درمان میگرن با رژیم غذایی

درمان میگرن با رژیم غذایی

درمان میگرن با رژیم غذایی

پنیر مانده و مرکبات؛ متهمان ردیف اول

در برخی مواد غذایی، ماده‌‏ای به نام «تیرامین» وجود دارد که می‌تواند محرک میگرن باشد. این ماده، به خصوص در پنیرهای کهنه و شکلات، به مقدار زیاد وجود دارد و بیماران دچار میگرن باید از مصرف این خوراکی‌ها و به ویژه پنیرهای سفت مثل پنیر تبریزی خودداری کنند.

الکل، دومین عامل ایجاد حمله‌های میگرنی است. در بعضی منابع آمده مرکبات هم می‌تواند در بروز این دردها نقش داشته باشد. این متخصص تغذیه در ادامه به نکته مهمی اشاره می‌کند: بی‌نظمی در مصرف وعده‏‌های غذایی هم می‌تواند در بروز حمله‏‌های میگرنی، تأثیر بسیار مهمی داشته باشد.

برای میگرنی‌ها، نظم غذایی واجب است

دکتر نیستانی، بی‌نظمی غذایی در افراد را که برای مبتلایان به میگرن بسیار مهم است، این‌گونه تعریف می‌کند: افرادی که یکی از وعده‌های غذایی مثل صبحانه یا ناهار را به بهانه مشغله کاری حذف می‌کنند یا دو وعده را یکی می‌کنند و فواصل طولانی مدت گرسنه می‌مانند و نظم غذایی ندارند، بیشتر در معرض حمله‌های میگرنی قرار می‌گیرند.

این متخصص تغذیه ادامه می‌دهد: رژیم‌های غذایی سرخود و غیراصولی مثل حذف نان و برنج، میان وعده‌ها و وعده‏‌های اصلی برای لاغر شدن هم برای این بیماران، بیشتر صدمه زننده است، چون آن‌ها را دچار نوعی استرس تغذیه‏‌ای و گرسنگی می‌کند که قطعاً در بروز مکرر دردهای میگرنی نقش دارد.

افرادی که یکی از وعده‌های غذایی مثل صبحانه یا ناهار را به بهانه مشغله کاری حذف می‌کنند یا دو وعده را یکی می‌کنند و فواصل طولانی مدت گرسنه می‌مانند و نظم غذایی ندارند، بیشتر در معرض حمله‌های میگرنی قرار می‌گیرند.

کنسرو و افزودنی هم ممنوع!

برخی افزودنی‌ها هم می‌تواند در بروز سردرد میگرنی نقش داشته باشد، به همین دلیل این بیماران تا جایی که امکان دارد، باید دور مصرف غذاهای کنسروی را خط بکشند. مخصوصاً در برخی انواع کنسرو ماهی که در شرایط کاملاً بهداشتی و اصولی تهیه نمی‌شود، غلظت ماده‏‌ای به نام هیستامین که مشکلات بیماران دچار سابقه میگرن را تشدید می‌کند یا آغازگر بیماری در افراد دچار زمینه این بیماری است، زیاد است. افراد مبتلا به میگرن باید از مصرف گوشت‌های فرآوری شده مثل سوسیس، کالباس و تمام غذاهای بسته‌بندی هم خودداری کنند.

اگر میگرنی هستید، سبزی و میوه بخورید

تا اینجا هر چه گفتیم، منع مصرف بود، اما برای افراد مبتلا به میگرن، چه چیزهایی خوب است و به درمان و کنترل بیماری‌شان کمک می‌کند؟

دکتر نیستانی در پاسخ به این پرسش می‌گوید: رعایت نظم غذایی برای همه افراد لازم است و برای میگرنی‌ها، اصلی اساسی برای کمتر دچار شدن به سردردهای آزاردهنده است. هرکس با هر شغل و هر نوع زندگی باید مدیریت لازم را در این زمینه داشته باشد و رعایت این اصل برای بیماران دچار میگرن، اساسی‌تر است. بیمار دچار میگرن باید سعی کند نظم غذایی داشته باشد، نباید رژیم عجیب و غریب و غیراصولی بگیرد و مدت طولانی گرسنه بماند.

این متخصص تغذیه توصیه می‌کند: مصرف انواع سبزی‌ها به این بیماران در حفظ سلامت کلی و حتی آرامش کمک می‌کند و باید آن را در برنامه غذایی‌شان بگنجانند و بجز مرکبات که در برخی مبتلایان می‌تواند محرک باشد، باید سه تا پنج وعده میوه در روز مصرف کنند. به گفته این استاد دانشگاه، کنترل وزن هم در این بیماران تأثیر خوبی دارد.

امگا 3، معجزه می‌کند

دکتر نیستانی با اشاره به این که خیلی از مطالعه‌ها، اثر بسیار مثبت و مفید اسیدهای چرب امگا 3 را در کنترل حمله‌ها و بهبود کسانی که میگرن دارند، ثابت کرده است، می‌گوید: اسیدهای چرب امگا 3 در انواع روغن‌های گیاهی مثل روغن دانه سویا و دانه‏‌های روغنی مثل گردو وجود دارد، ولی بهترین منبع غنی آن، ماهی‌های چرب مثل ماهی سالمون است.

در مواردی هم با مکمل‏ یاری می‌توان این اسیدهای چرب را به بیمار رساند، ولی دوز مکمل، مدت مصرف، نوع آن و حتی برند آن اهمیت دارد و حتماً باید با نظر و توصیه پزشک مصرف شود. به گفته این متخصص تغذیه، اگر بیمار به نکته‌های تغذیه‌ای لازم، توجه و داروهای تجویزشده را مصرف کند، بی‌شک مشکلاتش بسیار کمتر خواهد شد. البته مدیریت استرس هم مهارتی است که باید کسب کنند.

وقتی حمله شروع می‌شود، چه بخوریم؟

دکتر نیستانی به این پرسش این‌گونه پاسخ می‌دهد: اصولاً این بیماران در زمانی که درگیر حمله‏ هستند، نمی‌توانند چیزی بخورند، به ویژه اگر تهوع داشته باشند، بنابراین نمی‌توان توصیه کرد در این زمان چیزی برای برطرف کردن تهوع مصرف کنند. توصیه‏‌های تغذیه‌ای، بیشتر برای پیشگیری از بروز حمله است و وقتی سراغ بیمار آمد، تأثیری در تسکین او نخواهد داشت.

گاهی آزمون و خطا چاره‌ساز است

دکتر نیستانی در آخر به نکته مهمی اشاره می‌کند: این بخور نخورهای تغذیه‌ای، صد در صد نیست و برخی بیماران با آزمون و خطا تجربه می‌کنند که مثلاً فلان ماده غذایی باعث شروع سردردشان می‌شود، درحالی‌که ممکن است در هیچ کتاب و منبع علمی در مورد آن چیزی نوشته نشده باشد. حتی برخی بیماران می‌گویند که با مرکبات به هیچ‌وجه مشکلی ندارند، بنابراین بخش عمده بایدها و نبایدهای تغذیه‏‌ای به تجربه‏‌های خود بیمار برمی‌گردد.

منبع: doctoreman.ir

ویرایش و بازنشر: وبسوار

درمان

درمان

درمان میگرن با رژیم غذایی,درمان میگرن با رژیم غذایی,

برگرفته از : درمان میگرن با رژیم غذایی