بیوگرافیعمومیمطالب جالبویژه

بیوگرافی سلمان خان و عکس های سلمان خان

زندگینامه و عکس سلمان خان بازیگر هندی

سلمان خان

سلمان خان Salman khan در تاریخ 27 دسامبر سال 1965 متولد شد. او هنرپیشه فیلم‌های هندی است و در بیش از 80 فیلم هندی درخشیده است. سلمان خان در سال 1988 بازیگری را با بازی در نقش فرعی فیلم Biwi Ho To Aisi ساخته جی کی بهاری به سینما قدم گذاشت و اولین موفقیت تجاری خود را مدیون اولین همکاری خود با سورج در سال 1989 در فیلم “منه پیار کیا” میداند که خیلی در کار او تاثیر گذاشت و سلمان توانست جایزه بهترین بازیگر مرد تازه وارد را برای این فیلم به دست اورد هم چنین فیلم موفقیت‌های زیادی را نیز در خارج از هند کسب کرد و در کشورهای مختلفی از جمله اسپانیا نیز اکران شد و پر فروش ترین فیلم دهه 80 لقب گرفت همین امر موجب گشت تا سلمان در فیلم‌های متعدد بعدی بدرخشد که می‌توان به فیلم‌های “ساجن” در سال 1991 و “هم آپ که هه کُن” در سال 1994 و “کارن آرجون” در سال 1995 و “پیار کیا تو درنا کیا” در سال 1998 و “هم سات سات هه” در سال 1999 اشاره کرد که طی هفت سال فعالیت حرفه‌ای بازیگری توانست بالاترین دستمزدها را از آن خود کند. 8 تااز فیلمهایی که او در آنها ایفای نقش کرده است، درآمد ناخالصی در حدود بیش از 100 کرور (18٫2میلیون دلار آمریکا) بدست آورد، و او را به یکی از بازیگران برجسته و موفق، در تاریخ سینمای هند تبدیل کرد. به این ترتیب، خان، خود را به عنوان یکی از بازیگران موفق و یکی از پرطرفدارترین ستاره‌های سینمای هند، معرفی کرد.

سلمان خان

در سال 1999، سلمان خان، برای فیلم “کوچ کوچ هوتاهه” برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد و توانست موفقیت‌های تجاری و انتقادی زیادی را کسب کند سپس در چندین فیلم خوش درخشید که می‌توان به فیلم‌های “تره نام ” در سال 2003 و “موجسه شادی کروگی” در سال 2004 و “نو انتری” در سال 2005 و “پارتنر” در سال 2007 و “وانتد” در سال 2009 و “دبنگ” در سال 2010 و”بادیگارد” و “ردی” و “اک تا تایگر” و “دبنگ 2” در دو سال اخیر اشاره کرد که در تاریخ سینمای بالیوود بالاترین سود را کسب کردند و جزو پر فروش ترین فیلم‌های این صنعت به شمار می‌روند. سلمان خان یکی از موفق ترین هنرپیشه‌های سینمای هند است. فیلم “منه پیار کیا” او پر فروش ترین فیلم دهه هشتاد لقب گرفته است هم چنین هم اپکه نیز پر فروش ترین فیلم دهه 90 به حساب می اید. هم چنین او پر فروش ترین فیلم‌های سال‌های 1991 و 1994 و 1998 و 1999 و 2005 و 2010 و 2011 و 2012 را در کارنامه خود دارد که هیچ بازیگری در این صنعت تا به حال نتوانسته است که هشت سال پر فروش ترین فیلم‌ها را دارا باشد همچنین از سال 2010 به بعد او هیچ فیلم شکست خورده‌ای در کارنامه خود ندارد

سلمان خان

او یکی از سه شخصی است که شکل تازه‌ای به فیلمهای هندی طی دهه 1990 تا زمان حاضر دادند. ستاره‌ای با شهرت نقصان نیافته به رغم فراز و نشیبهای شخصی و حرفه‌ای، ستاره‌ای با رکورد قوی فروش گیشه بطور مداوم در طول دو دهه هنرپیشه‌ای که خود را به عنوان استاد تمام ژانرها اثبات کرد، ژانر عشقی، اکشن، درام یا کمدی. هیچ تجربه بالیوودی بدون فیلمهای او کامل نیست. هیچ دانشجوی سینما نمی‌تواند فیلمهای او را نادیده بگیرد و هیچ نویسنده آینده تاریخ بالیوود نمی‌تواند او را در نظر نگیرد. جایگاه او در اصل سینمای هندی تضمین شده است و این بخاطر ساختن فیلمهایی با تاثیر گسترده و ماندگاراست.

سلمان خان

یکی از کار‌های سلمان نقاشی کردن است او اخیراً بعضی از نقاشیهای خود را به حراج خیریه اهدا کرد تا برای آموزش کودکان محروم، پول جمع کند. او علاقه خاصی به کودکان دارد، مخصوصاً کودکانی که هر گونه مسئله سلامتی دارند یا دچار چالشهای ذهنی یا جسمانی هستند، او از بسیاری از سازمانهایی که برای کودکان کار می‌کنند، حمایت می‌کند مانند کمیسیونهای متعهد، Development Trust و دبیرستان مرکز رفاه کودکان.

زندگی اولیه:

سلمان خان پسر بزرگ نویسنده، سلیم خان، است و مادرش که همسر اول پدرش است سلما خان نام دارد. پدربزرگ پدریش از مسلمانان افغانستان بوده است که به هند عزیمت کرده و در آنجا و در مدیا پرادش سکنی گزیده است و مادرش هندو است. سلمان خان خودش یکبار گفته است که دورگه مسلمان – هندو است. نامادریش هلن نام دارد که قبلا” هنرپیشه بوده و با خود سلمان در چند فیلم بازی کرده است و خوش درخشیده است. دو برادر دیگرش، ارباز خان و سهیل خان، و دو خواهرش، آلویرا و آرپیتا، نام دارند. آلویرا با یک هنرپیشه و کارگردان با نام آتل آگنی هوتری ازدواج نمود. سلمان خان تحصیلات خود را در دبیرستان St. Stainlaus High School در بندر مومبایی به پایان رسانید و برادران کوچکترش، ارباز و سهیل، هم از همین مدرسه فارغ التحصیل شدند. قبل از آن سلمان با برادر کوچکترش یعنی ارباز طی چند سال در مدرسه Scindia School در Gwalior درس می‌خواندند.

سلمان خان

دهه 80

سلمان خان اولین فعالیت خود را در سال 1988 در نقش مکمل در فیلم “بیوی هو تو ایسی” آغاز کرد. اولین نقش اصلی او، مربوط به فیلم عاشقانه سورج برجاتیا با عنوان” منه پیار کیا” بود که در سال 1989 ساخته شد. این فیلم یکی از پرفروشترین فیلم‌های تاریخ هند به شمار می‌رود. سلمان در این فیلم توانست جایزه Filmfare برای بهترین بازیگر مرد تازه وارد را بدست آورد. بعدها، این فیلم به زبان انگلیسی، با اسم” زمانی که عشق صدا می‌کند(Love Calls) ” ترجمه شد و یک نسخه 125 دقیقه‌ای آن، بزرگترین موفقیت در بازار کارائیب در گویان بود، و همچنین، باکس آفیس ترینیداد و توباگو را تحت تاثیر و سلطه خود قرار داد. همچنین فیلم به زبان اسپانیایی نیز دوبله شد که اولین آزمایش دوبله شده، در نوع خود است. این فیلم 125 دقیقه‌ای نیز، از طریق اجرای برتر در 10 هفته، در لیما، پایتخت پرو، موفقیت خود را به اثبات رساند. همچنین، به زبان تامیل، به عنوان Kaadhal Oru Kavithai و در زبان مالایایی، به عنوان Ina Praavukal، دوبله شد. این فیلم اغاز و شروعی بود برای موفقیت فیلم‌های هندی در خارج از کشور که با فیلم”هم اپکه” این روند ادامه پیدا کرد.

سلمان خان

دهه 90:

در سال 1990، سلمان در فیلم “باقی” بسیار خوب درخشید. این فیلم فروش خوبی در گیشه داشت و در سال 1991 نیز همراه با سانجی دات و مادوری در فیلم زیبای “ساجن” ظاهر شد که این فیلم توانست در باکس افیس خوب عمل کند و پر فروشترین فیلم سال 91 نیز لقب گرفت علیرغم این موفقیت‌های اولیه، تمامی فیلمهایی که طی سالهای 1992 تا 1993 بازی کرد در گیشه فروش خوبی نداشت.

در سال 1994 بود که سلمان مجددا” با سورج در فیلم “هم آپ که هه کون” خوش درخشید و به همراه مادوری به موفقیت فوق العاده‌ای رسیدند و درآمدی بیش از 135 کرور (24٫57میلیون دلار آمریکا) کسب کرد. این فیلم نه تنها بزرگترین موفقیت آن سال بود بلکه یکی از پرفروشترین فیلم‌های بالیوود محسوب گردید و تا هفت سال پر فروش ترین فیلم تاریخ بالیوود حساب می‌شد. در جایزه فصلی سال 1995، این فیلم موفق به کسب 5 جایزه فیلم برتر، و همچنین موفق به کسب جایزه ملی برای محبوب ترین فیلم سال، شد. این فیلم تمام رکوردهای قبلی را شکست و رکورد خود را به عنوان یکی از پرفروش ترین فیلم‌های بالیوود در طول تاریخ را به مدت 7 سال حفظ کرد و در خارج نیز اولین ال تایم بلاک باستر ان زمان لقب گرفت و توانست بالیوود را وارد مرحله جدیدی بکند و از نظر باکس افیس دهه 90 به دو مرحله تقسیم می‌شود یکی قبل از اکران این فیلم و دیگری بعد از ان زیرا از بعد از اکران این فیلم بالیوود کاملا از نظر فروش متحول شد و وارد مرحله جدیدی شد.

در سال 1995، سلمان در فیلم کارن ارجون به کارگردانی راکش روشن پهلو به پهلوی شاهرخ خان خوش درخشید. فیلم در مورد دو برادر بود که بعد از کشته شدن توسط دشمنان خانوادگی، تجسم جدیدی از زندگی پیدا کرده بودند. این فیلم دومین موفیت بزرگ سلمان در آن سال بود و نقش او موجب شد تا مجددا” نامش بر سر زبانها بیفتد و کاندید بهترین بازیگر مرد ان سال نیز شد.

سلمان خان

در سال 1996، سلمان در دو فیلم بازی کرد یکی فیلم “خاموشی” به کارگردانی Sanjay Leela Bhansali که فروش ناموفقی در گیشه داشت اما نقد‌های مثبت زیادی را دریافت کرد و هم چنین فیلم “جیت” که دومین فیلم پر فروش اون سال لقب گرفت.

سلمان همچنین در دو فیلم دیگر در سال 1997 بازی کرد به نام‌های “جوروا” و “ازار” که یکی کمدی بود و توسط دیوید داوان کارگردانی شد و سلمان نقش دو گانه دوقلوهایی را بازی می‌کرد که از بدو تولد از هم جدا شده بودند و دیگری یک فیلم اکشن بود که توانست در گیشه خوب عمل کند.

در سال 1998، سلمان در پنج فیلم مختلف بازی کرد. اولین فیلم او یک فیلم کمدی عاشقانه به نام “پیار کیا تو درنا کیا” بود که نقش مقابل او را کاجول بر عهده داشت. این فیلم یکی از بزرگترین موفقیت ترین فیلم‌های ان سال در باکس افیس محسوب می‌شود. این موفقیت تا حدودی با درام “جب پیار کیسی سه هوتاهه” تداوم یافت. سلمان خان نقش مرد جوانی را بازی کرد که کودکی را به فرزندی قبول کرده بود و مسئولیت آنرا پذیرفته بود و ادعا می‌کرد که فرزندش است. بازی سلمان در این فیلم موجب گشت تا نکات مثبتی برای وی بهمراه داشته باشد و انتقادات مثبتی را نیز از طرف منتقدان ایجاد نماید. وی این سال را با بازی در فیلم “کوچ کوچ هوتاهه” تکمیل کرد که کارگردان آن کارن جوهر بود. سلمان با بازی در این فیلم توانست جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کند.

سلمان خان

در سال 1999، سلمان خان در سه فیلم به نام‌های “هم سات سات هه” و “هم دل دچوکه صنم” و ” بیوی نامبر وان ” بازی کرد که در فیلم “بیوی نامبر وان ” نقش روبروی سلمان خان بر عهده کاریشما کاپور بود و توانستند دومین فیلم پر فروش سال را رقم بزنند و همراه با کاگردان معروف سورج و یک تیم از بازیگران بزرگ نیز توانست با فیلم”هم سات سات هه” پر فروش ترین فیلم سال را به دست اورد و همچنین برای فیلم “هم دل دچوکه صنم” توانست کاندید بهترین بازیگر مرد در جشنواره فیلم فیر شود.

سال 2000:

در سال 2000، سلمان خان در فیلم‌های “هر دیل جو پیار کرگا” و “چوری چوری چوبکه چوبکه” بازی کرد. موضوع فیلم دوم در مورد زایمان میانجی بود. سلمان در این فیلم نقش یک مرد صنعتگر ثروتمند را بازی می‌کرد که پس از ناباروری همسرش از یک مادر میانجی بهره گرفت. انتقاداتی به نقش پیچیده و عجیب او در این فیلم شکل گرفت و گزارشات زیادی ایجاد شد که این نقش با دیگر نقش‌های قبلی او تفاوت زیادی دارد و اعتراضات زیادی به فیلم شد به طوری که حتی نسخه قاچاق فیلم در حالی که فیلم روی پرده بود منتشر شد و در کل فیلم از تمام جوایز جشنواره‌ها حذف شد و سینما‌ها نیز کاهش پیدا کردن. در سال 2002، با یک وقفه، در فیلم “هم تومهار هه صنم ” درخشید. او در سال 2003 در فیلم “تره نام” بازی کرد و در مورد بازی وی، تاران چنین بیان داشت: سلمان خان در نقشی که داشت استثنایی ظاهر شد و کاملا” با آن نقش سازگاری داشت. او در سکانسهایی که پر از تشویش و نگرانی بود خوب ظاهر شد. او نقش فرد شکننده و حساسی را بازی کرد که وضعیت نامناسبی داشت. طغیانهای احساسی او عالی هستند. همین مسئله باعث گردید تا فیلم مذکور در گیشه فروش خوبی داشته باشد. وی همچنین در کمدی‌هایی چون “موجسه شادی کروگی” در سال 2004 و “نو انتری” در سال 2005 شرکت داشت و در سال 2006 در دو فیلم “جان من” و “بابل” بازی کرد. سلمان خان سال 2007 را با فیلم “سلام عشق” شروع کرد که در داخل هند نتوانست زیاد موفق عمل کند ولی در خارج از هند استقبال خوبی از فیلم شد. فیلم بعدی او “پارتنر” بود که فروش خوبی در گیشه داشت و توانست بلاک باستر شود. وی سپس در فیلم هالیوودی با نام Marigold ظاهر شد که داستان عشقی یک مرد هندی با یک زن آمریکایی بود. سلمان خان مجری فصل دوم برنامه تلویزیونی “داس کا دام ” در سال 2009 شد که به مراتب موفق تر از فصل اول که در سال 2008 انجام گرفت ظاهر شد این برنامه تلویزیونی برای Sony Entertainment Television بوده و TRP‌های بالایی را به خود اختصاص داد و بر اساس گزارشات، این برنامه به Sony TV کمک کرد تا در رتبه بندی تلویزیون هند به جایگاه سوم دست پیدا کند. اولین فیلم سلمان در سال 2009 فیلم “وانتد” نام داشت که توسط Prabhu Deva کارگردانی شد که توانست دومین فیلم پر فروش سال 2009 لقب بگیرد و با فروش نود کروری خود توانست لقب سوپر هیت را به دست اورد. در همان سال، سلمان در دو فیلم دیگر ظاهر شد به نام‌های لندن دریمز و اقا و خانم کانا که لندن دریمز چندان فروش خوبی نداشت و Main Aurr Mrs Khanna در سرتاسر 21 کرور (210 میلیون) کسب کرد.

سلمان خان

سال 2010:

اولین فیلم منتشر شده سلمان خان در سال 2010، فیلمی از انیل شرما با نام “ویر” است که از لحاظ تجاری و انتقادی در هند ناموفق بود. فیلم بعدی سلمان خان،”دبنگ” بود که توسط برادر سلمان خان ارباز تولید شد و در دهم سپتامبر 2010 پخش شد. این فیلم توانست رکورد فروش در گیشه را بشکند. به خاطر بازی مناسب سلمان خان در این فیلم، وی توانست جایزه Star Screen را برای بهترین بازیگر و جایزه Stardust Award برای بهترین بازیگر سال، دریافت کند و برای ششمین بار کاندید جایزه فیلم فیر برای بهترین بازیگر شد. آنوپام چوپرا از NDTV درباره بازی سلمان خان می‌نویسد: این نفش، نقش تمام عمر است و سلمان خان همچون یک مرد گرسنه آنرا بلعید. او به خوبی در این نقش جایگزین شد، با آن وفق پیدا کرد و با آن زندگی کرد. این فیلم به طور کلی، بررسی مثبت را به همراه داشت و پس از انتشار، چندین رکورد در باکس آفیس را شکست. این فیلم، یک رکورد دیگر در باکس آفیس بجا گذاشت و درآمدی درحدود 80٫87 کرور در هفته اول بدست آورد و در نتیجه، به بالاترین رکورد فروش در هفته اول سینمای بالیوود تبدیل شد و از رکورد قبلی خود پیشی گرفت. “دبنگ” درآمد ناخالصی در حدود 215 کرور، در سراسر جهان و باکس آفیس کسب کرد و باکس آفیس هند، آنرا بعنوان یک بمب دارای قدرت تخریبی تمام وقت، اعلام کرد و فیلم ال تایم بلاک باستر لقب گرفت. این فیلم پرفروش ترین فیلم سال 2010 بالیوود بود که با حساب زمان حال چهارمین فیلم پرفروش بالیوود در تمام دوران، است. این فیلم بعدها به زبان تامیل و تلوگو بازسازی شد.

اولین فیلم منتشر شده خان در سال 2011، فیلمی بنام ” ردی ” بود. اولین سکانس این فیلم در 5آوریل 2011 پرده برداری شد، در حالی که تریلر آن، در تاریخ 15 آوریل 2011 منتشر شد. این فیلم در تاریخ 3 ژوئن 2011 منتشر شد. پس از انتشار، این فیلم، دومین فیلم پرفروش روز افتتاحیه، و همچنین به عنوان دومین فیلم پرفروش آخر هفته بالیوود، پس از “دبنگ” تبدیل شد. همچنین، رکورد دومین فیلم پرفروش بالیوود در سال 2011 و سومین فیلم پرفروش بالیوود که تا کنون پخش شده بود را به دست اورد که بعدا به رتبه چهارم نزول کرد. این فیلم چندین رکورد باکس آفیس را شکست و بعنوان چهارمین فیلم پرفروش بالیوود در تمام دوران، رکورد خود را ثبت کرد. سپس سلمان در فیلم “بادیگارد” ظاهر شد. پس از انتشار، فیلم، با فروش خوبش توانست به لقب ال تایم بلاک باستر برسد و با عملکرد خان و دریافت نظر مساعد منتقدان، در نتیجه، آن را به دومین فیلم پرفروش بالیوود در آن زمان، تبدیل کرد. این فیلم سومین فیلم پرفروش بالیوود در سال 2012 شد. برای عملکردش در فیلم “بادیگارد”، خان جایزه استارد را بعنوان ستاره سال مرد، دریافت کرد (و برای هفتمین بار، نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد شد).

سلمان خان

انتشار اولین فیلم سلمان خان در سال 2012، فیلم “اک تا تایگر”، بود. که بعد از تکمیل فیلمنامه پیش تولید این فیلم در نیمه دوم سال 2010 آغاز شد. اصول عکاسی آن در سپتامبر 2011، آغاز و در ژوئن 2012 به پایان رسید. این فیلم در پنج کشور در سه قاره متفاوت فیلمبرداری شد که خود یک رکورد محسوب می‌شود. در ابتدا، برای انتشار در ژوئن 2012 برنامه ریزی شده بود، اما این فیلم با تاخیر مواجه و در تاریخ 15 اوت 2012، همزمان با روز استقلال هند، پخش شد. این فیلم، واکنش‌های مثبت مختلفی از منتقدان را بدست آورد. این فیلم در ادامه، به دومین فیلم پرفروش بالیوود، با درآمد ناخالص بیش از 300 کرور (54٫6 میلیون دلار آمریکا) در سراسر جهان، تبدیل شد و خود را بعنوان اولین همکاری سلمان با یاش راج معرفی کرد که موفق ترین فیلم این شرکت نیز حساب می‌شود. پس از انتشار، این فیلم، چندین رکورد مختلف را ثبت کرد. رکورد اولین فیلم پرفروش در روز اول را با درآمدی در حدود 32٫92 کرور را ثبت کرد و به این ترتیب، بعنوان پرفروش ترین فیلم در روز اول، در تاریخ سینمای هند و بزرگترین مجموعه در یک روز را به خود اختصاص داد. این فیلم همچنین، رکورد افتتاحیه آخر هفته پرفروش را بخود اختصاص داد (سه روز اول انتشار) (هفت روز اول انتشار). این فیلم همچنین، به عنوان پرفروشترین فیلم تاریخ سینما در ماه اوت انتخاب شد. با اکتساب 307 کرور در سراسر جهان، این فیلم به دومین فیلم پرفروش بالیوود در تمام دوران تبدیل شد.

دومین فیلم منتشر شده سلمان خان در سال 2012، “دبنگ 2” است که دنباله “دبنگ”، با تولید ارباز خان بود. “دبنگ2”، یک افتتاحیه بسیار خوب داشت و در نمایش تکی، عملکرد فوق العاده‌ای داشت. این فیلم، در روز افتتاح خود، درآمدی درحدود 19٫21 کرور (3٫5 میلیون دلار آمریکا) کسب کرد و به بزرگترین فیلم غیر تعطیلات آخر هفته در هند تبدیل شد.

زندگی شخصی

او در آپارتمان Galaxy در مومبای -بندرا زندگی می‌کند. او همچنین 150 جریب زمین در Panvel دارد که دارای سه خانه ویلایی، استخر و سالن ورزشی است. به عنوان یک بدن ساز، اندازههای او عبارتند از دور سینه، 42 اینچ، عضلات دوسر 17 اینچ، دور کمر، 30 اینچ. سلمان در سال 1999، رابطه دوستی با هنرپیشه زن بالیوود آیشواریا را آغاز کرد، رابطه آنها اغلب در رسانهها گزارش می‌شد تا این که این زوج در سال 2001 از هم جدا شدند. خان، رابطه خود را با کاترینا کیف را آغاز کرداما پس از سالها حدس و گمان، کاترینا در مصاحبه‌ای با یک مجله در سال 2011 اعتراف کرد که او چندین سال یک رابطه جدی را با سلمان داشته که در سال 2010 پایان یافت. سلمان در ماه اوت 2011 اقرار کرد که مبتلا به trigeminal neuralgia درد عصبی است. اختلال عصب مربوط به صورت که بطور متداول به بیماری خودکشی معروف است. او در یک مصاحبه بیان داشت که در7 سال گذشته، در خفا از این بیماری رنج می برده است اما حالا درد، غیر قابل تحمل شده است. این بیماری حتی صدای او را تحت تاثیر قرار داده و کمی کلف تر (خشن تر) کرده است. در سال 2004، از قول مجله مردم در ایالات متحده، سلمان خان به عنوان هفتمین فرد خوش چهره جهان و خوش چهره ترین فرد در کشور هند محسوب شده است. وی همچنین طی مدت حرفه بازیگری به فعالیت‌های انسان دوستانه پرداخته است. در 11 اکتبر 2007، سلمان خان از طرف موزه Madame Tussaud پیشنهادی دریافت کرد تا نمونه‌ای از پیکره مومی با طرح خود او را ارائه دهد. در 15 ژانویه سال 2008 بود که پیکره مومی شکلی از سلمان خان در این موزه نصب گردید. وی چهارمین بازیگر و هنرپیشه هندی است که پیکره مومی شکل وی در موزه دارد.

بشردوستی

خان در طول حرفه خود در چندین موسسه خیریه مشارکت داشته است. او یک NGO به نام Being Human (انسان بودن) را بنیان گذاری کرد که تی شرت و سایر محصولات را بطور آن لاین و از مغازهها به فروش می رساند. که تمام درآمد حاصل از فروش تی شرت‌ها، صرف هدف ارزشمند حمایت از افراد محروم خواهد شد. موسسه Being Human یک انجمن خیریه به ثبت رسیده است که توسط سلمان خان برپا شده تا به رفاه محرومان کمک کند. اوایل شکل گیری این انجمن، سلمان خان با پول خودش این بنیاد را ایجاد و هزینه آنرا تامین کرد. او در سال 2011، شرکت تولیدی خود به نام محصولات SKBH را راه اندازی کرد.(Salman Khan Being Human Productions). پولی که از راه تهیه فیلم بدست می‌آید به موسسه Being Human اهدا خواهد شد. نخستین فیلم ساخته شده تحت این عنوان، فیلم کمدی برای کودکان به نام Chillar Party بود که 3 جایزه ملی را کسب کرد، جایزه برای بهترین فیلم کودکان، بهترین فیلم نامه غیر اقتباسی و جایزه Child Artist. سلمان در ژانویه 2012، پیشنهاد پرداخت مبلغ 4 میلیون روپیه (72800 دلار آمریکا) را برای آزاد کردن حدود 400 زندانی از 63 زندان در ایالت Uttar Pradesh از طریق NGO خود را داد. زندانیان، دوره زندان را تمام کرده بودند اما به دلایل اقتصادی توانایی پرداخت جریمه قانونی برای اتهامات خود را نداشتند.

تبلیغات نام تجاری

سلمان خان خیلی قبل تر از این که وارد صنعت فیلم و سینما شود، وقتی برای دوچرخههای Hero Honda و پیراهنهای Double Bull تبلیغ می‌کرد بعنوان یک نام تجاری شناخته می‌شد. او حتی پس از این که یک سوپراستار شود، هرگز علاقه‌ای در تبلیغ خودش به عنوان یک نام تجاری نشان نداد اما در سال 2002 قراردادی با Thums Up امضا کرد و تا زمان اتمام قرارداد، همکاریش را ادامه داد. بعداً آکشی کومار جانشین خان شد. او سپس سفیر نام تجاری نوشابه غیر الکلی به نام Mountain Dew شد که قراردادش با این برند در ماه دسامبر 2010 خاتمه یافت و او حالا دوباره Thums Up را تبلیغ می‌کند. او همچنین سفیر نام تجاری برای وب سایت مسافرتی Yatra.com شده که او را تبدیل به یک سهامدار کرد. او همچنین چهره تبلیغاتی History Channel و نام تجاری جدید برای موتور سیکلتهای Suzuki است، او قبلاً قراردادی با Red Tape Shoes امضا کرد و اکنون در حال امضای قراردادی با Relaxo Hawaii است. سلمان خان همچنین سفیر نام تجاری یک برند مواد پاک کننده به نام Wheel است. او همچنین برای تبلیغ Chlormint نام تجاری یک آدامس، همراه با برادرش Sohail Khan ظاهر شده است. این بازیگر علاوه بر نام تجاری Dixcy Scott و تبلت BlackBerry Playbook برای نام تجاری جواهرات Sangini نیز تبلیغ کرده است. بیسکوئیت “تایگر” تازه ترین قرارداد سلمان است. او همچنین چهره تبلیغاتی Revital در Yuvraj Singh شده است. او به غیر از این نامهای تجاری، تبلیغاتRotomac Pen و SF Sonic Batteries (باتری صوتی) را بر عهده دارد.

بیوگرافی سلمان خان و عکس های سلمان خان
بیوگرافی سلمان خان و عکس های سلمان خان
بیوگرافی سلمان خان و عکس های سلمان خان
بیوگرافی سلمان خان و عکس های سلمان خان

(1) زندگی خصوصی سلمان خان و همسرش عکس saednews.com
زندگی خصوصی سلمان خان و همسرش عکس های جذاب و دیدنی ساعدنیوز


(2) تولد 52 سالگی سلمان خان ستاره بالیوود namnak.com
تولد 52 سالگی سلمان خان ستاره بالیوود تصاویر


(3) بیوگرافی سلمان خان و اینستاگرام سلمان ghatreh.com
بیوگرافی سلمان خان و اینستاگرام سلمان خان هندی Salman khan - فانیگما


(4) بیوگرافی سلمان خان تصاویر سلمان خانbeytoote.com
بیوگرافی سلمان خان تصاویر سلمان خان


(5) تولد 52 سالگی سلمان خان ستاره بالیوود تصاویر
عکس های جدید پریانکا چوپرا و همسرش نیک جوناس مراسم ازدواج 2 ستاره محبوب بالیوود تصاویر8 آذر 1397 سلمان خان بازیگر سرشناس بالیوود به قید ضمانت آزاد شد19 فروردین 1397 کارخلاف سلمان خان را راهی زندان کرد 17 فروردین 1397


(6) سلمان خان سوپر استار بی ادعاbartarinha.ir
سلمان خان سوپر استار بی ادعا


(7) سلمان خان - عکس ها و تصاویر بیوگرافی و زندگی نامه منظوم
سلمان خان بازیگر سینما و تلویزیون است. وی سال 1344 چشم به جهان گشود. از مهمترین آثار سلمان خان میتوان به بازیگری در فیلم سلطان فیلم آهسته آهسته و فیلم باغبان اشاره کرد.. سلمان خان نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1368


(8) همسران و رابطه های سلمان خان 52 سالهparsnaz.com
همسران و رابطه های سلمان خان 52 ساله


(9) بیوگرافی سلمان خان تصاویر سلمان خان
بیوگرافی سلمان خان جدیدترین عکس های سلمان خان عبدالرشید سلیم سلمان خان مشهور به سلمان خان بازیگری مسلمان هم چنین ازپتهان یاپشتونهای هند و سینمایی بالیوود در تاریخ 27 دسامبر سال 1965 متولد شد.


(10) جدیدترین عکسهای سلمان خان بازیگر هندی 2016coolaks.com
جدیدترین عکسهای سلمان خان بازیگر هندی 2016

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا