آشپزیعمومیمطالب جالبویژه

طرز تهیه بانوفی پایبنافی پای

بنافی پای
طرز تهیه بانوفی پای,درست کردن بنافی پای

طرز تهیه بانوفی پای,درست کردن بنافی پای

طرز تهیه بانوفی پای,درست کردن بنافی پای

طرز تهیه بانوفی پای,درست کردن بنافی پای

طرز تهیه بانوفی پای,درست کردن بنافی پای

طرز تهیه بانوفی پای,درست کردن بنافی پای

طرز تهیه بانوفی پای,درست کردن بنافی پای

طرز تهیه بانوفی پای,درست کردن بنافی پای

طرز تهیه بانوفی پای,درست کردن بنافی پای

بنافی پای یا بانوفی پای (به انگلیسی Banoffee , Banoffi) یک دسر انگلیسی بر پایه خامه، موز و تافی و شیر پرچرب است. در برخی دیگر از گونه های این شیرینی بیسکوییت خردشده و یا کره و قهوه و شکلات نیز به کار می‌رود.

نام آن آمیزه ای از واژه‌های موز (banana) و تافی (Toffee) است.

همه اعتبار بنافی پای به دو سرآشپز رستوران مجارستانیِ جوینگتون، ایان دویینگ و نیگل مکنزی گره خورده است. آن ها این دسر را در سال 1972 را اختراع کردند. ایده نخستین این دسر از یک شیرینی آمریکایی گرفته شده است. این دسر خیلی زود مورد توجه مشتریان این رستوران قرار گرفته و مشهور شد. در آغاز بنافی پای تنها از یک لایه موز و تافی درست می شد ولی پس از آن خامه و شیر پرچرب و … افزوده شد.

این دسر خیلی زود در به منوی رستوران های دیگر افزوده شد و پس از چندی در رستوران های استرالیا و آمریکا هم یافت می‌شد. در سال 1994 بسیاری از فروشگاه‌های زنجیره‌ای آمریکا فروش بانوفی پای را با عنوان شیرینی آمریکایی (American Pie) آغاز کردند که فروش آن بسیار خوب بود.

این دسر در هند بسیار محبوب است. بسیاری از مردم هند پس از غذای اصلی بانوفی پای را صرف می کنند. همچنین در بسیاری از رستوران های استانبول ترکیه هم بنافی پای سرو می شود.
از من به شما نصیحت.اگه میخواهید این پای خوشمزه رو بخورید حتما پشت سر آن یک پیاده روی درست و حسابی انجام بدهید وگرنه خدایی ناکرده با مشکل روبرو می شوید چون کالری این پای بسیار بالاست.

مواد لازم :

بیسکویت دیجستیو (ساقه طلایی) 250 گرم
کره 120 گرم
شکر قهوه ایی 1 قاشق سوپخوری
شیر عسلی 1 قوطی
موز 3 عدد بزرگ
خامه فرم گرفته 2 پیمانه
پودر نسکافه 1 قاشق چایخوری

طرز تهیه :
ابتدا بیسکویت را کاملا آسیاب کنید و با 100 گرم از کره که ذوب کرده اید مخلوط و در کف قالب پای ریخته و با پشت قاشق صاف کنید و در یخچال قرار دهید.شیر عسلی را درون ظرفی بریزید و با 20 گرم کره باقیمانده و شکر قهوه ایی و 1 فنجان آب ولرم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید شعله را کم کنید .
چون شیر عسلی کف کرده و بالا می آید مراقب باشید به مدت یک ربع تا بیست دقیقه روی حرارت کم بگذارید و گاهگاهی هم بزنید سپس شعله را خاموش کرده و بگذارید تا مواد سرد شوند.ظرف پای را از یخچال درآورید و مقداری از کاراملی که درست کرده بودید و سرد شده بود روی بیسکویت ها بریزید و صاف
کنید و موزها را حلقه حلقه کرده روی آن بچینید روی موزها را خامه فرم گرفته قرار دهید و کمی پودر نسکافه روی آن بپاشید به مدت 3 تا 4 ساعت در یخچال قرار داده سپس میل نمایید .امیدوارم از تهیه این دسر خوشمزه لذت ببرید.

منبع : honartabakhi

طرز تهیه بانوفی پایبنافی پای
طرز تهیه بانوفی پایبنافی پای
طرز تهیه بانوفی پایبنافی پای
طرز تهیه بانوفی پایبنافی پای

(1) دسر پای بنافی طرز تهیه پای بنافی با namnak.com
دسر پای بنافی طرز تهیه پای بنافی با طعمی خوشمزه


(2) طرز تهیه دسر بانوفی پای موز مرحله به 2nafare.com
طرز تهیه دسر بانوفی پای موز مرحله به مرحله دونفره


(3) دستور تهیه بانوفی پایبنافی پای torinoplus.ir
دستور تهیه بانوفی پایبنافی پای - تورینو پلاس


(4) بانوفی پایبنافی پایbeytoote.com
بانوفی پایبنافی پای


(5) طرز تهیه بانوفی پای موزnamnamak.com
طرز تهیه بانوفی پای موز


(6) دستور طرز تهیه بانوفی پای مخصوص با طعمی فوق العاده خوشمزه
طرز تهیه بانوفی پای. برای تهیه بانوفی پای ابتدا بیسکویت را کاملا آسیاب کنید و با 100 گرم از کره که ذوب کرده اید مخلوط و در کف قالب پای ریخته و با پشت قاشق صاف کنید و در یخچال قرار دهید. شیر عسلی را درون ظرفی بریزید و با 20


(7) تهیه دسر بنافی پای akbarbalal.persianblog.ir
طرز تهیه و آموزش کامل تهیه دسر بنافی پای خیلی خوشمزه و عالی


(8) بنافی پای.طرز تهیه و آموزش کامل تهیه دسر بنافی پای خیلی
طرز تهیه بنافی پای. به نقل از سایت جسارت برای تهیه بنافی پای ابتدا باید. ابتدا بیسکویت را کاملا آسیاب کنید و با 100 گرم از کره که ذوب کرده اید مخلوط کنید و در کف قالب پای ریخته و با پشت قاشق صاف کنید و در یخچال قرار دهید.


(9) طرز تهیه دسر بانوفی پای موز مرحله به مرحله دونفره
282017 طرز تهیه دسر بانوفی پای موز که بسیار خوشمزه اس و ساده درست میشه. این دسر آسون انگلیسی به دلیل داشتن ظاهر عالی برای مهمونی ها هم عالیه و سریع آماده میشه.


(10) بانوفی پای انگلیسی - طرز تهیه بانوفی پای خانگی آسان
آموزش دسر بانوفی پای انگلیسی آسان است اما نکات مهمی دارد که باعث می شود یک پای عالی داشته باشید. بانوفی پای با شیر عسلی تهیه می شود و طعمی فوق العاده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 4 =

دکمه بازگشت به بالا