بیوگرافیعمومیمطالب جالبویژه

بیوگرافی شهبال شبپره و برادرش شهرام شب پره و تصاویر

شهبال شب پره

شهبال شب پره موسس گروه بلک کتس

بیوگرافی شهبال شب پره خواننده ایرانی

شهبال شب پره پایه‌گذار گروه بلک کتس، اولین گروه موسیقی پاپ فارسی پاپ ایران است.

شهبال شب پره

زندگی نامه شهبال شب پره

شهبال شب پره در ایران، تهران به سال 1320 به دنیا آمد.[نیازمند منبع] مادر او در مدرسه موسیقی تدریس موسیقی می‌کرد و همچنین پدر او نیز آهنگساز، شاعر، و نوازنده پیانو بود. او از همان دوران کودکیخود یعنی وقتی 66 ساله بود نواختن پیانو را آغاز کرد. وقتی بزرگ‌تر شد پدرش او را برای ادامه تحصیل به انگلستان فرستاد. شهبال در یکی از دانشگاه های موسیقی آن جا مشغول به تحصیل شد. بعد از مدتی به ایران بازگشت و گروهی را به نام بلک کتس به انگلیسی (به انگلیسی: Black Cats) در شیراز تشکیل داد. در آن موقع بلک کتس با اولین اعضای خود در سال 1342 شروع به کار کرد. بلک کتس چنان که در شعر پاپ فادر نیز یاد کرده‌است، پدر پاپ ایران و آسیا است.

شهبال شب پره

شهبال بعد از کسب موفقیت‌های بسیار زیاد با گروه بلک کتس در سال 2003 آلبومی به نام پاپ فادر را به بازار ارائه کرد که در آن آهنگی به نام آهنگ من وجود دارد که شعر این آهنگ را شهبال به خاطر دختر خود به نام ملودی سروده‌است. شهبال برادرشهرام شب‌پره است. وی یک برادر دیگر به نام شهنام و یک خواهر به نام شهناز دارد.


شهرام شب پره

بیوگرافی شهرام شب پره

شهرام شب‌پره (زاده 17 بهمن 1326 تهران) خواننده، آهنگ‌ساز، بازیگر و ترانه‌سرای ایرانی است. وی پیشگام موسیقی پاپ ایران است.

شهرام شب پره

زندگی‌نامه شهرام شب پره

او کار حرفه‌ای خود را به‌عنوان خواننده از تابستان سال 1343 از متل قو در شمال ایران با فعالیت در گروه ریبلز آغاز کرد.[نیازمند منبع] شهرام شب‌پره پس از انقلاب 1357 از ایران مهاجرت کرد و هم‌اکنون در لس آنجلس زندگی می‌کند. او تا به امروز بیش از 200 آلبوم منتشر کرده‌است.

شهرام در اوایل دهه 1960 میلادی و هنگامی که 13 سال داشت، فعالیت موسیقی خود را به‌عنوان نوازنده سازِ درامز آغاز کرد. پس از آن، در اوایل دهه 1960 میلادی و در 17سالگی، گروه «شورشیان» را به‌همراه ابراهیم حامدی (ابی) و سیاوش قمیشی تشکیل داد. او تاکنون با خوانندگانی همچون گوگوش، لیلا فروهر، شهره و ناهید همکاری داشته و علاوه بر ارائه آلبوم‌هایی، خوانندگانی را نیز شناسایی و به موسیقی پاپ ایران معرفی کرده‌است. شهبال شب‌پره برادر بزرگ‌ترِ اوست.

فیلم‌شناسی شهرام شب پره

سالنامسمتکارگردانتوضیحات
1356 بوی گندم بازیگر فرزان دلجو، امیر مجاهد در نقش «اِسی»
1356 ماهی‌ها در خاک می‌میرند بازیگر فرزان دلجو، امیر مجاهد در نقش «اکبر»
1355 علف‌های هرز بازیگر فرزان دلجو، امیر مجاهد در نقش «ممل»
1354 شب غریبان بازیگر فرزان دلجو، امیر مجاهد در نقش «تقی»
1333 عروس دجله بازیگر نصرت‌الله محتشم در نقش یکی از پسران «جعفر برمکی»

شهرام شب پره

آلبوم‌های شهرام شب پره

 • گرگ و بره (1356)
 • دیار (1359)
 • هیچ‌کجا ایران نمیشه (1359)
 • مسافر (1360)
 • ایران ایران (1361)
 • خدایا چه کنم؟ (1362)
 • طلسم (1363)
 • مدرسه (1364)
 • شاپرک (1365)
 • باغ الفبا (1366)
 • خجالتی (1367)
 • شاگرد اول (1370)
 • تابستان 92 (1371)
 • تابستان 94 (1373)
 • قصه (1374)
 • دو راهی (1375)
 • ریتم شب (1377)
 • دنیا (1380)
 • آتش (1384)
 • تپش (1387)
 • تار تا گیتار (1391)

حاشیه‌ها

در تیر ماه سال 1394 طی مصاحبه حمید شب‌خیز با شهرام شب‌پره که از شبکه آی‌تی‌ان پخش شد، شهرام شب‌پره نسبت به موضوع کلاهبرداری «یاشار ر.» که توسط خبرگزاری‌های ایران به او ربط داده شده بود اعتراض کرد و هر گونه شراکت با یاشار را تکذیب کرد. او گفت که یکی از شاکی‌ها همسر وی بوده که به ایران رفته و از «یاشار ر.» شکایت کرده است زیرا یاشار از شهرام شب‌پره، معین و ستار کلاه‌برداری کرده و از ترکیه به ایران گریخته بود. او گفت که با اعتماد به پدر زن یاشار، امیر احتشام‌زاده که از پیشکسوتان پینگ‌پنگ ایران و از دوستان قدیمی شهرام شب‌پره است برای خرید خانه در آلانیا به یاشار اعتماد کرده است. این رویداد پس از اتهام‌های بدون مدرکی بود که خبرگزاری‌های ایران با عنوان شراکت در کلاهبرداری به شهرام شب‌پره وارد کرده بودند. شهرام شب‌پره می‌گوید فقط برای تبلیغات با شرکت معتبر کاته اوعلو همکاری می‌کند اما یاشار برای فروش خانه به وی، خودش را به دروغ به جای نماینده شرکت ج‌ب‌ج معرفی کرده بود و شراکتی وجود نداشته است چون شهرام شب‌پره به غیر از تبلیغات، در زمینه ملک فعالیتی نمی‌کند.

بیوگرافی شهبال شبپره و برادرش شهرام شب پره و تصاویر
بیوگرافی شهبال شبپره و برادرش شهرام شب پره و تصاویر
بیوگرافی شهبال شبپره و برادرش شهرام شب پره و تصاویر
بیوگرافی شهبال شبپره و برادرش شهرام شب پره و تصاویر
بیوگرافی شهبال شبپره و برادرش شهرام شب پره و تصاویر

(1) بیوگرافی شهبال شب پره و همسرش زندگی photokade.com
بیوگرافی شهبال شب پره و همسرش زندگی شخصی هنری


(2) بیوگرافی شهرام شب پره و همسرش نسترن namnamak.com
بیوگرافی شهرام شب پره و همسرش نسترن عکس دخترش دنیا


(3) بیوگرافی شهرام شب پره و همسرش زندگی photokade.com
بیوگرافی شهرام شب پره و همسرش زندگی شخصی و خوانندگی


(4) بیوگرافی شهبال شبپره و برادرش شهرام شب پره تصاویر
بیوگرافی شهبال شب پره خواننده ایرانی. شهبال شب پره پایهگذار گروه بلک کتس اولین گروه موسیقی پاپ فارسی پاپ ایران است.. زندگی نامه شهبال شب پره. شهبال شب پره در ایران تهران به سال 1320 به دنیا آمد. [نیازمند منبع] مادر او


(5) بیوگرافی شهبال شب پره و همسرش زندگی شخصی هنری
شهبال شب پره و برادرش شهرام تاسیس بلک کتس پس از فارغ التحصیلی در سال 1343 گروه بلک کتس را تشکیل دارد و شروع بکار کرد این گروه چنان در شعر پاپ فعالیت کرد که به لقب پدر پاپ ایران و آسیا رسید


(6) دل نوشتهها بیوگرافی شهرام شب پره و عکس
بیوگرافی شهرام شب پره و عکس شهرام شبپره خواننده آهنگ ساز و بازیگر ایرانی در 16 اسفند 1326 در تهران بدنیا آمد. شهرام شبپره از پیشگامان موسیقی پاپ و راک اند رول در ایران است.


(7) بیوگرافی و تصاویر شهرام شب پره خواننده پاپparsnaz.com
بیوگرافی و تصاویر شهرام شب پره خواننده پاپ


(8) بیوگرافی شهبال شب پره و برادرش شهرام شب ghatreh.com
بیوگرافی شهبال شب پره و برادرش شهرام شب پره تصاویر شهبال - فانیگما


(9) بیوگرافی شهرام شب پره و همسرش زندگی شخصی و خوانندگی
فیلم های شب پره بوی گندم 1356 ماهی ها در خاک می میرند 1356 علف های هرز 1355 شب غریبان 1354 عروس دجله 1333 . عکس شهرام شب پره و برادرش شهبال. همکاری با بزرگان


(10) بیوگرافی شهرام شب پره و همسرش زندگی شخصی و خوانندگی
عکس شهرام شب پره و برادرش شهبال همکاری با بزرگان او تاکنون با خوانندگانی همچون گوگوش لیلا فروهر شهره صولتی و ناهید همکاری داشته و علاوه بر ارائه آلبوم هایی خوانندگانی را نیز شناسایی و به موسیقی پاپ ایران معرفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا