ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم)

ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم)

ماشین نظامی ابرقدرتها برای کشتار بیشتر و فتح کشورها و شکست دشمنان، همه ابزارها را در خدمت خود می‌گیرد. شیطان برای تحقق ایده‌های پلیدش نیاز به چنین ابزارهایی دارد. هرچند خوشبختانه، همین فناوری‌ها روزی در خدمت بشر و نه در خیانت به آن قرار می‌گیرند. همان‌گونه که در بخش نخست این مطلب دیدیم، تعدادی از تکنولوژی‌های مهم صنعت خودرو، خواستگاهی نظامی داشته‌اند. بد نیست فهرست مختصرمان را تکمیل نماییم.

تکنولوژی های نظامی
هدایت باسیم و خلبان خودکار
امروزه اکثر خودروها از نوعی سیستم «هدایت باسیم» استفاده می‌کنند. درحالی‌که اکثر مردم کنترل دریچه گاز الکترونیکی را یک نوع آوری نسبتاً جدید می‌دانند، اما دریچه گازهای «هدایت باسیم» مدرن از دریچه‌های الکترونیکی کاربراتورهای کوادرَجِت متعلق به دهه ۱۹۷۰ میلادی برای ما به یادگار مانده است. در آن سیستم یک سِروو (servo) کوچک در دریچه گاز کمک می‌کرد تا خودرو به طرز مناسبی از حرکت بایستد؛ اما دریچه گازهای تماماً الکترونیکی خودروهای امروزی نقشی کلیدی در یاری‌رساندن سامانه‌های کنترل کشش و پایداری ایفا می‌کنند.

Drive by Wire
جد همه این‌ها به سامانه‌های «پرواز باسیم» هواپیماهای دهه ۱۹۳۰ برمی‌گردد. توپولوف روسی از زمان هواپیمای ANT- 20 به سیگنال دهی الکترونیکی سطوح کنترل روی آورده اما بسیاری از جنگنده‌ها و بمب‌افکن‌های امروزی از کنترل‌ها و دریچه تمام الکترونیکی بهره می‌برند. کامپیوترهای اویونیک در ابتدایی‌ترین سطوح هواپیما جای گرفته‌اند و به اجرای دستورات خلبان مشغول‌اند، در حقیقت خلبان تنها باید از کامپیوتر بخواهد. با اندکی اندیشه درمی‌یابیم که سامانه‌های کروز کنترل، کنترل کشش و کنترل پایداری مدرن به آنچه در هواپیماها می‌بینیم بی‌شباهت نیستند. دیری نخواهد پایید که خودروهای ماهم به کنترل‌های تماماً الکترونیک مجهز شوند و ما خلبانان زمینی هم از نعمتی که این غول‌های آهنی سال‌ها از آن بهره می‌برند، لذت خواهیم برد. بله منظورمان خلبان (راننده) خودکار است.

Self-Driving Cars
تثبیت‌کننده ژیروسکوپی/ شتاب سنج
سامانه‌های کنترل پایداری و خلبان خودکار برای زنده ماندن به حس‌گرهای فراوانی نیاز دارند – در خط مقدم این حس‌گرها شتاب سنج‌ها و ژیروسکوپ‌ها قد علم کرده‌اند. این حسگرها با سخت‌افزارهای پرنده نظامی کارشان را آغاز کردند، ولو اینکه هیچ‌یک از سخت‌افزارهایی که از آن‌ها سخن می‌گوییم برای فرودش به دنبال فرودگاه نمی‌گشت. موشک‌ها که نیازی به باند ندارند، دارند؟
سال‌ها پیش از ظهورشان در خودروهای چهارچرخ ما، تثبیت‌کننده‌های ژیروسکوپی در دماغه اولین موشک کشتارجمعی برد بلند دنیا زندگی می‌کردند. آری، منظورمان موشک بالستیک وی-۲ آلمانی‌هاست. این سلاح که توسط نابغه دنیای راکت‌ها، ورنر وان براون، برای ارتش نازی طرح زده‌شده بود، از پایگاه‌هایی در پنموندا به هوا بر می‌خواست و بر سر بلژیک، هلند و بریتانیا می‌بارید. وی-۲ سلاحی مهلک بود اما مهلک بودن جلوی گسترش قارچ گونه‌اش در جهان را نگرفت؛ آمریکایی‌ها تعدادی از موشک‌هایی را که متفقین از زرادخانه‌های آلمان به غنیمت گرفته بودند همراه با خود وان براون به آمریکا انتقال داد؛ و این‌گونه شد که شالوده موشک‌های بالستیک بین‌قاره‌ای و راکت‌های فضایی شکل گرفت. حقیقتاً منصفانه است که بگوییم رقابت‌های فضایی (و جی‌پی‌اس) بدون وی-۲، وجود خارجی نداشتند.

V-2_rocket_at_the_AWM_Treloar_Centre_Annex
در سیستم هدایت وی-۲ از یک تثبیت‌کننده ژیروسکوپی استفاده‌شده بود که ازلحاظ عملکرد به کامپیوترهای کنترل پایداری خودروهای مدرن شباهت بسیاری داشت. کامپیوترهایی که از ژیروسکوپ بهره‌ای ندارند مجبورند دست به دامن شتاب سنج شوند. یکی از خویشاوندان نزدیک ژیروسکوپ که تقریباً مانند او عمل می‌کند و سال‌ها نیز سابقه خدمت در موشک هارا دارد.

electronic stability control
کامپیوترها
شکی نیست که این تثبیت‌کننده‌های ژیروسکوپی و سامانه‌های هدایت راداری محشرند اما حتی فکر وجود این‌ها را بدون کامپیوتر نکنید؛ و بله کامپیوتر هم از نوآوری‌های جنگ جهانی دوم است.
بعضی‌ها از داستان کولوسس باخبرند، کامپیوتری فوق سری که انگلیسی‌ها برای نفوذ به کد شکست‌ناپذیر لورنتس آن را به وجود آوردند. بریتانیا ده عدد از این ماشین‌ها ساخت؛ به‌عنوان سویچ خاموش/روشن در این کامپیوترها از ۲٬۴۰۰ تیوب خلأ استفاده‌شده بود. این وسیله‌ها به معنای واقعی کلمه غول‌پیکر بودند، برای زنده شدن به ۷٫۵ کیلووات نیرو نیاز داشتند، اتاقی بسیار بزرگ را اشغال می‌کردند و بیش از یک‌تن وزنشان بود.

Colossus
در رقابتی کوچک با کامپیوترهای امروزی، کولوسس حتی دریک اندازه‌گیری ساده هم با سرعت میانه‌ای نداشت. پردازنده‌های Core i7 اینتل که در لپ‌تاپ‌ها استفاده می‌شوند با مساحتی یک اینچی، کار بیش از ۵۱۸ کولوسس را بر دوش می‌کشد. سریع‌تر دوست دارید؟ کنترل‌گرهای ذخیره‌سازی جدید آی بی ام (که این بار هم حدود یک اینچ مساحت دارند) حدود ۲٬۷۰۰ بار از بهترین کولوسس ها سریع‌ترند.
این چیپ های عصر نو از نانومقیاس‌ها و ترانزیستورهای نیمه‌هادی در عوض تیوب‌های خلأ استفاده می‌کنند، با این تفاوت که این ترانزیستورها به‌اندازه‌ای کوچک‌اند که تنها با میکروسکوپ‌های الکترونی قادر به تماشایشان هستید. حدس می‌زنید این ترانزیستورها از کجا آمده‌اند؟
برگردیم سراغ آلمان بعد از جنگ جهانی دوم. اولین ترانزیستورهای تماس نقطه‌ای توسط فیزیک‌دانان آلمانی، Herbert Mataré و هایدریش واکر، ابداع شدند. آن روزهایی که آلمان در تلاش بود تا رادارهای خودش را بسازد، هنگامی‌که هربرت روی یکسو کننده‌های کریستالی کار می‌کرد به اصول ترانزیستورها پی برد. هرچند در قیاس با متفقین، آلمان هیچ‌گاه نتوانست کار سامانه‌های راداری را به پیش ببرد ولی وقتی بحث به جایگزینی تیوب‌های خلأ می‌رسد، ترانزیستورهای هربرت سرانجام در همه میکرو پردازنده‌های امروزی پخش شدند.

tesla model-s
سوراخ سیلندر!
شاید تابه‌حال لیست ما خسته‌کننده بوده، اما این‌یکی به جرگه آن‌ها نخواهد پیوست. شاید زیاد به آن حفره‌های همواری که هم‌اکنون در موتور خودروی‌تان است توجه نکرده‌اید، اما آن‌ها همیشه هم آنجا نبوده‌اند. در حقیقت، سیلندرهایی که وجود موتورهای احتراق داخلی را ممکن ساختند از آخرین نوآوری‌های بشر محسوب می‌شوند و جالب اینکه کارشان را با سلاح بودن آغاز کردند.
اگر به گذشته و سال ۱۷۷۴ سفر کنیم، انگلیس را در میانه جنگی دریایی با فرانسه، اسپانیا و پرتغال خواهیم یافت. یکی دیگر از دشمنان مستعمره‌ای کوچک بود که آمریکا صدایش می‌کردند. آمریکایی‌ها در تلاش بودند تا از بردگی بریتانیا خلاص شوند و فرانسه خوشحال بود که با کمک به آن‌ها خار چشم بریتانیایی‌ها می‌شود. تقریباً مثل همان کاری که آمریکایی‌ها با ویتنام و سپس افغانستان کردند. جنگ آمریکا در این دو کشور تنها اندکی به گسترش دموکراسی ربط داشت و بیشتر برای این بود تا ذخایر و منابع مالی اتحاد جماهیر شوروی را از بین ببرد. همین سناریو هم بین فرانسه و انگلستان اتفاق افتاد و درواقع آمریکا، ویتنامِ فرانسوی‌ها بود.

cylinder bores
اما انگلیس در آن زمان‌ها در صنایع نظامی دستی بر آتش داشت و درست پیش از جنگ انقلاب آمریکا صنعتگری انگلیسی بانام جان «آیرون مد» ویلکنسون ماشینی انقلابی را اختراع کرد – اولین ابزار ماشینی و در حقیقت: یک ماشین سوراخ کننده سیلندر که طراحی‌شده بود تا تمام عملیات برش و اصلاح لوله‌های توپ انگلیسی را بر عهده بگیرد. حال بریتانیا قادر بود تا مهمات، توپ و باروت بیشتری بر کشتی‌های جنگی‌اش سوار کند.
اما همه این‌ها با جنگ و کشت و کشتار که شروع نشد. قبل از اینکه آیرون مد حتی فکر توپ ساختن هم به ذهنش می‌رسید باید فکری به حال سیلندرهای موتور بخاری می‌کرد که قرار بود ماشین سیلندر سوراخ کناش را به‌کار بیندازد. قطر سیلندرهای تنگ‌تر به معنای پیستون‌های فیت تر، آب‌بندی بهتر، مصرف زغال‌سنگ کمتر، عمر بیشتر موتور، نیروی بیشتر و درنهایت لوله‌های توپ بیشتر برای امپراتوری بود.

قطعات قابل تعویض
خب اگر حفره‌های سیلندر یکی مانده به آخر لیست ما جای گرفت، ما با کدام فنّاوری نظامی فهرستمان را به سرانجام می‌رسانیم؟ کدام فنّاوری نظامی می‌تواند از سیلندرها در ساخت خودروها (و کل عصر صنعت) مهم‌تر باشد؟ مطمئن باشید این مورد سزاوار جایگاه برترین است: قطعات قابل تعویض.
باور کنید یا نه زمانی بود که هر پیچی روی هر مهره‌ای سوار نمی‌شد. زمانی که جان ویلکنسون شروع به سوراخ کردن لوله‌های توپ و سیلندرهای موتور بخارش کرد، مجبور بود تا تک‌تک پیچ و مهره‌ها را متفاوت از دیگری بسازد پس پیچ و مهره یک بخش دستگاهش به قسمتی دیگر نمی‌خورد. در آن روزها چیزی به نام پیچ و مهره استاندارد وجود نداشت و تک‌تک قطعات در ماشین‌ها باید سفارشی ساخته و در آن جا می‌گرفت. در روزگار او کار با فلز بیش از هر چیز دیگری شبیه به نجاری بود. ویلکنسون می‌توانست صد ماشین سوراخ کننده بسازد و قطعات همه این صدتا منحصربه‌فرد باشد و بر روی دیگری چفت نشود. قسمتی از دستگاهتان خراب شد؟ چه بدشانسی … باید این‌همه راه را تا آهنگری بروید تا قطعه‌ای مخصوص شما بسازند.
همین قضایا در مورد بقیه ماشین‌ها هم صادق بود، ازجمله تفنگ‌ها.
در سال ۱۸۰۱ میلادی، مخترع افسانه‌ای اهل آمریکا الی ویتنی راه‌حلی یافت. احتمالاً ویتنی را به‌عنوان مخترع ماشین پنبه‌پاک‌کن می‌شناسید اما علاوه بر آن او یکی از چهره‌های مهم انقلاب صنعتی به شمار می‌رود. اولین دلیلش ساخته‌شدن دستگاه فرز به دست او بود – وسیله‌ای که برای برش دیگر قطعات موتور ماشین به آن نیاز داریم. به خاطر سیلندر و دستگاه فرز، ویتنی و ویلکنسون را از پدران صنعت می‌دانند و به این خاطر ستایش می‌شوند.

PartsSpg
انقلاب آمریکا به معنای واقعی کلمه بدل به ویتنام فرانسه شد. این واقعه کاملاً اقتصاد کشور را ورشکسته ساخت و به‌طور مستقیم منجر به انقلاب فرانسه شد. اروپا پر از هرج‌ومرج گشت و آمریکای تازه شکل‌گرفته به‌سوی آن کشیده می‌شد. آن روزها ویتنی افقی تازه را رودرروی خود دید، ۱۰ اسلحه بسیار ویژه به دست گرفت و به وزارت جنگ رفت.
درست در مقابل چشمان وزرای جنگ، او قطعات هر ۱۰ تفنگ را از باز کرد، سپس آن‌ها در کیفی ریخت و باز به روی میز بازگرداند. پس‌ازآن هرکدام از قطعات را برداشت و به هم متصل کرد تا زمانی که به ده سلاح سالم رسید. ویتنی در همان لحظات رکورد اولین استفاده از قطعات استاندارد را به نام خود ثبت کرد، قطعات قابل تعویض.
این موضوع نه‌تنها باعث انفجاری در صنعت جهانی شد، بلکه صدای خون‌ریزی و هرج‌ومرج را از همیشه بلندتر ساخت. جهان به‌سرعت مملو از اسلحه شد و ماشین‌هایی برای حرکت کردن، مسلح شدن و کشتن به تعداد سربازان ساخته شد.
اما بیایید نیمه‌پر لیوان را ببینیم. قطعات قابل تعویض ویتنی تولید انبوه را میسر کرد و باعث شد تا ساخت ماشین‌ها ارزان‌تر و صدالبته آسان‌تر شود. بدون وجود این قطعات، جولان خودروها در جاده‌های این کره خاکی ممکن نبود و اگر هم ماشینی وجود داشت، باید برای داشتنشان میلیون‌ها دلار هزینه می‌کردید.

parts
این هم از این- ده فنّاوری برتر نظامی که راهشان را به اتومبیل‌ها باز کردند. گجت هایی جذاب مانند رادارها و کامپیوترها به جذاب‌تر شدن خودروهایمان منجر شدند. توربوشارژر ها و تیتانیوم به آن‌ها سرعت بخشیدند و سامانه‌های «هدایت باسیم» و حس‌گرها به امنیت آن‌ها و مسافرانشان کمک می‌کنند. «آیرون مد» ویلکنسون و الی ویتنی به مرگبار و فراگیر شدن سلاح‌ها کمک کردند اما باور کنید وجود این وسایل چهارچرخ که امروزه زندگی بشر به آن وابسته است، بدون آن‌ها ممکن نبود؛ و جهان با این خودروها به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای خارق‌العاده‌تر شده است (آن مشکلات محیط زیستی را فاکتور بگیرید).

آن‌ها هنوز هم می‌گویند اهریمن ایده‌های خوب انسان را برای خود می‌کند؛ اما شاید اینکه بعضی وقت‌ها اندکی از آن را به ما پس می‌دهد تسلی‌بخش باشد. حال، آیا دوست دارید در مورد آن ابر ماشین سیصد مایل بر ساعتی بشنوید؟

ده تکنولوژی برتر نظامی که در خودروها استفاده شدند‎ (قسمت اول)
منبع: تاپ‌اسپید

ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم)

ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم) | کشکول

ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم). ماشین نظامی ابرقدرتها برای کشتار بیشتر و فتح کشورها و شکست دشمنان، همه ابزارها را در خدمت خود می‌گیرد.

دمادم | ده تکنولوژی برتر نظامی در خودروها (2)

7 ا کتبر 2015 … ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم). هدایت باسیم و خلبان خودکار. امروزه اکثر خودروها از نوعی سیستم «هدایت باسیم» استفاده می …

ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم) – مجله اینترنتی

5 سپتامبر 2015 … ماشین نظامی ابرقدرتها برای کشتار بیشتر و فتح کشورها و شکست دشمنان، همه ابزارها را … ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم).

رقابت های نسکار قسمت دوم وان کار

رقابت های نسکار قسمت دوم وان کار. … ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند قسمت دوم …. در این مسابقات فرانس متوجه علاقه مردم به رقابت خودروهای کهنه شد.

ده تکنولوژی برتر نظامی در خودروها | داورنیوز

هرچند خوشبختانه، همین فناوری‌ها روزی در خدمت بشر و نه در خیانت به آن قرار می‌گیرند. همان‌گونه که در … ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم) · [ادامه مطلب  …

ده تکنولوژی برتر نظامی در خودروها + تصاوير – صد خبر

9 سپتامبر 2015 … ده تکنولوژی برتر نظامی که در خودروها استفاده شدند (قسمت اول) … است: ده مورد از والاترین تکنولوژی‌های نظامی که دست‌آخر به دنیای خودروها راه یافتند.

کشتیرانی کره به بازار حمل خودرو پیوست :: موش کوچولو

این کشتی از شرکت هیوندای گلویس اجاره گرفته شد و خودروهای کره ای را به اقصی نقاط دنیا ….. ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم) | پدال، مجله .

ده تکنولوژی برتر نظامی در خودروها – صفحه اصلی

وب‌سایت پدال: ماشین نظامی ابرقدرتها برای کشتار بیشتر و فتح کشورها و شکست دشمنان، همه ابزارها را در … ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم).

مجله فناوری نظامی خودرو – درباره ی ما

… برتر نظامی که به. ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند قسمت دوم. بیشتر… مجله خودرو. مجله خودرو همه چیز درباره خودرو مجله تصاویر خودروهای دوزیست نظامی.

نقد و بررسی تخصصی نسخه ME572C تبلت ممو پد 7 ایسوس [قسمت …

29 جولای 2015 … در قسمت چهارم بررسی نسخه ME572C تبلت ممو پد 7 ایسوس به معرفی دستگاه و بررسی … ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم).

ده تکنولوژی برتر نظامی در خودروها (1) – آکا – روزنامه ،سلامت

9 سپتامبر 2015 … ده تکنولوژی برتر نظامی در خودروها (1) – آکا, اخبار علمی تازه های فناوری اخبار … ده مورد از والاترین تکنولوژی های نظامی که دست آخر به دنیای خودروها راه یافتند. ….. جنگ جهانی دوم با حمله ی آلمان به لهستان می گذرد، اما هنوز تمام حقایق در خصوص …. در سحرگاه روز دوشنبه ساکنان بیشتر قسمت های زمین را به مشاهده همزمان یک ابرماه …

آمارهای خیره‌کننده خودروسازان از فروش ماه سپتامبر در بازار آمریکا

یک سپتامبر جادویی گزارش اخیر از فروش خودرو در ماه سپتام. … ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم). 15 شهریور 1394. (29) نظر · ادامه مطلب.

رازهای تخت گاز از زبان استیگ سابق – آخرين اخبار روز

اخبار سیاسی, اخبار روز فناوری … در مورد به هم زدن وضعیت استیگ در تخت‌گاز، کالینز می‌گوید: بی‌بی‌سی …. ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم).

مکس دیوانه، جاده خشم و خودروهای عجیب | ایراتو

21 مه 2015 … اکران چهارمین و جدیدترین قسمت از فیلم مکس دیوانه با عنوان جاده خشم با مضمونی اکشن و … ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم).

کرمان – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

وسعت شهر کرمان حدود ۱۳۰۰۰ هکتار است و به دلیل وسعت شهری و جمعیت کرمان، این شهر جزو …. ریشه دیگر کر که به اوستایی «کر» به سانسکریت «کری» تلفظ می‌شود و به ….. قسمت دوم بر تپه کوتاه تری قرار دارد و به قلعه دختر یا آتشکده آناهیتا موسوم است . …. موزه ادوات نظامی قدیمی ایران و جزو ده موزه نظامی برتر جهان، متعلق به ارتش جمهوری …

دیدگاه‌ها برای ده خودروی قدرتمندی که می‌توان با هزار دلار خرید! با mory …

21 آگوست 2014 … شاید تنها نقطه‌ای از دنیا که خودروها در آن با گذشت زمان، گران‌تر می‌شود، همین کشور خود ما ….. ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم).

دیدگاه‌ها برای بزرگ‌ترین کلکسیونر دنیا با 7000 خودرو با h112 …

10 سپتامبر 2014 … ده، صد یا هزار دستگاه؟ … این شخص تمام این خودروها را در کاخ سلطنتتی خود که به عنوان …. ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم).

رده بندی کیفی خودروهای داخلی | مجله پدال

کورس رانا دراپارات – بعد از مدتهای طولانی غیبت در ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخل، پژو 206 و رانا در … ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم).

تست تصادف چند خودرو ایرانی | مجله پدال

تست شتاب 206 وی و ال90 – تصاویر زیر نتایج تست تصادف خودروهای سمند، پژو 206، تندر 90 و سیتروئن … ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم) .

آیا اگر انقلاب نمی‌شد الان وضع بهتری داشتیم؟!(قسمت دوم) » پایگاه …

5 فوریه 2015 … در سال ۱۳۹۰ ایران مقام پنجم آسیا و اول منطقه در تولید علم و فنّاوری … تکنولوژی نانو واژه ای است که به تکنولوژی های پیشرفته در عرصه کار با … اکنون ایران در زمینه صنایع زرهی و ساخت انواع نفربر در بین ده کشور برتر دنیا قرار گرفته است. به … اسراییلی)، راه اندازی خطوط تعمیرات اساسی و بازسازی هواپیمای نظامی و …

تیم هسته‌ای ما واقعا نمی‌داند چه خبر است یا موضوع دیگری است؟ – جهان نیوز

14 ژوئن 2015 … آیا فناوری هسته ای کاربردهای غیر نظامی یا همان صلح آمیز دارد؟ … از ده ساله چالش ها سیاسی بوده بعد از مدتی مباحث فنی بوده است و بعد به حوزه اقتصاد کشور … راه حل آن هم معلوم است یک سری از راه حل ها با سوزاندن سوخت های فسیلی به دست می آید که … قسمت دوم سوال قبل این بود که آیا انرژی هسته ای مقرون به صرفه نیز هست؟

ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم) | برترين …

6 سپتامبر 2015 … ماشین نظامی ابرقدرتها برای کشتار بیشتر و فتح کشورها و شکست دشمنان، همه ابزارها را … ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم).

mhaji/slm – Pasargad

و مي به در كه از را اين است با آن هاي ها ي هم سروش براي يك بود اي تا شود من او كند فيلم … دهد تلويزيون داشته همان سر هستند متن راه تهيه داشت كنيم اش انديشه داستان خواهد حتي … كردند ترين بچه نشريات اول صورت البته مجوز مجاز شوند كتبي قسمت خوب بزرگ … مثلا مرا وارد علاقه هست آثار زد درصد رنگ نوشته رسد خوش دوم صحبت ياد امروز نفر …

نوآوری ها و اختراعات مجله – cloopfun.ir

26 آگوست 2015 … خودروسازان در مورد چیزهایی مانند خودروهای بدون‌راننده یا مصرف سوخت ۲ لیتری، نه تنها ….. ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم).

جنگنده های نظامی برتر جهان را بشناسید+عکس – باشگاه خبرنگاران جوان

6 ا کتبر 2015 … این بالگرد یک هواگرد بسیار پیشرفته است که به منظور جایگزینی … توانایی رزم هوا به هوای این جنگنده پس از اف- 22 در مقام دوم قرار می گیرد. … رژیم صهیونیستی به دنبال جلب‌توجه شرکت‌های فناوری اطلاعات … نمایشگاه هواپیماهای تاریخی (قسمت دوم) + تصاویر ….. اینا صلاحای ده سال پیششونه خدا میدونه الان چی دارن.

موتور جستجوی قطره

سرپرست باشگاه پرسپولیس بدون اینکه نامی از بازیکنی ببرد، نسبت به … برای 9 معلم شریف در مدرسه العین، از این ناشی می شود که امارت ابوظبی به خلاف امارت دبی، ….. شرکت تعاونی فن آوری اطلاعات دانشگاه جهت اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت بالا … به همسرش گفته بود که در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س) آماده قربانی شدن است .

سایت خبری یزدفردا

ماه آزادی و آزادگی و ماهی که به بشریت درس استقامت وصبر داد … راه های استفاده از معافیت واحدهای فناوری اطلاعات حسب قانون … پیامک های امام علی (ع) قسمت دوم ….. گلبال مردان کشور با معرفی تیم های برتر پایان یافت که تیم یزد بر سکوی سوم ایستاد. ….. آرشیوخبر:ب‌ ام‌ و به فرمول‌یک بر نمی‌گردد/نگاهی کوتاه به خودرو های نظامی ارتش …

بولتن نیوز | bultannews.com

وقتی آمريكا و صهيونيست‌ها رسما ايران را تهديد به اقدام نظامي مي‌كنند؛ … به پاس مقاومت و سخت کوشی کارگرانی که امروز در حادثه معدن نجات یافته اند از طرف بیمه آسیا …

روایت فنی همکار ارشد شهید احمدی‌روشن از توافق لوزان به عنوان بدترین …

14 ژوئن 2015 … آيا فناوري هسته اي کاربردهاي غير نظامي يا همان صلح آميز دارد؟ … در يک دوره بيش از ده ساله چالش ها سياسي بوده بعد از مدتي مباحث فني بوده است و بعد به … کره اي ها به راه انداخته است يعني حتي در اطراف ما، کشورهايي که از نظر منابع انرژي نفت و … قسمت دوم سوال قبل اين بود که آيا انرژي هسته اي مقرون به صرفه نيز هست؟

ترس و وحشت از شرکت ” آرماتا” در رژه – Sputnik فارسی

5 مه 2015 … سردرگمی مقامات نظامی و کارشناسان برای تانک T-14 است که در مدت زمان کوتاهی به … این ماشین قادر است همزمان ده برنامه روی زمین و هوا را انجام دهد ، به مجموعه ی سیستم های … و قادر است به مسافتی که برای نمونه های برتر ناتویی قابل دسترسی نیست تیراندازی نماید. …. اشتباهات حملات هوایی آمریکا در افغانستان – قسمت دوم.

اتــومـبیل ســـــقز

در سال 1977، ارتش آمریكا اعلام كرد كه اتومبیل های شهری مجهز به تجهیزات نظامی، پاسخگوی نیازهای … خریداری شد و به همین نام شناخته می شود) و AM General به مرحله نهایی راه یافتند. … پس از اثبات توانایی های هاموی در این نبرد، آمریکا و دیگر کشورها ، ده ها هزار … همان طور که در قسمت اول نیز بیان کردیم خودروهای هیبریدی(Hybrid Vehicles) …

جنگنده ساخت اسرائیل برتر است یا جنگنده ساخت ایران؟ کدام نوع …

پس از مدتی، بر روی بدنه هواپیمای کفیر که شباهت قابل توجهی به میراژ ۵دارد، موتورهای … به کانارد در قسمت جلوی هواپیما و در طرفین ورودی های موتورآن است که امکانات … واقع اين هواپيماها،مدلهايي کپي شده يا ارتقاء يافته از جنگنده هاي ساخت کشورهاي ديگر بودند. … سومين نمونهء لاوي كه به نام B-3 يا Technology Demonstrator (اثباتكنندهء‌ …

4ID – تفریح و سرگرمی

دسته دوم گوشی های سری Constellation نام دارند که جزو گوشی های میان رده این کمپانی … تلاش مدیران و طراحان Vertu برای جلب نظر مشتریان خود به حدی است که این گوشی ها را به …. است: ده مورد از والاترین تکنولوژی‌های نظامی که دست‌آخر به دنیای خودروها راه یافتند. …. منبع : برا د ا ( Brada )ده تکنولوژی برتر نظامی که در خودروها استفاده شدند‎

فناوری‌های اغواکننده برای نسل آینده مرسدس کلاس E : مجله بی قرار

1 روز پیش … فناوری‌های اغواکننده برای نسل آینده مرسدس کلاس Eفناوری‌های اغواکننده برای نسل آینده مرسدس کلاس E | بی قرار، مجله خودرو و …۱۶ جولای ۲۰۱۵ … چندین سال است که. … ۶ سپتامبر ۲۰۱۵ … ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم). ماشین نظامی ….. پارک از راه دور (Remote Parking Pilot) همانند نسل جدید سری ۷ …

zaum/fa_50K.txt at master · zacharydenton/zaum · GitHub

2 فوریه 2013 … به 3759482 … که 1588481 … راه 127534 … دوم 69865 …. یافته 29248 … برتر 28657 … نظامي 26209. مدیریت … خودرو 24950 …. تصميم 16249. خرداد 16235. پخش 16232. دريافت 16209. ده 16206 … فناوري 15025 …. قسمت 11474.

هارپ؛سلاح مرگبار آمریکا در جنگ های آینده+فیلم و عکس – آی آر ارتش

بزرگترين سايت نظامي|كليپ هاي نظامي|عكس نظامي|جنگ افزار|دانشنامه هاي … رسمي در آمريكا انتشار يافته است كه بر فوايد نظامي تكنيك هاي تغيير شرايط آب و هوا … چراكه ، تنها راه ارتباط با زيردريايي ها كه به دليل قرار گرفتن در اعماق آب ها ….. سخنگويان آمريكايي و روس نوشت: «اگر آنها اعتراف كنند كه از سلاح هاي برتر آب و …. خودروهاي زرهي .

وب – آسان اسکریپت

اَندیشه یا فِکر یکی از نیروهای درونی انسان است که به مفاهیم مربوط است. … شده‌است که از تعریف مسئله به طور شفاف، روشن و ملموس، آغاز می‌گردد و با پیدا کردن راه … ادب یا ادبیات ، عبارت است از آن‌گونه سخنانی که از حدّ سخنان عادی، برتر و والاتر بوده …. تنها در برنامه‌های درسی مانند «تاریخ علم» است که می‌توان دانشجویانی را یافت که این …

اخبار علمی تازه های فناوری …

ده تکنولوژی برتر نظامی در خودروها (2) …. پیشرفته ترین ۴ چرخه های برقی در راه خیابانهای اروپا ….. فناوری جدیدی که به شما امکان می دهد اشیای مجازی را در هوا لمس کنید … ابداع چسب زخم توسط چه کسی رواج یافت … خلاصه ای از ساختار رباتها-قسمت دوم.

معرفی نیروهای ویژه ایران (تکاوران تیپ 65 نوهد) – سخت افزار

6 سپتامبر 2015 … در طول مدتی که مطالب نظامی و تکنولوژی های آن را منتشر میسازیم،متوجه … در سال 1349 نام این تیپ به تیپ 23 نیروهای ویژه هوابرد تغییر یافت. … از عزیزانی که مایل به همکاری در قسمت دوم نیروهای ویژه هستند نیز دعوت …. چرا شرکت بزرگی مثل ایران خودرو هنوز نتونسته یه خودروی واقعا ملی ….. فناوری و مقالات کاربردی.

برا د ا ( Brada )

فناوری و ارتباطات. … پرسش اساسی این است که چرا نباید اکنون به فکر خرید یک آیفون 6 اس با …. اگر می‌خواهید این موضوع را غیر فعال کنید باید به قسمت تنظیمات بروید و وارد …. ده تکنولوژی برتر نظامی که در خودروها استفاده شدند‎ … ده مورد از والاترین تکنولوژی‌های نظامی که دست‌آخر به دنیای خودروها راه یافتند. ….. هفته دوم مرداد 1394.

مهرآور – ده کشور بر تر

ده کشور برتر فناوری‌گرا در جهان … با وجود این که فنلاند فقط در دهه ١٩٥٠ در معرض صنعتی‌سازی قرار گرفت، به … این کشور به شدت توسعه یافته به عنوان یک پیشگام در راه اندازی مدل‌های جدید … این کشور به پیشرفت‌های بزرگی در زمینه‌های الکترونیک، خودرو، کشتی، … پیشرفت‌های زیادی در مهندسی، هوا فضا و فن‌آوری‌های نظامی شده است. به …

سابقاً کمونیست؛ اینک نرمال | بورژوا

بر خلاف تصاویری که رسانه‌ها می‌سازند، زندگی به شکل چشم‌گیری در کشور‌های بلوک … کشورهای سابقاً کمونیست با سقوط کمونیسم تنزل یافته یا افزایش یافته است؟ … در اتحاد جماهیر شوروی مخارج نظامی، در سال‌های آخر دهه‌ی ۱۹۸۰، ۲۵ درصد تولید ناخالص …. سواری در کشور‌های سابقاً کمونیست از یک خودرو به ازای هر ده نفر، به یک خودرو به …

عصر خودرو – سه تفنـگدار

خصوصیات منتشر‌شده به اندازه کافی ذهن طراحان و سازندگان را درگیر کرده بود که ارتش اعلام … نظامی قدرتمند و همه‌جارو بدل شد که با همین معنا به کتاب‌های فرهنگ لغات نیز راه یافت. … را در خود جای داده است که ناخواسته خودرو نظامی‌ هاموی یا همان ‌هامر H1 را به یاد بیننده می‌اندازد. … نکته در‌خور توجه قسمت انتهایی رنج‌روور سبک باز شدن در سوم است.

ماهنامه

دستاوردهـــای دانش آموزی راه یافته به هفتمین جشنــواره نانو که در. آزمایشگاه های … این پژوهانه به مبلغ 400هزار تومان از طرف شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو. به پروژه های …

“ارتداد در محکمه اجتهاد” در شماره جدید مجله پنجره – وب سایت ظهور

ارسطو، از کتاب دوم سياست به بعد بحث از شهر يا جامعه سياسي را در مفهوم عام و نوع خاص مورد ….. واقعی بدینگونه است که شرکت سازنده با ارسال خودروهای مخصوص اقدام به فیلم‌برداری و … به گزارش ظهور به نقل از مهر، قسمت چهارم و پایانی از مجموعه “شام ایرانی” به …. با این حال، مشخص نیست به چه علت محمد رضا خاتمی مدعی شده که راه اندازی مجدد …

برترین تانک دنیا را بشناسید/ فناوری بومی تانک سازی ایران+ عکس …

3 سپتامبر 2014 … این تانک به عنوان نسل آینده تانک های مبارزه ای توسط شرکت “کراس مافی … ابزار نوین در جنگ، یکی از مهمترین علل موفقیت نظامیان به حساب می اید. … های جهان شناخته شده اند و با توجه پیشرفت فناوری ارتقا یافته اند. … خان مدل 2A46 است که نسبت به سلاح اصلی سایر تانک‌های برتر جهان از ….. قیمت خودرو امروز 94/07/25.

وفاداری 3 – یوزف گوبلز

27 مارس 2015 … نوشته های یوزف گوبلز در آخرین هفته های جنگ جهانی دوم … هدف قلب اروپا بود, سرزمینه زنها و مردهای با اراده , سرزمینی که به بزرگی و شگفتی های یک تمدن ….. پشتیبانی من در درون حزب ار هیتلر ار این پس در راه او خواهد بود.» ….. افتاد که میتواند شامل آن قسمت از علوم و فن آوری های آلمان نازی که مربوط به سلاح های نظامی بوده هم …

بهمن ۱۳۹۱ – تبریز شهر آرزوها

به گزارش روابط عمومي شهرداري تبريز احداث بلوار دو كمال كه قرار است به طول 10 … خيابان دروازه تهران در شرقي ترين قسمت شهر قرار گرفته و به عنوان شاه راه اصلي بالا شهر … تـرين فنـاوري كشور ژاپن و بـا تكنولوژي بـرتر سوپر فريم كه مجهز به سيستم هاي ….. مركز تجاري 6 طبقه ، پاركينگ با ظرفيت 800 دستگاه خودرو در زيرزمين دوم و …

آیا سازندگان چینی می توانند دنیای سامسونگی اندروید را دگرگون کنند …

23 آگوست 2015 … یک موبایل، کلکسیونی از قطعه های مختلف است که به هم متصل شده و می توانند بنچمارک های مختلف را درنوردند. … در زرادخانه ی سامسونگ می توان تکنولوژی های برتر را یافت. فناوری هایی که گاهی هنوز به ذهن رقبا نیز نرسیده اند و حتی اگر رسیده …. وقت یک خودروی کره ای که هیچی چینی رو که عمرا این حس رو برات تداعی کن.

معرفی برترین جنگ افزار ها

17 ژوئن 2013 … لازم به ذکر است که قیمت تمام شده این هواپیمای غول پیکر، حدود هفتاد و چهار …. که در انتهای آن سکان افقی یا دم هواپیما وجود ندارد، این سکان به قسمت … در نقش جنگنده برتر هوایی 6 موشک فراتر از دید میا ن برد آمرام را در محل های …. جغرافیایی ، مسیر حرکت ، هواگرد ها ، خودرو های نظامی در حال حرکت و . ….. فناوری پیشرفته :

دورنمای روابط شیر غران و اژدهای خیزان – خبرآنلاین

28 جولای 2015 … چین در واقع تنها کشوری بوده و هست که طی ده سال اخیر نسبت به ایران … در حالی که تبادلات بازرگانی ایران با شرکای اساسی آن کاهش می یافت و با … طرفین به تبادل هیأت های معتبر نظامی پرداخته و در خاتمه ناوهای نیروی … ولی کاری بچگانه و دور از صداقت خواهد بود چنانچه مناسبات تهران – پکن را به عنوان راه هموار به سوی …

سلطان صبر مادر 3229 روز دفاع – لجستيک

10 فوریه 2014 … نکته جالب این است که روی تمام خودروهای نظامی آمریکایی از 1942 تا کنون چه سبک و چه سنگین و حتی خودروهای زرهی این نوع دینام‌ها نصب است فقط نسبت به فناوری روز …. روش‌ اول‌ براي‌ سرهم‌بندي‌ راه‌ حلي‌ است‌ كه‌ وابستگي‌ لجستيكي‌ عملياتي‌ را از ….. قسمت‌ دوم‌ اين‌ مقاله‌ به‌ لجستيك‌ در جنگ‌ نامتقارن‌ مي‌پردازد كه‌ در شمارة‌ آتي‌ …

شوق پرواز – مشخصات کامل جنگنده های موجود در ایران

Q-5I و Q-5IA: در این نمونه رنج پروازی و توانایی های عملیاتی افزایش یافته و … به عقیده من هر قدر که ساخت یک هواپیمای نظامی که نیاز به فناوری بالا و به روز دارد اما … حتی پیشرفته ترین هواپیماهای نظامی جهان به اندازه یک خودروی نظامی ساده بر روی زمین از … صرفا به پرواز در آمدن آن نیست، بلکه توانایی انجام مانورهای برتر، چابکی، سطح …

مدلی برای ارزیابی توانمندی نوآوري در سطح ملي – فصلنامه مدیریت …

نــوآوري، علــم و فنــاوري، مــدل هــای ارزیابــی در ســطح ملــي، شــاخص هــاي … كشـورهای پيشـرفته بـه دنبـال مـدل هایـی بودنـد كـه ارزیابـی مناسـبی از ميـزان نـوآوری در …. بــه بنــگاه هــاي صنعتــي راه یافتــه و موجبــات توانمنــدي آن هــا را فراهــم مــي نمایــد. … الگوهـا، مدل هایـی نيـز بـرای ارزیابـی توانمنـدی نـوآوری در سـطح ملـی توسـعه یافتـه اسـت.

۱۰ خودرو برتر مقرون‌به‌صرفه‌ دیفرانسیل عقب در سال ۲۰۱۶ | نایس استار

بدون شک یکی از قربانیان ناگوار افزایش بهره‌وری در صنعت خودرو، اتومبیل‌های دیفرانسیل عقب هستند. … قیمت پایه آن به‌علاوه هزینه حمل، به بیش از ۴۸،۰۰۰ دلار می‌رسد! ….. ده تکنولوژی برتر نظامی که در خودروها استفاده شدند (قسمت اول). … RC F همچنین از فن‌آوری برتر و تیونینگ ممتاز سوپراسپرت ۱۰ سیلندر LFA سود می‌جوید که تنها ۵۰۰ …

دانلود فیلم تیراندازی در دزفول با موبایل – خبر روز

کارگردان این امکان استثنایی را یافته که سر صحنه تهیه برخی فيلم های وودی …. در حمله بامداد امروز (شنبه) نظامیان رژیم صهیونیستی به اردوگاه شعفاط در شمال … پس از ارائه‌ی قسمت دوم توسط کامرون، بازهم همگان از فيلم استقبال کردند اما پس …. انتظار می‌رفت در پردازنده‌ی جدید کوالکام شاهد استفاده از فناوری ۱۴ نانومتری FinFET باشیم که …

ساواک – مرکز مطالعات و بررسی سلاح و آموزش نظامی

این قدرت , سازمان جاسوسی اسرائیل بود كه به خاطر يك هدف درازمدت ماموران ساواک را … در دوره مسئولیت وی ده ها هزار نفر از مخالفان سياسي در سیاهچال ها و اسارتگاه ها به … قسمت امور مالي و حقوقی ساواک بود و پرداخت حقوق افراد ساواک و مخارج سازمان را به عهده داشت . … و كساني كه کارت سفيد اداره كل دوم را داشتند به ادارات كل ديگر راه نمي يافتند و از …

رویدادهای دوم شهریور – بیست و چهارم آگوست | آسمونی

روز دوم شهریور برابر با بیست و چهارم آگوست رویدادها و وقایع این روز به شرح زیر می … در این روش تاریخنگاری، به جای صرفا توجه به وضعیت سیاسی نظامی و رویدادها و … نتیجه بررسی نیاز و کشش مخاطبان روزنامه ها به مطالب (متاع نشریات)، که هر ده سال … آن پایان یافت، ولی قسمت شرقی (قسطنطنیه) تا چندین قرن بعد از آن (سال 1453) به  …

خبر فارسی: جستجوگر هوشمند خبری

رییس جمهوری با اشاره به تحول های ارتباطی و فرصت هایی که فناوری های اطلاعاتی ایجاد نموده … نهم لیگ برتر فوتبال انگلیس با نتیجه سه بر صفر برابر میزبان خود اورتون به … به 3 امتیاز ارزشمند خارج از خانه دست یافت و به رده دوم جدول رده بندی بازگشت. …. خبرگزاری مهر: رئیس سالن عملیات مرکز مدیریت راه های کشور از مسدود شدن محور …

ده فرمانده‌ی بزرگ و موفق تاریخ جهان (+عکس) – تکناز

در طول تاریخ مردان زیادی با علم و بینش نظامی خود به پیشرفت های قابل توجهی رسیده اند اما … در زیر لیست ۱۰ فرمانده ی برتر نظانی در تاریخ جهان را می بینید. … جورجی ژوکوف فرمانده ی ارتش سرخ بود که در جریان جنگ جهانی دوم باعث پیروزی اتحاد … هیتلر رهبری آلمان نازی و ارتش متقین را در اکثر قاره ی اروپا و بخشی از قسمت های آسیا و …

معرفی 10 رشته برتر فنی مهندسی به ترتیب اولویت بازار کار | مرکز …

معرفی 10 رشته برتر فنی مهندسی به ترتیب اولویت بازار کار، مدرک معتبر … مهندسی برق دارای ۴ گرایش است که در زیر بطور اجمالی به بررسی آنها می پردازیم و در ….. است چون برای مثال بررسی حرکت خودرو و عوامل موثر بر روی آن برعهده فیزیک است. …. دارد تا بتواند نیازهای بازار کار این صنعت را یافته در آن قسمت مشغول به کار گردد.

فروردین 1392 – مهندسی مکانیک- بیجار – Blogfa

پاسخ این است که یکی از اولین خودروهای پژو به نام مدل شیر شناخته میشد که نشان محلی … شما ممکن است تصور کنید دو علامت رو به بالا در آرم نظامی سیتروئن به معنای ….. برای خرید به شرکت های تجاری کامیون همه گروه Volvo) ولوو فناوری (مرکز تحقیقات و … كرد و سه سال بعد بخش خودرو را در قسمت كوچكي از كارخانه ريسندگي پدر راه انداخت.

سلاح های برتر ایران ودنیا

گلوله هایی که به راحتی اهدافی در 800 متری را نابود میکردند!!! خشاب های مدور … این سلاح با خشاب های 5 و ده گلوله ایی قیمتی بالغ بر 9000 دلار را داراست. تصاویر اسلحه …

این کسب وکار وسوسه انگیز! – بنیاد ملی نخبگان

این استاد برجسته دانشگاه تهران معتقد است که الزمه تحصیل. در فلسفه همت و … روح انسان است تا فکر انسان را غنی کند و به آن گسترش دهد. صفحه 24 … اخالق در پژوهش؛ راه رفتن بر لبه تیغ/ هانا فاریموند. 70 … اسـتعدادهای برتـر، نخبـگان علمـی و هنـری …. ده ها نخبه و نابغه نظامی از ….. یافته و شرکت های دانش بنیان در کنار صنایع به.

لیست «برترین بازی‌های سال 2014 زومجی» از نگاه کاربران | زومجی

30 دسامبر 2014 … اما با وجود تجهیزات نظامی جدید که به لطف پیشرفت تکنولوژی در خط داستانی در … ساخت ده کلاس جدید و متفاوت یکی از خصوصیاتی که از BO2 به این بازی آورده شده است. … گرچه نباید از نورپردازی بهبود یافته در این نسخه، چشم‌پوشی کرد. … قسمت دوم این بازی که یکی از برترین بازی‌های مسابقه‌ای سال هم شناخته می‌شود، …

یکشنبه‌های انسان‌شناسی و فرهنگ»: فرهنگ و فناوری اطلاعات

آقای ریچارد استالمن جنبش نرم‌افزار آزاد را با این هدف به راه انداخت که نمی بایست به ….. را به هم متصل کرد به این معنا که خاستگاه اینترنت نظامی عملیاتی بود و برای عموم مردم … پس از جنگ جهانی دوم و سال 1945 دو قدرت برتر جنگ جهانی ایالات متحده و اتحاد … در قسمت دوم همانطور که آقای نوروزی نیا هم اشاره کرد به نرم افزارهای آزاد می پردازد و …

اسفند ۱۳۹۰ – بازتــاب روانســـــر

ئه ی کردگار ، خاوه ن پیشانگاكه ی به هار ، به قاچ دیم و به ده م. ده لیم: سبحان الله . …. روانسر که با کسب رتبه های برتر به مسابقات کشوری راه یافته اند بدین شرح … 4- تورج عبدالکریمی رشته مکانیک خودرو از هنرستان فنی وحرفه ای امام خمینی (ره) رتبه دوم … نامگذاري هر قسمت از اين غار شده كه به عنوان مثال وجود قنديلي به شكل حضرت مريم …

•* *• اخبار فناوری های نوین ایران و جهان •* *• [آرشیو …

16 سپتامبر 2008 … به اعتقاد محققان علم روباتیك موضوعی كه منجر به ساخت روبات های تطبیق ….. با روبات های انسان نما و همچنین اختصاص سالیانه ده میلیون دلار به عنوان فاز دوم …. خودرو) امتیاز دهی در دو قسمت اصول ساخت و آزمون های علمی انجام می شود. … ۲۹ تیم راه یافته به مرحله دوم مسابقه، موفق به ورود به مرحله سوم ساخت و آزمایش خودرو شدند.

دفتر دستاوردهای انقلاب / دستاوردهای علمی و صنعتی سی‌سالۀ انقلاب …

همگی برگ‌های زرینی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصۀ علم و فنّاوری‌اند که … فنّاوری هسته‌ای و سلول‌های بنيادی و علوم پزشکی، جزء کشورهای برتر دنيا محسوب می‌شود. … در عامل نظامي با سيزده متغير، رتبۀ سیزدهم جهاني و سوم منطقه‌ای به ايران تعلق دارد. …. ايران به فنّاوری پيچيدۀ غنی‌سازی اورانيوم دست يافته و به جمع ده کشور دارای اين …

10 سازمان‌ سری دنـیــا – زومیت

23 ا کتبر 2013 … در ادامه این مطلب ده سازمان مخفی را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم. … این گروه از قاتلین حرفه‌ای و سازمان یافته تشکیل شده بود که به صورت گروهی در … شده بود که دانشمندان، فرمانده‌هان ارشد نظامی و کارمندان دولت را در بر می‌گرفت. … به اساسین تغییر یافته و به معنای آدم‌کش به فرهنگ اروپایی‌ها راه یافت. ده ….. شاخه‌های برتر.

علم و فناوری | سایت تفریحی مهر سل

به گزارش گویا آی تی; همانطور که می دانید تا به حال انرژی خورشیدی به قسمت عظیمی از …. 1636312 سه نوزاد به وسیله ی فناوری چاپ سه بعدی نجات یافتند! …. به گزارش گویا آی تی; ناسا توانست برای شارژ خودرو های برقی راه حل متفاوتی ارائه دهد و چون …. نوشته روبات های برتر کشاورزی اولین بار در مجله اينترنتی گويا آی‌تی پدیدار شد.

هفته دوم فروردین 1391 – به دنیای خودرو خوش آمدید

همچنين لوتوس اولين خودرو ‌فرمول‌يك را ساخت كه براي به دست‌آمدن حالت …. و رولز رویس به یک کارخانه در «چسشایر» که در زمان جنگ به ساخت موتور می‌پرداخت انتقال یافت. …. در طول جنگ جهانی دوم تولید این وسیله ی نقلیه به تراک های نظامی (کامیون) و موتور …. باور است که افراد بهتر از طریق فناوری و فناوری برتر ازطریق افراد حاصل می شود .

اخبار بروجرد – روزهای بروجرد

مدیرکل ستاد حوادث غیرمترقبه استان لرستان با اشاره به فاجعه منا که منجر به کشته … ها، کمبود سردخانه، نبود خودروهای حمل جنازه و به همراه نداشتن کارت شناسایی در اجتماع عظیم …. که این موضوع تحقق یافت ، پس از صحبت رئیس شورا اعضای شورا مبادرت به …. روزهای بروجرد- سرپرست مرکز فنی و حرفه ای امام علی(ع) بروجرد از راه اندازی دوره …

آزمایش های اسرار آمیز فیلادلفیا و تونل زمانی که … – دوستداران نجوم ملایر

این آزمایش به طرز وحشتناکی پایان یافت و اگرچه اثرات آن هنوز در نقاط اطراف بندر … این آزمایشات پیش از آغاز جنگ جهانی دوم آغاز شده بود و کاملا واضح است که جنگ جهانی دوم …. UItimately ، پروژه ققنوس به دست آمده که چگونه فهم برتر از توابع ذهن و بالقوه گمراه ….. در سال 1944 نیروهای نظامی آمریکایی که قطار رفت و از طریق یک تونل راه آهن  …

اشنایی با وسایل وتجهیزات – دانستنیها ی تاریخ وجغرافیایی ایران وجهان

در هنگام جنگ جهانی دوم «کامپیوتر» به زنان نظامی انگلیسی و آمریکایی که …. از زمان رایانه‌های اولیه که در سال ۱۹۴۱ ساخته شده بودند تا کنون فناوری‌های …. واژه تلویزیون که از زبان فرانسوی به فارسی راه یافته خود واژه ای دورگه‌است که ….. به عنوان یک مثال از این مقوله فکری، مقاله دیوید گاونلت را در»(ده ضعف مدل 'تأثیر' رسانه‌ها) ببینید.

شماره 73 – فروردين 1393 (قسمت دوم) – سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای

روابط عمومياداره كلحمل ونقلوپايانه هایاستانبوشهر. در ده ماهه منتهي به بهمن سال 61 ،92 موتورسوار در محورهاي. برون شهري و راه هاي روستايي استان بوشهر كشته شدند كه در.

۲۰ بازی برتر سال 1393 از دید گیمفا | قسمت اول | وب سایت خبری …

20 مارس 2015 … سال ۹۳ با تمام اشک ها و لبخندهایی که داشت به اتمام رسید. … گیمفا طبق عادت سالیانه، امسال نیز اقدام به انتخاب ۲۰ بازی برتر سال ۹۳ کرده است .این ۲۰ …

اطلاعات جدید تکنالوژی و فن آوری جهان‎ – Facebook

' مجله اقتصادی فوربس امسال هم ده چهره قدرتمند جهان را معرفی کرد. …. ۱۵ ترفند برای داشتن بهترین تجربه‌ی کاربری با جی 4 ال‌جی (قسمت دوم) – زومیت …. The post به گفته ی سامسونگ، تایزن دومین سیستم عامل برتر در هند است appeared first on دیجیاتو. ….. این در حالی است که یک هلیکوپتر نظامی به سادگی میتواند از ستون های پیاده و …

BYD به ایران می آید؛تکنولوژیک ترین خودروساز چین | دنده 6 – مجله …

16 آگوست 2015 … گفته می‌شود این خودرو که می‌تواند توقع ما را از کیفت خودروهای چینی ارتقا … شاسی بلند BYD S6 در راه بازار. خودروسازی که فناوری، ایمنی و کیفیت را مبنای توسعه قرار داده است … شرکت خودروسازی بی‌وای‌دی (BYD) یکی از 10 خودروساز برتر کشور …. قسمت انتهایی خودرو نیز با شیب تندی به یک شیشه زاویه‌دار و درب …

خطر سوختن دانش آموزان خراسان شمالی / مردم از ترس سگ‌ها از خانه خارج …

23 ساعت قبل … مجموعه سایت‌های استانی «تابناک» که به صورت یک منظومه رسانه‌ای ذیل سایت …. مناره های که بر اساس شواهد قسمت های بازمانده از کاروان سرایی ازآن دوران است. …. است که سال 2015 در ایران برگزار شد و این دوره دوم برگزاری آن در ایران است. ….. برای راه و شهرسازی استان فقط به راهدارخانه های اصلی اختصاص یافته و بقیه آنها که …

الف – خودروسازی ایران و بازیگران جهانی

27 جولای 2015 … دانش و فناوری … در زمینه صادرات قطعات و اجزاء خودرو، پنج کشور برتر به ترتیب آلمان (۱۲۴ ….. بلکه این ارزش پول ملی ماست که در دوران مدیریت جهانی به یک سوم قبلش کاهش یافت. … و ده ها توليد ديگر مربوطه در اين صورت هم كشاورزى رونق داشت و هم چرخ … خدا وند همه ما را به راه راست هدايت فرمايد انشاالا (3073426) (alef-13).

آگهي مناقصه

18 مه 2015 … که نسبت به سال گذشته در همين زمان 180 مورد وقف … بخش فناوري به جشنواره اضافه شد و توليدات مرتبط با اين … تمام کساني که به مرحله نهايي راه … يک ماشين نظامي خود را به شهر رسانديم و يک هفته در بيمارستان بستري … حقوقي دعوت به عمل مي آيد از تاريخ نشر آگهي نوبت دوم به مدت 10)ده( روز جهت خريد و تحويل اسناد …

نانوکامپوزیت ها – تبیان

10 نوامبر 2007 … فاز دوم نیز ذراتی در مقیاس نانومتر می باشند که به عنوان تقویت کننده (مواد پرکننده … این دسته از کامپوزیت ها به دلیل خواص منحصر به فردی که دارند به طور گسترده ای در صنایع خودرو، هوا-فضا و … علاوه بر این نانوکامپوزیت ها به صنعت بسته بندی مواد غذایی نیز راه یافته اند تا سدی … ده شخصیت‌ برتر فناوری نانو (2).

اخبار فناوری .::. مجله اینترنتی کهلیک

تویوتا به این اتومبیل “رفیق شاهراه” نام داده است که می تواند بدون خطر و بدون دخالت انسان … موبایلی که راه می‌رود و حرف می‌زند روبات – گوشی روبوهان جالب‌ترین گجتی است که …. +ابراز عشق همسر دوم الناز حبیبی و همسرش روناک یونسی و همسرش محسن مهری … + عکس ۱۵ شاسی‌بلند برتر تاریخ با بهترین آفرود (قسمت اول) خودروهای هیبریدی.

تالار خبر | باکس آفیس آمریکا : جاسوس با بازی جیسون استاتهام در …

9 ژوئن 2015 … این هفته در سینماهای آمریکا 3 فیلم تازه اکران شدند که هر 3 فیلم به جدول ده فیلم پرفروش هفته راه یافتند . … اهم اخبار; سیاسی; اجتماعی; فرهنگی; اقتصادی; بین المللی; خودرو; ورزشی …. فیلم که قسمت دوم فیلم کمدی موزیکال آمریکایی «پیچ پرفکت» است و هفته پیش دوم … اینترنت و فناوری; ورزشی; گفتگو و یادداشت.

اخبار صنعت خودرو | زیباترین جاده های جهان به روایت تصویر – قسمت دوم

x. Car.ir را در تلگرام دنبال کنید · Car.ir | بانک اطلاعات خودرو · ورود عضویت. ورود کاربران. مرا به خاطر بسپار. رمز عبور را فراموش کرده ام · عضویت · مقایسه فنی خودرو ها.

سفارت جمهوری اسلامی ایران – لاهه

این جنگ ها در سال ۱۶۴۸ طی‌ صلح وستفالی پایان یافتند که جمهوری ایالات متحده )هفت … در طول قرن هفدهم که به عصر طلایی مشهور است، با کمک کمپانی هلند شرق آسیا … هلند سیاست بی‌ طرفی‌ خود را تا آغاز جنگ جهانی‌ دوم ادامه داد، اما در ماه می‌ ۱۹۴۰ توسط آلمان ها مورد …. قسمت عمده این جمعیت به دلیل تراکم آن در این ۴ شهر بزرگ نیست، بلکه به علت …

بازی والیبال International Volleyball | جستجو | اس ام اس خونه …

ورزش پرطرفدار واليبال به خوبی در این بازي ترسیم شده است و برای شروع می توانید …. جنگ دوم جهانی ، یکی از نقاط عطف تاریخ نظامی مدرن بشمار می رود که ابداعات و … قبل از تهاجم اقوام بدوی به امپراطوری روم باستان،این امپراطوری به دو قسمت غربی به …. شهرداری ارومیه كه به فینال رقابت های لیگ برتر واليبال راه یافته است اعزام شود كه …

انديشه هاي بنيانگذار سوني – Study1000.com

با آنكه پدرش انتظار داشت او به عنوان فرزند بزرگ خانواده پاي در راه او گذارد و … موريتا پس از مدت كوتاهي براي تدريس به توكيو آمد واطلاع يافت كه دوست و همكار او ايبوكا … و فناوري برتر در كتابي به نام «ساخت ژاپن» در معرض استفاده همگان قرار داده است. … و همراهش ايبوكا، از خاكسترهاي ويرانه هاي جنگ جهاني دوم، شركتي جهاني را پديد آورد كه …

آشنایی با استان آذربایجان‌شرقی – همشهری آنلاین

14 آوريل 2007 … این روستا از قسمت شرقی همجوار درة بسیار با صفایی است که رودخانة‌ لیقوان … از تبریز به اهر ابتدا به کاروانسرای علیای گردنه بر می‌خوریم که به فاصله … رسیدن به این روستا فقط با خودروهای بیابانی و از راه روستای گنبد (کنبد) …. پل دوم خدا آفرین حدود 120 متر طول دارد ، دارای ده طاق است و منسوب به دوره صفوی است .

هواپیمایی ماهان | اطلاعات مقاصد داخلی

قسمت دوم بر تپه کوتاه تري قرار دارد و به قلعه دختر يا آتشکده آناهيتا موسوم … که در خيابان شريعتي و حدفاصل ميدان باغ ملي و چهار راه طهماسب آباد واقع است. …. به همين دليل سهم جمعيتي شهر تهران نسبت به استان تهران در چند ده گذشته به سرعت کاهش يافته و … است، هر هفته عده زيادي را براي تماشاي ليگ برتر به ورزشگاه آزادي مي کشاند.

modamind – دنیایی مد ، دنیایی نوظهور در ایران

25 مارس 2015 … ده قانون و ضابطه وجود دارد که موجب می شود که یک برند و یا یک مد اخلاق گرا … ماری بارا ، رتبه دوم لیست را از آن خود دارد، وی مدیرعامل بزرگترین شرکت خودرو سازی … مجلات سبک زندگی امروز ما که اغلب به پیک برتر تعلق پیدا کرده، … به راستی راه حل ما دوستداران متدهای نوین بازاریابی برای رهایی از دنیای زرد ها چیست؟

همه جنگنده های بومی ایران – شبکه خبر

9 سپتامبر 2013 … صاعقه، دومین جنگنده ساخت ایران است که متخصصان نظامی با توجه به … فناوری ساخت این هواپیما در اختیار آمریکا، روسیه، چین و هند به طور مشترک و …. تسلیحات نظامی ازجمله تانک ها، خودروهای زرهی، موشک ها و به ویژه جنگنده های … ندیم,بهتره به هموطنای خودمون اعتماد کنیم,تا به دشمنای چند ده سالمون. ….. حساس نشو قسمت نودم.

انیگما، ماشین رمزنگار آلمان نازی – تاریخ دریایی جهان – Military.ir

ارتش آلمان نازی مدل خاصی از این ماشین به نام انیگمای ورماخت را تولید نمود و به منظور رمزنگاری و رمزگشایی پیام‌های نظامی در طول جنگ جهانی دوم بکار برد. … ده:Enigma-G. jpg … روايت شكسته‌شدن كدهاي انيگما در جنگ جهاني دوم ( قسمت اول ) … به تدریج ساخته شده و تکامل یافتند و از جمله U-9 و SM U-21 نسل‌هایی بودند که در …

انقلاب اسلامی چه سودی برایمان داشت؟

2 فوریه 2015 … قیمت روز خودرو (ريال) … به گزارش بی‌باک، با ورود به دهه چهارم از عمر انقلاب که مقام معظم رهبری به خوبی … به وفور و با قیمت بسیار نازل در بازار قبل از انقلاب یافت می شد. … های مختلف نظامی، نفت، مهندسی، سد سازی، راه سازی، مخابرات، خودروسازی ….. بنیادی و دیگر فناوری های نوین صاحب رتبه های برتر جهانی است که به …

یک برند ایرانی در کنار 50 برند غذایی برتر جهان – تی نیوز

25 ژوئن 2015 … برند کاله به جمع 50 برند تعیین کننده صنایع غذایی راه یافت. … ایرانی «کاله» که از رتبه زیر پنجاه به رتبه 48 ارتقا یافته را می‌توان مشاهده کرد.

پاسخ به سوالات هفته-10 – وبلاگ هوانوردی ایر – Blogfa

قرارداد خرید نه فقط میگ 31، بلکه ده ها فروند هواپیماهای دیگر از جمله Su-27 و … توجه کنید که همه چیز به رژیم و شرایط پروازی جنگنده پروازی بستگی دارد. … نظامی معرفی می شود از نمونه های آمریکایی برتر است و این هم حقیقتی است که بر کسی پوشیده … 6 هدف افزایش یافته است که توانایی مشابهی نسبت به F-14 را به میگ MiG-31 می دهد.

ده اشتباه که به مغز آسیب میرساند+ شگفتنی ها – پارسینه

30 دسامبر 2013 … كسانی كه صبحانه نمی‌خورند قند خونشان به سطح پائین تری افت می‌كند. … پیدا کنید، کسانی که نسبت به سایرین محبت و خدمت میکنند و راه راست را به دیگران نشان … قسمت آن است که 85 درصد از وزن این عضو حیاتی را به خود اختصاص داده است. … رشد مغز در طفل تازه تولد یافته: نرخ رشد در طفل تازه تولد یافته سه برابر …

جام جم آنلاین-تلاش طراحان جوان برای «ساخت خانه‌ای سالم»

7 آگوست 2014 … نکته دوم به مراقبت پارچه مربوط می شود و این شرکت به دنبال طراحی لباس هایی … سومین نکته اساسی هوای خالص است که راه حل های خلاقانه برای تصفیه هوا و … سیستم روتور فوق العاده آرام آن مانند هلیکوپترهای نظامی مدرن است و هنگامی که برای شما … ما تنها در باره ده طرح که به مرحله نیمه نهایی راه یافتند صحبت کردیم و …

مروری بر رویداد های مهم تاریخ امروز ایران و جهان : مورخه 22 مرداد برابر با …

13 آگوست 2015 … نیــوزمــی – فیلم,ورزش,اخبار ,سیاست,فناوری,تکنولوژی,هنر,فرهنگ,سینما و . . . … غزنویان نخستین دسته از طوایف تُرک زبان بودند که به ایران زمین … سلطان محمود انگیزه حملات نظامی خود به هند را ترویج اسلام اعلام کرده بود، …. مجیب الرحمن در سال 1954 به مجلس بنگال راه یافت و در راه استقلال …. لیگ برتر جام خلیج فارس …

ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم)

برگرفته از : ده فناوری برتر نظامی که به خودروها راه یافتند (قسمت دوم)