ابروهایی زیبا و خوش نقش

ابروهایی زیبا و خوش نقش

ابروهایی زیبا و خوش نقش

زیبا ساختن ابروان می‌تواند تغییر شگفت‌انگیزی در ظاهر شما ایجاد كند. منظور فقط تغییر سبك ظاهر نیست، بلكه حالت چهره شماست. ابروانی كه شكل زیبایی دارند مانند قابی برای چشمان شما هستند، درست مانند موهای آرایش كرده كه قاب چهره است و قاب عكس كه زیباساز یك نقاشی زیبا می‌تواند باشد.

اغراق نیست اگر بگوییم كه شكل ابرو می‌تواند به ظاهر شما جلوه دهد و یا جلوه آن را از بین ببرد. طراحی و درست كردن ابروها دقیقاً مثل انتخاب عینك بروی صورت می‌باشد كه اگر ابروها به فرم صورت نخورند فرم صورت به هم خورده و شكل انرا را تغییر می‌دهند.

شكل و فرم مورد دلخواه همه اصولاً شكل بیضی است كه بیش‌ترین در صد افراد سعی بر این دارند كه فرم صورت خود را به این فرم در آورند. كه این نكته در آرایش تكمیلی و ترمیمی اجرا می‌شود كه اكثر خانم‌ها این نكته را نادیده می‌گیرند.

ابروهایی زیبا و خوش نقش

می‌توانید برای كم كردن درد روی ابرو کمپرس یخ بگزاریم. قبل از شروع، نكات زیر را بیاموزید:

ابروان شما از كجا باید آغاز شوند؟

مداد را در كنار بینی به صورت عمودی نگه می‌داریم نقطه طلاقی مداد با ابرو، همان محل شروع ابرو شماست.

بلندترین نقطه ابرو باید كجا باشد؟

مدادی را در كنار بینی به سمت قسمت خارجی عنبیه چشم (قسمت رنگی چشم) نگه‌دارید. محل طلاقی مداد با ابرو، محل بلندترین نقطه ابروی شما را مشخص می‌شوند.

نقطه پایانی ابرو كجاست؟

مدادی را طوری نگهدارید كه امتداد آن از كنار گوشه خارجی چشمتان بگذرد. محل طلاقی مداد با ابروی شما دقیقاً نقطه پایانی ابروی شماست

شكل درست ابرو را پیدا كنید؟

وقتی به ابروی خودتان نگاه می‌کنید، باید دو خط مرئی وجود داشته باشد. یكی از نقطه شروع ابرو تا بلندترین نقطه ابرو و دومی از بلندترین نقطه ابرو تا نقطه انتهای ابرو. این خطوط باید ممتد و بدون قطعی باشند و در انتها نازك شود.

نكته- اگر تا كنون ابرویتان را برنداشته‌اید، بگذارید اولین بار یك شخص متخصص این كار را برای شما انجام دهد و ابرویتان را شكل بدهد. و همچنین این را به یاد داشته باشید كه همیشه در جهت رشد مو ابروانتان را بردارید. این مسئله درد ناشی از كنده شدن مو را كم می‌کند.

برداشتن ابرو

چگونه ابروانتان را بردارید؟

ابروانتان را به سمت بالا برس بكشید و با قیچی ابرو قسمت‌های اضافه آن را قیچی كنید. سپس، روی شكل و كمان ابرویتان کارکنید. به یاد داشته باشید كه فاصله بین ابروان شما باید به اندازه پهنای چشمتان باشد. و بخش داخلی ابرو باید از بالای سوراخ بینی آغاز شود. برای اینكه این نقطه به راحتی مشخص شود، مدادی را در كنار بینی‌تان به سمت بالا به صورت عمودی نگه‌دارید تا نقطه ابتدای ابرو مشخص شود.

برای اینكه طول ابرویتان مشخص شود، مداد را از كنار ابرو طوری نگهدارید تا امتداد آن از كنار گوشه خارجی چشمتان بگذرد و به ابرویتان برسد. به این ترتیب نقطه پایانی ابرو مشخص می‌شود. سپس، باید مشخص كنید كه بالاترین نقطه ابرو یا كجاست.

برای این كار مداد را در كنار بینی قرار دهید تا امتداد آن از كنار قسمت خارجی عنبیه چشم بگذرد و به ابرو برسد. این كار را روز قبل از مهمانی انجام دهید چون آثار سرخی را به سختی می‌توان با كرم پودر پنهان كرد و اگر روی محل تحریک‌شده كرم پودر بزنید امكان جوش زدن و زخم شدن آن خواهد بود.

-ابروانتان را با یك برس كوچك مثل مسواك به حالت طبیعی برس بكشید.

-یك پارچه لطیف گرم روی ابروی خود بكشید تا برداشتن ابرو آسان‌تر شود.

-بهترین حالت چك كردن ابروها بعد از برداشتن آن با چشمان بسته است كه مسلماً توسط شخص ثالث می‌توان انجام داد.

-ابروها باید به نسبت شكل صورتی كه مایل هستید برداشته شوند نه به توصیه دوستان یا دنباله روی از مد.

-موها را یك به یك بچینید. آن‌ها را محكم و در جهت رویش مو بكشید.

-برداشتن ابرو را از داخل ابرو به سمت خارج ابرو انجام دهید.

-هماهنگی ابروهایتان را در آینه چك كنید و در پایان یك پارچه لطیف سرد روی ابروهایتان بگذارید تا سرخی پوست را كاهش دهد.

-اگر درد این كار زیاد بود قبل از ادامه مقداری خمیردندان بر روی ابرویتان بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند. این كار حالت بی‌حسی به پوست می‌دهد.

-ابتدا از وسط ابرو، بالای بینی، شروع كنید تا به درد آن عادت كنید. چون این قسمت از پوست نسبت به پوست بالای چشم حساسیت كمتری دارد.

از موچین جنس خوب و دارای لبه‌های نازك و كیپ استفاده كنید تا به هنگام برداشتن ابرو موی ابرو را نشكند. این كار ممكن است باعث عفونت شود.

اگر می‌خواهید چهره بازتری داشته باشید فاصله ابروها را كمی بیشتر كنید و اگر چشمان كشیده می‌خواهید بگذارید ابروهایتان به هم نزدیک‌تر باشند..

به یاد داشته باشید

طبیعی بودن همیشه بهتر است هرگز ابروهایتان را بیش از حد برندارید. وقتی شكل اولیه را به ابرویتان دادید، نگه‌داشتن این شكل آسان است. ابتدای ابرو باید با گوشه داخلی چشم هماهنگ باشد. كمان ابرویتان نیز باید با خط بالای چشمتان هماهنگ باشد.

درست كردن ابروی نازك و پراكنده

قسمت ابتدای ابرو، دقیقاً بالای گوشه داخلی چشم، باید پر باشد. اگر ابروان شما نازك و یا كم پشت است، آن قسمت را بامداد ابرو با خطوط نازك مو مانند پر كنید. سپس، با یك برس زبر كه در پودر رنگ ابرو فرو کرده‌اید كارتان را ادامه دهید. به این ترتیب رنگ مداد ابرویتان بیشتر می‌شود. هر قدر به كمان ابرویتان نزدیک‌تر می‌شوید خطوط را نازک‌تر كنید

چگونه بهترین كمان ابرو را ایجاد كنیم

ترجیحاً، كمان ابرو باید از ابتدای شروع كره چشم آغاز شود. برای مشخص كردن آن از یك گوش پاك كن استفاده كنید، آن را در كنار بینی خود قرار دهید و بر روی پلك بالایی چشم خم كنید. محل طلاقی گوش پاك كن و ابرو بالاترین نقطه كمان ابرو را مشخص می‌کند. اصولاً ابرو باید یك سوم اینچ بعد از گوشه خارجی چشم به صورت كمی سربالا به پایان برسد.

ابروهایی زیبا و خوش نقش

چگونه كمان ابرو بالاتر ببریم؟

برای این كار بهتر است كه زیر بالاترین قسمت كمان ابرو را نازک‌تر كنید تا كمان ابرو بالاتر برود. به این ترتیب ظاهر چشمتان نیز بازتر می‌شود.

چه موچینی بهتر است؟

برای برداشتن موهای اضافه از موچین‌های سر كچ استفاده كنید. ابروانتان را برای پر نشان دادن به سمت بالا و برای نازك نشان دادن به سمت چپ و راست برس بكشید. برای اینكه ابرویتان حالتش را حفظ كند از ژل ابرو استفاده كنید. بهترین موچین‌ها، موچین‌های نوك كجی هستند كه قسمت انتهایی زبری دارند و گرفتن مو با آن‌ها آسان‌تر است. برای كشیدن مو نباید زور زد. برای كنترل بهتر این عمل بعضی از موچین‌ها به حالت قیچی هستند. هر دو یا سه سال، وقتی نوك موچین شل شد، باید موچین خود را تعویض كنید. همیشه موچین خود را تمیز نگهداری. به كمك یك گوش پاك كن آغشته به ماده ضد عفونی یا الكل نوك آن را تمیز كنید. همیشه شب هنگام ابرویتان را بردارید تا قبل از شروع آرایش صبحگاهی آثار سرخی از اطراف ابرو محو شود.

منبع: pezeshkan.org
ویرایش و انتشار: وبسوار

ابروهایی

ابروهایی

ابروهایی زیبا و خوش نقش,ابروهایی زیبا و خوش نقش,

برگرفته از : ابروهایی زیبا و خوش نقش