سلامتعمومیمطالب پزشکیویژه

قرص آلفن ایکس ال 100 چه عوارض و چه کاربردهایی دارد

قرص آلفن ایکس ال 100 چه کاربردهایی دارد و برای چه بیماری هایی تجویز می شود؟ داروی قرص آلفن ایکس ال 100 چه عوارضی دارد؟ Alfen xl 100

قرص آلفن ایکس ال 100 به عنوان یک ضد درد قوی شناخته می شود و در رفع درد ناشی از دیسک کمر بسیار کاربرد دارد. همچنین برای درمان دردهایی مانند سردرد، درد های دوران قاعدگی به کار می رود و درد های بعد از جراحی بویژه زایمان نیز با این دارو تسکین می یابد. در ادامه این مطلب با نحوه صحیح مصرفاین دارو, تداخل هایی دارویی و عوارض جانبی آن آشنا می شوید.

همانطور که گفته شد عمده موارد تجویز قرص آلفن ایکس ال 100 برای تسکین درد وکاهش طب است. همچنین این دارو به عنوان ضد التهاب قوی برای کاهش دردهای مفصلی, خشکی و تورممفاصل, بیماری رمانتیسم و نقرس کاربرد دارد.

نحوه مصرف قرص آلفن ایکس ال 100

این دارو به طور کامل جذب بدن شده و از راه ادرار دفع می شود. قرص آلفن ایکس ال را بهتر است که بعد از غذا به همراه آب فراوان و یا یک لیوان شیر میل کنید. همچنین بعد از مصرف این قرص تا نیم ساعت از درازکشیدن خودداری کنید.

عوارض جانبی

هر دارویی در کنار فواید درمانی, مضراتی را نیز برای بدن دارد. از شایعترین عوارض قرص آلفن ایکس ال 100 می توان به احساس سرگیجه, سردرد, تحریک پذیری, حالت تهوع و استفراغ, خواب آلودگی, ناراحتی هایگوارشی مانند درد معده, یبوست, اسهال, حالت تهوع و استفراغ اشاره کرد. اما در مواردی خوردن این داروعوارض شدیدی مانند اختلال در تنفس, خارش غیر طبیعی پوست و ناراحتی های پوستی, تغییر رنگ پوست, ورم دست و پا, تب شدید, زرد شدن چشم, وزوز گوش, مشاهده خون در ادرار, اسهال و استفراغ خونی را نیز در پی داشته باشد. در صورت مشاهده هر کدام از موارد گفته شده حتما به یک پزشک متخصص مراجعهکنید.

آلفن ایکس ال 100

تداخل دارویی

مصرف همزمان قرص آلفن ایکس ال 100 با بعضی دارو ها از جمله داروهایی مانند مهارکننده های آنزیمتبدیل کننده آنژیوتانسین ممکن است مشکلاتی را برای بعضی اندام های بدن بوجود آورد به عنوان نمونه ممکن است سبب شود تا تاثیر این داروها بر روی کنترل فشار خون کم شده و خطر بروز نارسایی ها کلیویرا در پی داشته باشد. همچنین مصرف همزمان داروی آلفن ایکس ال 100 با داروهای ضد میکروبی باعث بروزتشنج می شود.

نکات قابل توصیه

افرادی که سالمند هستند و همچنین کودکان نباید از این دارو استفاده کنند. مصرف این دارو در کودکان زیر 13 سال ممکن است باعث فلج عضلانی شود.

بیمارانی که دچار هرگونه ناراحتی های قلبی, اختلال کلیوی و کبدی هستند باید قبل از مصرف داروی آلفن ایکس ال حتما با پزشک مشورت کنند تا عوارض و خطرات احتمالی آن به حداقل برسد.

در صورت مصرف قرص های آلفن ایکس ال در افرادی که ناراحتی دستگاه گوارش از جمله زخم معده یامشکلات روده ایی دارند ممکن است باعث صدمه به معده آنها شود. بنابراین در مصرف این دارو باید جانباحتیاط را رعایت کنند.

همچنین افرادی که سابقه حمله آسم و حساسیتهای تنفسی دارند با احتیاط مصرف شود. در پایان لازم به ذکر است این نکته گفته شود که مصرف و فروش این دارو بدون نسخه و دستور پزشک ممنوع است.

موارد منع مصرف

افرادی که سابقه حساسیت به دارو خصوصا آسپرین, داروهای ضد التهابی مثل ایندومتاسین, پیروکسیکام وایبوپروفن دارند نباید تحت درمان با قرص آلفن ایکس ال 100 قرار گیرند. همچنین افرادی که سابقه حساسیتهای پوستی و غذایی دارند نیز باید قبل از مصرف این دارو نظر پزشکشان را جویا شوند. افرادی که مبتلا به کم خونی بوده و ناراحتی های دستگاه گوارشی خصوصا زخم معده دارند نیز نباید از این دارو مصرفکنند.

قرص آلفن ایکس ال 100 چه عوارض و چه کاربردهایی دارد
قرص آلفن ایکس ال 100 چه عوارض و چه کاربردهایی دارد
قرص آلفن ایکس ال 100 چه عوارض و چه کاربردهایی دارد
قرص آلفن ایکس ال 100 چه عوارض و چه کاربردهایی دارد
قرص آلفن ایکس ال 100 چه عوارض و چه کاربردهایی دارد

(1) کاربردها و عوارض قرص آلفن ایکس چیستpadra.info
کاربردها و عوارض قرص آلفن ایکس چیست


(2) قرص آلفن ایکس ال 100 چه کاربردها و چه arga-mag.com
قرص آلفن ایکس ال 100 چه کاربردها و چه عوارض جانبی دارد


(3) قرص آلفن ایکس ال 100 موارد مصرف و tandorosti.akairan.com
قرص آلفن ایکس ال 100 موارد مصرف و عوارض قرص آلفن ایکس ال جدید 98 -گهر


(4) قرص آلفن ایکس ال 100 برای چه خوب است - نکس 98
قرص آلفن ایکس ال 100 برای چه خوب است را از سایت نکس 98 دریافت کنید. قرص آلفن ایکس ال 100 چیست و چه کاربردهایی دارد ویبره پورتال جامع زندگی. این دارو برای تسکین ورم و التهاب نیز مورد استفاده است.


(5) هر آنچه باید در مورد قرص مسکن آلفن ایکس ال بدانید دلگرم
معرفی داروی آلفن ایکس ال. آلفن ایکس ال alfen xl در واقع نام تجاری داروی دیکلوفناک سدیم است که به صورت آهسته رهش در این محصول فرموله گردیده است. این دارو جزء داروهای ضدالتهاب و ضد درد که اصطلاحا به آنها داروهای ضدالتهاب غیر


(6) قرص آلفن ایکس ال 100 چیست و چه vibre.net
قرص آلفن ایکس ال 100 چیست و چه کاربردهایی دارد ویبره پورتال جامع زندگی


(7) قرص آلفن ایکس ال 100 mramooz.com
تمامی نکات لازم در مورد قرص آلفن ایکس ال 100 مستر آموز


(8) قرص آلفن ایکس ال 100 برای چیست - پست روزانه
قرص آلفن ایکس ال 100 چیست و چه کاربردهایی دارد ویبره پورتال جامع زندگی. این دارو برای تسکین ورم و التهاب نیز مورد استفاده است. به همین خاطر برای بیماری های التهابی و عضلانی مورد توجه می باشد.


(9) قرص الفن ایکس ال چیست داروخانه اینترنتیshahrevarzesh.ir
قرص الفن ایکس ال چیست داروخانه اینترنتی


(10) آلفن ایکس ال چیست چه کاربردی دارد nezafatnews.ir
آلفن ایکس ال چیست چه کاربردی دارد - پایگاه خبری نظافت و نظافت صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا