نگاهی به لادا و برخی از محصولات آن (بخش نخست)

نگاهی به لادا و برخی از محصولات آن (بخش نخست)

لادا، نام برندی روسی از خودروست که توسط کمپانی افتو واز (AVTO VAZ) عرضه می‌شود. این کمپانی با همکاری شرکت فیات ایتالیا و در ماه ژوئن سال 1966 میلادی بنیان نهاده شد. محل استقرار آن در شهر تولیاتی (TOLYATTI) و در منطقه سامارا (SAMARA) واقع می‌باشد. اولین سری از خودروهای این شرکت هم با تأخیری سه ساله و در سال 1969 میلادی به بازار عرضه شدند. البته نام لادا تنها برای خودروهای صادراتی این شرکت به کار می‌رود و از ماه ژوئن سال 1970 میلادی، محصولات آن در روسیه تحت نام ژیگولی (ZHIGULI) و نیز واز (VAZ) به فروش می‌رسند. خودروهای ساخت لادا در دو دهه آخر حیات نظام اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، از محبوبیت فراوانی در این کشور و اقمارش، من‌جمله اروپای شرقی برخوردار بودند که شاید بتوان یکی از دلایل این امر را بسته بودن مرزهای این سری از ممالک بر روی ورود هر نوع خودروی خارجی دانست. آرم شرکت لادا هم یک رودخانه کم‌عمق را به تصویر می‌کشد که در پهنه آن یک کشتی بادبانی در حال حرکت است. این طرح هم برگرفته از کشتی‌های بلند و باریک قوم وایکینگ است که در روسیه با نام laďya شناخته می‌شوند.

lada-avtovaz-21011

lada avtovaz 21011

نخستین خودروی ساخت لادا بر مبنای فیات 124 مدل 1966 میلادی تکوین یافت و تقریباً به مدت چهار دهه و بدون هیچ‌گونه تغییر اساسی و تنها با برخی از اصلاحات جزئی در بدنه، در مدار تولید جای داشت. تعداد قابل‌توجهی از این خودرو، در دهه پنجاه شمسی وارد کشورمان شد و توانست رضایت نسبی مالکانش را به خود جلب نماید. همچنین، حجم بزرگی از صادرات لادا به کشورهای غربی نیز از همین مدل بود و از مهم‌ترین دلایلی که خرید آن را برای مشتریان غربی توجیه می‌کرد عبارت بودند از: قیمت رقابتی، قابلیت اطمینان و سادگی سرویس و تعمیرات. این خودرو در دو شکل متفاوت از بدنه اعم از سدان و استیشن به بازارهای اروپایی صادر می‌شد و جالب اینجاست که در هر کشوری با نام متفاوتی به فروش می‌رفت مثلاً در بریتانیا تحت نام ریوا (RIVA) در آلمان با نام نوا (NOVA) و… شاید ذکر تمامی نام‌های این مدل در این متن نگنجد و از حوصله شما خوانندگان عزیز هم خارج باشد ولی جهت اطلاع بیشتر، چند مورد دیگر را هم ذکر می‌نمایم:

واز 2101: این خودرو همان لادا 1200 سدان می‌باشد.

VAZ 2101

VAZ 2101

واز 2102: این خودرو نمونه استیشن لادا 1200 می‌باشد.

VAZ 2102

VAZ 2102

واز 2103: این مدل نمونه‌ای لوکس‌تر از لادا 1200 به شمار می‌آمد و از چهار عدد چهار گرد در جلو و داشبوردی لوکس‌تر بهره می‌برد و در کشور کانادا با نام لادا 1500 به فروش می‌رسید.

Vaz 2103

Vaz 2103

Lada 2104 1500

Lada 2104 1500

واز 2106: این خودرو نسخه اصلاح شده لادا 2103 محسوب می‌شد و تحت نام لادا 1600 در کانادا به فروش می‌رسید.

VAZ 2106

VAZ 2106

از دیگر ویژگی‌های لادای کلاسیک و یا همان ریوا و…. دوام بسیار خوب آن بود. به نحوی که بسیاری از نسخه‌های آن به راحتی توانستند بیش از 300 هزار مایل و یا 480 هزار کیلومتر را در جاده‌های خراب روسیه و علیرغم کمبود مراکز تعمیراتی، طی کنند. علاوه بر این، بدنه این خودرو نیز از فلز بسیار مقاومی ساخته شده بود تا از پس سرمای شدید منطقه سیبری برآید. در جایی خوانده بودم که در برودت وحشتناک این منطقه که گاهی از منفی شصت درجه سانتی‌گراد هم پایین‌تر می‌آید بدنه بیشتر خودروها با کوچک‌ترین برخوردی همانند مقوا چاک خورده و پاره می‌شوند! از ویژگی‌های دیگر این مدل، که کمابیش در تمامی خانواده لادا مشترک است، بخاری فوق‌العاده کارآمد آن است؛ به نحوی که اگر سرمای محیط خارج از خودرو منهای 25 درجه سانتی‌گراد باشد، قادر است داخل آن را تا بالای 25 درجه سانتی‌گراد گرم می‌نماید، یعنی پنجاه درجه بیشتر از دمای محیط!

lada riva

lada riva

این خودرو نقش مهمی را درزمینهٔ کسب منابع ارزی برای اتحاد جماهیر شوروی سابق، ایفاء می‌کرد و حتی در مبادلات تهاتری این دولت با کشورهای دیگر، بسیار به کار می‌رفت. مثلاً یک بار شرکت کوکاکولا در بریتانیا، نوشیدنی‌های خود را با یک محموله از این خودرو معاوضه نمود! البته این را هم بگویم که “آمریکا” تنها کشوری از میان ممالک غربی بود که هیچ‌گاه خودروهای لادا به آن راه نیافت. لادای کلاسیک یکی از پرفروش‌ترین خودروهای تاریخ هم به شمار می‌رود و در طی زمان تولیدش، بیش از 20 میلیون دستگاه از آن ساخته شد و در نهایت هم در سال 2012 میلادی تولیدش برای همیشه خاتمه یافت. نکته جالب اینجاست که تاکنون کمتر مدلی از لادا توانست همانند این خودرو در بازار کشورهای غربی موفق باشد.

VAZ 2105

VAZ 2105

Lada 2107 1300 S

Lada 2107 1300 S

در سال 1984 میلادی، شرکت لادا یک خودروی هاچ‌بک را با طراحی نسبتاً جدید به بازار معرفی نمود که نام صادراتی آن سامارا (SAMARA) بود و در داخل روسیه با نام اسپوتنیک (SPUTNIK) به فروش می‌رفت. این نام هم برگرفته از اسامی یکی از ماهواره‌های ساخت این کشور بود. از این خودرو تعداد انگشت‌شماری هم به کشورمان وارد شد. چند سال بعد و در سال 1991 میلادی، نسخه سدان این خودرو نیز معرفی شد. علاوه بر آن، لادا سامارا نخستین خودروی دیفرانسیل جلوی ساخت روسیه به شمار می‌آمد. این خودرو از پیشرانه‌های 1.1 و 1.3 و 1.5 لیتری بنزینی بهره می‌برد و البته بعدها نمونه 1.6 لیتری و نیز توربوی آن نیز معرفی شدند. لادا سامارا در اشکال سه درب و پنج درب هاچ‌بک و نیز چهار درب سدان و کابریولت هم تولید می‌شد و همانند مدل کلاسیک لادا از اسامی متفاوت و گیج‌کننده‌ای بهره می‌برد که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود:

واز 2108: هاچ‌بک سه درب – واز 2109: هاچ‌بک پنج درب – واز 21099: چهار درب سدان

1989 Lada Samara

1989 Lada Samara

لادا سامارا در فرانسه با نام ساگونا (SAGONA) و در بلژیک و هلند با نام دیوا (DIVA) و….. به فروش می‌رسید. این خودرو از لحاظ میزان فروش نتوانست موفقیت مدل کلاسیک را تکرار نماید و به دلایلی همچون کیفیت پایین ساخت، ورشکستگی مالی شرکت و عدم ثبات سیاسی در روسیه آن زمان که ناشی از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی بود، میزان فروشش در بسیاری از بازارها به‌شدت سقوط کرد و در سال‌های 97 و 98 میلادی از بازار ممالکی همچون کانادا و استرالیا و بریتانیا خارج گردید. البته در این بین نباید از نقش خودروهای ارزان کره‌ای هم غافل شد که عرصه را در آن دوره، برای همتایان روسی خود بسیار تنگ کرده بودند. جالب اینجاست که در آن برهه، وضعیت شرکت واز آن‌چنان رو به وخامت بود که حتی از عهده پرداخت مبالغ ناشی از خرید برخی از قطعات حساس پیشرانه همچون سیستم انژکتور نیز برنمی‌آمد و شرکت سازنده این سازه یعنی جنرال‌موتورز آمریکا، به دلیل عقب‌افتادگی بدهی‌های این شرکت، قطعه مذکور را با اکراه و بی‌میلی در اختیار آن قرار می‌داد. در سال 1997 میلادی، نسخه فیس‌لیفت شده‌ای از سامارا، تحت نام سامارا 2 به بازار روسیه معرفی شد که تا سال‌های مدیدی به موازات سامارای کلاسیک تولید می‌شد. این خودرو در نمای جلوی خود کاملاً دستخوش تحول شد و از گیربکسی مناسب‌تر و نیز یک پیشرانه بهسازی شده بهره می‌برد. نمونه سدان این خودرو با نام واز 2115 و هاچ‌بک‌های سه درب و پنج درب آن نیز با نام‌های واز 2113 و 2114 در بازار روسیه به فروش می‌رسیدند. لادا سامارا علاوه بر روسیه، قزاقستان و اوکراین در کشورهای همچون فنلاند و اروگوئه نیز تولید می‌شد. تولید این خودرو در سال 2013 میلادی در روسیه خاتمه یافت اما کماکان تولید آن در کشور قزاقستان ادامه دارد.

Lada Niva 4x4

Lada Niva 4×4

از دیگر محصولات پیشین لادا، مدل 110 می‌باشد. تولید این خودروی جمع و جور از سال 1995 میلادی آغاز شد و نخستین خودرویی از این شرکت بود که پس از فروپاشی شوروی به بازار معرفی شد. لادا 110 هم طبق روال معمول با شماره‌گذاری‌های خاص این شرکت و تحت نام‌های 110 (سدان)،111 (استیشن)،112 (هاچ‌بک) در اغلب بازارهای خارجی به فروش می‌رسید و در بازار داخلی هم با نام‌های واز 2110 (سدان)، واز 2111 (استیشن) و واز 2112 (هاچ‌بک) به فروش می‌رفت. همچنین این خودرو در کشور مصر و اوکراین نیز به تولید رسید. این خودرو از یک پیشرانه 1.6 لیتری و 8 سوپاپ بهره می‌برد که از توانی معادل 90 اسب بخار برخوردار بود که البته بعدها جای خود را به یک پیشرانه 16 سوپاپ داد. از این خودرو، نمونه‌ای اسپرت هم ساخته شد که از چهره‌ای نسبتاً جسورانه و باله و بادی کیت‌های خاص این دست از خودروها بهره می‌برد و دارای گلگیرهای پهن‌تری هم نسبت به نسخه‌های معمولی آن بود. نام این مدل در بازار داخلی روسیه واز 21106 بود و از یک پیشرانه ساخت اپل نیرو می‌گرفت که خروجی توان آن معادل 135 اسب بخار بود. نسخه‌ای دو دیفرانسیل و به‌اصطلاح شاسی‌بلند از این خودرو به نام تارزان 2 (TARZAN-2) نیز ارائه شد که بر اساس نمونه استیشن آن تکوین یافته بود. تولید لادا 110 در سال 2007 میلادی در روسیه و در سال 2010 در مصر خاتمه یافت، اما تولید آن کماکان در اوکراین و با تحت نام بوگدان (BOGDAN 2110) ادامه دارد.

AvtoVAZ Volga automaking

AvtoVAZ Volga automaking

در نهایت و در ماه مارس سال 2008 میلادی، بیست و پنج درصد سهام شرکت سازنده خودروهای لادا و یا همان افتوواز توسط شرکت فرانسوی رنو خریداری شد. کل مبلغ این معامله هم معادل یک میلیارد دلار آمریکا بود. هفتادوپنج درصد باقی مانده از این سهام هم در اختیار کمپانی دولتی ROSTEKHNOLOGIA باقی ماند. اما در سال‌های بعد به‌تدریج در حدود 74.5 درصد سهام افتوواز تحت کنترل رنو – نیسان قرار گرفت و از سال 2014 میلادی هم شرکت لادا به‌عنوان یکی از اقمار این کمپانی درآمد و شرکت رنو – نیسان کنترل غیرمستقیم آن را به دست گرفت. با توجه به سیل ورود خودروهای خارجی به خاک روسیه در سال‌های اخیر، لادا همچنان سلطه خود را بر این بازار حفظ نموده است ولی کماکان با دوران طلایی خود در دهه هشتاد و نود میلادی فاصله دارد. ظرفیت تولید این خودروساز در حدود یک میلیون دستگاه در سال است.

avtovaz

avtovaz

آنچه که در سطور فوق ذکر شد خلاصه مطالبی از پیشینه شرکت لادا و برخی از محصولات قبلی آن بود که البته نام برخی از آن‌ها برای ما آشناست و بعضی دیگر نیز کمتر به گوشمان خورده است. شاید از نظر بسیاری از شما خوانندگان عزیز قلم‌فرسایی در مورد محصولات کلاسیک لادا عملی بیهوده باشد، ممکن است از این نظر حق با شما باشد. ولی بنده به دو دلیل این کار را انجام دادم یکی به جهت ارتقاء دانش خودرویی خود و قاطبه یاران و همراهان عزیزم و دیگری هم ناشی از یک دغدغه تجاری بود! زیرا همان‌طور که ملاحظه نمودید برخی از مدل‌های قدیمی لادا همچنان در برخی از کشورها همانند اکراین و قزاقستان و با نام‌های دیگر مشغول به تولیدند؛ از آنجایی ممکن است روز و روزگاری وسوسه ورود برخی از این مدل‌ها به مخیله بعضی از واردکنندگان زیرکمان خطور کند! لذا آشنایی قبلی ما در این مورد بسیار کارساز خواهد بود. در بخش بعدی این مطلب محصولات فعلی لادا را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

پایان بخش نخست. ادامه دارد…

منبع: WIKIPEDIA.ORG

نگاهی به لادا و برخی از محصولات آن (بخش نخست)

نگاهی به لادا و برخی از محصولات آن (بخش نخست) – کاک حکمت

نگاهی به لادا و برخی از محصولات آن (بخش نخست) | نگاهی به لادا و برخی از محصولات آن (بخش نخست) | نگاهی به لادا و برخی از محصولات آن (بخش نخست) | نگاهی به لادا و …

لحظه به لحظه | نتیجه حمایت‌های دولت از صنعت خودرو

59 دقیقه قبل … در این بین برخی کارشناسان معتقدند که اگر حمایت‌های بی‌دریغ دولت از دو شرکت بزرگ خودروساز …. نگاهی به لادا و برخی از محصولات آن (بخش نخست).

۱۵ شاسی‌بلند برتر تاریخ با بهترین قابلیت آفرود بخش اول + عکس

13 ا کتبر 2015 … خودرو : ۱۵ شاسی‌بلند برتر تاریخ با بهترین قابلیت آفرود بخش اول + عکس. … تنها جایی از جهان که آب سربالا می رود/وقتی آب در حرم امام حسین(ع) به مرخصی می‌رود · قاب زیبای نقاشی …. شرایط تبدیل متمرکز و پیوسته محصولات ایران خودرو خرداد ماه 94 · نتایج رده بندی کیفی ….. سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

برچسب ها – محصولات – عصر ایران

توجه به قیمت بسیار پایین این محصولات برخی مشتریان به… کد خبر: ۲۹۰۶۶۵ … و ظاهر محصولاتش اعمال می کرد آنچه لادا می ساخت… پرسود … در این راستا نگاهی نیز به صادارت محصولات کشاورزی خواهیم… کد خبر: …. صبحانه‌های سنتی (بخش نخست). tr.

نگاهی به روند شاخص‌های مهم بخش صنعت و معدن طی دو ماهه اول 1394 1394/5

2 آگوست 2015 … نتایج بررسی‌های مقدماتی از عملکرد تولید و صادرات برخی از مهمترین محصولات صنعتی کشور طی دو ماهه اول سالهای 94-1392 حاکی از افزایش تولید …

افت قیمت پرچمداران موبایل و عرضه محصولات ارزان قیمت چینی – دیجیاتو

29 آگوست 2015 … اگر نگاهی به برخی محصولات از قبیل وان پلاس ۲ بیاندازید که از قیمت … اما حتی اپل نیز که در هر دوی این بخش ها موفق ظاهر شده از این قاعده کلی مستثنی نبوده است. … نخست اینکه گرایش کاربران به سمت تولید نمایشگرهای بزرگ تر …

Car.ir: بانک اطلاعات خودرو, قیمت خودرو ,اطلاعات فنی خودرو

اتومبیل, بانک اطلاعات خودرو، قیمت خودرو، قیمت ماشین،قیمت اتومبیل, مقایسه و انتخاب ماشین ,خودرو, نرخ خودرو، خرید خودرو، فروش خودرو، ماشین دست دوم، خودرو دست دوم …

آرشیوخبر:بازگشت ایران به جمع ۲۰ خودروساز بزرگ دنیا/آچار مرگ در …

14 ا کتبر 2015 … تخلفات برخی تعمیرگاه های اتومبیل و اصناف مربوط به خودرو مانند فروشگاه … روزنامه خراسان شمالی در گزارشی از نابسامانی های بخش خدمات خودروی، از کارنابلدی …. همچنین به لحاظ میزان رشد تولید خودرو در سال ۲۰۱۴، رتبه دوم جهان به خودروسازی … آرشیوخبر: تولید محصول جدید سایپا کاشان در سال آینده/خودروسازان وطنی و …

اخبار 13 مردادماه 1392.pdf – سازمان ملی استاندارد ایران

3 آگوست 2013 … آن ﺟﺎ ﻣﻮﻧﺘﺎژ ﺷﻮﻧﺪ . ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ وى، ﺑﺮﺧﯽ ﻣﺤﺼﻮﻻت اﯾﺮان ﺧﻮدرو و ﺳﺎﯾﭙﺎ در اﺳﮑﻨﺪرﯾﻪ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﺧﻮاھﺪ ﺷﺪ ….. ﻣﺪﯾﺮ ﻋﻤﻠﯿﺎت ﺷﺮﮐﺖ ﻣﻠﯽ ﭘﺨﺶ ﻓﺮآورده ھﺎى ﻧﻔﺘﯽ اﯾﺮان در ﺧﺼﻮص ﺻﺎدرات ﮔﻮﮔﺮد. (. ﺑﺎ ﻣﻨﺸﺎ ﻧﻔﺘﯽ. ) … در ﻧﯿﻤﻪ ﻧﺨﺴﺖ ﺗﯿﺮ ﻣﺎه ﺳﺎل ﺟﺎرى ﺷﺶ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﯽ ﻓﺮوش ﺧﻮدرو. (. ﺳﺎﯾﭙﺎ. ) در ﺳﻂﺢ ….. ﻻدا ﺑﻪ دﻟﯿﻞ ﺳﻄﺢ ﺗﮑﻨﻮﻟﻮژى اﻣﮑﺎن ﺻﺎدرات ﳏﺼﻮﻻت …. اﯾﻨﮑﻪ ﻧﮕﺎﻫﻲ ﺑﻪ ﺑﺎزار ﺧﺮﯾﺪ و ﻓﺮوش دﮐﻞ ﺣﻔﺎري. ﻧﺸﺎن ﻣﻲ دﻫﺪ ﻧﻘﺶ …

زنی که به فقیران ایران کمک می – آرشیو مطالب

سراتو می‌خواهد میراث دار نسلی از میهمانان مونتاژی «جاده مخصوص» باشد که برخی از آنها روزهای … نیز به جمع آنها پیوسته، نگاهی می‌اندازیم به سرنوشت این شش میهمان مونتاژی، تا شاید …. جیلران موتور با نمایش چهار مدل از محصولات خود در نمایشگاه اصفهان حضور یافت. …. در بخش عیوب فنی و عملکردی خودروهای سواری، سایپا X132 و سایپا X131 …

چکوتیک – سرایت رکود خودرو به صنایع کشور

13 ا کتبر 2015 … اما نگاهی بیندازیم به تحقیق انجام شده در مورد صنایع وابسته به خودروسازی و … میلیون ریال افزایش در ارزش محصولات در بخش خودرو، دو میلیون و 290 هزار ریال ارزش … نقش ویژه خودروسازی در حیات برخی صنایع … این موسسه همچنین صنایع پایین‌دستی را نیز به بیمه و مالی، خدمات پس از فروش، خودروی دسته دوم، اجاره خودرو، …

بازار خود‌روی روسیه تا سال 2015 بزرگ‌ترین بازار خود‌روی اروپا خواهد …

11 ژانويه 2012 … ارزش بازار خود‌روی روسیه به تندی افزایش یافت: 14 در‌صد در 2005، 36 در‌صد … برخی از این مناطق همچنین پشتیبانی‌های گسترده‌ای از سرمایه‌گذاری‌های بزرگ … مقام دوم و خود‌رو كلاسیك «لادا 2105» نیز با فروش نزدیك به 57 هزار دستگاه، در رده سوم ایستاد. … در بخش خود‌رو‌های تجاری سبك، ون گازل از شركت گاز ((GAZ بسیار …

بازگشت دوباره خودرو ” لادا‌ ” به بازار خودرو ایران

30 ا کتبر 2013 … اکونیوز:حدود 2 سال از آغاز زمزمه‌های ورود لادا‌، خودروساز با قدمت روسیه به کشورمان می‌گذرد. … ویژن‌، نماینده رسمی محصولات لادا در ایران از ورود نخستین محصول لادا به کشور … شود اما بنا به دلیل برخی مشکلات که البته سبب خیر شدند، این اتفاق رخ نداد‌. … بخش خصوصی به دادصنایع دستی برسد · نگاهی به درآمدهای کارگران و …

انجمن تازه عروس – بحث در مورد ماشین ها و ماشین های تیونینگ شده

پیش از انقلاب انواع شاسی بلندهای Niva و سواری‌هایی موسوم به فیات-لادا در بازار … عده‌ای می‌گفتند برخی از مقامات مسئول شرکت آوتاواز در کسب سه مجوز سازمان‌های ایرانی مهارت دارند. … با تجربه‌ای که مردم از روی پیش‌ ‌خرید کردن پرسود محصولات چینی به دست آورده … سال 2007 در بخش نظرات سایت Avtomarket به عنوان یکی از بزرگ‌ترین  …

بحث در مورد ماشین ها و ماشین های تیونینگ شده – نسخه قابل چاپ …

پیش از انقلاب انواع شاسی بلندهای Niva و سواری‌هایی موسوم به فیات-لادا در بازار … عده‌ای می‌گفتند برخی از مقامات مسئول شرکت آوتاواز در کسب سه مجوز سازمان‌های ایرانی مهارت دارند. … با تجربه‌ای که مردم از روی پیش‌ ‌خرید کردن پرسود محصولات چینی به دست آورده … سال 2007 در بخش نظرات سایت Avtomarket به عنوان یکی از بزرگ‌ترین  …

۱۵ شاسی‌بلند برتر تاریخ با بهترین قابلیت آفرود بخش اول + عکس …

13 ا کتبر 2015 … ۱۵ شاسی‌بلند برتر تاریخ با بهترین قابلیت آفرود بخش اول + عکس 134575. … کیفیت محصولات ایران خودرو · ایران خودرو موفق به کسب رتبه نخست اشتغال …. اطلاعات بیشتر درباره مرسدس کلاس S کابریولت · وستا جدید ترین سدان لادا …. مردم از وارد کننده هیوندا · نگاهی بر تجهیزات لوکس برخی خودروهای گران قیمت …

بازگشت خودروی روسی به ایران بعد از نیم قرن

10 آگوست 2013 … خودروهای روسی “لادا” در حالی بعد از گذشت حدود نیم قرن به ایران … روسی از جمله شرکت لادا به دلیل سطح تکنولوژی امکان صادرات محصولات خود به کشورهای اروپایی را ندارند. البته ممکن است برخی از خودروهای تولیدی آنها استانداردی را از اروپا کسب … آخر هفته اقتصادی؛ کاهش رشد اقتصادی چین · نگاهی به مهم ترین روزنامه ها، …

فروم تخصصی تندر 90 – آکو – کلیه اخبار کوتاه خارجی فقط در این تاپیک

سری3 و سری5 از مدل‌های پرفروش ب‌ام‌و در سراسر جهان از جمله ایران به حساب آمده و … نما را کامل کرده و اما در بخش انتهای بدنه طرح آشنای چراغ‌ها به پیروی از سری‌7 و … همچنین سری3 همانند تمام محصولات ب‌ام‌و خودرویی دیفرانسیل عقب بوده که تجربه …. مرسدس بنز در کمپانی لادا خبر داد و افزود: گروه راهبر در گام نخست اقدام به ورود …

اخبار و مطالب ایرانی – درباره ی ما

اخبار صنعت خودرو | بازگشت پژو و سوزوکی به ایرانx ورودعضویتورود کاربران مرا به … در زمینه بهبود کیفیت محصولات ایران خودروایران خودرو موفق به کسب رتبه نخست … 2 به بازار باز میگردد نگاهی به خدمات پس از فروش خودروهای خارجی در ایرانکی. … چینی ساخت داخل شداحتمال واردات برخی محصولات مزدا بررسی ارزیابی کیفیت 18 …

CARIRAN » نمایشگاه اتومبیل پاریس 2008 ( قسمت اول )

4 ا کتبر 2008 … … محترم قرار دهد ، در این بخش قسمت اول گزارش را با معرفی ۷ محصول رونمایی شده در … جدیدترین محصول از فراری ، پیش از نمایشگاه اتومبیل پاریس مسئولان فراری … این خودرو به زعم نویسنده مجله AUTo bild ، اولین فراری با موتور V8 در جلو …. می دهند اما با نگاهی به رندرینگ های محصول جدید سری X بی ام و به نوعی اغراق در …

برندینگ جهانی، وامدار میهن‌پرستی چینی – فرصت امروز

27 ژانويه 2015 … کاهش تولید، رشد شدید قیمت محصولات ایران خودرو را به همراه داشت. … در کل اگر نگاهی به نمودار قیمت خودرو‌ها در فاصله اسفند 91 تا اسفند 92 … به نظر می‌رسد درچنین شرایطی برخی از برندهای فعلی چینی از بازار … درس دوم- نه تنها میان خودروسازان وطنی با خارجی‌ها رقابت ایجاد کن، بلکه میان خارجی‌ها هم رقابت ایجاد کن.

از عجیب ترین کلک تا عجیب ترین شغل – شبکه خبر

15 آگوست 2015 … نگاهی به عکس ها و مطالب برخی سایت های ایرانی در روز شنبه ۲۴ مرداد … ارایه شده که در یکی از آنها یعنی محصول گوگل از هلیوم استفاده شده است اما … سوار ماشینی بنام لادا ساخت کشور روسیه می شود و باک ماشینش را پر می … درون این بخش یک روباه اسرارآمیز وجود دارد که سر یک زن بر روی آن قرار …. اخبار ۲۰، شنبه دوم آبان ۹۴.

محصول جدید ایران خودرو، رانا محصول جدید ایران خودرو – پی سی سیتی

مدیر بخش ورزش … یش فروش دومین خودرو با نشان ایرانی به نام رانا از امروز هشتم خرداد ماه در … عامل سایپا و ایران خودرو و همچنین برخی از نمایندگان مجلس افتتاح شد تا این …. باید از همان روز نخست در باب مضرات توقف بر یک محصول سخن‌ها گفت و … این در حالی است که با نگاهی به سایت ایران خودرو، درخواهیم یافت که بر …

وبلاگ تخصصی خودرو

به گزارش «پرشین خودرو»، حالا نیز سایپایی‌ها می‌خواهند این آزموده را بار دیگر … سراتو می‌خواهد میراث دار نسلی از میهمانان مونتاژی «جاده مخصوص» باشد که برخی از آنها … به جمع آنها پیوسته، نگاهی می‌اندازیم به سرنوشت این شش میهمان مونتاژی، تا شاید تجربه‌ای باشد برای میهمان جدید. …. سنوا و هاوال M4 از دیگر محصولات غرفه دیار خودرو بودند.

شرایط فروش نقد و اقساطی محصولات هیوندای (آسان موتور)

شرایط فروش نقد و اقساطی محصولات هیوندای (آسان موتور) عکس/ماشین عروس چند میلیاردی! … مرا به خاطر بسپار ….. پر فروش ترین خودروهای بازار چین سال 2014 بخش اول · آمار قیمت برخی خودروهای گذر موقت در … سال 94 · نگاهی بر صنعت خودرو چین قسمت دوم · نگاهی بر صنعت خودرو چین قسمت اول …. سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

معرفی دو خودروی جدید در سال/ تعیین تاریخ تحویل خودرو از سوی …

23 سپتامبر 2015 … مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: کمتر از یک ماه آینده از محصول جدید سایپا … جمالی ادامه داد: برای برخی از دوستان این توقع به وجود آمده است که هر رفتاری و … ما بخش مشتریان خود را به عنوان بخش اساسی سیاستهای سایپا در نظر گرفتیم. … کاش خودروسازان داخلی نیم نگاهی هم به طرح ها و متد های روز دنیا داشتن تا متوجه …

اقتصاد آنلاین – خودروهای روسی در راه ایران

13 سپتامبر 2014 … اما در افکار عمومی ایران نسبت به روسیه بی اعتمادی وجود دارد. … از طرف روسیه هم برخی محصولات مرتبط با کشاورزی نظیر کود می تواند به ایران صادر شود. … بر صندلی ” والکسی کاسیگین” نخست وزیر سابق اتحاد جماهیر شوروی. … اما یکی از مهمترین بخش های تفاهم نامه ایران و روسیه، تدابیر بانکی بود …. لادا مسکویچ و.

شرایط فروش نقد و اقساطی محصولات هیوندای 2015 (آسان موتور) | آخرین …

3 آگوست 2014 … مرا به خاطر بسپار … نگاهی بر غرفه مازراتی در نمایشگاه ژنو 2015 · خودروهای اسپرت و مسابقه ای برگزیده در …. پر فروش ترین خودروهای بازار چین سال 2014 بخش اول · آمار قیمت برخی خودروهای گذر موقت … واردات خودروهای بدون گارانتی ممنوع شد · انتخاب خودرو در بازار دست دوم 30 … سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

محسن – صفحه 4 – میهن اسکای

13 سپتامبر 2015 … گوگل اهمیت زیادی به مهندسان خود می‌دهد؛ اما نگاهی به لیست پردرآمدترین کارمندان این … بین بخش‌های فروش، مهندسی نرم‌افزار، مدیریت فروش و هر بخش درگیر دیگر را دارد. برخی محصولات گوگل بدون داشتن یک مدیر محصول خوب، هیچ گاه … The post راه اندازی مرکز فروش اعضای بدن انسان توسط داعش! appeared first on آلامتو.

فروش ویژه دیار خودرو تیر ماه 94 + قیمت ها و شرایط – صدای قزوین

30 ژوئن 2015 … غروب زیبای خورشید در اسکله بندر ترکمن · ده برند لوکس که به فراموشی سپرده شدند …. مینی بوس تولید داخل · شرایط تبدیل متمرکز و پیوسته محصولات ایران خودرو خرداد ماه 94 ….. پر فروش ترین خودروهای بازار چین سال 2014 بخش اول · آمار قیمت برخی خودروهای گذر موقت در …. سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

تذکر رئیس‌جمهور به نعمت‌زاده بخاطر اظهاراتش درباره کمپین نخریدن …

بنا بر گزارش برخی رسانه ها ، وزیر صنعت ، معدن و تجارت اخیرا در اظهاراتی علیه … اشرف غنی در دومین روز دیدارش از هند با نخست وزیر این کشور دیدار کرد و در پای … کرد و پس از آن کلنگ پروژه گازرسانی به 11 روستای بخش مرکزی به زمین زده خواهد شد . … باب «عذرخواهی» توسط روحانی/ نگاهی به عذرخواهی دولتمردان یازدهم و مقاومت دولتمردان دهم.

احتمال تولید نسخه کوپه خودروی تالیسمان سازمان خبری خبر خودرو – اخبار

29 جولای 2015 … افزایش سهم بازار زامیاد با ورود محصولات جدید به سبد تولیدات شرکت … با نگاهی به این تصویر می توان متوجه رینگ های پنج پره دوبل، سقف شیبدار، درهای کشیده تر و حذف درهای عقبی شد. … ظرفیت سازی مناسب در بخش حمل و نقل عمومی انجام نشده است. به … گروه بین الملل: اولین تصاویر مربوط به اتاق لادا XRAY بر روی …

ورود پژو ۲۰۸ به بازار ایران – SPI News

30 سپتامبر 2015 … مرا به خاطر بسپار …. تولید داخل · شرایط تبدیل متمرکز و پیوسته محصولات ایران خودرو خرداد ماه 94 … نگاهی به شعار تبلیغاتی شرکتهای خودروسازی ایران · بررسی سایپا تیبا از نگاه ….. پر فروش ترین خودروهای بازار چین سال 2014 بخش اول · آمار قیمت برخی خودروهای گذر …. سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

شرایط جدید فروش محصولات کیا (اطلس خودرو) مدل 2016 + قیمت | کار …

مرا به خاطر بسپار …. کیفیت محصولات ایران خودرو · ایران خودرو موفق به کسب رتبه نخست اشتغال زایی شد … نگاهی به شاسی بلند هایما S7 · تجربه رانندگی با “آسا” اتاق جدید(ASA B50F) · توافق ….. پر فروش ترین خودروهای بازار چین سال 2014 بخش اول · آمار قیمت برخی خودروهای گذر موقت در …. سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

معرفی رانا نمایندگی ایران – درباره ی ما

براي مشاهده توضيحات و تصاوير بيشتر اين محصول اينجا را کليک کنيد . … صفحه نخست بهترین مکان برای داشتن یک خرید راحت لینکدونی جوجه مهندس خرید و … موشک زمین به زمین اینفینیتی تازه وارد هیوندای : i30 نگاهی به طراحی Lexus RX 2009 … سورن در فاز اول تنها در ظاهر خودرو ، برخی تجهیزات داخلی و تغییرات جزئی فنی با …

اخبار صنعت خودرو | واکنش انجمن خودروسازان به آتش سوزی اسکانیا

مرا به خاطر بسپار … تعویض خودروی دست دوم سایپا با خودروی نو · خودروسازان ملزم به تعویض خودروی معیوب خواهند شد …. نگاهی به شاسی بلند هایما S7 · تجربه رانندگی با “آسا” اتاق جدید(ASA B50F) · توافق … احتمال واردات برخی محصولات مزدا · بررسی ارزیابی کیفیت 18 خودرو سواری داخلی + ….. سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

0 نگاهي به چين-ايران-روسيه و چالش بازار آينده [235 بازدید] [6 امتیاز …

22 سپتامبر 2013 … ظاهرا، چینی‌ها مي‌خواهند به این بی‌اعتمادی پایان دهند، چراکه در سال گذشته، سه … روزنامه واشنگتن پست در مقاله‌ای با اشاره به تلاش JAC موتورز برای تغییر تصورات از محصولات … با چراغ راهنما و گرمکن و سیستم رادیو پخش mp3/cd/usb با چهار باند. … با این حال برخی کارشناسان ورود این خودروها را تشبیه به واردات خودروهای …

پیشخوان خبری پرتال دانشگاهی | شروع پیش فروش محصولات دیار خودرو …

3 آگوست 2014 … مرا به خاطر بسپار …. تولید داخل · شرایط تبدیل متمرکز و پیوسته محصولات ایران خودرو خرداد ماه 94 … نگاهی به شعار تبلیغاتی شرکتهای خودروسازی ایران · بررسی سایپا تیبا از نگاه ….. پر فروش ترین خودروهای بازار چین سال 2014 بخش اول · آمار قیمت برخی خودروهای گذر …. سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

جدیدترین شرایط فروش نقد و اقساطی محصولات هیوندای اعلام شد-بانک …

جدیدترین شرایط فروش نقد و اقساطی محصولات هیوندای اعلام شد-بانک خودرو|خبر پو, مرجع اخبار و … مرا به خاطر بسپار ….. نگاهی بر آمار واردات خودرو از سال 89 تا 92 · تاکسی های لوکس با معافیت گمرکی … پر فروش ترین خودروهای بازار چین سال 2014 بخش اول · آمار قیمت برخی خودروهای گذر موقت …. سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

خریداران “لادا” به پول خود می‌رسند؟ – بازار خبر

20 سپتامبر 2014 … وی ادامه داد: یک مدت مسوولان شرکت واردکننده محصولات لادا به ما مراجعه کردند اما … سرنوشت وجوه واریزی از سوی برخی شهروندان برای پیش خرید خودروهای روسی لادا و … مالکیت‌دلالان بر بازار 1200میلیاردی‌زعفران · نگاهی به صفحه نخست … دنیا در اسپانیا+عکس · کاهش سود بانکی قرار است کدام بخش اقتصاد را فعال کند؟

آلپ گروه – پورشه cayman | جستجو |

در سال های نخست، بخش اعظم از مشتریانش را شرکت های خودروسازی … پورشه به شکایت حقوقی از این شرکت در مورد تصادف پل واکر واکنش نشان داد. وکلای این شرکت، …

JIK News | آرشیوخبر | کولئوس به سبد محصولات نگین خودرو بازگشت

13 سپتامبر 2015 … کولئوس به سبد محصولات نگین خودرو بازگشت-1971423-خودرو. … تغییر جدول سهمیه های بنزین و گازوئیل برخی خودروها از اول اسفند · برخورد جدی سایپا یدک با تولید و … پلاک 55 میلیارد تومانی · اطلس خودرو رتبه نخست در حوزه رضایتمندی مشتریان از فروش را کسب کرد …… سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

قیمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو آبان 94 – اقتصادی

22 ساعت قبل … قیمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو آبان 94 …. قیمت قطعی محصولات نگین خودرو اعلام شد · مرحله دوم پیش فروش کامیون های ولوو به مناسبت نوروز …

دکه من | آسیب دیدن 4000 دستگاه از محصولات ایران خودرو در اثر تگرگ …

مرا به خاطر بسپار ….. پر فروش ترین خودروهای بازار چین سال 2014 بخش اول · آمار قیمت برخی خودروهای گذر موقت در … در سال 94 · نگاهی بر صنعت خودرو چین قسمت دوم · نگاهی بر صنعت خودرو چین قسمت اول …. سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

اولین بررسی فنی خودرو دنا – خرید خودرو

در این میان برخی از کارشناسان استقبال نه چندان گسترده از سمند و برخی ایرادات فنی آن … در این بخش با فرض ثابت نگاه داشتن بخش میانی خودرو یعنی درهای جلو و عقب و کلاف … حال با نگاهی کلی به استایل بدنه و تناسبات جدید پیکره، باید گفت دنا به …. البته بروز این دست اتفاقات، یعنی نخست عرضه یک محصول به بازار و سپس …

جهت دانلود کلیک راست نموده و گزینه save target as را انتخاب نمایید

نیسان چشم انداز روشنی برای آینده دارد و سخت می کوشد تا به این هدف جامه عمل بپوشاند . … نگاهی به تاریخچه شرکت رنو … گفت وگو با الساندرو برناردینی، ریاست بخش نوآوری های اتوبوس و کامیون و رانشگرهای … هشت خودروساز چینی با 27 محصول، … نیست، برخی کارشناسان معادل فارسی ….. تویوتا به صورت آبشاری، نخست از طریق.

ولوو c70

12 ولوو برای فروش خرید خودرو ولوو صفر دست دوم یا کارکرده بصورت نقدی و اقساطی با امکان فیلتر … مرا به خاطر بسپار … بخش تحقیقات و توسعه حلقه گمشده خودروسازان داخلی · ماشین عروس از جنس چوب …. احتمال واردات برخی محصولات مزدا · بررسی ارزیابی کیفیت 18 خودرو سواری داخلی + ….. سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

الف – پرفروش‌ترین خودروهای 2015 در 12 کشور

16 سپتامبر 2015 … نگاهی به پرفروش‌ترین خودروهای سه‌ ماهه اول ۲۰۱۵ در ۱۲ کشور جهان … پاندا بوده است و پس از آن هم یکی دیگر از محصولات فیات یعنی پونتو رتبه دوم را داشت. … به گفته کارشناسان صنعت خودرو موفقیت این بخش خودروهای کوچک در ژاپن ممکن به … لادا نام تجاری داخلی که در روسیه به‌خوبی شناخته شده، مقام دوم را داشته است.

پدال، مجله خودرو و حمل و نقل …

2 ا کتبر 2015 … نگاهی اجمالی به سیتروئن سی – الیز مدل 2015. شاید تنها برند … بالاخره و پس از چندین مدل مفهومی، آفتاواز تصمیم به تولید سدان لادا وِستا گرفت. طی دو دوتا … برخی عقیده دارند که طراحی محصولات جدید تویوتا فاقد خط سیری مشخص و استمرار زبان طراحی است. … تصادفات متداول موتورسواران و راه‌های پیشگیری – بخش دوم.

پدال، مجله خودرو و حمل و نقل …

2 ا کتبر 2015 … ساختارشکنی و نوجویی بخش جدایی‌ناپذیر از سرشت آدمی است و چه بسی که … نگاهی اجمالی به سیتروئن سی – الیز مدل 2015 … بالاخره و پس از چندین مدل مفهومی، آفتاواز تصمیم به تولید سدان لادا وِستا گرفت. … برخی عقیده دارند که طراحی محصولات جدید تویوتا فاقد خط سیری … آشنای با موتورهای هیوندای و کیا (قسمت دوم).

قیمت پژو پارس elx مدل 94

مرا به خاطر بسپار … تعویض خودروی دست دوم سایپا با خودروی نو · خودروسازان ملزم به تعویض خودروی معیوب خواهند شد …. نگاهی به شاسی بلند هایما S7 · تجربه رانندگی با “آسا” اتاق جدید(ASA B50F) · توافق … احتمال واردات برخی محصولات مزدا · بررسی ارزیابی کیفیت 18 خودرو سواری داخلی + ….. سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

پای خودروهای روسی به ایران – لیست مطالب

برخی اخبار از واردات و برنامه ریزی برای تولید خودروهای شرکت روسی “لادا” در کشور … محصولات خود به کشورهای اروپایی را ندارند، خاطرنشان می کند: ممکن است برخی از این … ۱.۸ درصدی مصرف بنزین ۷ آمار عجیب از تحولات بازارکار نگاهی به مهم ترین روزنامه ها … مرز بخش خصوصی و دولت برداشته شود ثبات قیمت و رونق بازار مسکن در سال …

معرفی خودرو لادا کالینا اسپرت – که

در مقاله ای جداگانه لادا گرانتا را به صورت مختصر معرفی کردیم و اینبار می … اگر به عکس های این خودرو نگاهی بیندازید، شاید کمی شک کنید که آیا می تواند با … بهترین محصول برای کوچک کردن بینی های گوشتی بدون عمل جراحی … جدید ترین مطالب بخش اتومبیل ایرانی و خارجی … بررسی عکس فیسبوک برخی از ایرانی ها (فقط بخندید).

نگاهی به نیسان ماکسیما 2016

نگاهی به نیسان ماکسیما 2016 | پدال، مجله خودرو و حمل و نقل5 روز پیش . … با هیکلی تنومند و قوایی 300 اسبی، دوباره قصد جولان در بخش سدان های اسپرت نیمه ;. … در ادامه نگاه کوتاهی به برخی از خودروهای حاضر در نمایشگاه خودرو نیویورک 2015 خواهیم داشت. …. ماکسیمای جدید به عنوان لوکس‌ترین خودروی سدان برند نیسان، جدا از محصولات …

واردات خودرو | تراز

25 آگوست 2015 … تراز: در حالیکه گفته می‌شود برخی از برندهای خودروهای وارداتی به کشور فاقد سیستم خدمات … تراز: چینی شدن بخش خصوصی صنعت خودرو ایران در حالی است که چشم بادامی‌ها به حریم … تراز: تعدادی از خودروهای روسی لادا در حالی در ایران پیش فروش شده‌اند که شرکت …. اما محصول دوم کیا سراتو کوپ (یا به قول بعضی کوپه!) …

معرفی و تست خودروهای دست دوم (هیوندای آوانته XD) – خودرو بانک

10 فوریه 2015 … یکی از این خودروها که هنوز نمونه‌های بسیار سالم و به اصطلاح بنگاه‌ها، مشابه … اینکه آوانته در واقع همان الانترا است و در برخی کشورها با این نام (آوانته) عرضه می‌شود. … خودروها صادر شد تا شاهد پیشرفت و موفقیت این محصولات موفق هیوندای باشیم. … داشت) ولی با نگاهی به درون کابین به یاد خودروهای دهه 90 میلادی خواهید افتاد.

مسافر سرزمین روس- قسمت اول – روسیه را بشناسیم…

18 آگوست 2015 … اما امروز بخش قابل توجهی از اقتصاد روسیه به چند نفر آدم سرشناس تعلق دارد. … در زمان اتحاد شوروی اکثر مردم ماشین “لادا” و یا “ولگاس” سوار میشدند که تولید همین … سفیر آمریکا در مسکو در سال‌های ۱۹۴۳ تا ۱۹۴۶ نگاهی‌ تحسین‌آمیز به استالین …… اما در ایران ما برخی محصولات هستند که به خاطر قیمت آن هرگز توسط اقشار بی …

اخبار صنعت خودرو | پیش فروش محصولات سایپا به مناسبت عید سعید …

فروش عیدانه سایپا باتسهیلات 250 – شرکت سایپا پیش فروش محصولات خود , از جمله تیبای جدید را … مرا به خاطر بسپار ….. نگاهی بر آمار واردات خودرو از سال 89 تا 92 · تاکسی های لوکس با معافیت گمرکی … پر فروش ترین خودروهای بازار چین سال 2014 بخش اول · آمار قیمت برخی خودروهای گذر …. سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

پایان نمایشگاه IFA 2015 نگاهی به عملکرد امسال سونی مقایسه با سال …

سوني هر ساله نمايشگاه IFA را بسیار جدی میگیرد و اگر نگاهي به عملکرد این شرکت در چند سال گذشته داشت … نخست بنا بر این بود که این نمايشگاه در تیر ماه برگزار شود لیکن برگزاری … در این نمايشگاه محصولات بسیار زیادی معرفی شد که هر کدام از آن‌ها بخش خاصی را هدف …. برخی بر این عقیده هستند که سوني در این رویداد مهم اکس

سهام شرکتهای خودرویی در کانون توجه سهامداران قرار گرفت – خبر خودرو …

15 آگوست 2015 … کیوان شیخی در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو افزود : البته برخی از سیاست های غلط اقتصادی موجب رکود مطلق در همه بخش های … وی گفت : با نگاهی به وضعیت سهام شرکتهای خودرویی در بورس اوراق بهادار مشخص … گروه بین الملل: دومین محصول از نسل بعدی خانواده لادا، هاچ بک لادا XRAY، اوایل سال آینده وارد بازار خواهد شد.

مطالب با برچسب خودروی – 1Car

گام نخست در ساخت خودروی مافوق صوت! …. برخی طرح‌ها تبدل به اثری جاودان شده و با گذشت زمان ارزش آن‌ها نیز بیشتر و … در سراسر دنیا، اکثر خودروهای دولتی و پلیس از میان بهترین محصولات آن کشور برگزیده می‌شوند. برای همین، خودروسازان سعی در بدست گرفتن این بخش از بازار داشته و با هم …. نگاهی به داخل خودروی تمام خودکار گوگل.

معرفی نیسان تینا ، محصول جدید …

23 سپتامبر 2015 … موشک زمین به زمین اینفینیتی ; تازه وارد هیوندای : i30; نگاهی به طراحی Lexus RX … خودروئی به نام “روآ”; چهره جدید تندر90 رونمایی شد; فروش لادا از تویوتا پیشی … نسل نخست تینا تا سال 2008 تولید شد و در طول این مدت توانست رقیب سر … تنها به علت نصب برخی آپشن های بیش تر روی مدل XV وزن این تیپ به 1533 …

ده برند لوکس که به فراموشی سپرده شدند | اخبار جوان

3 روز پیش … مرا به خاطر بسپار … طرح تعویض خودروی دست دوم سایپا با خودروی نو · خودروسازان ملزم به تعویض خودروی … تولید داخل · شرایط تبدیل متمرکز و پیوسته محصولات ایران خودرو خرداد ماه 94 ….. پر فروش ترین خودروهای بازار چین سال 2014 بخش اول · آمار قیمت برخی خودروهای گذر …. سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

تین نیوز پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور – آخرين عناوين از شبکه …

كشمكش های سیاسی، برخی مصلحت اندیشی‌های بی مورد مدیران لایه‌های میانی وارتباطات … با نگاهی اجمالی به وضعیت بغرنج بسیاری از شركت های زیان ده و حتی ورشكسته در چند سال …. واکاوی فساد اداری موجود در صنعت هواپیمایی و راهکارهای مبارزه با آن / بخش نخست …. مشتری ایرانی واردات ناوگان از چین را بر خرید محصول وطنی ترجیح می دهد.

چرا خودروی چینی در صدا و سیما تبلیغ می‌شود؟ » اخبار دنیای بازاریابی …

31 ا کتبر 2012 … بخش خبری 20:30 در یک رپرتاژ آگهی تحت عنوان “خبر” به تبلیغ یک ماشین … از صدا و سیما انتظار داریم به تبلیغ محصولات ایرانی بپردازد و حتی در شبکه های … آمار در شش ماهه نخست امسال واردات خودروهای چینی 170 و تولید برخی از این خودروها … نگاهی به جدول رده‌بندی کیفی خودروهای سواری تولید داخل نیز این موضوع را …

بیا تو نیوز – ۵۰ سال اُواز بوخانکا

29 ژوئن 2015 … در ادامه، نگاهی کوتاه به مدل های ۲۰۱۵ این ون آفرود خواهیم داشت. Bukhanka Combi Van …. معضلات حمل‌ونقل در ایران (بخش دوم). 28 تیر 1394. (15) نظر.

سیستم سمند

بنا به گزارش ايتنا، اين حفره مربوط به نرم‌افزار «سپر» مي‌باشد. … با مسئولین بخش تعاون گفت : بانک‌ها باید در عقد قرارداد اعطای تسهیلات به طرح‌های تعاونی … افزود: با توجه به ذهنيت خوب مردم اين كشورها از محصولات روسي به خصوص خودروي لادا، سمند … مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو مهمترین رقیب سمند در بازار چین را برخی ازمدلهای …

نگاهی به بسترن B50

27 دسامبر 2014 … خودروی BESTURN B50F و یا همان آسا محصول گروه خودروسازی FAW چین است. … در وهله اول، در سال 1990 میلادی، این کمپانی شروع به شراکت با خودروسازی … هم اکنون آزمون‌های ذیل در این مکان صورت می‌گیرد که خلاصه برخی از آن‌ها بدین شرح است: … 3 – تست برخورد از ناحیه کناری خودرو: در این آزمون بخش کناری خودرو توسط …

تندر90(ال90) [آرشیو] – سایت علمی دانشجویان ایران

اين موتور حاوي 16 سوپاپ مي باشد و قدرت را با رانندگي لذت بخش توأم مي سازد. … نگاهي فني به خودروي لوگان جايگزين پيكان و مقايسه آن با محصولات مشابه … شايد لادا تنها رقيب باشد. …. رنو كه استاد ايمني خودرو در دنيا به شمار مي‌رود، شايد محصول آن با نام …. مدل E0(آپشن ساده) تندر90 كه بدون كولر و شيشه بالابر و برخي …

لادا وستا، از سرزمین‌های شمالی – خبرخون

3 سپتامبر 2014 … این به خودی خود، نتیجه مثبتی محسوب می شود و می توان تاثیر آن را در… … اما می‌تواند اولین حضور لادا در فصل 2015 مسابقات WTCC را رقم بزند. … پشتش شبیه محصولات ولوو هست … بازگشت افسانه TVR (بخش نخست) … فوری محصولات رنو به مناسبت عید سعید فطر + قیمت ها · قیمت فروش برخی … نگاهی به ام وی ام X33.

پرفروش‌ترین خودروهای۲۰۱۵ در ۱۲ کشور – شبکه خبری پچ پچ

12 سپتامبر 2015 … نگاهی. در این مطلب پرفروش‌ترین خودروهای جهان در سه‌ ماهه اول ۲۰۱۵ در ۱۲ … و پس از آن هم یکی دیگر از محصولات فیات یعنی پونتو رتبه دوم را داشت. … به گفته کارشناسان صنعت خودرو موفقیت این بخش خودروهای کوچک در … لادا نام تجاری داخلی که در روسیه به‌خوبی شناخته شده، مقام دوم را داشته است. …. + نرخ برخی آپارتمان‌ها.

پرفروش‌ترین خودرو‌ها در ۱۲ کشور‌ مختلف | نایس استار

به گفته کارشناسان صنعت خودرو موفقیت این بخش خودروهای کوچک در ژاپن ممکن به دلیل مالیات … لادا نام تجاری داخلی که در روسیه به‌خوبی شناخته شده، مقام دوم را داشته است. …. نگاهی به پرفروش‌ترین خودروهای سه‌ ماهه اول ۲۰۱۵ در ۱۲ کشور جهان. …. دنیای خودرو,جديدترين اخبار خودرو,قيمت روز خودروها,قيمت محصولات سايپا,قيمت محصولات ايران …

پرفروش ترین خودروها در 12 کشور دنیا + تصاویر – فروش خودرو

12 ا کتبر 2015 … به گفته کارشناسان صنعت خودرو موفقیت این بخش خودروهای کوچک در ژاپن ممکن … لادا نام تجاری داخلی که در روسیه به‌خوبی شناخته شده، مقام دوم را داشته است. … محصول پرافتخار این کشور که یک وسیله نقلیه تولید داخلی این کشور است … از کارشناسان این صنعت است اما؛ با نگاهی اجمالی به فروش خودروهای جدید در سال …

ماشین توهین به مردم را متوقف کنید/ آقای مشاور وزیر صنعت! چه کسی …

6 سپتامبر 2015 … اما در بخش اقتصادی نیز این قاعده، مستثنا نیست و ردپای این ذهنیت را … بلکه به آن دستی که این تابلو را بالا گرفته است هم نگاهی بیندازیم! … کنندگان را وا می دارد که از این پس، به سمت محصولات کیفی بروند. … گویا برخی از آنها، ماموریتی جز حمایت متعصبانه از خودروسازی و اهانت به منتقدان برای خود قائل نیستند.

له شدن جنسیس کوپه توسط کامارو – نابود کردن پراید با مشت و لگد در 3 …

اطلاعیه های فروش · فروش محصولات میتسوبیشی توسط آرین موتور با تخفیف … فروش ویژه سراتو و پیکانتو به مناسبت ماه مبارک رمضان توسط اطلس … … پراید با مشت و لگد در 3 دقیقهاتومبیل های دیدنیگالری تصاویر خودرو : در این بخش تصاویر با کیفیت بالای تمامی خودرو های داخلی و …… سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

مقالات خودرو | راهنمای خرید خودروی دست دوم – قسمت اول – بانک اطلاعات خودرو

مرا به خاطر بسپار … بخش تحقیقات و توسعه حلقه گمشده خودروسازان داخلی · ماشین عروس از جنس چوب · تعمیرگاه …. نگاهی به شعار تبلیغاتی شرکتهای خودروسازی ایران · بررسی سایپا تیبا از نگاه نشریه … احتمال واردات برخی محصولات مزدا · بررسی ارزیابی کیفیت 18 خودرو سواری داخلی + ….. سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

هفت هزار سالگان

2 ژانويه 2014 … درست دو سال پیش تقریباً تمامی خودروها “فیات لادا” بودند ولی حالا شاهد حجم … در صحبت هایی که با برخی افرد از قشر آسیب پذیر داشتم ، مشکلات معیشتی این … هم فکران این اروپایی ، این بخش ها را یک یک به لقب اروپایی مفتخر می نمایند. …. و در نهان، نیم نگاهی به صنایع و تولیدات زیربنایی موجود در کشورمان دوخته اند …

بازار خودرو بایگانی – پرتال تفریحی بهترین

در هفته جاری قیمت اکثر خودروها ثابت ماند و تنها قیمت برخی از آنها دستخوش تغییر شد که در این … ایران خودرو فعلا افزایش قیمتی در محصولات این گروه خودروساز به وجود نخواهد آورد. …. با نگاهی به تاریخچه تولید سمند و تیبا به عنوان دو خودروی داخلی، باید به …. تولید انواع خودرو در چهار ماهه نخست امسال نیز با افت ۴۶٫۳ درصدی نسبت به مدت …

اخبار خودرو – صفحه 23 – www.Kocholo.org

18 ژوئن 2012 … محصولات زیبای بیامو، انقلابی در خودروهای الکتریکی! … این باتریها باارزشترین و احتمالا خطرسازترین بخش از هر خودروی الکتریکی هستند و باید به بهترین …. در روزهای نخست اعلام این خبر، بسیاری آن را جدی نگرفته و همانند برخی اظهار …. این در حالی است که با نگاهی به سایت ایران خودرو، درخواهیم یافت که بر خلاف …

نظرات کاربران درباره مزدا 3 تیپ 4 – جالب

قیمت برخی خودروهای خارجی قبل از ورود به ایران کاهش قیمت 100 تومانی گاز … نگاهی بر آمار واردات خودرو از سال 89 تا 92 تاکسی های لوکس با معافیت گمرکی سوء ….. در نمایشگاه توکیو 15 شاسی بلند برتر تاریخ با بهترین قابلیت آفرود بخش دوم 4 … لادا سوزوکی ایگنیس کانسپت فیس لیفت اوپل آدام در راه است چراغ سبز به ب ام و …

ایراس – عصر جدید روابط نظامی روسیه و پاکستان

23 آگوست 2015 … اما با عقد قرارداد فوق، امیدهای روسیه برای فروش سلاح به پاکستان احیا شده است. … مستقیم از روسیه نبود: هلی کوپترهای میل-8 و میل-17 به صورت دست دوم از … های تولیدی اوکراین را ناقض حق کپی رایت محصولات نظامی خود می دانست. … اما علی رغم برخی موفقیت ها کیفیت و کارآمدی آن از نسخه روسی کمتر است؛ به علاوه …

احتمال تولید نسخه کوپه خودروی تالیسمان – فست نیوز – فوری خبر

29 جولای 2015 … افزایش سهم بازار زامیاد با ورود محصولات جدید به سبد تولیدات شرکت … با نگاهی به این تصویر می توان متوجه رینگ های پنج پره دوبل، سقف شیبدار، درهای کشیده تر و حذف درهای عقبی شد. … ظرفیت سازی مناسب در بخش حمل و نقل عمومی انجام نشده است. به … گروه بین الملل: اولین تصاویر مربوط به اتاق لادا XRAY بر روی …

از عجیب ترین کلک زنان تا عجیب ترین شغل – تیتریک

16 آگوست 2015 … نگاهی به عکس ها و مطالب برخی سایت های ایرانی. … درحالی که پیش تر بالنهای خورشیدی مشابهی نیز ارایه شده که در یکی از آنها یعنی محصول گوگل از هلیوم استفاده شده است اما … سوار ماشینی بنام لادا ساخت کشور روسیه می شود و باک ماشینش را پر … درون این بخش یک روباه اسرارآمیز وجود دارد که سر یک زن بر روی آن قرار …

نیم نگاهی به رهبری روسیه در سازمان ملل متحد

29 سپتامبر 2015 … «داعش هم‌پیمان برخی قدرت‌های بزرگ عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد است. …. به بخش فارسی صدای آمریکا ارسال شد، گفت خواسته شورای حقوق بشر سازمان … هیئت روسی از استان گلستان موفق به اخذ مجوز صادرات محصولات(IR) به کشور روسيه شد. … به نقل از اسپاتنیک، سخنگوی دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس امروز …

قانون‌گذاری واردات خودرو، یکی به نعل و یکی به میخ : مجله بی قرار

5 روز پیش … قانون‌گذاری واردات خودرو یکی به نعل و یکی به میخ به‌صورت شده و یکی ا. … نگاهی اجمالی به … … کرد و در قدم دوم فرمول قیمت‌گذاری خودروهای یادشده را به نمایندگی‌ها ابلاغ کرد. برخی واردکنندگان که در ابتدا مصوبه اخیر وزارت مبنی بر واردات … بازار و رونق فروش کاهش سود شرکت‌ها با فروش بیشتر محصولات جبران شود.

خودروهای روس به ایران می‌آیند – kerman1400

14 آگوست 2013 … عده‌ای می‌گفتند برخی از مقامات مسئول شرکت آوتاواز در کسب سه مجوز سازمان‌های ایرانی مهارت دارند. … با تجربه‌ای که مردم از روی پیش‌ ‌خرید کردن پرسود محصولات چینی به دست آورده بودند، … خودروهای روسی به خصوص تولیدات لادا، نماد استحکام بودند. … سال 2007 در بخش نظرات سایت Avtomarket به عنوان یکی از بزرگ‌ترین …

16 گیگابایت ASUS MeMO Pad 8 ME581CL – 16GB – صفحه نخست

لامبورگینی · لادا … بخش پشتی تبلت، بافتی پلاستیکی، براق و متالیک دارد. … با نگاهی به نمای روبرویی تبلت، دوربین جلویی را در بالای نمایشگر و لوگوی … این محصول از معدود تبلت‌های ایسوس است که به این فناوری ارتباطی مجهز شده. ….. برخی تولید کنندگان تازه وارد محصولات جالب توجه و متناسبی را به بازار عرضه کردند.

پیل سوختی در کشورها – صفحه اصلی

DOE برنامه فعال توسعه پيل‌سوختي در بخش حمل و نقل را در سال 1987 با بودجه 9/0 ميليون دلار … بسياري از اين حمايت‌ها به طور خاص براي تست نمونه نخست “beta” مي‌باشد. …. صنايع و محصولات کانادا نقش مهمي را در فعاليت‌هاي مقدماتي به منظور تجاري سازي …. در برخی موارد، بیشترین مصرف زمانی است که مردم از آبگرم حاصل از آبگرم‌کن‌های …

مشخصات اتومبیل های ایرانی | انجمنهای پرشین تولز

پژو پارس فیس لیفت این محصول که به اشتباه فیس لیفت پژو 406 شناخته می … فضای اخبار خودرویی کشور محدود به این موضوع شده که برخی … خودروي C5 در نيمه دوم امسال ، نيو پرايد اواخر امسال ، پرايد فيس ليفت ….. نگاهي فني به خودروي لوگان جايگزين پيكان و مقايسه آن با محصولات … شايد لادا تنها رقيب باشد.

قبلی – کار پرس – اخبار داخلی

با موضوع افزایش قیمت خودرو نعمت‌زاده به مجلس احضار شد … شنیده ها حاکی است بازدید شافعی از نظر برخی تاییده و تداوم حضور مدنی در سایپاست. … نماینده رسمی محصولات لادا روسیه در ایران از معرفی محصولات این شرکت با هدف افکارسنجی در … كشور، علاوه بر بخش خودروهاي سواري در خصوص خودروهاي تجاري و موتوسيكلت نيز فراهم است.

هیوندای iX35 توسان مدل 2014 وان کار – درباره ی ما

براي مشاهده توضيحات و تصاوير بيشتر اين محصول اينجا را کليک کنيد . … صفحه نخست بهترین مکان برای داشتن یک خرید راحت لینکدونی جوجه مهندس خرید و فروش … موشک زمین به زمین اینفینیتی تازه وارد هیوندای : i30 نگاهی به طراحی Lexus RX … می آید بازخوانی پرونده خودروئی به نام “روآ” چهره جدید تندر90 رونمایی شد فروش لادا از  …

نیوزهاب – شرکت سازه گستر سایپا در آئینه رسانه ها

با این حال، برخی دیگر از کارشناسان، نگاهی کاملا علمی و تئوریک به … بخش دولتی صنعت خودرو، محصولات چینی رقیبی برای تولیدات این بخش نیز به شمار می‌روند. …. وی با اشاره به استقبال بازدیدکنندگان از غرفه محصولات لادا و علاقه آنان برای ….. نخست پلیس راهور ناجا، جلوگیری از تردد خودروهای دودزا در شهرها است به همین منظور در شش …

خودروهای چینی | سایت سرگرمی خربزه

نگاهی اجمالی به آسا، مدعی تازه‌وارد چینی … همان‌طور که ملاحظه می‌کنید رتبه فروش هر دو خودرو در بازار چین نسبت به نیمه نخست امسال بهبود یافته است که برای اظهارنظر قطعی دراین‌باره باید منتظر … خودروی BESTURN B50F و یا همان آسا محصول گروه خودروسازی FAW چین است. …. خودروهای روسی به خصوص تولیدات لادا، نماد استحکام بودند.

بررسی و تست میتسوبیشی لنسر در ایران … – بازدید از صفحه اول

مرا به خاطر بسپار … بخش تحقیقات و توسعه حلقه گمشده خودروسازان داخلی · ماشین عروس از جنس چوب · تعمیرگاه …. نگاهی به شعار تبلیغاتی شرکتهای خودروسازی ایران · بررسی سایپا تیبا از نگاه نشریه … احتمال واردات برخی محصولات مزدا · بررسی ارزیابی کیفیت 18 خودرو سواری داخلی + ….. سرنوشت فروش خودروهای لادا به کجا رسید ؟

شرکت مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ | اخبار اقتصادی

نگاهی به شلیا در آستانه ورود به فرابورس ویژه … فروش رنو به ایران در 8 ماه نخست سال‌جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 25درصدی داشته است. … یک ریسک دست به گریبان بود، گفت: به این صورت که برخی از ممیزان کارگزاری، در مراجعه به …. وی ادامه داد: یک مدت مسوولان شرکت واردکننده محصولات لادا به ما مراجعه کردند اما یکسری …

اعتماد ارامنه به محصولات تولید شده در روسیه | جستجو | اس ام اس خونه …

نسل کشی ارامنه از موضوعات مطرح در دیدار احمد داوداوغلو نخست وزیر و آنگلا مرکل ….. سوار ماشینی بنام لادا ساخت کشور روسيه می شود و باک ماشینش را پر می کند. …. مجلس با بیان اینکه قیمت به اصطلاح مصوب تضمینی برخی از محصولات کشاورزی به هیچ وجه …. برای پست امروز بخش روانشناسی ورزش برای شما ورزشکاران عزیز صحبت های …

اخبار خودرو [بایگانی] – صفحه 24 – تعمیرکاران کیان ست

البته اخیرا برخی شرکت‌های امداد خودرویی پا را فراتر از این نهاده و به فایل اطلاعات …. همچنین در بخش مصارف خانگی در گذشته 95 درصد موتورخانه‌ها با سوخت سنگین کار …… سال 2006 سانگ یانگ نسل دوم این محصول را به بازارهای جهانی فرستاد که در سال‌های …… با نگاهی به این خودرو به راحتی تناسبات بدنه نمایان می‌شوند و چراغ‌های هالوژنی …

علمی و آموزشی – Page 2 – ایران ویج

پربازدیدترین مطالب این بخش …. لادا به تولید محصولات از رده خارج شهرت دارد، اما به نظر. … در این کشورند که رقابتشان در نیمه نخست سال جاری میلادی به سود خودروساز آمریکایی رقم خورده است. … در این پست نگاهی به 11 خودروی برتر 11 دهه حضور مداوم بیوک در صنعت … آیا اعتراض برخی از پزشکان به سریال در حاشیه را منطقی می‌دانید ؟

الیوم نخست وزیر استعفای دولت – باتوته

ایشان در آستانه‌ی آغاز سومین سال از دولت یازدهم نکاتی را در هفت بخش اصلی به مسئولین دولتی توصیه … احمدی نژاد که در برخی جلسات رئیس جمهور سابق با دولتمردانش شرکت می کند به خبرنگار ….. سوار ماشینی بنام لادا ساخت کشور روسیه می شود و باک ماشینش را پر می کند. …. نگاهی بر سخنان رئیس جمهور آمریکا بعد از توافق وین

اخبار خودرو [بایگانی] – صفحه 24 – تعمیرکاران کیان ست

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه همچنان برخی صنایع سوخت مازوت مصرف … همچنین در بخش مصارف خانگی در گذشته 95 درصد موتورخانه‌ها با سوخت سنگین کار …… سال 2006 سانگ یانگ نسل دوم این محصول را به بازارهای جهانی فرستاد که در …… با نگاهی به این خودرو به راحتی تناسبات بدنه نمایان می‌شوند و چراغ‌های هالوژنی …

نگاهی به لادا و برخی از محصولات آن (بخش نخست)

نگاهی به لادا و برخی از محصولات آن بخش نخست نگاهی به لادا و برخی از محصولات آن بخش نخست کاک حکمت,لحظه به لحظه نتیجه حمایت‌های ت از صنعت خودرو شاسی‌بلند برتر تاریخ با بهترین قابلیت آفرود بخش اول عکس,برچسب ها محصولات عصر ایران,نگاهی به روند شاخص‌های مهم بخش صنعت و معدن طی دو ماهه اول افت قیمت پرچمداران موبایل و عرضه محصولات ارزان قیمت چینی دیجیاتو بانک اطلاعات خودرو قیمت خودرو اطلاعات فنی خودرو,آرشیوخبر بازگشت ایران به جمع خودروساز بزرگ دنیا/آچار مرگ در رقیب مستقیم کیا اپتیما و هیوندای سوناتا در ایران عکس اخبار مردادماه سازمان ملی استاندارد ایران,زنی که به فقیران ایران کمک می آرشیو مطالب,چکوتیک سرایت رکود خودرو به صنایع کشور,بازار خود‌روی روسیه تا سال بزرگ‌ترین بازار خود‌روی اروپا خواهد شرایط فروش نقد و اقساطی محصولات هیوندای آسان موتور بازگشت دوباره خودرو لادا‌ به بازار خودرو ایران,انجمن تازه عروس بحث در مورد ماشین ها و ماشین های تیونینگ شده شاسی‌بلند برتر تاریخ با بهترین قابلیت آفرود بخش اول عکس بازگشت خودروی روسی به ایران بعد از نیم قرن,اخبار صنعت خودرو واکنش انجمن خودروسازان به آتش سوزی اسکانیا,فروم تخصصی تندر آکو کلیه اخبار کوتاه خارجی فقط در این تاپیک,اخبار و مطالب ایرانی ی ما نمایشگاه اتومبیل پاریس قسمت اول برندینگ جهانی، وامدار ‌پرستی چینی فرصت امروز,از عجیب ترین کلک تا عجیب ترین شغل شبکه خبر,وبلاگ تخصصی خودرو,محصول جدید ایران خودرو، رانا محصول جدید ایران خودرو پی سی سیتی,معرفی دو خودروی جدید در سال تعیین تاریخ تحویل خودرو از سوی شرایط فروش نقد و اقساطی محصولات هیوندای آسان موتور آخرین اقتصاد آنلاین خودروهای روسی در راه ایران,اخبار کشاورزی ایران صفحه نگاهی به لادا و برخی از محصولات آن بخش نخست

برگرفته از : نگاهی به لادا و برخی از محصولات آن (بخش نخست)