آشپزیعمومیمطالب جالبویژه

عدسی برای صبحانه و میان وعده

عدسی

طرز تهیه عدسی صبحانه

طرز تهیه عدسی خوشمزه

مواد لازم برای پخت عدسی:
دو لیوان عدس
روغن 2 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل
پیاز متوسط یک عدد برای پیاز داغ
رب گوجه فرنگی 2 الی 3 قاشق غذاخوری
طرز تهیه عدسی صبحانه:

عدس را از 24 ساعت قبل خیس کنید و آب آنرا عوض کنید. با اینکار شاید مقداری از املاح بیرون ریخته شود ولی دیگر دل درد نخواهید گرفت و رنگ آنهم پس از پخت تیره نمیشود.

عدس ها را با روغن و آب ( یا آب مرغ یا گوشت اگر از قبل آماده دارید ) بپزید. پس از پخت کامل عدس ها – پیاز داغ و رب گوجه و نمک و فلفل ( و کمی در صورت تمایل ادویه گرام ماسالا یا هر نوع ادویه که می پسندید ) اضافه کنید . قوام عدسی را خیلی شل و خیلی سفت نکنید.

خوراک عدسی را با لیمو ترش یا کمی سرکه و روغن زیتون سرو کنید .( اگر مقدار بسیار کمی پودر گلپر هم روی عدسی بریزید خوشمزه و سهل الهضم میشود .)

8 راز خوشمزه تر شدن غذای عدسی:

از قدیم خوراک عدسی برای صبحانه و میان وعده‌ها استفاده می‌شده آن هم به این دلیل که غذایی بسیار مغذی است. البته بهترین عدس در ناحیه کاشان و دیزین کشت می‌شده اما امروز ما یکی از واردکننده‌های این ماده غذایی هستیم. برای تهیه عدسی نیز نکته‌هایی وجود دارد که ما به 8 مورد از آن‌ها پرداخته‌ایم که عبارتند از:

1. عدس بسته‌بندی بخرید. توجه کنید که بسته‌بندی آن چروک و سوراخ‌سوراخ نباشد. در ضمن، وقتی در کاسه‌ای از آب آن را خیس می‌کنید، عدس‌ها ته ظرف باقی بمانند و به سطح آب نیایند. به علاوه از خریدن عدس‌های فله‌ای نیز خودداری کنید زیرا امکان دیرپز بودن آن‌ها وجود دارد.

2. برای آنکه نفاخی عدس گرفته شود آن را به مدت 24 ساعت در آب خیس کنید. البته دقت کنید که این زمان بیشتر نشود زیرا در این صورت عدس بر اثر حرارت دیدن، له و پوستش جدا می‌شود.

3. برای سریعنر پختن عدسی ابتدا پیاز را در روغن تفت دهید و بعد از طلایی شدن، عدس‌ها را نیز اضافه کنید و بعد از این مرحله به عدس، آب اضافه کنید. با این کار عدس‌ها سریع‌تر می‌پزند.

اگر آب عدسیتان تمام شد، بهتر است به آن آب جوش اضافه کنید و در آن کمی عصاره مرغ یا سبزیجات نیز بریزید و اگر غذای عدسی شور شد از سیب‌زمینی استفاده کنید.

4. ادویه و چاشنی‌های خوراک عدسی را در مراحل پایانی به آن اضافه کنید زیرا هم باعث دیرپز شدن عدس می‌شوند و هم عطر و بوی ادویه‌ها از بین خواهند رفت.

5. به عنوان ادویه به عدسی زیره بزنید و اگر تمایل دارید در آن گلپر بریزید، چاشنی عدسیتان بهتر است سرکه باشد اما در صورت نزدن گلپر، چاشنی مناسب غذای عدسی آب‌لیموی تازه است.

6. اگر آب عدسیتان تمام شد، بهتر است به آن آب جوش اضافه کنید و در آن کمی عصاره مرغ یا سبزیجات نیز بریزید و اگر عدسی شور شد از سیب‌زمینی استفاده کنید.

7. برای خوشمزه‌تر شدن عدسی به آن سیب‌زمینی نگینی شده اضافه کنید و هرگز از گوشت استفاده نکنید زیرا عدسی، غذایی است که گوشت ندارد.

8. خوراک عدسی غلظت مشخصی دارد، بهتر است نه خیلی رقیق باشد و نه مانند حلیم غلیظ بلکه مانند آشی نسبتاً غلیظ باید پخته و سرو شود.

عدسی برای صبحانه و میان وعده
عدسی برای صبحانه و میان وعده
عدسی برای صبحانه و میان وعده
عدسی برای صبحانه و میان وعده
عدسی برای صبحانه و میان وعده

(1) طرز تهیه عدسی خوشمزه برای صبحانه و parsine.com
طرز تهیه عدسی خوشمزه برای صبحانه و میان وعده


(2) طرز تهیه عدسی خوشمزه برای صبحانه و yjc.ir
طرز تهیه عدسی خوشمزه برای صبحانه و میان وعده


(3) طرز تهیه عدسی خوشمزه برای صبحانه و panel.shamiim.ir
طرز تهیه عدسی خوشمزه برای صبحانه و میان وعده آشپزی


(4) آموزش تصویری و راحت آسان طرز تهیه عدسی برای صبحانه و میان وعده
آموزش تصویری و راحت آسان طرز تهیه عدسی برای صبحانه و میان وعده طرز تهیه عدسی برای صبحانه و میان وعده - آکا cooking.akairan.com دسرها طرز تهیه عدسیطرز پخت عدسیعدسیطرز تهیه عدسی خوشمزهتهیه عدسیخوراک عدسیپخت عدسیطرز تهیه


(5) عدسی برای صبحانه و میان وعده
از قدیم خوراک عدسی برای صبحانه و میان وعده ها استفاده می شده آن هم به این دلیل که غذایی بسیار مغذی است. البته بهترین عدس در ناحیه کاشان و دیزین کشت می شده اما امروز ما یکی از واردکننده های این ماده غذایی هستیم.


(6) عدسی - آشپزی و تهیه انواع دستور های غذاییikaban.ir
عدسی - آشپزی و تهیه انواع دستور های غذایی


(7) طرز پخت عدسی برای صبحانه
طرز پخت عدسی برای صبحانه. عدسی یکی از خوشمزه ترین میان وعده ها بوده و همچنین برای صبحانه بسیار گزینه مناسبی است. طرز پخت عدسی برای صبحانه و میان وعده به همراه مواد مورد نیاز برای درست کردن عدسی برای صبحانه را در ادامه به


(8) طرز تهیه عدسی خوشمزه برای صبحانه و میان وعده
طرز پخت عدسی . نکاتی برای طرز تهیه عدسی خوشمزه از قدیم خوراک عدسی برای صبحانه و میان وعدهها استفاده می شد آن هم به دلیل اینکه غذایی بسیار مغذی است.


(9) طرز تهیه عدسی برای صبحانه و میان وعده - hubfa
طرز تهیه عدسی برای صبحانه و میان وعده. 321. به اشتراک بذارید. Facebook. WhatsApp. Telegram. Twitter. Email. Pinterest. LINE. طرز تهیه عدسی برای صبحانه و میان وعده


(10) طرز تهیه عدسی خوشمزه برای صبحانه و میان وعده
رای طرز تهیه عدسی عدس را از چند ساعت قبل خیس کنید بعد با مقدار کمی آب و نمک بگذارید بپزد. طرز تهیه عدسی خوشمزه برای صبحانه و میان وعده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا