راه‌حل فولکس‌واگن برای مشکل آلایندگی موتورهای دیزلی

راه‌حل فولکس‌واگن برای مشکل آلایندگی موتورهای دیزلی

گروه‌ فولکس‌واگن بالاخره اقدامات اصلاحی خود را برای مدل‌های دارای موتورهای EA189 در اروپا به مقامات حمل و نقل آلمان اعلام کرده است.

VW-Fix-diesel
مدل‌های با موتور 1.6TDI با شبکه‌ای توری همراه خواهند شد که مستقیماً در مقابل حسگر جریان هوا قرار می‌گیرد و فولکس‌واگن آن را «مبدّل جریان» نام نهاده است. این شبکه توری، اغتشاش جریان هوا در مقابل حسگر را کاهش می‌دهد و دقت برداشت‌ها یا داده‌های ثبت‌شونده در آن را بالا می‌برد. علاوه بر این شبکه توری، یک ارتقای نرم‌افزاری نیز انجام می‌گیرد که زمانی کمتر از یک ساعت برای آن تخمین زده شده است.

VW explains how it will fix its European diesel engines
البته مدل‌های با موتور ۲ لیتری تنها نیاز به یک ارتقای نرم‌افزاری دارند تا دوباره با استانداردهای آلودگی اروپایی هماهنگ شوند. فولکس‌واگن می‌گوید که تمام این مراحل اصلاحی، شرایط ساده‌ای دارد و مطابق میل مشتری پیش می‌رود.

vw-diesel-fix-0001
این کمپانی همچنین از ارائه یک اصلاح نرم‌افزاری به مقامات آلمانی برای موتورهای دیزلی ۱/۲ لیتری در اواخر این ماه خبر داده است؛ موتورهایی که باز هم در رسوایی دیزل‌گیت نقش داشته‌اند.

DieselgateFix
این اقدامات فنی توسط «مرجع حمل و نقل موتوری آلمان» تأیید شده‌اند و فولکس‌واگن یک فراخوان کلی برای مدل‌های مرتبط، از ژانویه سال ۲۰۱۶ پیش‌بینی کرده است. این کمپانی انتظار دارد تا اصلاح کلیه نسخه‌های درگیر در رسوایی آلودگی، در تمام طول سال ۲۰۱۶ ادامه یابد.

مطابق گفته فولکس‌واگن، این اقدامات می‌خواهند «بدون تأثیر معکوس بر خروجی موتور، مصرف سوخت و عملکرد»، خودروها را به محدوده استانداردهای آلودگی بازگردانند. با این حال، با توجه این که این اقدام در مورد تمام مدل‌های مرتبط با این موضوع انجام نشده، هنوز نمی‌توان رسیدن به این هدف را به‌صورت کامل تأیید کرد.

VW emissions scandal
آئودی، سئات و اشکودا نیز در حال برنامه‌ریزی اقداماتی مشابه برای مدل‌های تحت‌تأثیر این مشکل در گروه فولکس‌واگن هستند.

برگرفته از : راه‌حل فولکس‌واگن برای مشکل آلایندگی موتورهای دیزلی