بیوگرافیعمومیمطالب جالبویژه

جولیا رابرتز Julia Roberts ستاره پردرآمد هالیوود

نام اصلی: جولیا فیونا رابرتس
زمینه فعالیت: سینما
تولد: 28 اکتبر 1967 ‏(48 سال) – آتلانتا، جورجیا، ایالات متحده آمریکا
ملیت: ایالات متحده آمریکا
پیشه: هنرپیشه، تهیه کننده
سال‌های فعالیت: 1987 – تاکنون
شریک(های) زندگی: لیله لاوت (1993 تا 1995) – دنیئل مودر (2002 تا به حال)

جولیا رابرتز

جولیا رابرتز متولد 28 اکتبر 1967 در اسمیرنا است. والدینش عاشق بازیگری بودند و همین باعث شد تا هر دو فرزند خانواده یعنی جولیا و اریک شوق ذوق بازیگری را از همان کودکی نشان بدهند اریک زودتر از او وارد صنعت سینما سازی شد سال 1978 یعنی یک سال بعد از آنکه پدرشان از یک بیماری طولانی سرطان در سن 47 سالگی در گذشت ، اریک در درام روانشناختی سلطان کولی ها به کارگردانی فرانک پیرسون ایفای نقش کرد و این باعث شد تا جولیا راحت تر بتواند به جرگه هالیوودیها بپوندد تا جایی که چند سال بعد برادرش را پشت سر گذاشت ، و اعتباری به مراتب چند برابر در میان سینماروها برخوردار شد . جولیا رابرتز اولین فیلم خود را با عنوان قرمز خونی(1986) بازی کرد که به دلایلی تا 1989 اکران نشد.

سپس در چند کار تلویزیونی اواخر دهه 80 حضورپیدا کرد تا آنکه اولین نقش اساسی خود را در سال 1998 با فیلم رضایت بازی کند . این نقش باعث می شود تا رلی بهتر به عنوان یک پیشخدمت پیتزا فروشی در فیلم پیتزای مرموز سال 89 به دست آورد که در آن با آنابت گیش و لیو تایلور همبازی بود البته مت دمون نیز که آن زمان نوزده سال بیشتر نداشت در فیلم بازی می کرد . فیلم یک اثر قابل توجه در روند حرفه ای جولیا نبود اما کمک شایانی به او کرد تا در نقش شلبی یک مادر نگون بخت را در ماگنولیاهای فولادی به دست بیاورد و نامزدی اسکار که به دست می آورد او را در کنار نام هایی چون شرلی مک لین و سالی فیلد قرار می دهد .

پس از این کار موفق در flat liners مرگ جویان (90) به همراه کیفر ساترلند بازی می کند که یک کار زیبا بود درباره چند دانشجو که قصد دارند با علم پزشکی مرگ را به مدت کوتاهی تجربه کنند . گری مارشال با کمدی رومانتیک زن زیبا سراغ او می آید هر چند نقش دشواری بود اما ریچارد گر به عنوان یک همبازی کمک می کند تا راحت تر از عهده آن بر بیایید . نقش یک زن روسبی که در دام عشق یک میلیونر می افتد و او را به عنوان چهره ای مستعد می شناساند.

سال 91 اتفاق جالبی برای او می افتد او درست سه روز پیش از مراسم عقد نامزدی اش را با کیفر ساتر لند به هم می زند و با کمال ناباوری اعلام می کند که می خواهد با خواننده سبک کانتری لیل لوت ازدواج کند . فیلم های او در این سالها به نوعی جنجال برانگیز بودند ، اما هیچکدام آثارپر فروش و یا قابل اعتنا نبودند تا اینکه همراه با دنزل واشنگتن در پرودند پلیکان (93) ایفای نقش می کند و با همان قالب موفق قبلی باز می گردد و می شود قهرمان آثاردراماتیک . سال بعد من عاشق دردسرم و بعد از آن با مری رایلی شکست را تجربه می کند. اما این ناکامی دیری نمی یابد و او با دو اثر مایکل لینز در کنار لیام نیسون و فرضیه توطئه در کنار میل گیبسون باز هم به اوج باز می گردد و از این جا وارد حیطه پیروزی می شود .

اخبار,اخبارفرهنگی,جولیا رابرتز

بازی در کمدی موفقی چون ناتینگ هیل همراه با هیو گرانت ، عروس فراری باریچاد گر و و البته بالاتر از همه عروس بهترین دوستم به همراه روبرت اورت و بازیگر تازه واردی به نام کامرون دیاز نام جولیا را در صدر زنان گیشه ساز هالیوود قرار می دهد . اما موفقیت بزرگ او میسر نشد تا اینکه در سال 2000 از راه رسید و با ابفای رل عنوان فیلم اثر گذار استیون سودربرگ با عنوان ارین براکوویچ برنده اسکار می شود فیلم اقتباسی بود از یک داستان واقعی درباره زنی به همین نام ، این زن بیوه ای بود که در یک —— حقوقی به ستیز با جامعه بر می خیزد و علیه فساد شرکتهای بزرگ قد علم می کند و در این —— پیروز می گردد. از اینجا به بانوی 20 میلیون دلاری هالیوود بدل می شود که تا کنون کسی نتوانسته (در رده بازیگران زن ) رکورد او را بشکند . او سال 2001 همراه بیلی کریستال ، کاترین زیتا جونز و جان کیوزاک در محبوبهای آمریکایی بازی می کند و همزمان با برد پیت در فانتزی «مکزیکی» حضور می یابد .

در حین ساخته شدن همین فیلم بود که با فیلمبرداری با نام دنی مور آشنا می شود در حالی که همان رابطه چهار ساله اش با هنر پیشه کمتر شناخته شده بنیامین برات به پایان رسیده بود . به غیر از این ها در سال 2001 او در درام یازده یا اوشن نیز بازی می کند که همکاری مجددش با مت دمون پس از سالها و برد پیت بود و اولین همکاری اش با جرج کلونی و دان چیدل محسوب می شود . جولیا دوباره در سال 2002 با سودربرگ در پیش قراول همکاری می کند که علی رغم داشتن بازیگرانی چون مری مک کورماک و کاترین کیفر نمی تواند به اندازه ارین براکوویچ سرو صدا به راه بیاندازد . اعتراف یک ذهن خطرناک در سال 2002 اثری بود از جرج کلونی و او به واسطه آشنایی و دوستی با او از میزان بالای دستمزد خود برای بازی صرف نظر می کند تا کنار او سام راکول و دروبری مور ایفای نقش کند. سال 2003 در لبخند مونالیزا با بازیگران جوانی چون جولیا استایلز کریستین دانست و مگی کلیفهال همبازی می شود و سال 2004 نیز در دنبال موفق یازده یار اوشن با عنوان دوازده یار اوشن بازی می کند .

جولیا در این سرزمین گرم و شرجی تربیت شده او لاغر است و 59 اینچ قد دارد. نمی‌توان گفت که او خیلی زیبا است، چشمان خاکستری و دهان بزرگش به خوبی احساسات را روی صحنه می‌تواند بیان کند. او در یک محیط هنرشناس رشد کرد و همین باعث شد تا ذوق و شوق هنری را از همان دوران کودکی نشان دهد. مادر جولیا بتی لو (Bett-lou) یک هنرپیشه و رازدار (منشی) کلیسا است و پدرش والتر به عنوان فروشنده جاروبرقی و نویسنده و هنرپیشه کار می‌کرد. او یک برادر بزرگتر به نام اریک داشت و یک خواهر بزرگتر به نام Lisa زمانی که چهار سال داشت والدینش به خاطر مشکلات مالی از یکدیگر جدا شدند مادرش بتی در سمیرنا به همراه دو دخترش باقی ماند در حالی که والتر به سمت آتلانتا رفت و برادر بزرگتر را هم با خود برد. زمانی که جولیا 10 سال داشت پدرش به خاطر بیماری طولانی سرطان در سن 47 سالگی فوت کرد.

اخبار,اخبارفرهنگی,جولیا رابرتز

جولیا آرزو داشت دامپزشک بشود و علاقه ای هم به بازیگری داشت بعد از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان در سمیرنا جولیا به خواهرش و برادرش در نیویورک پیوست تا به مدرسه تئاتر برود. اریک زودتر از او وارد صنعت سینما سازی شد سال 1978 یعنی یک سال بعد از آنکه پدرشان درگذشت، اریک در درام روانشناختی سلطان کولی ها به کارگردانی فرانک پیرسون ایفای نقش کرد و این باعث شد تا جولیا راحت تر بتواند به جرگه هالیوودیها بپیوندد تا جایی که چند سال بعد برادرش را پشت سر گذاشت، و اعتباری به مراتب چند برابر در میان سینماروها برخوردار شد.

جولیا رابرتز اولین فیلم خود را با عنوان قرمز خونی (1986) بازی کرد که به دلایلی تا 1989 اکران نشد سپس در چند کار تلویزیونی اواخر دهه 80 حضور پیدا کرد تا آنکه اولین نقش اساسی خود را در سال 1989 با فیلم رضایت بازی کند. این نقش باعث می‌شود تا رلی بهتر به عنوان یک پیشخدمت پیتزا فروشی در فیلم پیتزای مرموز “Mystic Pizza” سال 89 به دست آورد که در آن با آنابت گیش و لیوتایلور همبازی بود البته مت دمون نیز که آن زمان نوزده سال بیشتر نداشت در فیلم بازی می‌کرد.

فیلم یک اثر قابل توجه در روند حرفه ای جولیا نبود اما کمک شایانی به او کرد تا در نقش شلبی یک مادر نگون بخت را در ماگنولیاهای فولادی به دست بیاورد و نامزدی اسکار که به دست می‌آورد او را در کنار نام هایی چون شرلی مک لین و سالی فیلد قرار می‌دهد. پس از این کار موفق در flat liners مرگ جویان (90) به همراه کیفر ساترلند بازی می‌کند که یک کار زیبا بود درباره چند دانشجو که قصد دارند با علم پزشکی مرگ را به مدت کوتاهی تجربه کنند.

گری مارشال با کمدی رومانتیک زن زیبا سراغ او می‌آید هر چند نقش دشواری بود اما ریچارد گر به عنوان یک همبازی کمک می‌کند تا راحت تر از عهده آن بربیایید. نقش یک زن روسبی که در دام عشق یک میلیونر می‌افتد و او را به عنوان چهره ای مستعد می‌شناساند. سپس یک بازی مشترک با لیام نیسون در رضایتمندی (satisfaction) داشت. این بازی برای آنها موفقیت آمیز بود یک سال بعد او در “steel magnolias” در برابر نامزدش «دیلان مک درموت» در سال 1990 بازی کرد زمانی که فیلم «زن زیبا» (pretty women) روی صحنه آمد او از یک هنرپیشه با استعداد تازه کار به یک سوپر استار تبدیل شد ناگهان همه جولیا را می‌خواستند نشریات هر روز درباره او می‌نوشتند سود باجه بلیط ناگهان مانند موشکی به آسمان رفت. همه دنیا از جولیا صحبت می‌کردند.

جولیا تلاش بسیار کرد تا تیترهای روزنامه های پرتیراژ و صید عکاسان جهان شود بوسیله اسنادی که از ریزترین جزئیات زندگیش در اختیار آنان قرار می‌داد.

به زودی نشریات پول زیادی برای عکسهایش پرداخت می‌کردند.

او رکورد جهانی 10 میلیون دلار را برای فیلم “Mary Reilly” ثبت کرد. (در سال 1996) (به عنوان دستمزد)

اخبار,اخبارفرهنگی,جولیا رابرتز

درست مثل آدم هاى بى خانمان
والن تینو گاراوانى طراح مشهور «لباس و مد» در اروپا که ایتالیایى است، آب پاکى را روى دست هاى جولیا رابرتز بازیگر زن سرشناس هالیوود ریخت و برخلاف آمریکایى ها که وقت و بى وقت و گاه بیخود و بى جهت از برنده جایز اسکار تعریف مى کنند گفت این زن به قدرى بد لباس مى پوشد که شبیه به مردم بى خانمان و بى سرپناه نشان مى دهد و قیافه و حالت اش مثل هزاران «کارتن خواب» است که در گوشه و کنار هر شهر مدعى تمدن در آمریکا دیده مى شوند.

از نظر گاراوانى ایراد بزرگ رابرتز این است که حداکثر مواقع با لباس هاى راحت و ساده و گشاد در مجامع ظاهر مى شود و به جاى اینکه همیشه با یک حالت رسمى در بین مردم حاضر شود، بدون هیچ تفکرى و آن طور که راحت است، به صحنه مى آید.

گاراوانى مى گوید: «هر روزنامه و شبکه تلویزیونى اى که باز مى کنید، مى بینید رابرتز بى خیال و با لباس هاى مسخره اش در حال رفتن است. او همه را ناامید کرده است».

سال 91 اتفاق جالبی برای او می‌افتد او درست سه روز پیش از مراسم عقد نامزدی اش را با کیفر ساترلند به هم می‌زند و با کمال ناباوری اعلام می‌کند که می‌خواهد با خواننده سبک کانتری لیل لوت ازدواج کند. فیلم های او در این سال ها به نوعی جنجال برانگیز بودند، اما هیچکدام آثار پرفروش و یا قابل اعتنا نبودند تا اینکه همراه با دنزل واشنگتن در پرودند پلیکان (93) ایفای نقش می‌کند و با همان قالب موفق قلبی باز می‌گردد و می‌شود قهرمان آثار دراماتیک. سال بعد من عاشق دردسرم و بعد از آن با مری رایلی شکست را تجربه می‌کند. اما این ناکامی‌دیری نمی‌یابد و در روز کریسمس سال 1998 نامادری (step mom) روی صحنه رفت و در تابستان سال 1999 او با دو اثر کمدی موفقی چون ناتینگ هیل (noting hill) همراه با هیوگرانت، عروس فراری (Runa) با ریچارد گرو (Richard) که ریچارد و جولیا، با هم همبازی شدند برای اولین بار از زمان زن زیبا.

تا اینکه در سال 2000 از راه رسید و با ایفای رل عنوان فیلم اثرگذار استیون سودربرگ با عنوان ارین براکوویچ (Erin Brocko Vich) برنده اسکار می‌شود فیلم اقتباسی بود از یک داستان واقعی در فانتزی «مکزیکی» همراه با بردپیت بازی کرد. که در ماه مارس (مارچ) روی پرده سینما رفت که درباره زنی به همین نام، این زن بیوه ای بود که در یک —— حقوقی به ستیز با جامعه بر می‌خیزد و علیه فساد شرکت های بزرگ قد علم می‌کند و در این —— پیروز می‌گردد. و همزمان با آن او سال 2001 همراه بیلی کریستال، کاترین زیتا جونز و جان کیوزاک در محبوبهای آمریکایی بازی می‌کند. در حین ساخته شدن همین فیلم بود که با فیلمبرداری با نام دنی مور آشنا می‌شود در حالی که همان رابطه چهار ساله اش با هنرپیشه کمتر شناخته شده بنیامین برات به پایان رسیده بود.

در ماه ژوئن (جون) در معشوقه آمریکایی بازی کرد و فقط تا فرصت باقیمانده تا کریسمس در درام یازده یار اوشن “Ocean’s Eleven” همکاری مجددش با مت دمون پس از سالها بازی کرد و همچنین با بازیگرانی چون بردپیت و اولین همکاریش با جورج کلنی و دان چیدل بازی کرد. آن سال می‌رفت که سال بزرگی برای جولیا باشد جولیا ممکن بود مدتی در هیچ فیلمی‌دیده نشود اما دوباره قوی تر و بهتر از گذشته ظاهر می‌شد. از اینجا به بانوی 20 میلیون دلاری هالیوود بدل می‌شود که تاکنون کسی نتوانسته (در رده بازیگران زن) رکورد او را بشکند. بردپیت در «مکزیکی» حضور می‌یابد.

اخبار,اخبارفرهنگی,جولیا رابرتز

جولیا دوباره در سال 2002 با سودربرگ در پیش قراول همکاری می‌کند که علی رغم داشتن بازیگرانی چون مری مک کورماک و کاترین کیفر نمی‌تواند به اندازه ارین براکوویچ سر و صدا به راه بیاندازد. اعتراف یک ذهن خطرناک در سال 2002 اثری بود از جرج کلونی و او به واسطه آشنایی و دوستی با او از میزان بالای دستمزد خود برای بازی صرف نظر می‌کند تا کنار او سام راکول و دروبری مور ایفای نقش کند. سال 2003 در لبخند مونالیزا با بازیگران جوانی چون جولیا استایلز کریستین دانست و مگی کلیفهال همبازی می‌شود و سال 2004 نیز در دنبال موفق یازده یار اوشن با عنوان دوازه یار اوشن بازی می‌کند.

جولیا رابرتز بازنشسته مى شود
وی اعلام کرده بود براى همیشه از حرفه فعلى اش کناره مى گیرد تا بتواند وقت بیشترى را صرف تربیت فرزندان دوقلوى خود کند. او اخیراً کارهاى سینمایى اش را بر روى کاراکترهاى کارتونى در کارهایى چون «وب شارلوت» و «انت بولى» محدود کرده است.

حالا که جولیا رابرتز از قضیه تولد فرزندان دوقلویش فارغ شده است و البته پا به سن 40 سالگى هم گذاشته، حرف گذشته اش در خصوص خط کشیدن به دور سینما را نیز از یاد برده و بسیار وسیع و پرکار به عرصه بازیگرى بازگشته است.

یکى از پروژه هاى جدید او بازى در فیلمى به نام «دانى یل حرف نمى زند» براساس رمانى از مارتى لیم باخ است. در این داستان با دردسرهاى خانواده اى مواجه مى شویم که قیومیت و نگهدارى از یک کودک غیرعادى و روانى را عهده دار مى شوند.

ولى این تنها کار و طرح فراروى رابرتز نیست و قرار است او در کنار تام هنکس در فیلمى دیگر به نام «جنگ چارلى ویلسون» هم حضور یابد و این هم براساس کتابى با همین نام نوشته جورج کرایلى است و البته کارگردانى را مایک نیکولز مشهور بر عهده خواهد داشت.

کافى است در نظر بگیریم رابرتز بازى در نمایش «3 روز بارانى» اثر ریچارد گرین برگ را هم به تازگى در برادوى شروع کرده است.

نکاتی که احتمالا درباره جولیا رابرتز نمی دانید :
از طرف بسیاری از مجله های سینمایی به عنوان یکی از 50 زن زیبای جهان انتخاب شده است

با ” بنجامین برات ” از سال 1998 تا 2001 رابطه داشت

بازی در فیلم ” شکسپیر عاشق ” را نپذیرفت

با ” کیفر ساترلند ” برای مدت کوتاهی نامزد بود

خواهر کوچکتر ” اریک رابرتز ” است

بازی در فیلم ” غریزه اصلی ” را رد کرد. نقش به ” شارون استون ” رسید

در فیلمهای ” استیون سودربرگ ” بیشتر از بقیه کارگردانها ظاهر می شود

عمه ” اما رابرتز ” است

اخبار,اخبارفرهنگی,جولیا رابرتز

بعد از اینکه ” جورج کلونی ” و ” براد پیت ” متوجه شدند که او نیز به جمع بازیگران فیلم ” یازده یار اوشن ” پیوسته است برای او کارتی فرستادند که رویش نوشته شده بود ” ما شنیدیم تو برای هر فیلم 20 تا می گیری! ” و 20 دلار هم داخل پاکت بود. بعدها همین شوخی سبب شد تا خبرگزاری ها متوجه شوند که او برای هر فیلم 20 میلیون دلار می گیرد

یک رگ ایرلندی دارد
یکی از طرفداران سرسخت ” آیشیورای ” است. او گفته بود که زیباترین زن جهان است ، زیباتر از هر زن هالیوودی !

نقشش در فیلم ” ارین برکوویچ ” یک راست دست بود اما ” رابرتز ” چپ دست بود. ” رابرتز ” در این فیلم یاد گرفت که با دست راست بنویسد و کار کند.

کتاب مورد علاقه اش ” کیمیاگر ” است

دوست صمیمی ” بروس ویلیس ” است

یکی از سفیران یونیسف است

دستمزدهایی که گرفته است :
Eat Pray Love (2010) $10,000,000

Valentine’s Day (2010) $3,000,000 3% of the film’s gross

Duplicity (2009) $15,000,000

Mona Lisa Smile (2003) $20,000,000

Confessions of a Dangerous Mind (2002) $250,000

Ocean’s Eleven (2001) $10,000,000

America’s Sweethearts (2001) $15,000,000

The Mexican (2001) $20,000,000

Erin Brockovich (2000) $20,000,000

Runaway Bride (1999) $17,000,000

Notting Hill (1999) $15,000,000

Conspiracy Theory (1997) $11,000,000

My Best Friend’s Wedding (1997) $12,000,000

جولیا رابرتز Julia Roberts ستاره پردرآمد هالیوود
جولیا رابرتز Julia Roberts ستاره پردرآمد هالیوود

(1) جولیا رابرتز Julia Roberts ستاره ghatreh.com
جولیا رابرتز Julia Roberts ستاره پردرآمد هالیوود آتلانتا جورجیا - فانیگما


(2) جولیا رابرتز Julia Roberts ستاره 4dc.ir
جولیا رابرتز Julia Roberts ستاره پردرآمد هالیوود


(3) معروفترین زنان هالیوود در سال 2020 blog.malltina.com
معروفترین زنان هالیوود در سال 2020 - مالتینا بلاگ


(4) عکس افتخاری رونالدو و جولیا رابرتزcozmosport.com
عکس افتخاری رونالدو و جولیا رابرتز


(5) 20 بازیگر پردرآمد سینمای جهان عکسtalab.org
20 بازیگر پردرآمد سینمای جهان عکس


(6) تصاویر ویلای جولیا رابرتز در هاوایی
جولیا رابرتز Julia Roberts بخاطر بازی در فیلم کمدی عاشقانه زن زیبا در سال 1990 لقب ستاره هالیوود را از آن خود ساخت و فروش فیلم زن زیبا 464 میلیون دلار درآمد را به دنبال داشت.


(7) 30 عکس از جولیا رابرتز بازیگر و مانکن shikpars.com
30 عکس از جولیا رابرتز بازیگر و مانکن مشهور هالیوود بیوگرافی زن زیبا


(8) 10 مدل موی جدید جولیا رابرتز ستاره مشهور آمریکایی
جولیا رابرتز بازیگر زن امریکایی که با ورودش به سینمای هالیوود از همان روز اون بسیار درخشید و بخاطر چهره خاص و زنانه ای که داشت بسیار مورد توجه بود و فیلم های بسیار مشهور و خوبی را نیز به همین واسطه به او پیشنهاد شد .


(9) از دزدی ستاره تا هزینه ی ستاره دار شدن حقایق جالب درباره
از سال 1968 میلادی تاکنون حدود 40 نفر از کسانی که پیشنهاد ستاره گرفتن به آنها شده بود این درخواست را رد کردهاند مثل جورج کلونی George Clooney جولیا رابرتز Julia Roberts و کلینت ایستوود Clint Eastwood هستند.


(10) جولیا رابرتز ستاره پردرآمد هالیوود
چهره های جهانی پردرآمد های هالیوودستارگان پردرآمد هالیوودجولیا رابرتز عکس جولیا رابرتز زندگی نامه جولیا رابرتز اخبار فرهنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا