نجات گوشی افتاده در آب

نجات گوشی افتاده در آب

یکی از اتفاقات ناگواری که ممکن است برای هرکسی افتاده باشد، افتادن موبایل در آب است. اتفاقی که در بسیاری موارد می‌تواند گوشی شما را کاملا از بین ببرد.

مراحل نجات موبایل خیس شده

اما نکات و اطلاعاتی وجود دارد که با دانستن آنها می‌توان از خرابی گوشی جلوگیری کرد.

اما نباید عجله کنید! یکی از کارهای عجولانه روشن کردن زودتر از هنگام گوشی برای تست سالم بودن آن است. این راه یکی از اصلی‌ترین دلایل خراب شدن گوشی شما پس از افتادن درون آب است!

یکی دیگر از این نوع کارهای عجولانه، گرفتن سشوار آن هم با درجه و شدت بالا برای سریع‌تر خشک شدن گوشی است. این راه می‌تواند گوشی شما را نابود کرده و یا لااقل خسارت‌های غیر قابل جبرانی به گوشی شما وارد کند.

در این اینجا ما به 5 مرحله برای جلوگیری از آسیب دیدگی تلفن همراهی که در داخل آب افتاده اشاره می‌کنیم که بسیار موثر است:

گام اول:
ابتدا گوشی را به سرعت از آب خارج کنید! ممکن است این کار امری کاملا بدیهی باشد، اما هر چقدر سریع‌تر بتوانید گوشی خود را از منبع رطوبت دور کنید احتمال خراب شدن آن کمتر می‌شود.

نجات گوشی افتاده در آب

گام دوم:
بدون اینکه با هر دکمه گوشی کار کنیم، حتی برای خاموش آن؛ سیم‌کارت و هر قطعه دیگری که قابل برداشتن است، از گوشی جدا کنید. اگر باتری گوشی شما نیز ار آن جدا می‌شود، حتما آن را جدا کنید. با این کار از شوک الکتریکی جلوگیری می‌کنید.

نجات گوشی افتاده در آب

گام سوم:
اگر گوشی شما در آب کثیف یا صابونی و … افتاده است، تلفن همراه خود را با آب مقطر یا آب معدنی بشورید زیرا آب مقطر هیچ ضرری برای گوشی ندارد ولی مواد شوینده می‌تواند به گوشی شما آسیب وارد کند. گوشی و همه قطعات آن‌را با پارچه یا حوله تمیز خشک کنید. تا جایی که ممکن است از دستمال کاغذی استفاده نکنید، زیرا ممکن است در شکاف‌های گوشی گیر کند و جلوی کار کردن آن را بگیرد. از سشوار استفاده نکنید، چون ممکن است آب را بیشتر به داخل گوشی فرو ببرد و یا داغ بودن آن صفجه نمایش یا دیگر قسمت‌ها را دچار آسیب جدی کند.

نجات گوشی افتاده در آب

گام چهارم:
گوشی را یک شبانه‌روز در جایی گرم و خشک (مثلا نزدیک رادیاتور یا بخاری) در یک کیسه برنج بگذارید! بله برنج! برنج ماده‌ای است که به‌راحتی می‌تواند رطوبت را از اطراف خود جذب کند و به این طریق رطوبت گوشی شما را از آن بگیرد. نکته مهم این است کیسه برنج پلاستیکی بوده و نفوذ هوا به آن امکان‌پذیر نباشد. البته به‌جای برنج از موادی مانند ژل سیلیکا هم می‌توانید استفاده کنید.

نجات گوشی خیس شده

گام پنجم:
وقتی همه این کارها انجام شد و گوشی شما خشک شد، اجزای گوشی را داخل آن قرار داده و آن‌را روشن کنید!  یادتان باشد اگر گوشی شما دوباره کار کرد، بهتر است که از تمام اطلاعاتی که نیاز دارید و می‌خواهید نگه دارید نسخه پشتیبان یا بک‌آپ تهیه کنید.

خشک کردن گوشی خیس شده

منابع:
rubah.ir
فارس

گردآوری، ویرایش و بازنشر: وبسوار

نجات

نجات

نجات گوشی افتاده در آب,نجات گوشی افتاده در آب,

برگرفته از : نجات گوشی افتاده در آب