سانحه و شکستگی مهرههای کمر شد و تا مدتها به علت این حادثه بستری بود.پگاه آهنگرانی هم چنین سابقه بازی در فیلم پرهزینه و


(5) عکس جنجالی و لورفته پگاه آهنگرانی در
عکس جنجالی و لورفته پگاه آهنگرانی در کنار بازیگر معروف مرد بیوگرافی و تصاویر


(6) بیوگرافی حمید بقایی و همسرش زندگی شخصی سیاسی
حمید بقایی متولد 17 فروردین 1348 در همدان سیاست مدار است بیوگرافی حمید بقایی و همسرش طیبه ترکستانی با عکس های شخصی و ماجرای اعتصاب تا سکته مغزی


(7) شایعه ازدواج مصطفی زمانی با پگاه
شایعه ازدواج مصطفی زمانی با پگاه آهنگرانی Kids photos Cute kids photos Cute kids


(8) عکس های جدید و شخصی پگاه آهنگرانی بیوگرافی پگاه آهنگرانی
اینستاگرام پگاه آهنگرانیبیوگرافی پگاه آهنگرانیتصاویر پگاه آهنگرانیعکس های جدید پگاه آهنگرانیهمسر پگاه آهنگرانیپگاه آهنگرانیپگاه آهنگرانی و همسرشعکس های جدید و شخصی پگاه آهنگرانی بیوگرافی پگاه آهنگرانی


(9) بیوگرافی پگاه آهنگرانی و همسرش عکسها و
بیوگرافی پگاه آهنگرانی و همسرش عکسها و گفتگو


(10) بیوگرافی پگاه آهنگرانی عکس مجله اینترنتی مروارید
بیوگرافی پگاه آهنگرانی پگاه آهنگرانیمتولد 2 مرداد ماه 1363 در اراک بازیگر و مستندساز ایرانی است. پدرش جمشید آهنگرانی کارگردان سینما و مادرش منیژه حکمت کارگردانایرانی میباشد پگاه تنها یک خواهر به نام مهشید دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا