مرسدس و شاسی‌بلند فوق‌لوکس مایباخ

مرسدس و شاسی‌بلند فوق‌لوکس مایباخ

به نظر می‌رسد که دوره‌ای از شاسی‌بلندها و کراس‌اورهای لوکس در انتظار ما باشد. البته شاید نیازی هم به ذکر این موضوع نباشد؛ چرا که همین حالا هم موج زیادی از خودروسازان به این کلاس خودرو برای جستجوی فرصت‌های جدید موجود در آن هجوم آورده‌اند. مسلماً یکی از مدل‌های جدید و پر سر و صدای این دسته، بنتلی بنتِیگا شاسی‌بلند است که در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت، بازخوردهای مثبتی نیز دریافت کرده است.

Mercedes-Maybach SUV

Mercedes-Maybach SUV

مطمئناً بنتلی اولین کسی نیست که یک کانسپت در این کلاس خودرو بیرون داده است؛ چرا که به عنوان مثال، آستون‌مارتین قبل از بنتلی EXP 9F، مدل کانسپت لاگوندا SUV را ارائه کرده است. ولی در همین حال، بنتلی اولین خودروسازی است که یک مدل تولیدی در این کلاس عرضه می‌کند؛ یک خودروی شاسی‌بلند از یک برند با پرستیژ مانند «بنتلی» که می‌تواند واقعاً یک ماجراجویی خطرناک باشد. ولی همین موضوع کافی است که دیگر خودروسازان نیز مجبور شوند به سراغ این کلاس خودرویی بیایند.

Mercedes-Maybach SUV

Mercedes-Maybach Badge

به همین ترتیب، مطابق گزارش «اتوموتیو نیوز»، مرسسدس نیز در حاضر به فکر معرفی یک کراس‌اور فوق‌لوکس، و احتمالاً تحت نام «مایباخ» است. در این گزارش، آندریاس زیگن (Andreas Zygan)، رئیس بخش توسعه شاسی‌بلندها در مرسدس می‌گوید:

به نظر می‌رسد که تقاضا برای وسایل نقلیه شاسی‌بلند و کراس‌اور رو به رشد باشد و این خودروساز آلمانی به دنبال تمام فرصت‌هایی است که در این کلاس خودرویی وجود دارد.

به‌علاوه، استیو کانن (Steve Cannon)، مدیر فروش برند در ایالات متحده، از رویکردهای احتمالی برای رقابت با بنتِیگا می‌گوید:

اشتیاق موجود برای شاسی‌بلندها، تقریباً تمام‌شدنی نیست و خودروهای شاسی‌بلند لوکس نیز این موضوع را ثابت می‌کنند. شما به اتفاقی که برای بنتلی افتاده نگاه کنید؛ حتی لامبورگینی نیز به این کلاس خودرویی فکر می‌کند. وقتی ما هم به نقطه‌ای رسیدیم که گزینه‌های خط تولید مایباخ را افزایش دهیم، طبیعی است که چنین خودرویی را درنظر داشته باشیم.

Mercedes-Maybach S600

Mercedes-Maybach S600

Mercedes-Maybach S600

Mercedes-Maybach S600

البته این اولین بار نیست که مرسدس در مورد یک شاسی‌بلند لوکس مایباخ مبتنی بر مرسدس صحبت می‌کند، ولی وقتی برای سومین بار چیزی گفته می‌شود، احتمالاً باید آن را جدّی گرفت.

منبع: carscoops

برگرفته از : مرسدس و شاسی‌بلند فوق‌لوکس مایباخ