بازداشت پدرم به دلیل ضبط ویدیو دروغ است

بازداشت پدرم به دلیل ضبط ویدیو دروغ است

خواننده حبیب و محمد

بیماری عمه‌ام باعث شد حبیب به ایران برگردد
محمد درباره بازگشت حبیب به ایران گفته است: “حدود 5 سال پیش که در ایران عمل قلب باز کردم تصمیم گرفتم حسابی برای تشویق حبیب به بازگشت به ایران وقت و انرژی صرف کنم. دوست داشتم پدر در کشور خودش فعالیت کند. مادرم بارها به ایران میآمد و برمیگشت و خیلی دلش می‌خواست زندگیش را در کشور خودش از سرگیرد. در یک مقطعی خواهرپدرم یعنی عمه‌ام بیماری سختی گرفت و فشار من و مادرم و بیماری عمه باعث شد که یکباره حبیب تصمیم بگیرد به ایران برگردد.”

محمد درباره اینکه چرا خودش در ایران ماندگار نشده می‌گوید: “چند باری به ایران سفر کردم ولی بازجوییهای زیادی از من شد و در مقطعی هم ممنوع الخروج شدم. هر بار که به دلیل دلتنگی زیاد برای پدرم به ایران می آمدم اذیت میشدم و رفتار مناسبی با من نمیشد برای همین دیگر تمایلی برای بازگشت به ایران ندارم.”

2 بار بازجویی شدم
محمد درباره حضور در ایران اظهار می‌دارد: «در ایران 4 ماه برای بهبودی ام سپری کردم و 2 بار هم بازجویی شدم که در ابتدا برایم ترسناک بود اما چون چیزی نداشتم که پنهان کنم دیگر کاری با من نداشتند. در مجموع من به ایران نیامده بودم که بمانم. من در آمریکا بزرگ شده‌ام و اینجا راحتم. دغدغه‌های زندگی خودم را دارم و خبر زندگی در ایران را هم شایعه‌سازی می‌دانم.»

خوانندگان لوس آنجلسی، حبیب را جاده صاف کن بازگشت خود می‌دانستند
محمد محبیان درباره مسافرت خوانندگان لوس آنجلسی به ایران می‌گوید: «اغلب مردم فکر می‌کنند خوانندگان لوس آنجلسی سالهاست که که ایران را ندیده‌اند. اصلا اینطور نیست. خیلی از آنها سالی چند بار به ایران می‌آیند اما حضور آنها جوری است که کسی متوجهشان نمی‌شود؛ ولی در اصل تعداد زیادی از آنها بارها به ایران رفت و آمد داشته و دارند و وقتی ماجرای حضور پدرم در ایران مطرح شد بسیاری از آنها استقبال کرده و حبیب را جاده صاف کن بازگشت خود لقب دادند.»

مشایی به دنبال این بود که فضای کار حبیب را فراهم کند/ احمدی‌نژاد دستور صدور مجوزش را داده بود
محمد درباره ماجرای حمایت اسفندیار رحیم مشایی از حبیب می‌گوید: «مشایی از طریق برخی واسطه‌ها پیغام فرستاده بود که از حضور حبیب در ایران استقبال می‌کند و میتواند کمک کند که پدرم فعالیت‌هایش را از سربگیرد. ایشان در آن دوره بعنوان فردی روشنفکر در ایران فعالیت داشت و با این کار درصدد این بود که فعالیت کاری پدرم را باز کند.»

محمد با تایید حمایت احمدی‌نژاد از پدرش می‌افزاید: «پدرم نامه‌ای در اختیار دارد که زیر آن شخص احمدی نژاد دستور داده‌اند که سریعتر در مورد اخذ مجوز فعالیت‌های حبیب اقدام شود.» جالبتر اینجاست که حبیب بنا بوده برای ستاد انتخاباتی مشایی هم فعالیت کند اما با رد صلاحیت وی ماجرا منتفی میشود. محمد محبیان در این باره میگوید: «پیشنهاد شده بود که {در صورت نامزد شدن مشایی پدرم در فعالیتهای تبلیغاتی او شرکت کند} ولی پدرم هرگز وارد فعالیتهای سیاسی نشده و نمیشود. اصرارها برای این اتفاق زیاد بود و اصلا شاید یکی از دلایلی که پدر نتوانست به فعالیتهایش در ایران رسمیت دهد زیربارنرفتن برای ورود به بازیهای سیاسی بود.»

خوانندگان داخلی از اینکه حبیب مجاز شود میترسند
برخورد تند خوانندگان داخلی با حبیب دیگر نکته ای است که محمد به آن اشاره کرده و درباره آن میگوید:«تقرییا همه خوانندگان داخلی از اینکه حبیب مجاز شود میترسند…بارها به حبیب گفته اند از ایران برو، اینجا جای تو نیست ولی پدر همچنان سر عقاید خودش هست. یک بار هم به من این حرف را زدند و اصولا میانه خوبی با ما ندارند.»

محمد ادامه میدهد: «در داخل ایران افرادی به نام خواننده اجازه فعالیت دارند که هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ کاری جزو ناامیدکننده ترین ها هستند. خوانندگان ایران با ابروهای نازک و آرایش غلیظ اجازه کار دارند اما پدرم اجازه کار ندارد.»

بازداشت پدرم به دلیل ضبط ویدیو دروغ است
ارتباط حبیب با دوستان و آشنایان پرسش بعدی است که از محمد پرسیده میشود و او میگوید: «در 5 سال گذشته به جز مادرم و برخی دوستان نزدیک با کسی ارتباط آنچنانی نداشته و ندارد و بیشتر در فضای شخصی خودش است. پدرم بیشتر در طبیعت و باغ میوه‌هایش روزگار می‌گذراند و از اینکه درباره او داستانهای مختلف ساخته‌اند خوشحال نیست.»

محمد با دروغ خواندن دستگیری حبیب به دلیل ضبط ویدیوکلیپ در شمال می‌افزاید:«پدرم برای دیدن یکی از مسئولان به ماسوله رفته بود و عده ای ناشناس و لباس شخصی او را بازداشت کردند و بعد از ساعاتی آزادش کردند. یکی از رسانه های محلی نوشت که به دلیل ضبط ویدیو بازداشت شده که درست نیست. خیلی راحت دروغ میگویند و خیلی راحت منتشرش میکنند.»

حبیب اوضاع مالی مناسبی ندارد
محمد درباره چگونگی کسب درآمد حبیب هم میگوید:«با آهنگسازی و کار در زمینه موسیقی کسب درآمد میکند. به هر حال برخی افراد اجازه کار کردن با حبیب را گرفته اند و میگویند یا باید با ما کار کنی یا ما نمیگذاریم مجوز بگیری. برای همین قطعا پدرم در چنین وضعی نمیتواند اوضاع مالی مساعدی داشته باشد.»

منبع: کافه سینما به نقل از صبا

بازداشت

بازداشت

برگرفته از : بازداشت پدرم به دلیل ضبط ویدیو دروغ است