درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز

درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز

فیلم «لمانز» برای سال‌ها به عنوان یکی از تست‌های اولیه برای محک علاقه‌مندان دنیای خودرو شناخته شده است. اگر شما این فیلم را دوست داشته باشید، قطعاً در باشگاه علاقه‌مندان واقعی دنیای خودرو جای خواهید داشت. در همین حال، این موضوع نشانه این است که شما در اقلیت قرار دارید. پس از ۴۵ سال که از این فیلم می‌گذرد، تنها جایگاهی که در میان فرهنگ پیدا کرده، همان گیشه خلوت «شب شکر‌گذاری» در اکران اول آن است. با نقاط ضعفی که در طرح داستان و یا حتی دیالوگ‌های آن وجود داشت، «لمانز» نمی‌توانست توجه کسی را که در دهه ۱۹۷۰ میلادی، میل چندانی به مسابقات اتومبلیرانی سرعت نداشت، به خود جلب کند. حتی وجود شخصیت کاریزماتیک «مک‌کوئین» نیز نتوانست آن را به یکی از فیلم‌های جریان اصلی سینما تبدیل کند.

Steve McQueen, The Man and Le Mans

Steve McQueen, The Man and Le Mans

حتی برای طرفداران افراطی و دو آتشه، ایده یک فیلم در مورد «ساختن فیلم لمانز» بسیار دور از دسترس به نظر می‌رسد؛ مخصوصاً اگر مدت‌زمان این فیلم نزدیک به ۱۰۰ دقیقه نیز باشد. امّا «استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز» با وجود اسم عجیب و غریبی که برای آن انتخاب شده، تصویری اصیل و زیبا از روند ساخت فیلم اولیه در اختیار قرار می‌دهد و اینکه این فیلم در همان زمان، چگونه زندگی شخصی ستاره خود را از تنگناها عبور داده است. برای این فیلم از تصاویر اصلی «لمانز» در کنار گزارش‌های خبری آن دوره و مصاحبه با برخی عوامل سازنده که هنوز در قید حیات هستند، و همین‌طور پسرِ «مک‌کوئین»، «چاد» و اولین همسرش، «نیل آدامز»، استفاده شده است.

Steve McQueen, The Man and Le Mans

Steve McQueen, The Man and Le Mans
Steve McQueen, The Man and Le Mans

Steve McQueen, The Man and Le Mans

Steve McQueen, The Man and Le Mans

Steve McQueen, The Man and Le Mans

«مک‌کوئین» به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران آن دوره، وزنه بزرگی برای ساخت فیلم «لمانز» به شمار می‌آمد. وی خودش تا جای ممکن برای کیفیت این فیلم تلاش کرد و این در واقع، واکنشی به تلاش قبلی و غیرواقع‌گرایانه هالیوود در فیلم موتور اسپورت «گرندپری» بود. بسیاری از تصاویر این فیلم از مسابقات ۲۴ ساعته لمانز در سال ۱۹۷۰ جمع‌آوری شده بودند و به این منظور از یک پورشه اختصاصی با نصب سه دوربین بر روی آن، کمک گرفته شده بود. «مک‌کوئین» که در همان سال در مسابقات ۱۲ ساعته سبرینگ همراه با «پیتر رِوسون» به مقام دوم رسیده بود، می‌خواست خودش نیز در این فیلم در مسابقات شرکت کند؛ ولی شرکت بیمه تولید فیلم، مجوّز حضور بازیگر نقش اول برای قرار گرفتن در شرایط یک مسابقه واقعی را نداد. با این حال، درخواست «مک‌کوئین» برای هر چه واقعی‌تر شدن فیلم، باعث شد تا یک راننده برای صحنه‌های بخش‌های مختلف مسابقات ۲۴ ساعته استخدام شود. این تصاویر، بلافاصله پس از اتمام رقابت‌ها ضبط می‌شد.

Steve McQueen, The Man and Le Mans

Steve McQueen, The Man and Le Mans

استفاده از سرعت‌های مسابقه واقعی در تصاویر باعث شد تا فیلم «لمانز» از این لحاظ یکی از معدود فیلم‌هایی لقب گیرد که نزدیک‌ترین حال و هوای موتوراسپورت را ایجاد کرده است. در عین حال، مشاهده نحوه انجام این کار نیز می‌تواند بسیار جالب‌توجه باشد. این فیلم به ما نشان می‌دهد که رانندگان پیست چه مشقت‌های برای دیدن محیط اطرافشان با استفاده از دوربین‌ها دارند. همچنین باید به این موضوع اشاره کرد که تمام بدل‌کاری این فیلم به صورت واقعی انجام شده است. بنابراین، خطر ضبط این فیلم، کمتر از یک مسابقه واقعی نبوده است. «دِرِک بل» کسی است که صورتش پس از آتش گرفتن خودرو، دچار سوختگی شد و «دیوید پایپر»، راننده بریتانیایی نیز قسمتی از پایش را در حین یک تصادف در پیست از دست داد.

Steve McQueen, The Man and Le Mans

Steve McQueen, The Man and Le Mans
Steve McQueen, The Man and Le Mans

Steve McQueen, The Man and Le Mans
Steve McQueen, The Man and Le Mans

Steve McQueen, The Man and Le Mans
Steve McQueen, The Man and Le Mans

Steve McQueen, The Man and Le Mans

Steve McQueen, The Man and Le Mans

Steve McQueen, The Man and Le Mans

در همین حال، اگر تصویربرداری را کنار بگذاریم، تولید این فیلم یک «فاجعه به تمام معنا» بود. فیلمبرداری بدون هیچ‌گونه متن یا حتی یک طرح داستانی، شروع شد و بیشتر وسواس «مک‌کوئین» برای اتومبیل‌ها و رانندگان مسابقه در این پروژه دیده می‌شد تا شرایط ساخت یک فیلم سینمایی. این شرایط تا آنجا پیش رفت که کارگردان، «جان استورجز» با فیلم‌هایی مانند «هفت دلاور» و «فرار بزرگ» در کارنامه‌اش، پروژه را ترک کرد. بودجه‌ها از دست رفتند و تولید به تعویق افتاد. زمانی که تصویربرداری اصلی در نوامبر ۱۹۷۰ به پایان می‌رسید، گروه فیلمسازی مجبور بودند که برگ درختان را رنگ کنند تا شرایط همچنان «تابستانی» به نظر برسد.

Steve McQueen, The Man and Le Mans

Steve McQueen, The Man and Le Mans

Steve McQueen, The Man and Le Mans

Steve McQueen, The Man and Le Mans

البته در مورد صحبت‌های تمام شخصیت‌های اصلی تأثیرگذار «لمانز»، نمی‌توان چندان به این فیلم مستند خرده گرفت؛ چرا که برخی‌ از آنها چنین امکانی ندارند. «استیو مک‌کوئین» در سال ۱۹۸۰ تحت‌تأثیر سرطان «مزوتلیوما» که می‌توانست ناشی از آزبست موجود در لباس‌های مسابقه‌اش در «لمانز» باشد، فوت کرد. به جز یک مصاحبه صوتی که اندکی قبل از مرگش انجام داده، صدای «مک‌کوئین» را کمتر در این فیلم می‌شنویم. همچنین، هم «جان استورجز» و هم «لی کاتزین» که بعداً جانشین او در کارگردانی «لمانز» شد، هر دو فوت کرده‌اند. بنابراین، توصیف بحث و جدل‌های صحنه فیلمبرداری بیشتر از جانب یک شخص سوم روایت شده است.

البته «استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز» جذابیت فراگیر فیلمی مانند «سنا» را ندارد، ولی هنوز هم تصویری زیبا از پشت صحنه فیلمی است که همچنان محبوبیت خود را در بین علاقه‌مندان دنیای خودرو حفظ کرده است. این فیلم مستند، به‌تازگی، به صورت محدود در شهرهای نیویورک و پیتسبورگ در امریکا اکران شده است.

درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز

درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز – دانلود

4 ساعت قبل … درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز ۲۹ آبان ۱۳۹۴. 0. فیلم «لمانز» برای سال‌ها به عنوان یکی از تست‌های اولیه برای محک علاقه‌مندان دنیای خودرو …

درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز – آخرين اخبار روز

درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز. … درباره فیلم استیو مک‌کوئین انسان و لمانز · درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز. بارگزاری … تعداد بازدید …

پیگیری نوشته‌ها با RSS – انعکاس

رحیم پورازغدی ادامه داد: تربیت و رشد انسان در یک جامعه آزاد، آگاه و اسلامی صورت می‌گیردو هدف انقلاب اسلامی و امر به معروف …… درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز

دانلود فیلم آموزش علائم ویرایشی در زبان انگلیسی

5 ساعت قبل … دانلود فیلم آموزش علائم ویرایشی در زبان انگلیسی. 1 روز قبـل دانلود وبسایت دانلود ها 24 … مطالب مربوط. درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز.

زاکربرگ سوار بر گلف جی تی آی | مجله پدال

میلاد عزیز اقا دقت کردی تو معرفی برف پاکن اول bmw z4 رو نشون میده؟!؟ ولی این کل کل کردنا …. درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز. 29 آبان 1394. (2) دیدگاه.

برترين اخبار جهان و فناوري | معرفي و مشخصات| موبايل | تبلت | بازي …

درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز · مسعود انیس حسینی عمومي. فیلم «لمانز» برای سال‌ها به عنوان یکی از تست‌های اولیه برای محک علاقه‌مندان دنیای خودرو شناخته …

جدیدترین اخبار ایران و جهان: برترلینک

دانلود فیلم دونده مارپیچ:محاکمات سوختگی maze run. … دانلود فیلم رخ دیوانه با لینک مستقیم و رایگان از. …. درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز …

تصاویر جدید اینا INNA عکس خفن جدید + بیوگرافی – فیلتر ها

درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز … عکس های جدید سک سکه کردن بازیگران … عکس های شخصی بازیگران مشهور هالیوودی در عید شکرگزاری · » کارت پستال …

دانلود نسخه جدید هات اسپات HotSpot v8.0 مخصوص کامپیوتر – فیلتر ها

فیلتر ها | عکس، اس ام اس · فیلتر ها تبلیغات تماس با … حقایقی جالب درباره دوقلوها. بهترین زمان رابطه زناشویی مرد و زن … درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز …

درخواستی ::: درخواست زیرنویس فارسی فیلم :::(قوانین در پست اول …

24 ژانويه 2012 … زیرنویس فیلم Inception 2010 با کیفیت 720 BluRay لینک Inception (2010) … دانلود فیلم Ninja دوبله فارسی · ::: درخواست …. مثلا فیلم ” لمانز ” با بازی استیو مک کوئین . که اتفاقا نسخه ی … Amazing spider man. نوشته ها: 9.

گران‌ ترین خودروهای حراجی (+عکس) : مجله بی قرار

19 ا کتبر 2015 … عکس زن، عکس زنان، تصاویر زنان، عکس های · تصاویری خنده دار از مستربین. … آلبوم عکس: گران‌ترین خودروهای به حراج رفته در سال ۲۰۱۴٫ Ferrari 275 استیو مک کوئین. …. ساخت گران ترین خودروی جهان + تصویر جالب بیوگرافی بازیگران …. مدل فراری است که موفقیت‌های زیادی در مسابقات ۲۴ ساعته لمانز داشته است.

پرفروش‌ترين طرح‌هاي ساعت در سراسر جهان – اتحادیه طلا

ساعتهاي مچي ستارههاي فيلم، مدتهاست كه ديگر برحسب اتفاق و به صورت … شاهد هستيم كه “داستين هاف‌من Dustin Hoff man” در سال 1967 نقش اصلي را ايفا كرد. … شرايط درباره “هوئر موناكو Heuer Monaco” صدق مي‌كند كه در فيلم “لمانز Lemans” استفاده شد. محتواي فيلم علمي-تخيلي به‌نظر مي‌رسد اما هنرپيشه اصلي “استيو مك‌كويين” در نقش …

نسخه چاپی – Banker

25 ا کتبر 2013 … Banker – ساعت‌های مچی ستاره‌های فیلم، مدت‌هاست که دیگر برحسب اتفاق و به … از طریق بازیگران فیلم‌های تلویزیونی یا سینمایی هزینه‌ی قابل توجهی را صرف می‌کنند . …. “داستین هاف‌من Dustin Hoff man” در سال 1967 نقش اصلی را ایفا کرد. … محتوای فیلم علمی-تخیلی به‌نظر می‌رسد اما هنرپیشه اصلی “استیو مک‌کویین” …

درخواستی ::: درخواست زیرنویس فارسی فیلم :::(قوانین در پست اول …

24 ژانويه 2012 … مقدمه : با سلام خدمت دوستان عزیز IRAN FILM تیم ایران فیلم برای جلب … مثلا فیلم ” لمانز ” با بازی استیو مک کوئین . … Amazing spider man.

مرجع دانلود بازی ، نرم افزار ، فیلم و… – داستان

مستند,مستند – 2,آبی سافت ا نرم افزار, بازی, کتاب, موبایل, عکس. … که انسان ها در ایالات متحده آمریکا وارد بزرگترین آزمایش انسانی شده اند می پردازد. ….. در لندن برگزار شد و فیلم «دوازده سال بردگی» ساخته «استیو مک‌کوئین» در حضور …. مقام نخست را، در مسابقات اتومبیل‌رانی لمانز، در سال‌های ۱۹۲۴، ۱۹۲۷، ۱۹۲۸، ۱۹۲۹ و ۱۹۳۰ بدست آوردند.

آخر هفته با تلویزیون [بایگانی] – تالار فرهنگی هنری جی تاک

23 آوريل 2009 … داستان این فیلم درباره خانواده‌ای ست که همیشه مشغول کارهای خلاف و ….. در خلاصه داستان فیلم «مادر» آمده است: افسانه زن افلیج، افسرده …… در این فیلم داستین هافمن و استیو مک کوئین بازی کردند و داستان درباره …… دوت زن كروس و درك دي لاين در فیلم سینمایی «نوا زمبلا» به کارگردانی رينوت اور لمانز بازی کرده‌اند.

میم مثل ماشین

شاسی‌بلندی که از سال ۱۹۹۰ توسط فورد معرفی شد، سال به سال با فروش مناسبی …. از چندین مدل فراری است که موفقیت‌های زیادی در مسابقات 24 ساعته لمانز داشته است. …. در سال 1963 میلادی، استیو مک‌کویین (هنرپیشه) در یکی از فیلم هایش با یکی از ….. می شود که انجام کارهای هر چند بزرگ از دست انسان متفکر و کاردان غیر ممکن نیست .

مطالب با برچسب L – 1Car

به همان اندازه که بازی بازیگران مشهور می تواند یک فیلم را به یک اثر ماندگار و دیدنی ….. پرواز و سفر به فضا همواره یکی از دوست داشتنی‌ترین رویاهای انسان‌ بوده است. …… رنو Clio R3T در مسابقات de Wallonie کشور بلژیک، راننده، استیو پوت (Steve …… این فیلم جالب، در خصوص خودرویی به نام مک کوئین است که برحسب اتفاق خود را در …

درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز

برگرفته از : درباره فیلم استیو مک‌کوئین: انسان و لمانز