بدترین روش‌های تبلیغات اینترنتی

بدترین روش‌های تبلیغات اینترنتی

بدترین روش‌های تبلیغات اینترنتی


تبلیغات اینترنتی بدنام و مزاحم

تحقیقات نشان می‌دهند روش‌ها و تکنیک‌هایی در تبلیغات اینترنتی هستند که موجب نارضایتی بازدیدکنندگان و تأثیر منفی در تجارت شما خواهند شد.

بازدیدکنندگان بطور معمول در دنیای مجازی از مواجهه با تبلیغات اینترنی رنج می‌برند، این اتفاق در سایتهای بزرگ و حتی وبلاگهای شخصی و کوچک به چشم می‌خورند. براساس تعداد کلیک بر یک بنر مطالعات زیادی بر روی میزان تاثیر تبلیغات اینترنتی بر میزان بازدید از وب‌سایت صورت گرفته است.

متاسفانه اکثر مطالعات، میزان تأثیر تبلیغات اینترنتی نامناسب بر خود سایت آگهی بررسی نکرده‌اند. به همین دلیل این سایت‌ها اطلاعات کمی از تاثیر پذیرش آگهی اینترنتی بر اعتبارشان نزد بازدیدکنندگان و مشتریان ثابت خود دارند.

جان بوید از یاهو و کریستین روجر از وبسایت ebay تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه انجام داده‌اند که در این مقاله بخش‌هایی از آن را بررسی خواهیم کرد.

تبلیغات اینترنتی مزاحم - پاپ آپ

کدام تبلیغ اینترنتی بدتر است

براساس تحقیقات و پرسش از ۱۰۰۰ نفر نتایج زیر بر اساس بدنام‌ترین تبلیغات اینترنتی بدست آمد و بطور مثال ۹۵ درصد افراد از تبلیغات پاپ آپ رضایت نداشتند.

 1- پاپ آپ که بصورت پنجره‌ای جداگانه باز می‌شود
 2- تبلیغات اینترنتی سنگین که زمان زیادی برای لود شدن نیاز دارند
 3- تبلیغاتی که بیننده را تشویق به کلیک بر آن می‌کنند
 4- تبلیغات اینترنتی که دکمه‌ای برای بستن صفحه ندارند
 5- آن‌هایی که اجازه دیدن مطالب مورد نیاز را به کاربر نمی‌دهند
 6- تبلیغات اینترنتی چشمک‌زن و با تحرک زیاد

ناراحتی کاربران تا جایی پیش می‌رود که ممکن است از سایت شما خارج شده و دیگر به آن باز نگردند، در حال حاضر ۷۸ درصد افراد از نرم افزارهایی برای جلوگیری از تبلیغات اینترنتی پاپ آپ بر مرورگرهای خود استفاده می‌کنند. همچنین در موارد بسیاری کاربران نارضایتی خود را به صاحبان سایت منتقل کرده و از آنها می‌خواهند که اینگونه تبلیغات را در سایت خود قرار ندهند.

تبلیغات اینترنتی مناسب کدامند

روش‌های محدودی هستند که مورد استقبال بازدیدکننده قرار می‌گیرند و با دیدن تبلیغات اینترنتی ذهنیت‌شان نسبت به سایت آگهی‌دهنده و ارائه‌کننده خراب نمی‌شود.

    مشخص کردن اینکه با کلیک بر تبلیغ دقیقا با چه چیز مواجه خواهند شد
    مرتبط با محتویات سایت آگهی و نیاز بازدیدکنندگان آن باشد
    بطور مشخص محلی برای تبلیغات اینترنتی تعیین شده باشد
    ارائه اطلاعات تکمیلی و واقعی نسبت به شرکت تبلیغ شده

طراحی گرافیکی و نوع بیان بکار رفته در آنها نیز در صورتیکه متناسب با مخاطب هدف انتخاب شوند بر موفقیت تبلیغات اینترنتی موثر خواهند بود.

پاپ آپ

سخنی با صاحبان سایت‌ها

سایت‌هایی که آگهی اینترنتی می‌پذیرند: ۸۰ تا ۹۰ درصد بازدیدکنندگان تبلیغات اینترنتی را دوست ندارند و کاهش رضایت مشتریان در دراز مدت عواقب بدی را به‌همراه خواهد داشت.

سایت‌هایی که بدنبال تبلیغ خود هستند: در کوتاه مدت ممکن است که استفاده از روش‌های اینچنینی افرادی را به سایت شما بکشاند و افزایش چشم‌گیری در بازدید سایت مشاهده کنید. ولی درصد افرادی که به واسطه تبلیغات اینترنی بدنام به سایت شما وارد می‌شوند و در نهایت به مشتری تبدیل می‌شوند بسیار کم است و با صرف همین هزینه و زمان برای روش‌های درست تبلیغات اینترنتی جواب بهتری خواهید گرفت.

منبع: وبسیما

بدترین

بدترین

برگرفته از : بدترین روش‌های تبلیغات اینترنتی