امین حیایی و دغدغه‌های خوانندگی

امین حیایی و دغدغه‌های خوانندگی

امین حیایی بازیگر خوش چهره سینمای ایران مدتی می‌شود در سینما کم کارتر از قبل شده. درباره این کم کاری شایعات بسیاری شنیده می‌شود با این حال حیایی در تازه‌ترین گفتگویش که با بابک صحرایی ترانه سرای بنام ایرانی در “هفت نگاه” انجام شده از این گفته که می‌خواهد تمرکزش را بر موسیقی گذاشته و در این حیطه پیش رود. یکی از نکات جالب این گفتگو جایی است که حیایی از علاقه‌اش به شادمهر عقیلی خواننده مهاجر ایرانی می‌گوید و البته برای اینکه خط قرمزها را رعایت کند میگوید شادمهر را فقط زمانی که در ایران بود دوست داشتم! در ادامه بخش‌های خواندنی گفتگوی حیایی را می‌خوانید.

امین حیایی

 
کنسرت‌ها وقتی برای بازیگری نمی‌گذارد
وقتی کنسرتها شروع بشوند مخصوصاً که قصد دارم در خارج از کشور هم اجرا داشته باشیم مسلماً جلوی بخشی از فعالیتهایم در بازیگری را خواهد گرفت و مجبورم حضور کمرنگتری در سینما داشته باشم و شاید برای مدتی هم کار نکنم و بیشتر وقتم را صرف موسیقی کنم.

یک میلیارد و 400 میلیون هزینه این نمایش میشد
به هرحال هر کسی در زندگی اش رسالتی را برای خودش درنظر دارد. من هم احساس می کنم آنچه که در دلم بوده، احساسم بوده را نتوانستم به صورت کامل از طریق سینما به مخاطبم انتقال بدهم. همین مسأله بود که باعث شد به سراغ نمایش «قحطی نور» بروم.
پیام «قحطی نور» پیام صلحی جهانی بود و چون به زبان شعر و موسیقی است همه جهانیان آن را می فهمند … یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان هزینه این نمایش می شد که با ارتباطاتی که داشتم با هشتصد و پنجاه میلیون تومان جمع آوری اش کردم. با این وجود هزینه بسیار هنگفتی برای من بود و همه پس اندازی که جمع کرده بودم را در این کار گذاشتم و این پس انداز از بین رفت. حالا دوباره دارم کار می کنم تا بدهی هایم را صاف کنم.

امین حیایی و بابک صحرایی
امین حیایی و بابک صحرایی

قرض کردم تا نمایش روی صحنه ببرم
الان یک سال است که با این مشکلات درگیرم. خیلی از دوستان لطف داشتند و به من مبالغی را قرض دادند تا این کار انجام شود و برگرداندن این قرض سخت بود چون نمایش سودی نکرد. نگذاشتند سود کند.
 
اینکه خودم بخواهم کارگردانی کنم…
من در سینما قصه ها و فیلمنامه‌های دیگران را بازی کردم. هیچ وقت فیلمنامه‌ای از خودم کار نکردم. مسلماً فیلمنامه ای که خودم بنویسم خیلی با کارهایی که انجام داده ام فرق خواهد داشت. قطعاً نگرش من به دنیا و جامعه با دیگرانی که فیلمنامه هایشان را بازی کردهام فرق خواهد داشت. آن وقت هایی که گروه توانسته ایم با هم هماهنگ شویم کارهای خوبی انجام داده ایم. وقتی از نظر اعتقادی و ایدئولوژیکی با کسی هم فکر باشیم نتیجه خیلی فرق خواهد کرد.
من فیلم‌های زیادی کار کرده‌ام. مطمئناً اکثراً آنگونه که من مد نظرم بوده نبوده‌اند. فقط خودم را به عنوان یک بازیگر در آنها دیده ام. اینکه خودم بخواهم فیلمسازی کنم و فیلمی که خودم دوست دارم را ارائه بدهم قضیه اش خیلی فرق می‌کند.

شادمهر عقیلی را خیلی دوست داشتم
احسان خواجه امیری، حمید عسگری، مرتضی پاشایی، علیرضا عصار و مازیار فلاحی موردعلاقه من هستند. آن موقعی که شادمهر در ایران بود شادمهر را خیلی دوست داشتم.
اگر بخواهیم موسیقی داخل ایران را با موسیقی های به اصطلاح لس آنجلسی مقایسه کنیم خب یکسری خواننده‌ها هستند که از قدیم کارهایشان را گوش می‌دادیم و دوست داشتیم و اینها واقعاً جایگاه خودشان را حفظ کرده اند و هنوز هم دارند کارهای خوب ارائه می‌دهند. خواننده‌های جدیدی که در ایران به میدان می‌آیند آنها هم حرفی برای گفتن دارند و کارهای خوبی ازشان می‌شنویم. من به کاری علاقه دارم که از نظر شعر و موسیقی درست باشد خلاقیت داشته باشد و کپی کار دیگران نباشد.

منبع: روزنامه صبا

امین

امین

امین حیایی و دغدغه‌های خ ند امین حیایی و دغدغه‌های خ ند

برگرفته از : امین حیایی و دغدغه‌های خوانندگی