ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو

ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو

بیشتر موتورهای خودروهای امروزی ساختار نسبتاً مشابهی دارند. حتی نمونه‌هایی مانند موتور شش سیلندر تخت پورشه یا موتور دو سیلندر جدید فیات که برای آن‌ها لفظ «متفاوت» را به کار می‌بریم، از همان روند مهندسی‌ای پیروی می‌کنند که در طول ۵۰ سال گذشته امتحان خود را به‌خوبی پس داده است. در همین حال، همه خودروسازان از قوانین مشخص برای طراحی موتورها استفاده نمی‌کنند و برخی از موتورها، طراحی نامتعارفی دارند؛ ولی تعداد اندکی دیگر نیز هستند که واقعاً‌ عجیب‌وغریب هستند که کاملاً‌ خود را از دیگران جدا می‌کنند. البته در بعضی مواقع، مسائلی مانند بهبود کارایی می‌توانند توجیه مناسبی برای این اقدامات دیوانه‌وار باشند.

bugatti-veyron-164-super-sport-quad-turbocharged-engine-w16
لیستی که در ادامه می‌آید، ۱۰ نمونه از طراحی موتورهای دیوانه‌وار در صنعت خودرو است که برای جمع‌آوری آن چند قانون ساده رعایت شده است؛ اینکه تنها پیشرانه خودروهای تولیدی مسافری بوده و برای موارد غیرعادی مانند مسابقات مورد استفاده قرار نگرفته باشند. زیرا در این حالت‌ها، «عجیب‌بودن» یک عنصر تعریف‌کننده به شمار می‌آید. همچنین آن‌هایی که به‌عنوان «اولین» یا «بزرگ‌ترین» در هر زمینه‌ای شناخته شده‌اند، از لیست کنار رفته‌اند؛ زیرا در این حالت، خودروساز هدفی در سر داشته و از «طراحی دیوانه‌وار» فاصله گرفته است.

bugatti-veyron-164-super-sport-quad-turbocharged-engine-w16 04
بوگاتی ویرون W-16، سال ۲۰۰۵
اعداد و ارقامی که برای این موتور مرور می‌شوند، کاملاً‌ مخصوص یک «افسانه» هستند. موتور ۸ لیتری W-16 با قدرتی بیش از هزار اسب‌بخار، قدرتمندترین و پیچیده‌ترین موتور تولیدی است که صنعت خودرو تاکنون به چشم دیده است. این موتور دارای ۶۴ سوپاپ، ۴ توربوشارژر و یک غرش لرزاننده ناشی از گشتاور ۱۲۵۰ نیوتن‌متری در ۲۲۰۰ دور بر دقیقه است.

Bugatti Veyron 16.4 Super Sport quad-turbocharged 8.0-liter W-16 engine

Bugatti Veyron 16.4 Super Sport quad-turbocharged 8.0-liter W-16 engine

برای ۱۶ سیلندر از یک طراحی W استفاده شده که چیزی شبیه به نسخه‌ای با زوایای کوچک‌تر از موتور VR4 فولکس‌واگن است. این طراحی تا قبل از زمان تولید W-12 استفاده نشده بود و احتمالاً بعد از آن هم کسی به سراغش نخواهد رفت. لازم به ذکر است که این موتور همراه با گارانتی ارائه شده است. ساخت چنین موتوری، از آن اتفاقاتی است که در طول حیات مهندسی تنها یک بار اتفاق می‌افتد.

jQuery(document).ready(function($){ $(“a[rel^=’prettyPhoto’]”).prettyPhoto({animation_speed:’fast’,slideshow:10000, deeplinking: false}); });

  • bugatti-veyron-164-super-sport-quad-turbocharged-engine-w16 01
  • bugatti-veyron-164-super-sport-quad-turbocharged-engine-w16 02

سوپاپ‌های غلافی نایت، سال ۱۹۰۹
در ابتدای قرن گذشته، چارلز ییل نایت (Charles Yale Knight) در سطح اول اتومبیل‌سازی دنیا مشغول به کار بود و ایده‌های خاصی را در سر می‌پروراند. سوپاپ‌های مکش لوله‌ای در نظر چارلز بسیار پیچیده می‌آمدند و فنرها و متعلقات آن‌ها اصلاً مقرون‌به‌صرفه نبود. راه‌حلی که «نایت» برای این منظور ارائه کرد، «سوپاپ غلافی» بود؛ یک غلاف لغزنده بر روی پیستون که با یا محور متصل به چرخ‌دنده حرکت می‌کرد. این سوپاپ، دریچه‌های مکش و اگزوز موتور را در دیواره سیلندر باز و بسته می‌کرد.

1913 Mercedes-Knight 16/45

1913 Mercedes-Knight 16/45

این ایده، به طرز شگفت‌انگیزی جواب داد و موتورهای «سوپاپ غلافی» از بهره‌وری حجمی بالا، نویز کم و بدون خطر تعلیق سوپاپ برخوردار بودند. در همین تعداد اندکی معایب نیز برای این موتورها وجود داشت که البته مصرف زیاد روغن یکی از آن‌ها بود. «نایت» که ایده خود را در سال ۱۹۰۸ ثبت کرده بود، به زودی آن را در مدل‌های مختلفی از مرسدس‌بنز گرفته تا پنهارد و پژو مشاهده می‌کرد. این تکنولوژی زمانی به حاشیه رفت که سوپاپ‌های مکش لوله‌ای توانستند انطباق بیشتری با درجه حرارت و دور موتورهای بالا داشته باشند.

jQuery(document).ready(function($){ $(“a[rel^=’prettyPhoto’]”).prettyPhoto({animation_speed:’fast’,slideshow:10000, deeplinking: false}); });

  • knight-sleeve-valve-engine-01
  • innovative-power-plant-sleeve-valve-engine-of-the-16-45-hp-mercedes-knight-built-from-1916-to-1923-based-on-the-principle-discovered-by-charles-j-knight-the-sleeve-valve-on-the-intake-side-is-open-01
  • innovative-power-plant-sleeve-valve-engine-of-the-16-45-hp-mercedes-knight-built-from-1916-to-1923-based-on-the-principle-discovered-by-charles-j-knight-the-sleeve-valve-on-the-intake-side-is-open
  • quiet-running-and-high-engine-speeds-engines-with-sleeve-valve-controlndashthe-knight-principlendashinstead-of-valves-the-photo-shows-the-engine-of-the-16-45-hp-mercedes-knight-of-1911

مزدا / NSU وانکل روتاری، سال ۱۹۵۸
یک خودروساز را در دهه ۱۹۵۰ میلادی در حال کار بر روی یک مدل موتور تجربی در نظر بگیرید. آن هم در شرایطی که یک آلمانی با نام فلیکس (Felix) وارد دفتر می‌شود و می‌خواهد ایده یک پیستون سه‌نقطه‌ای را که درون یک محفظه بیضوی می‌چرخد، به شما بفروشد. چیزی بیشتر شبیه به یک توپ فوتبال است که درون یک ماشین لباسشویی افتاده است؛ ولی در کمال تعجب، نه‌تنها به کار می‌افتد، بلکه تعادل خارق‌العاده‌ای نیز دارد.

1967 NSU Ro 80

1967 NSU Ro 80

روتور یک حالت مثلثی با سطوح محدّب دارد و سه گوشه آن، «رأس»‌های آن هستند. وقتی روتور درون محفظه می‌چرخد، سه قسمت مجزا ایجاد می‌کند که برای چهار فاز چرخه قدرت استفاده می‌شوند: مکش، فشار، قدرت و اگزوز. تمام سطوح روتور همیشه در یک مرحله از این چرخه قرار خواهند داشت. همان‌طور که به‌نظر می‌رسد، این موتور به‌نوعی یک حالت بهینه دارد. خروجی اسب‌بخار آن نسبت به حجم موتور بالاست، ولی در این موتورها محفظه احتراق کشیدگی بیشتری دارد و بنابراین مصرف نیز در آن‌ها بالاست.

1967–1972 Mazda Comso 110S

1967–1972 Mazda Comso 110S

1967–1972 Mazda Comso 110S

1967–1972 Mazda Comso 110S

1993–1995 Mazda RX-7 1.3-liter twin-turbocharged rotary engine

1993–1995 Mazda RX-7 1.3-liter twin-turbocharged rotary engine

Mazda rotary engine cutaway

Mazda rotary engine cutaway

اگر این موتور تا به اینجا عجیب‌بودن خود را برایتان ثابت نکرده است، بهتر است بدانید که این موتور هنوز هم قابل یافتن است. اگر یک مزدا RX-8 یا مدل قدیمی تر RX-7 بخرید، یک موتور وانکل با ۹۰۰۰ دور بر دقیقه برای خودتان خواهید داشت!

1993–1995 Mazda RX-7

Mazda RX-7

ایسنهوث کامپوند، سال ۱۹۰۴
شرکت ایسنهوث هورس‌لس ویهکل (EHV) توسط جان ایسنهوث (John Eisenhuth) بنا نهاده شد. «ایسنهوث» یک آمریکایی اهل نیویورک بود که بر روی موتور‌های بنزینی سرمایه‌گذاری می‌کرد و معمولاً عادت داشت که شرکای تجاری‌اش از وی شکایت کنند. مدل‌های کامپوند ۱۹۰۴ تا ۱۹۰۷ از این شرکت برای پیشرانه از یک موتور سه سیلندر در یک ردیف استفاده می‌کردند که در آن، دو سیلندر بیرونی، سیلندر «مُرده» و بدون احتراق داخلی را با استفاده از گازهای اگزوز خود به حرکت در می‌آوردند. این سیلندر داخلی، خروجی موتور را تأمین می‌کرد. سیلندرهای بیرونی واقعاً بزرگ بودند و قطری به اندازه ۱۹۱ میلی‌متر داشتند، ولی سیلندر داخلی از آن‌ها نیز بزرگ‌تر بود و قطری برابر ۳۰۵ میلی‌متر داشت. ایسنهوث در معرفی این موتور اعلام کرد که ۴۷ درصد نسبت به حجم مشابه در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌شود. با این حال، در سال ۱۹۰۷ دچار ورشکستگی شد!

Eisenhuth patent sketch

Eisenhuth patent sketch

Eisenhuth patent sketch

Eisenhuth patent sketch

دوقلوی تخت پنهارد، سال ۱۹۴۷
این موتور جالب با طراحی فرانسوی خود، در نگاه اول کاملاً معمولی به نظر می‌رسد. از پنهارد، خودروساز فرانسوی، معمولاً به خاطر سری پیشرانه‌های هوا-خنک و با بلوک آلومینیومی در دوره بعد از جنگ جهانی یاد می‌شود. تمایز این موتورها در مواردی مانند ساخت یکپارچه بلوک و سرسیلندر، فنرهای سوپاپ متصل به محور گشتاور، هندل یاتاقان غلتکی، پوش‌راد آلومینیومی توخالی و لوله‌های دوتایی اگزوز است. حجم این موتورها از ۶۱۰ تا ۸۵۰ سی‌سی متغیر بوده و قدرت خروجی‌ای بین ۴۲ تا ۶۰ اسب‌بخار داشته‌اند. بهترین نکته در مورد این موتور عجیب پنهارد این است که توانسته برنده مسابقات ۲۴ ساعته لمانز شود.

Panhard Dyna Z

Panhard Dyna Z

کامر/روتز TS3 «کامر ناکر»، سال ۱۹۵۴
یک اسم عجیب با موتوری عجیب‌تر. موتور ۳/۳ لیتری کامر TS3 به‌صورت توربوشارژر و با پیستون مخالف ساخته شده است. طراحی پیستون‌ها به این صورت است که هر کدام از سیلندر‌ها دو پیستون در خود دارند که تاج‌های آن‌ها در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و خبری از چیزی به نام سرسیلندر هم نیست. این موتورها به‌صورت سه سیلندر و دیزل دو زمانه بوده‌اند و یک میل‌لنگ نیز داشته‌اند. این در حالی است که بسیاری از موتورهای با پیستون‌های مخالف، دو میل‌لنگ دارند. گروه «روتز» قصد داشته تا از این موتور برای پیشرانه تراک‌های برند «کامر» استفاده کند.

Commer bus with TS3 engine

Commer bus with TS3 engine

TS3 ترکیبی فوق‌العاده ارائه داده و با گشتاور ۳۶۶ نیوتن‌متری خود، در سطحی بالاتر نسبت به بسیاری از دیزل‌های بزرگ‌تر زمان خود قرار داشته است.

Commer engine diagram

Commer engine diagram

Commer TS3 3-cylinder, 6-piston engine

Commer TS3 3-cylinder, 6-piston engine

میل‌لنگ‌های دوقلوی لنکستر، سال ۱۹۰۰
کمپانی لنکستر موتور که در سال ۱۸۹۹ در انگلستان تأسیس شده بود، یک سال بعد مدل لنکستر تِن را ارائه کرد که برای پیشرانه چرخ‌های عقب خود از یک موتور چهار لیتری تخت-دوقلو با دو میل‌لنگ استفاده می‌کرد. یکی از میل‌لنگ‌ها در بالای دیگری قرار می‌گرفت و هر پیستون دارای سه شاتون بود؛ دو شاتون سبک‌تر بیرونی و یک شاتون‌ سنگین‌تر در داخل. شاتون‌های سبک به یکی از میل‌لنگ‌ها و شاتون‌های سنگین به میل‌لنگ دیگر متصل می‌شدند. سپس دو میل‌لنگ در جهت مخالف یکدیگر می‌چرخیدند. نتیجه قدرتی به اندازه ۱۰/۵ اسب‌بخار در ۱۲۵۰ دور بر دقیقه و عدم لرزش، به شکلی خارق‌العاده بود. چیزی که بیشتر شبیه به یک شاهکار مهندسی است.

Lanchester twin-crank twin schematic

Lanchester twin-crank twin schematic

چیزِتا-مورودور/چیزِتا V16T، سال ۱۹۹۲
سوپرماشین تولید محدود چیزِتا V16T موسوم به چیزِتا-مورودور به‌واسطه‌ی موتورش شناخته شده است. موتور ۶ لیتری V-16 با قدرت ۵۶۰ اسب‌بخار به‌عنوان قلب تپنده چیزِتا، در واقع یک V-16 نیست. اگر ترتیب احتراق و ساختار را درنظر بگیریم، این موتور بیشتر دو V-8 تخت است که از یک بلوک مشترک استفاده می‌کنند و با یک جعبه تایم مرکزی به هم متصل شده‌اند. البته این موضوع چیزی از دیوانگی این موتور کم نمی‌کند؛ چرا که این موتور به‌صورت عرضی قرار گرفته و یک محور میانی قدرت را به محور ترانس‌آکسل در عقب منتقل می‌کند.

Cizeta Moroder V16T 6.0-liter V-16 engine

Cizeta Moroder V16T 6.0-liter V-16 engine

از مدل چیزِتا تنها تعداد اندکی ساخته شده و کمتر می‌توان با آن‌ها ملاقات کرد. ضمن اینکه تعداد دقیق تولید آن اعلام نشده است.

Cizeta Moroder V16T

Cizeta Moroder V16T

Cizeta Moroder V16T

Cizeta Moroder V16T

پیستون مخالف گابرون-بریلی
موتور «کامر ناکر» در واقع از این خانواده موتورهای فرانسوی پیستون مخالف الهام گرفته شده است؛‌ موتورهای ۲، ۳ و ۴ سیلندری که تا اوایل دهه ۱۹۲۰ میلادی در چرخه تولید قرار داشته‌اند. اگر حالت دو سیلندر را در نظر بگیرید، دو پیستون به شکل معمول، میل‌لنگ را به گردش درمی‌آورند. در کنار این‌ها، دو پیستون دیگر قرار دارند که در راستای قائم، در جهت مخالف پیستون‌های قبلی قرار گرفته‌اند و با یک کراس‌هد متصل شده‌اند. در نتیجه، این کراس‌هد دو شاتون بلند متصل به میل‌لنگ را در ۱۸۰ درجه نسبت به پیستون‌های پایینی به حرکت درمی‌آورد. پیستون‌های مخالف بخش سرسیلندر را تشکیل می‌دهند. یک موتور ۶ سیلندر در این طراحی دارای ۱۲ پیستون و یک میل‌لنگ است که صلبیت پیچشی آن در حدّ یک «ماکارونی» است!

1900 car with Gobron-Brilli

1900 car with Gobron-Brilli

نمونه‌های تولیدی این موتور حجمی بین ۲/۳ لیتری برای موتورهای دو سیلندر تا ۱۱/۴ لیتر برای موتورهای شش سیلندر داشته‌اند. همچنین یک موتور غول‌آسای ۱۳/۵ لیتری چهار سیلندر مسابقه‌ای نیز وجود داشت که با رانندگی لوئیس ریگولی (Louis Rigolly) در اوست‌لند بلژیک در سال ۱۹۰۴، اولین خودرویی بوده که به سقف سرعت ۱۰۰ مایل (۱۶۰/۹ کیلومتر) بر ساعت رسیده است. در همین حال، در این ایده دیوانه‌وار فرانسوی، صورتی خام از انژکتور سوخت نیز به کار برده شده است.

jQuery(document).ready(function($){ $(“a[rel^=’prettyPhoto’]”).prettyPhoto({animation_speed:’fast’,slideshow:10000, deeplinking: false}); });

  • gobron-brilli-01
  • gobron-brilli

آدامز فارول، سال ۱۹۰۴
اگر فکر می‌کنید که چرخش موتور در پشت‌سرتان ایده جالبی است، پس حتماً از مدل آدامز-فارول خوشتان خواهد آمد. البته تمام قسمت‌های این موتور در حال چرخش نبوده‌اند؛ بلکه فقط سیلندرها و پیستون‌ها حرکت می‌کرده‌اند و میل‌لنگ در این موتورهای ۳ و ۵ سیلندر ثابت بوده است. در این موتور، سیلندرها که به‌صورت شعاعی قرار گرفته‌اند، به‌صورت هوا-خنک هستند و هنگامی که موتور شروع به کار می‌کند، به‌عنوان «فلای‌ویل» عمل می‌کنند. این موتور برای زمان خود، وزن بسیار کمی داشته و یک موتور ۴/۳ لیتری سه سیلندر برابر ۸۶ کیلوگرم و وزن موتور ۸ لیتری پنج سیلندر ۱۲۰ کیلوگرم بوده است.

Popular Mechanics Chrysler multibank engine ad

Popular Mechanics Chrysler multibank engine ad

این خودروها به‌صورت موتور عقب ساخته شده‌اند و بخش سرنشین آن، با فاصله زیاد در جلو قرار گرفته است؛ شرایطی مناسب برای دریافت بیشترین آسیب در یک تصادف. با توجه به ضعف‌های مکانیکی روزهای نخستین خودروسازی، می‌توان تصور کرد که شرایط راحتی با این موتور ۱۲۰ کیلوگرمی با دور موتور ‍۱۰۰۰ در عقب چگونه بوده است.

موتورهای دیوانه‌واری که به تولید راه نیافته‌اند

کرایسلر A57 مولتی‌بانک
۳۰ سیلندر، ۵ بانک، ۵ کاربراتور، ۵ دلکو، ۲۰/۵۶ لیتر حجم موتور؛ این‌ها مواردی است که «دیترویت» همراه با آن‌ها برای جنگ آماده شده است. کرایسلر A57 را با عجله برای یک قرارداد ساخت موتور تانک جنگ جهانی دوم ساخت که در آن از حداکثر المان‌های نامتعارف ممکن استفاده شده بود. این موتور از پنج بخش ۴۱۱۳ سی‌سی شش سیلندر تشکیل شده بود که به‌صورت شعاعی در اطراف یک محور مرکزی قرار گرفته بودند. در نتیجه قدرتی به میزان ۴۲۵ اسب‌بخار برای تانک‌های لی M3A4 و شرمن M4A4 تولید می‌شد.

M4 Sherman tank

M4 Sherman tank

بریتیش ریسینگ موتورز H-16
با این که موتورهای مسابقه‌ای خودشان از عجایب دنیای خودروسازی هستند، ولی BRM H-16 آن‌قدر از این نظر جلب‌توجه می‌کرد که نمی‌توان بی‌تفاوت از کنار آن گذشت. موتور ۳ لیتری BRM با ۳۲ سوپاپ با عنوان H-16، در واقع دو موتور تخت هشت سیلندر است که در راستای افقی به هم متصل شده‌اند. H-16 که طراح آن، تونی رود (Tony Rudd) بوده، با داشتن قدرتی به میزان بیش از ۴۰۰ اسب‌بخار، به علت داشتن وزن زیاد چندان مقرون‌به‌صرفه نبوده است. تنها پیروزی با این موتور برای تیم فرمول یک BRM، در سال ۱۹۶۶ در گرند پری امریکا با رانندگی جیم کلارک (Jim Clark) حاصل شده است.

British Racing Motors H-16 flat-16 engine diagram

British Racing Motors H-16 flat-16 engine diagram

British Racing Motors Type 75 V-16 engine diagram

British Racing Motors Type 75 V-16 engine diagram

البته این تنها موتور ۱۶ سیلندر BRM نبود و مهندسان این شرکت یک موتور ۱/۵ لیتری V-16 را نیز توسعه دادند؛ موتوری که تا ۱۲ هزار دور بر دقیقه پیش می‌رفت و قدرتی تقریباً برابر ۴۸۵ اسب‌بخار تولید می‌کرد.

منبع: کار اند درایور

ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو

ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو | کشکول

ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو. بیشتر موتورهای خودروهای امروزی ساختار نسبتاً مشابهی دارند. حتی نمونه‌هایی مانند موتور شش سیلندر تخت پورشه…

مرجع وب فارسی – ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو

ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو. بیشتر موتورهای خودروهای امروزی ساختار نسبتاً مشابهی دارند. حتی نمونه‌هایی مانند موتور شش سیلندر تخت پورشه یا موتور دو …

ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو – بتانیوز

27 آگوست 2015 … بیشتر موتورهای خودروهای امروزی ساختار نسبتاً مشابهی دارند. حتی نمونه‌هایی مانند موتور شش سیلندر تخت پورشه…

ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو – صفحه اصلی – دانلود آهنگ جدید

ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو. بیشتر موتورهای خودروهای امروزی ساختار نسبتاً مشابهی دارند. حتی نمونه‌هایی مانند موتور شش سیلندر تخت پورشه یا موتور دو …

جستجوی بلاگ -ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو – searchblog.ir

ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو. بیشتر موتورهای خودروهای امروزی ساختار نسبتاً مشابهی دارند. حتی نمونه‌هایی مانند موتور شش سیلندر تخت پورشه یا موتور دو …

– کیدز – ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو

ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو. بیشتر موتورهای خودروهای امروزی ساختار نسبتاً مشابهی دارند. حتی نمونه‌هایی مانند موتور شش سیلندر تخت پورشه یا موتور دو …

دنیای خودرو مجله دنیای خودرو

اخبار خودرو, جديدترين اخبار روز خودرو ايران و جهان دنیای خودرو | مجله دنیای خودرو خودرو دنياي خودرو ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو | پدال، مجله … دنیای خودرو …

موتورهای شش سیلندر دنیای

موتورهای شش سیلندر دنیای. … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای حتی نمونه‌هایی مانند موتور شش سیلندر تخت. بیشتر. … غول های 16 سیلندر دنیای خودرو. غول های 16 …

چهره جدید شورولت سیلورادو 2016 …

18 سپتامبر 2015 … چراغ‌های این خودرو دوباره طراحی‌شده و همین طراحی جدید و اضافه شدن LED های مخصوص روز و مه شکن باعث شده …. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

ده نمونه از عجیب ترین موتورهای

ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای … http://www.asrekhodro.com/Home/News/67074. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو عصر خودرو: بیشتر موتورهای خودروهای .

پدال، مجله خودرو و حمل و نقل …

28 آگوست 2015 … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو. بیشتر موتورهای خودروهای امروزی ساختار نسبتاً مشابهی دارند. حتی نمونه‌هایی مانند موتور شش سیلندر تخت …

موتورهای شش سیلندر دنیای – عکس های زیبا

23 سپتامبر 2015 … تصاویر ناب و دست اول از خودروی جدید کمپانی کیا. تبلیغات. فروشگاه محصولات …. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای … حتی نمونه‌هایی مانند موتور …

titreno.ir | تیترنو – سواری‌هایی که در جاده‌های 12 کشور جهان می‌تازند

12 ا کتبر 2015 … دیگر خودروهای پرفروش در طول 3ماهه 2015م هم شامل هیوندای النترا و تویوتا کرولا می‌شود. هوندا سیویک از ….. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو …

اخبار پارسیک – ورود 2 مدل خودرو جدید اروپایی به ایران

16 سپتامبر 2015 … به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از عصر ایران، این خودروها که ساخت کشور انگلستان است در 2 … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو …

لحظه به لحظه | ده خودرو با بهینه‌ترین عملکرد در مصرف سوخت

6 ژانويه 2015 … ده خودرو با بهینه‌ترین عملکرد مصرف سوخت. … جیگری که ادعا میکردی سبز ترین خودرو دنیا آلمانیه. … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

با نوابغ طراحی خودرو آشنا شوید

3 ا کتبر 2015 … عصر خودرو : تمامی خودروها پیش از هر چیزی تنها یک تصور و آرزو در ذهن طراح خود هستند. … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو …

مقایسه هیوندای آوانته و رنو مگان | پدال، مجله خودرو و حمل و نقل – – – خانه

بر همین اساس هر دو خودرو به موتور 2000سی سی مجهز هستند با این تفاوت که مگان با این موتور … منبع: روزنامه دنیای اقتصاد …. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو .

۱۰+۱ شاهکار مرسدس بنز در طول تاریخ

29 سپتامبر 2015 … عصر خودرو : مرسدس بنز یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان خودرو در جهان است. درواقع، اعتبار کارل بنز …. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو …

۸نکته خواندنی درباره ثبت رکورد سریعترین خودرو جهان – خودی ها

22 ساعت قبل … عصر خودرو : همه چیز برای ثبت رکورد سریعترین خودروی جهان. … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو · ۱۴۴ خودرو لوکس در انباری مخوف!

ده ماشین برتر در زمینه مصرف بهینه سوخت + عکس

در ادامه ده نمونه از بهترین خودروها در این زمینه را مرور می‌کنیم. … این خودرو با موتور دیزلی ۱/۱ لیتری‌اش، شاید بهترین خودروی دنیا نباشد، ولی به شکلی باورنکردنی از لحاظ مصرف سوخت، به … ده تا از عجیب ترین رکوردهای دنیا در کتاب گینس + تصاویر .

عکس های عجیب ترین موتورسیکلت های دنیا – که

عکس های عجیب ترین موتورسیکلت های دنیا. … زیباترین موبایل 11 میلیونی با تمثال پوتین (عکس) · فستیوال …. نمونه هایی از تزئین شمع های سفره هفت سین.

خودروهای ۲۰۰ مایل بر ساعت از متخصصان سرعت‌های دیوانه‌وار

23 آوريل 2015 … در بخش سوم و انتهایی از مرور خودروهای با سرعت ۲۰۰ مایل (۳۲۱/۸ کیلومتر) بر ساعت، خودروهایی غیرعادی ….. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

۸نکته خواندنی درباره ثبت رکورد سریعترین خودرو جهان

22 ساعت قبل … عصر خودرو : همه چیز برای ثبت رکورد سریعترین خودروی جهان آماده می شود، خودرویی که طول سه زمین … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو …

Car.ir: بانک اطلاعات خودرو, قیمت خودرو ,اطلاعات فنی خودرو

اتومبیل, بانک اطلاعات خودرو، قیمت خودرو، قیمت ماشین،قیمت اتومبیل, مقایسه و انتخاب ماشین ,خودرو, نرخ خودرو، خرید خودرو، فروش خودرو، ماشین دست دوم، خودرو دست دوم …

رییس کل گمرک خبرداد:به زودی خودروهای بهتری وارد کشور خواهد شد/امکان …

29 آگوست 2015 … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو+تصاویر … رئیس کل گمرک از برنامه دولت برای تغییر ملاک واردات خودروهای لوکس و راه اندازی سامانه ای …

سیستم تریلر مجازی لندروور | نایس استار

سیستم تریلر مجازی لندروور پدال مجله خودرو و حمل و نقل. لندروور یک سیستم جدید …. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو جستجو: صفحه … سیستم تریلر مجازی …

کل کل 300 کیلومتر بر ساعتی موتورسیکلت یاماها و مرسدس بنز

14 ژانويه 2015 … خودرو : کل کل 300 کیلومتر بر ساعتی موتورسیکلت یاماها و مرسدس بنز. … کوئید مقرون به صرفه ترین خودروی دنیا · تویوتا کمری 2018 چه شکلی است؟ ….. تولید شاسی بلند لامبورگینی · ده نمونه از زیباترین خودروها با قیمت کمتر از …

صد خبر

اقتصاد دنیا در ۲۴ ساعت گذشته/ بازگشت رونق به بازار مسکن آمریکا · اقتصاد دنیا در ۲۴ …. حادثه برای بوئینگ 747 ماهان+ تصاویر سقوط موتور در چهاردانگه · هنرمندان در  …

کبنانیوز | عجیب ترین روش‌های تنبیه در دنیا/خودرو کاغذی / دختری که …

8 ا کتبر 2015 … عجیب ترین روش‌های تنبیه در دنیا/خودرو کاغذی / دختری که بخاطر پدرش گاو می‌شود+ تصاویر …. نکته جالب در میان چهره های سیاسی حضور وحیدیامین پور در میان ده نفر اول ….. یک معلم هندی هم برای تنبیه دانش آموزان خود با موتور از روی دست آنها رد می شود. … با اینکه این خودرو می‌تواند مانند نمونه فلزی خود حرکت کند؛ اما اجازه …

اخبار صنعت خودرو | پنج خودروی هم قیمت پراید در دنیا – سایت طلا

2 ساعت قبل … Car.ir | بانک اطلاعات خودرو · ورود عضویت · مقایسه فنی خودرو ها … آشنایی با موتورهای سری AZ تویوتا · تویوتا برای مزدا میاتا رقیب می سازد · تحویل ….. تولید شاسی بلند لامبورگینی · ده نمونه از زیباترین خودروها با قیمت کمتر از 35 …

خفن ترین موتور های دنیا (32 عکس) – تاپ ناپ

23 سپتامبر 2012 … تاپ ناپ – جدیدترین ، عجیب ترین ، جالب ترین و زیبا ترین عکسهای سراسر وب بصورت روزانه. … خفن ترین موتور های دنیا (32 عکس) ….. ما در دنیا چه موتور های جالبی داریم ….. خود من تا حالا ده دفعه سر اینکارا دست وپام شکسته. … من خودم بچه بوشهرم این موترا واسه نمونه هستن بدرد سواری نمی خورن موتور خاستین در خدمتم …

ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو | برترين اخبار جهان و فناوري

27 آگوست 2015 … بیشتر موتورهای خودروهای امروزی ساختار نسبتاً مشابهی دارند. حتی نمونه‌هایی مانند موتور شش سیلندر تخت پورشه یا موتور دو سیلندر جدید فیات که …

پیشرفته ترین موتور سیکلت دنیا در ایران (عکس طنز ) | هفیان …

8 ا کتبر 2015 … عجیب ترین موتور سیکلت های دنیا (20 عکس) | تاپ ناپ. 29 سپتامبر 2013 …. جدیدترین خودروهای چینی در بازار ماشین ایران عکس. … ترین , با ده گل زیبای مرگبار آشنا شوید , زشت ترین عروس های دنیا , جدید ترین مطالب عکس های خنده دار , … ….. باتری هایی با نمونه های پیشرفته و گران قیمت لیتیوم یون می تواند با …

مرگ ده تکنولوژی قدیمی خودروها : مجله بی قرار

1 روز پیش … مرگ ده تکنولوژی قدیمی خودروهامرگ ده تکنولوژی قدیمی خودروها | بی قرار، مجله خودرو و حمل و نقل۳۱ مه ۲۰۱۵ … هر تکنولوژی جدیدی که در صنعت خودروسازی …

دنیای خودرو مجله دنیای خودرو – سرای ورزش – Best-Fun.IR

1 ا کتبر 2015 … دنیای خودرو,جديدترين اخبار خودرو,قيمت روز خودروها,قيمت محصولات سايپا,قيمت محصولات ايران … … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

شرایط فروش اقساطی ایران خودرو – درباره ی ما

عصر خودرو – فروش اقساطی خودروهای سایپا دیزل صفحه اصلی اخبار اخبار خارجی اخبار … کروز ۲۰۱۵ ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو ۱۳۴ دستگاه خودرو لوکس در …

اخبار – نازوب

راز کشتن ناشناخته ترین پرنده دنیا بعد از کشف آن ! (عکس) · 18- مردی که با … 3 خودرویی که از روی زوج جوان موتور سوار رد شدند · عجیب ترین خودروی شیشه ای دنیا ساخته شد ! عکس · خبرساز شدن …. تغذیه و انواع غذاهای نوزاد نه و ده ماهه + جدول زمان · چرا بعضی افراد این … نمونه های زیبا از کارت پستال های عاشقانه و رمانتیک · عکس نوشته های …

رونمایی از وینگل 5 در ده رنگ متفاوت – عصر خودرو

28 آگوست 2015 … فروش خودرو وینگل5 کارکرده – عصر خودرو: پس از ماه ها تلاش برای راه اندازی خط تولید وانت جدید وینگل 5 … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو …

اخبار پارسیک – 10 خودرو ارزان با قدرت بیش از 400 اسب بخار

5 ا کتبر 2015 … عصر خودرو : دنیای خودرو پر است از غول‌های چندین صد اسب بخاری که برچسب پر از صفرِ قیمتشان آن‌ها را …. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو …

لیفان 620 با موتور قویتر و قیمت گرانتر | مجله پدال

صندوق پرون لیفان – کرمان موتور فروش لیفان 620 را با موتورهای جدید 1800 سی سی آغاز کرده . … پدال; دنیای خودرو …. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

عکس ماشین،گالری عکس ماشین، تصاویر ماشین، تصویر ماشین های …

برابوس از دو نمونه مرسدس بنز ۶۰۰ اسب بخاری رونمایی کرد · نسل جدید تویوتا پریوس … زیباترین خودرو های دهه ی اخیر (قسمت اول) · پورشه 911 موشک شد …. سریع ترین موتورسیکلت دنیا محصول کمپانی دوج …. پارکینگ دنیا!! ده پیکاپ باری ارزان قیمت.

تفاوت تیپهای مختلف 206 – مشخصات تیپهای مختلف پژو 206پدال …

مشخصات تیپهای مختلف پژو 206 | پدال، مجله خودرو و حمل و نقل10 سپتامبر 2009 … تیپ 1 سری اول 206 ….. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو. 05 شهریور 1394.

پنج خودرو گران قیمت جهان + عکس – آلامتو

7 آوريل 2011 … به گزارش دادنا، این خودروها در ضمن پرقدرت ترین خودروهای سواری دنیا نیز محسوب می شوند. … موتور آن در وسط اتومبیل قرار دارد و مصرف سوخت آن بسیار بالاست به طوری … ها 24 لیتر) به ازای هر 100 کیلومتر مسافت می سوزاند و دارای ده رادیاتور است. … از این مدل تنها چند نمونه تولید شده است که همگی آن به فروش رسیده است.

مشخصات خودرو لامبورگینی هوراکان + تصاویر – نمناک

خودرو لامبورگینی هوراکان جایگزین گالاردوی ده سیلندر در صدر اخبار دنیای خودرو قرار گرفته است. … دور موتورها به سرعت بالا می روند و هوراکان از همان ابتدا از کوره در می رود. … داشبورد بزرگ هوراکان نمونه مناسبی از هنر ایتالیایی است. …. سایپا با نام V5مشخصات فنی تویوتا کمری مدل 2015 + تصاویرعجیب ترین ماشین های جهان + عکس.

نگاهی به ام وی ام X33 | پدال، مجله خودرو و حمل

نگاهی به ام وی ام X33 | پدال، مجله خودرو و حمل و نقل پدال دنیای خودرو خودروهای ایرانی ایران ….. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو 05 شهریور 1394 (9) نظر ادامه مطلب.

قیمت لوازم یدکی تندر 90 | پدال، مجله خودرو و حمل و نقل – jetlink.ir

19 مارس 2014 … در: ایران خودرو, ایستگاه, تندر L90, رنو … گزارش اختصاصی پدال از نمایشگاه خودرو مشهد (قسمت اول) … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

نسخه ده هزار دلاری لامبورگینی رونتون درخیابانهای جیانگ سو – خبرآنلاین

4 سپتامبر 2012 … نسخه ده هزار دلاری لامبورگینی رونتون درخیابانهای جیانگ سو … جیانگ سو چین با هزینه ای کمتر از ده هزار دلار نمونه ای چینی از این خودرو منحصر به فرد ایتالیایی تدارک دیده است. او برای اتاق خودرو از ورقه های فولادی معمولی و بجای موتور 12 سیلندر …. پیش بینی یک سازمان مسیحی؛ آماده باشید، دنیا فردا نابود می شود!

جدیدترین و جالب ترین اختراعات دنیا+عکس – بولتن نیوز

10 فوریه 2013 … هم قصد داریم به معرفی اختراعات و نو آوری های جالب دنیای تکنولوژی بپردازیم. … خودرو بامزه ای را که در تصویر مشاهده میکنید Airpod نام دارد که موتور آن به … از بهار 2009 می توانید نمونه های این خودرو را در خیابانهای پاریس ببینید و اگر …

ده خودروی نادر دنیای امروز | صدای سراب

10 جولای 2015 … تجلیل از بهورزان نمونه در سراب … در اینجا لیستی از ده خودروی نادر این دوران را مشاهده خواهید کرد. … نیسان جوک به خودی خود یک کراس اوور کوچک بامزه است که در این نسخه، پیشرانه آن با موتور تقویت شده نیسان GT-R تعویض شده است. … عجیب‌ترین و خارق‌العاده‌ترین و نادرترین خودروی حال حاضر لامبورگینی همین مدل وننو …

۱۰ خودرو برتر مقرون‌به‌صرفه‌ دیفرانسیل عقب در سال ۲۰۱۶ | ایراتو

بدون شک یکی از قربانیان ناگوار افزایش بهره‌وری در صنعت خودرو، اتومبیل‌های دیفرانسیل عقب … پدال; دنیای خودرو ….. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

عكس ماشين و موتور – ۱

اين دو خودرو هم مانند نمونه هاي ديگر اين سري، كوچك و بسيار كم مصرف هستند . …. « آنتوني داكس هاپكينز» كه علاقه‌مند به موتور است يكي از عجيب‌ترين موتور سيكلت هاي دنيا را بر پايه موتور مورد علاقه خود يعني هارلي … ده خودروي محبوب فوتباليست‌ها.

اخبار خودرو – دنیای خودرو شنبه 9 اسفند

26 فوریه 2015 … سایت کلاچ | خرید و فروش خودرو. ایجاد آگهی فروش خودرو · ثبت نام · ورود … دنیای خودرو شنبه ۹ اسفند … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو …

اخبارجهانی | دور دنیا با تاکسی

17 جولای 2015 … در مورد اینکه واقعا اولین تاکسی که با استفاده از موتور حرکت می‌کرده، توسط چه کسی و در چه کشوری ….. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

ارزان ترین خودروهای کروک در دنیا – ketab | دیاکو وب

آئودی TT رودستر قیمت: 42 هزار دلار طراحی زیبا و خاص این خودرو آن را از دیگر … مچ‌بند لمسی و انعطاف پذیر ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو+تصاویر چین  …

اتصال سیم usb به ضبط ماشین Eforosh – آرشیو مطالب

عصر خودرو – قیمت انواع ضبط ماشین+جدول صفحه اصلی اخبار اخبار خارجی اخبار … دریم کروز ۲۰۱۵ ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو ۱۳۴ دستگاه خودرو لوکس در  …

عجیب ترین هواپیماهای دنیا – Bartarinha.IR | برترین ها

2 آگوست 2015 … عجیب ترین هواپیماهای دنیا هواپیما،عجیب ترین هواپیماهای دنیا،پرواز. … بدنه، خیلی ساده به شکل سیلندر بزرگی بود که موتور را در خود جای می داد. … رهاکردن خودروها با چتر، اطمینان کافی نداشت و به علاوه چون خدمه می باید … تصور می شد که همین سرعت جلوی رسیدن رهگیرها را خواهدگرفت ،اما سقوط یکی از پیش نمونه ها و …

فروش فوری خودروهای کارکرده – تاپ 3

عصر خودرو – فروش فوری خودروهای کارکرده صفحه اصلی اخبار اخبار خارجی اخبار … برتر گردهمایی وودوارد دریم کروز ۲۰۱۵ ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو …

10 خودروی نخبه 2015 – پایگاه خبری تحلیلی میهن صنعت

6 ژانويه 2015 … … به ایران آمدند · عجیب ترین کفش های تاریخ · خودروی فوق العاده زیبای رنو با پوشش …. بی ام دبلیو 2002 در دنیای خودرو که بسرعت در حال شکل گیری بود، نمی … M235i از یک موتور خطی شش سیلندر با توان 320 اسب بخار در مقایسه با موتور … این خودرو برای قرار گرفتن در میان ده نمونه اول، مدل هایی از آئودی، بنز و بی ام …

دیدگاه‌ها برای پنج راه ارزان‌قیمت برای افزایش توان خودرو با Mohammad

7 جولای 2014 … پدال; دنیای خودرو … تعویض به موقع روغن موتور و نگه‌داری صحیح از موتور خودرو تا حد زیادی می‌تواند از …. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

عجیبترین کامیونها در دنیا + تصاویر-بانک خودرو|خبرپو

22 جولای 2014 … عجیبترین کامیونها در دنیا + تصاویر-بانک خودرو|خبر پو,مرجع اخبار و نیازهای … خودرو دهه فجر مرحله دوم · پیش فروش محصولات کرمان موتور به مناسبت دهه فجر …… تولید شاسی بلند لامبورگینی · ده نمونه از زیباترین خودروها با قیمت …

یک هکر – جواد گزدرازی

بیشتر موتورهای خودروهای امروزی ساختار نسبتاً مشابهی دارند. … منبع : ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودروده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو برچسب ها :.

تصاویر خودروهای وارداتی در – لیست مطالب

گزارشی از منطقه آزاد ارس (قسمت اول) | پدال، مجله خودرو و حمل و نقل پدالدنیای خودرو ….. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو 05 شهریور 1394 (10) نظر ادامه مطلب.

عجيب ترين و زشت ترين خودروها – JameJamOnline.ir – جام جم آنلاین

چشم بیدار (دهه فجر) … اما به هر حال به نظر می رسد که این خودرو یک موتورسیکلت باشد که در عین حال به یک موتور V8 مجهز شده است. … به هر حال این خودرو اولین نمونه از سری طولانی تلاشهایی برای توسعه وسایل نقلیه ای است که هم در هوا، هم در زمین و هم در دریا قابل استفاده …. جدیدترین محصول دنیای خودروهای برقی با الهام از اندام “شیر” طراحی… > …

دکه من | تصادفات متداول موتورسواران و راه‌های پیشگیری – بخش ششم

14 مه 2015 … در: آموزش, موتورسیکلت … فارغ‌التحصیل رشته مهندسی برق کنترل و علاقه‌مند به دنیای خودرو، تکنولوژی …. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

عجیب ترین ماشین ( اتومبیل ) – جزیره اسرار آمیز دانش – طرح درس

با جالبترین ماشین های ساخته شده در کمپانیهای بزرگ دنیا آشنا شوید … 1916 در یک ده کشاورزی در ایتالیا به نام Renazzo di Cento (رناتزو دی سنتو) به دنیا آمد. … ولی آخرین اتومبیل قبل از جنگ محصول سال 1939 یک مدل 334 با حجم موتور 3500CC به …. در سال 1911 نمونه کلاسیک و شش سیلندر این مدل برای عرضه به بازار تولید شد .

عجيب ترين و زشت ترين خودروها – Blogfa

برترین تصاویر جذاب،جالبترین،شگفت انگیز، – عجيب ترين و زشت ترين … اما به هر حال به نظر مي رسد که اين خودرو يک موتورسيکلت باشد که در عين حال به يک … از اين خودرو بين سالهاي 1961 تا 68 حداکثر چهار هزار نمونه ساخته شد. … تصاویر جالب از سخت ترین وخطرناکترین شغلهای دنیا … ده مورد از عجیبترین ساخته های دست بشر

عجیب ترین ماشین خریدهای دنیا – روزنه

با عجیب ترین ماشین خریدهای دنیا آشنا شوید. 1. ماشین خرید خرچنگ زنده … چند نمونه از ماشین خریدهای عجیب دیگر در ژاپن به شرح زیرند: ماشین خرید کوکا کولا:.

عصر خودرو اولین اتومبیل در

5 آگوست 2015 … عصر خودرو اولین اتومبیل در. … 40سال بعد از آن صنعت اتومبیل‌سازی با اختراع یک موتور احتراقی در …. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو …

عجیب ترین استتارهای دنیا + تصویر – اندیمشک جوان

5 روز پیش … عجیب ترین استتارهای دنیا + تصویر … عجیب و غریب ترین استتارهای نظامیان دنیا ! … عکس/درمان دام از روی موتور در شادگان · زن‌های موساد در کدام عملیات‌ها نقش فعال داشته‌اند؟ … (عکس) · ده نمونه از قدیمی‌ترین سازهای موسیقی زمان باستان … جزییات جدید از واردات خودرو با ارز دارو · حمایت شیعه انگلیسی از جنایت آل‌سعود …

?????DO YOU LOVE CAR

مرسدس بنز یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان خودرو در جهان است. درواقع، اعتبار کارل بنز به … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو. بیشتر موتورهای خودروهای  …

خودرو ب ام و با طعم فراری

6 ژوئن 2013 … عصرخودرو: خودرو امروز در شماره ۱۴۸ خود به معرفی گرن لوسو ، کوپه جدید ب ام و پرداخته است. به گزارش … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

ورود خودرو گران و عجيب به ايران – گزارش سايپا سرچ

داستان از آنجایی شروع می‌شود که کویر موتور اقدام به واردات و (احیاناً در آینده) اقدام به … اولین‌بار که در سال ۲۰۰۸ رونمایی شد، لقب اولین نمونه در دنیای ابداعی خودش را به …

تجهیزات گران‌قیمت برای خودروهای گران‌قیمت – صفحه اصلی

در دنیای خودرو، قصه آپشن و تجهیزات سفارشی دیگر بزرگ و گسترده شده است. … 2015 · ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو · تجهیزات گران‌قیمت برای خودروهای  …

برخورد نزدیک با نیسان پیکاپ | پدال، مجله خودرو و حمل و نقل

2 آگوست 2015 … پدال; دنیای خودرو … نیسان پیکاپ در دو نمونه تک کابین و دو کابین قابل سفارش خواهد بود؛ مدل تک …. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

خبر رسان خودرویی – پنجشنبه بازار خودرو در مشهد راه اندازی می شود

29 آگوست 2015 … عصر خودرو : مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری مشهد از برگزاری بازار … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو …

ده خودرو مدل 2015 با برترین طراحی داخلی – عکس ماشین و موتور – Fcblog.ir

31 آگوست 2015 … در ادامه با ده خودرو سال 2015 که بهترین طراحی‌های داخلی را دارند آشنا می‌شویم. … عجیب ترین خودروهای جهان +تصاویر …. بخش عمده‌ای از سدان‌های متوسط در سراسر دنیا، خودروهایی متوسط هستند و به همین دلیل است که مدلی مانند مزدا 6 از سایرین متمایز می‌شود. ….. کوئینگزگ در بیشتر نمونه های خود از یک موتور 8 سیلندر 5 لیتری …

NASIM SOLH 5

لیفان 720 قرار است توسط کرمان موتور در سه ماه اول سال 92 به بازار کشور عرضه شود که … این خودرو با جعبه دنده اتومات یا CVT ارایه نخواهد شد و احتمالا نمونه CVT توسعه یافته … می کنند که نبض دنیای در حال تغییر را هر یک ثانیه یک بار، اندازه گیری می کنند. …. در ذیل ده نمونه از عجیب ترین طراحی های دوچرخه های مفهومی را مشاهده خواهید کرد.

گران‌ترین خودروهای سال 2014

2 ژانويه 2015 … دنیای اتومبیل‌های سوپر اسپرت و دنبال کردن اخبار مربوط به آن‌ها همیشه برای علاقه‌مندان … زیرا این خودرو یکی از زیان ده ترین خودروهای حال حاضر جهان محسوب می شود . … موتور هنسی ونوم جی تی دارای ۷۰۰۰ سی سی حجم با آرایش هشت سیلندر V شکل است که … این مدل از رولز رویس نسبت به نمونه استاندارد 9 اینچ کشیده تر است.

تخصصی ترین سایت خودرو

31 آگوست 2015 … خرید خودرو بر اساس برند یا قیمت، فروش خودرو با چند کلیک، خدمات خودرو روی نقشه، اطلاعات فنی . … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو …

ماشین های روز دنیا – کرد پاتوق

در این نمونه از موتورهای لاین ال تی وان با حجم 6.2 لیتر استفاده شده است. صدایی که این موتور تولید می کند حتی …. عجیب ترین ماشین های جهان که قدرت خود را به رخ انسان ها می اندازند. ادامه مطلب. می پسندم 0 نمی پسندم 0 … ده خودروی برگزیده برای سال 2015 …

آسا وبلاگ – قراضه ترین ماشین دنیا

امسال در این نمایشگاه یک خودروی مرسدس بنز ۳۰۰ اس ال که تماماً از آهن قراضه … خرید این مرسدس بنز برای مجموعه داران فرصت خوبی است تا مجموعه خود را با در اختیار داشتن یک نمونه منحصر به فرد متمایز کنند. … طنز؛ ده نکته جهت جلوگیری از ریزش مو! …. عجیب ترین ماشین خریدهای دنیا + عکس … موتورسیکلت بوگاتی استارتوس می خزد!

عشق+موتورسنگین

اکثر افردای که میخواهند وارد دنیای سنگین بشوند بهشون موتورهای 250 پیشنهاد … سی بی 400 بعد از سال 2000 با کاربراتور برقی و کیلومتر شمار دیجیتال عرضه شد که نمونه در حد و اماراتی آن را با 7 ملیون به بالا میشه پیدا کرد مدل های دارای برگه سبز هم در صورت سلامت کامل بالاتر از ده تا دوازده ملیون تومان …. عجیب ترین موتورهای دنیا!

شرکتهای خدمات پس از فروش خودرو سواری در کسب رتبه یک ۵۰ درصد …

16 آگوست 2015 … شرکتهای خدمات پس از فروش خودرو سواری در کسب رتبه یک ۵۰ درصد رشد کردند-به گزارش پایگاه خبری« … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو …

پورتال پرشیا خودرو gt X gt معرفی سری – گردآوری هوشمند اخبار فارسی

نگاهی بر پورشه باکستر، برترین رودستر ورزشی (قسمت اول) | پدال، مجله خودرو و حمل ….. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو 05 شهریور 1394 (16) نظر ادامه مطلب.

پرفروش‌ترین‌های بازار خودرو در سال ۲۰۱۴ | تمام خبرگزاری های ایران در …

6 ژانويه 2015 … در ادامه با فهرستی از ۲۱ مدل پرفروش در بازار خودروی آمریکا در سال ۲۰۱۴ همراه می‌شویم که بر اساس اطلاعات ….. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

تازه ترین رندرها و اطلاعات از فراری دینو 2019 – لینک‌های داغ

29 آگوست 2015 … پدال; دنیای خودرو … بااین‌حال فراری با تلفیق دو عنصر حجم موتور و تعداد سیلندرهای خودرو به گونه‌های …. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

sarina weblog – سریعترین موتور سیکلت دنیا

صنعت موتور سیکلت همپای خودرو سازی و گهگاه برتر از آن نشان داده است. … البته این همه قدرت و گشتاور را باید مدیون همان انجین دست ساز و ده سیلندر وایپر با حجم دقیق 8273 … عجیب ترین کارتهای حافظه دنیا … چند نمونه واقعی از پا نویس اوراق امتحانی

گران ترین ماشین 2013 دنیا عکس – باشگاه

زیباترین و گران ترین کبوترهای دنیا This is a discussion on زیباترین و … در این مجموعه نمونه هایی از جالب ترین ماشین عروس های دنیا وجود دارد امیدواریم با دیدن. … عکس ماشین موتور جیپ رولزرویز عکس بوگاتی لامبورگینی خودروهای کلاسیک اخبار خودرو. … ده مورد از گران ترین دوچرخه و مجله اینترنتی برترین ها پورتال و عکس ماشین  …

ده لیموزین گران قیمت دنیا مخصوص ثروتمندان – ایران رمان

گفته می‌شود فرانسوی‌ها اولین لیموزین دنیا را ساخته‌اند. … گریت‌وال برای این خودرو از یک پیشرانه 2.4 لیتری چهار سیلندر … شاید عجیب‌ترین ساخته میتسوبیشی. …. برترین موتور سیکلت های دنیا را بشناسید · Amir Mahdi, 0, 40, ۱۴-۳-۹۴ ۱۲:۵۴ عصر آخرین ارسال: Amir Mahdi · نمونه سفارشی GT-R و مشکل قیمت!

بهترین خودروهای شاسی بلند جهان | پدال، مجله خودرو و حمل و نقل

تا در نهایت یکی از این خودروها جایزه برترین خودرو سال شاسی بلند جهان را از آن خود … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو 05 شهریور 1394 (16) نظر ادامه مطلب.

کام یو – هوندا سیویک تایپ R، یک خودروی مسابقه‌ای در جاده

3 مارس 2015 … پدال; دنیای خودرو … نمایشگاه ژنو 2015: هوندا برای سیویک تایپ R از توصیف خودروی مسابقه‌ای برای جاده …. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

پدال، مجله خودرو و حمل و نقل … – – …

پدال; دنیای خودرو … امروزه بازار خودروهای چندمنظوره اعم از اس یو وی، کراس‌اوور و مینی کراس‌اوور سخت گرم و روبه‌راه است و از …. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو.

پرواز هواپیمای بدون سرنشین ناسا با ده موتور الکتریکی | هوافضای نوین

این هواپیما از ده موتور الکتریکی بهره می گیرد. … در تصویر فوق نمونه اولیه این هواپیما را در حالت پرواز معلق مانند یک بالگرد مشاهده می کنید. …. buy wow accounts در رونمایی از جدیدترین خودروی پرنده · admin در عجیب ترین هواپیمای دنیا; Mohammad …

پرفروش‌ترین خودروهای شاسی‌بلند بازار آمریکا در سال 2014 – Ucom.ir

11 ژوئن 2015 … پدال، مجله خودرو و حمل و نقل. پدال; دنیای خودرو. خودروهای ایرانی. ایران خودرو ….. ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو. 05 شهریور 1394. (16) نظر.

مطالب قدیمی‌تر – خودرو پیشرفته

شرکت جیلران موتور به تازگی شرایط فروش خود را برای دو محصول امرگند 7 و … در ذیل ده نمونه از عجیب ترین طراحی های دوچرخه های مفهومی را مشاهده خواهید کرد. … رژه سالانه لوکس ترین و پیشرفته ترین اتومبیل های دنیا تحت پوشش فراری مخملی، بوگاتی و .

ده کشف و اختراع که جهان را تغییر دادند! – عصر ایران

موزه علوم لندن از 10 کشف و اختراع مهم که دنیای علم را تغيير دادند، نگهداری میکند. … آپولو 10 چهل سال پيش به عنوان یک نمونه آزمايشی برای اولين بار با 3 سرنشين به … توماس نيوکامن در سال 1712 اين موتور را اختراع کرد که اين عکس مدلی از این موتور … سيستم تولید انبوه در دنیا، انقلابی در صنعت و اقتصاد ايجاد کرد که امروز همه ی ما …

عصر خودرو – اینها سکه‌های بازار خودرو جهان هستند – آخرین اخبار ایران و جهان

29 جولای 2015 … عصر خودرو : معیار خرید خودرو در همه جای دنیا متفاوت است و خریداران جنبه‌های متفاوتی را برای داشتن یک … ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو …

پرشین خودرو | ارزان ترین خودروهای دنیا در ایران چقدر قیمت می‌خورد؟

5 ا کتبر 2015 … پرشین خودرو: بیشتر خودروهای موجود در این فهرست به علت ضعف در سیستم‌های ایمنی و رعایت … طور مختصر به بررسی سطح‌ ایمنی، قدرت موتور، مصرف سوخت، مزایا و معایب و حدود قیمت خودروهایی در ایران … سیستم های کمکی ترمز: ندارد(ABS در نمونه مجهز) … چون با ده میلیون تومن میتونن بهترین ماشین خارجی را سوار بشن.

ده مرد ثروتمند دنیا در سال 2015 (قسمت اول) – کافه فردا

ده مرد ثروتمند دنیا در سال 2015 (قسمت اول). ۱۳۹۴/۶/۹ ساعت 08:53 … ولی این ده مرد غیر ممکن را ممکن ساخته اند. آنها گدشته …. 10 نمونه خلاقانه از طراحی داخلی محیط کار … عجیب ترین عکس های دنیا [سری اول] … 15 موتور جستجوی برتر جهان در ماه اکتبر.

ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو

برگرفته از : ده نمونه از عجیب‌ترین موتورهای دنیای خودرو