هوندا در اندیشه سبقت از مزدا میاتا

هوندا در اندیشه سبقت از مزدا میاتا

مزدا MX-5 به خوبی توانسته نظر بسیاری از علاقه‌مندان سواری با خودروهای رودستر ارزان‌قیمت را به سوی خود جلب کند. نسل جدید این خودرو اخیراً حتی توانسته جایزه خودروی سال ژاپن را نیز از آن خود نماید. لذت رانندگی با این خودرو مثال‌زدنی است. اما اکنون در بازار، رقیب خاصی را برای میاتا نمی‌توان نام برد و همین موضوع به یکه‌تازی آن در بازار منجر شده است. با این وجود در سال‌های نه چندان دور، یک رقیب عمده برای میاتا وجود داشت. خودرویی که نهایتاً نتوانست تاب رقابت با آن را بیاورد و از چرخه تولید حذف شد; هوندا S2000.

Honda S2000 Render

Honda S2000 Render

اکنون موفقیت‌های مزدا MX-5 دلیل کافی است تا هوندا با جدیت بیشتری به موضوع جانشینی برای S2000 خود بیندیشد. درواقع هوندا می‌خواهد با نسل دوم S2000 به مصاف میاتا و پسرعموی ناتنی آن یعنی فیات 124 اسپایدر برود.

2000 Honda S2000

2000 Honda S2000

Honda S2000 2009

Honda S2000 2009

برای نسخه جدید هوندا S2000 می‌توان انتظار داشت که همچون رقیب آن، موتور در جلو و دیفرانسیل در عقب قرار گیرند. این پیشنهاد در برابر یک طرح دیگر قرار می‌گیرد که موتور در قسمت میانی خودرو نصب می‌شود. از آنجا که هوندا روی پروژه یک بچه NSX نیز کار می‌کند، ممکن است این تصور پیش آید که این همان خودروی جانشین S2000 است اما اگر ویژگی‌های فنی و قیمتی این خودروی مینی NSX را در نظر داشته باشیم، آن را بیشتر رقیب پورشه کیمن و آلفارومئو 4C می‌یابیم نه خودروی ارزان قیمت و کوچکی چون میاتا.

New 2015 Honda S2000 Concept

New 2015 Honda S2000 Concept

ادعا شده که هوندا در این خودرو از یک موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر مجهز به توربوشارژر سود خواهد جست که 180 اسب بخار نیروی خروجی آن است. این میزان به‌وضوح بالاتر از هر دو موتور مزدا میاتای فعلی است. تازه قرار است یک مدل قوی‌تر نیز تحت عنوان نسخه R با موتور 2.0 لیتری توربو و قدرت 306 اسب بخار برگرفته از هوندا سیویک تایپ R مدل 2016 همراه با یک دیفرانسیل با لغزش محدود و گیربکس شش سرعته دستی و سیستم ترمز مسابقه‌ای نیز وارد بازار شود که رقیب قدری برای آبارث 124 اسپایدر خواهد بود.

2015 Mazda MX-5 Miata

2015 Mazda MX-5 Miata

آیا هوندا می‌تواند با یک خودروی قوی‌تر و بزرگ‌تر از مزدا، از آن سبقت بگیرد؟

هوندا در ان ه سبقت از مزدا میاتا,هوندا در ان ه سبقت از مزدا میاتا عکس-خبر داغ خبرپو,ژنتیک ان ه از عراق و شام تا قبیله ای در تهران فیدگاه آخرین اخبار صنعت خودرو پیش فروش هوندا توسط فامیلی موتور آغاز شد,اخبار صنعت خودرو تست و بررسی هوندا با ربکس دنده دستی,مشخصات کلی مزدا تیپ مشخصات کلی هوندا سیویک اخبار صنعت خودرو هوندا سیویک کانسپت در نمایشگاه نیویورک مشخصات کلی هوندا آکورد نسخه های اسپایدر و اسپیدستر بر مبنای مزدا میاتا شهرخبر,آستون مارتین با قیمت مزدا میاتا مجله بی قرار,هوندا در ان ه رقابت دوباره با میاتا شهر خبر,هوندا هوندا و ان ه ساخت یک اسپرت ارزان تبلیغات اینترنتی برنزا,اخبارجهانی مقایسه هوندا با مزدا عکس,تویوتا برای مزدا میاتا رقیب می سازد کار خودرو برترین خودروها برای تیونینگ خیابانی تصاویر بازار خبر,مروری بر هوندا اُدیسه عکس اقتصادی بارگذاری دستی,عملکرد موتور هوندا در بازی جی تی ای بانک اطلاعات خودرو مقالات خوردو چگونه سبقت ب ریم؟ بانک اطلاعات خودرو,پیشخ خبری پرتال دانشگاهی اولین تجربه رانند با هوندا آکورد بانک اطلاعات خودرو قیمت خودرو هوندا سیتی به زودی در بازار ایران تصویر خودی ها,قیمت هوندا سیویک معرفی کانسپت و هوندا عکس اتحادیه طلا,قیمت محصولات مزدا گروه بهمن معرفی خودروی برتر آکا,نظرات کاربران مزدا تیپ جالب,گالری تصاویر لوتوس اگزیج اسپرت مدل سردبیر,آغاز فروش اینترنتی ساندرو از ساعت امروز سردبیر,جوجیرو ماتسودا بنیانگذار شرکت خودروسازی مزدا جستجو آرشیو هوندا در ان ه سبقت از مزدا میاتا,

برگرفته از : هوندا در اندیشه سبقت از مزدا میاتا