بیوگرافیعمومیمطالب جالبویژه

عکس های رضا کیانیان و همسرش هایده و بیوگرافی رضا کیانیان و زندگی شخصی و هنری

رضا کیانیان

رضا کیانیان بازیگر با تجربه سینما و تلویزیون است که اخیرا در سریال بوی باران ایفای نقش کرده است. در این بخش بیوگرافی و عکس های رضا کیانیان و همسرش هایده را می خوانید و اطلاعاتی در مورد زندگی شخصی و هنری او را گردآوری کرده ایم.

چکیده بیوگرافی رضا کیانیان

  • نام: رضا
  • نام خانوادگی: کیانیان
  • تاریخ تولد: 1330/3/29
  • محل تولد: تهران
  • تحصیلات: فارغ التحصیل رشته تئاتر
  • تاهل: متاهل و یک پسر دار
  • زندگینامه رضا کیانیان

رضا کیانیان

زندگینامه رضا کیانیان

رضا کیانیان بازیگر متولد 29 خرداد سال 1330 در شهر تهران است او بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون است و فعالیت نویسندگی و عکاسی هم دارد.

او در سال 1340 در محله میدان خراسان تهران متولد شد. پدر او به حسین تهرانی معروف بود و باستانی کار قدیمی تهران و همدوره هفت کچلون و حسین رمضون یخی بود.

او 4 برادر و 2 خواهر دارد و خودش فرزند دوم خانواده می باشد. پس از سن 1 سالگی به شهر مشهد نقل مکان کردند و در مشهد دوره ابتدایی و دبیرستان را گذراند و در حوزه علمیه مشهد دروس فقهی و اسلامی را آموخت.

رضا کیانیان

یادگیری بازیگری

نخستین استاد بازیگری او برادرش داوود بود که در سال 1345 در نمایشنامه از پانیفتاده ها به قلم غلامحسین ساعدی کارگردانی کرد. او سه سال در گروه تئاتر برادرش فعالیت داشت.

او در سال 1355 از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته تئاتر فارغ التحصیل شد او در اواخر حکومت پهلوی به عنوان یک توده ای علیه محمدرضا شاه فعالیت داشت.

رضا کیانیان

شروع بازیگری

او فعالیت سینما را از سینما در سال 1368 با حضور در فیلم تمام وسوسه های زمین ساخته حمید سمندریان شروع کرد.

اوج بازیگری

کیمیا به کارگردانی احمدرضا درویش اولین کار قابل توجه او بود. فیلم آزانس شیشه ای نقطه اوج بازیگری او بود. او درر این فیلم در کنار پرویز پرستویی ایفای نقش کرد.

او در شانزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم آزانش شیشه ای جایزه بهترین بایگری نقش دوم را دریافت کرد و سیزدهمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم کیمیا کاندیدای دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد نقش دوم شد.

رضا کیانیان

فیلم های شاخص

فیلم های سگ کشی، سینما سینماست، گاهی به آسمان نگاه کن، ماهی ها عاشق می شوند، یک حبه قند، فرشباد، یک تکه نانف روبان قرمز و کفشهایم کو؟ جزو کارهای شاخص او می باشد و او در این آثار بازی های متفاوت و فوق العاده ای داشته است.

او به دلیل ایفای نقش ماندگارش در فیلم خانه ای روی آب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از بیستمین جشنواره فیلم فجر به دست آورد.

معروف ترین نقش تلویزیونی

معروف ترین نقش تلویزیونی که رضا کیانیان در آن بازی کردسریال شلیک نهایی به کارگردانی محسن شاه محمدی است. شهرت و محبوبیت او در نقش جمشید چنان بود که مد مو و لباس های جمشید بین جوانان با نام مدل جمشیدی رایج شد.

بازی در نقشی متفاوت

بحث برانگیز بازی و نقش او در سریال کیف انگایسی در نقش یک روحانی مسن بود و همچنین بازی در نقش یک قاضی در سریال دوران سرکشی هم یکی از این نقش ها بود.

بازی در سریال مختارنامه

برجسته ترین کار او در تلویزیون در سریال مختارنامه در نقش عبدالله بن زییر، خلیفه بزرگ زبیری در مکه بود که یکی از متفاوت ترین نقش ها او هم محسوب می شود و نخستین بازی او در یک نقش خاکستری می باشد.

بازی در سریال هایی شبکه نمایش خانگی

او در سریال های نمایش خانگی قلب یخی، شاهگوش و شهرزاد هم حضور داشته است و در سال 2014 برای ایفای نقش در سریال میهن از او دعوت شد ولی او این پیشنهاد را نپذیرفت.

وی در اینباره گفت: هرگز دوست ندارم در اثری بازی کنم که به ملتم توهین کنند. نمایش‌های آنتیگونه، خرده بورژوا، چهره‌های سیمون ماشا، ازدواج آقای می سی سی پی و یادگار سال‌های شن از جمله کارهایی است که کیانیان از سال 1345 به بعد در عرصه تئاتر در آن‌ها بازی کرده‌است.

او در فروردین 1389 با بازی در نمایش پروفسور بوبوس به کارگردانی آتیلا پسیانی بعد از 6 سال دوری از تئاتر دوباره به تئاتر بازگشت.

رضا کیانیان

ازدواج و همسر رضا کیانیان

همسرش هایده قراچه داغی، خواهرزاده سهراب سپهری می باشد. او سال ها است که با این خانم ازدواج کرده است و یک پسر به نام علی دارند.

عکس های رضا کیانیان و همسرش هایده و بیوگرافی رضا کیانیان و زندگی شخصی و هنری
عکس های رضا کیانیان و همسرش هایده و بیوگرافی رضا کیانیان و زندگی شخصی و هنری
عکس های رضا کیانیان و همسرش هایده و بیوگرافی رضا کیانیان و زندگی شخصی و هنری
عکس های رضا کیانیان و همسرش هایده و بیوگرافی رضا کیانیان و زندگی شخصی و هنری

(1) بیوگرافی رضا کیانیان و همسرش هایده photokade.com
بیوگرافی رضا کیانیان و همسرش هایده قراچه داغی با عکس


(2) زندگی شخصی و خصوصی رضا کیانیان saednews.com
زندگی شخصی و خصوصی رضا کیانیان عکس های خانوادگی ساعدنیوز


(3) عکس های رضا کیانیان و همسرش هایده bia2safa.net
عکس های رضا کیانیان و همسرش هایده بیوگرافی رضا کیانیان و زندگی شخصی و هنری - بیا تو صفا


(4) رضا کیانیان بیوگرافی رضا کیانیان و ghatreh.com
رضا کیانیان بیوگرافی رضا کیانیان و همسرش هایده قراچه داغی - فانیگما


(5) بیوگرافی رضا کیانیان و همسرش هایده قراچه داغی موج باز
بیوگرافی رضا کیانیان بازیگر رضا کیانیان از سرشناس ترین و توانمندترین بازیگران ایرانی در 29 خرداد ماه سال 1330 در شهر تهران متولد شد. رضا دوران نوزادی خود را در میدان خراسان تهران گذرانده است و زمانی که تنها یک سال داشت


(6) بیوگرافی رضا کیانیان و همسرش هایده قراچه داغی با عکس
بیوگرافی رضا کیانیان و همسرش هایده قراچه داغی با عکس پسر علی و ناگفته های از زندگی سیاسی تا توابی در انقلاب او را می خوانید . بیوگرافی رضا کیانیان و همسرش


(7) رضا کیانیان بیوگرافی و عکس های رضا کیانیان و همسرش
بیوگرافی و عکس های رضا کیانیان بازیگر بیوگرافی رضا کیانیان. رضا کیانیان زاده 29 خرداد 1330 خیابان لرزاده تهران بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون نویسنده و عکاس ایرانی است.. رضا کیانیان در سال 1330 در محله میدان خراسان


(8) عکس های خانوادگی رضا کیانیان و همسرش و پسرش بیوگرافی کامل
2652015 نمکستان در این پست بیوگرافی کامل و عکس های رضا کیانیان را گردآوری می کنیم در ادامه این تصاویر را مشاهده نمایید. رضا کیانیان متولد 29 خرداد 1330 تهران بازیگر سینما و تئاتر و تلویزیون نویسنده طراح و عکاس صاحب نام


(9) رضا کیانیان بیوگرافی رضا کیانیان و همسرش اینستاگرام و
16102019 زندگی نامه رضا کیانیان و همسرش اینستاگرام. رضا کیانیان نویسنده عکاس و بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر می باشد که فعالیت بازیگری خود را به صورت حرفه ای در سال 1368 با بازی در فیلم سینمایی تمام وسوسه های زمین آغاز نموده


(10) رضا کیانیان - ویکیپدیا دانشنامه آزادfa.wikipedia.org
رضا کیانیان - ویکیپدیا دانشنامه آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − یک =

دکمه بازگشت به بالا